Kā darāt Jūs?

 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Meitenes mums katrai gan jau kaut reizi ir palikusi kāda zupa neapēsta vai kotletes, sautejums,bet žēl mest ārā ,jo nauda pa to maksāta un ēdienu arī nemet ārā. Vai mēdzat ielikt kāda traukā un ievietot saldētavā uz nebaltam dienām,kad būs slinkums,ko gatavot?
Pēdējā laikā ediens paliek pāri,jo vienu dienu gribu to, nākamjā vairs negribu. Vai var uznākt pēkšņas velmes , kad esmu to pagatavojusi ,vairāk negribas:-D
Protams es zinu ,kas pie vainas:-D
16.11.2016 18:56 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Un turēt zupu nedēļu ledusskapī manā skatījumā ir pilnīgs kosmoss.

Vēl lielāks kosmoss ir tad, ja aizbraucot ciemos, tev piedāvā šādu zupiņu :-D A ko ne, tik garda tik garda, tik daudz savārīts, ka ciemiņiem arī var nedēļu vecu ledusskapī turētu zupiņu piedāvāt.(t)
17.11.2016 10:30 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Nav ienācis prātā, ka var nesildīt visu katlu?
17.11.2016 10:31 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
marissa, Domāju ka meitenes un es tāpat šausminot par to, ja zupa ir turēta ledusskapī, ne saldētavā :-) Saldētavā, takš viss ok, izņem, atkausē un ēd nost :-D
17.11.2016 10:32 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Ir ēdieni, kuri pat ir garšīgāki nākamajā dienā - tortes ar vairākiem krēmu slāņiem, daudzas gaļas buljona zupas. Ja kārtīgu zupu uz buljona bāzes vāra 4-6 stundas, tie nebūs 2 šķīvji, un zupu nevajag sildīt visu katlu vairākas reizes. Ja taisu lazanju 4 stundas, tie arī nebūs 2 gabaliņi. Pati nelieku saldētavā gatavu zupu un lazanju, bet buljonu un boloņas mērci pilnīgi mierīgi, un gala ēdiens no tā nekādu garšu nezaudē. Pelmeņiem un burgeriem (jēliem) vispār nekas slikts saldētavā nenotiek, pat labāk tur formu, kad tos gatavo. Ir ēdieni, kuri labi garšo tikai svaigi pagatavoti, piemēram, krēmīgs risoto, kurš vēlāk sastingst, vai svaigi dārzeņu salāti, kuri sasulojas. Tos gan gatavoju vienai reizei.
17.11.2016 10:35 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Nu, ja garšo tāda saldētavā mēnesi nostāvējusi zupa vai sasaldēti makaroni (īstenībā wtf :-D), tad tik ēd nost. Mani, piemēram, neizbrīna, ka kādai tas varētu negaršot. Es arī neko tādu neēstu.
17.11.2016 10:39 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Lielākoties cenšos neko nesaldēt. Gaļu pērkam 2 - 3 nedēļā, un tad nav vajadzība saldēt gaļu kura ir nopirkts šodienai un rītdienai. Gaļa tiek saldēta tikai tad, ja zini ka nākamajās 2-3 dienās neiznāks to pagatavot un pat tad, tikai jēlu gaļu.
Pagatavotu ēdienu cenšos nemest laukā un arī neturēt nedēļu ledusskapī. Ir reizes kad paliek ēdiens pāri, jo vienkārši kāds negribēja ēst vai arī slikti jutās. Parasti ja kaut kas paliek pāri tad tā ir viena bļodiņa ar zupu vai arī viena paciņa ar rīsiem. Ja iespējams, tad rīsus es vai nu pagatavošu priekš sevis nākamajā dienā lai uzēstu vai arī pievienošu kaut kā nākamās dienas vakariņām utt. Parasti tomēr cenšos nolasīt mājinieku domas lai ēdiens pāri nepaliek. Salāti reizēm paliek pāri, ja iespējams tad apēdu, ja galīgi negribās, tad izmetīšu tos nostāvējušos salātus laukā.
Zupa ir lietojama un var stāvēt manā skatījumā 3 dienas, ja šajās 3 dienās es galīgi nevarēšu to zupu apēst, tad tas gardums tiks sunim.
Man ļoti nepatīk mest laukā ēdienu, es palieku niknu ja man to nākas darīt bieži, bet ar varu vecu ēdienu es nevienam nespiedīšu ēst arī.
Es parasti neēdu lielus ābolus jo apzinos ka veselu ābolu vienā piegājienā neapēdīšu, tad nu ēdu tikai mazākus ābolus. Vienīgais kad es metu pusapēstu ābolu laukā ir, ja tas ir ļoti ļoti negaršīgs.
17.11.2016 10:40 |
 
Reitings 2684
Reģ: 13.01.2016
Protams, saldēt ir fui, bet veselīgajā mikroviļņu krāsnī sildīt ēdienu ir baigi ok
17.11.2016 10:47 |
 
Reitings 43
Reģ: 09.11.2016
Man nav problēmu izmest miskastē ēdienu.
Varu ēst divas dienas vienu un to pašu, bet tikai tad, ja tiešām gribas, nevis jo vajag apēst.
Es pat nesaprotu cilvēkus, kas tur maizi ledusskapī it kā lai ilgāk tur, bet tā paliek reāli negaršīga. Kur nu vēl ēdieni saldētavā.
17.11.2016 10:47 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Labi, ka man nav mikrenes, visu var atkausēt karstā ūdenī, daudzas lietas tāpat labi kūst, tik laicīgi jāizņem no saldētavas.
17.11.2016 10:52 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Protams, saldēt ir fui, bet veselīgajā mikroviļņu krāsnī sildīt ēdienu ir baigi ok

Kas tā tāda mikroviļņu krāsns? :D Tādu nelietoju, sildu uz pannas/krāsnī.
17.11.2016 10:52 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Es pat nesaprotu cilvēkus, kas tur maizi ledusskapī it kā lai ilgāk tur, bet tā paliek reāli negaršīga.

Maizi ledusskapī neturu, turu uz galda, ja apkalst, tad ir iespēja to izmantot un uztaisīt ātro saldo ēdienu. Vispār man besī, ka maize sakalst un tad jāmeklē vai nepelē un jādomā ko darīt.
Es pati reti maizi pērku, bet citi pērk dienu dienā, reizēm pat ir tā ka ir 3 neatvērti kukuļi ar maizi, kurus fiziski nevar apēst... Un ko tad man darīt? Lamājos lai beidz pirkt maizi un tad cenšos ko pagatavot lai no tās maizes tiktu vaļā. (t)
17.11.2016 10:57 |
 
Reitings 2684
Reģ: 13.01.2016
Ledussirds, Miss Joker, tas nebija personīgi adresēts :-D Tas tā vispārīgi, par diskusiju un dažiem komentāriem :)
17.11.2016 10:57 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Sisley, es zinu, bet sagribējās ko uzrakstīt. :D
17.11.2016 10:59 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Protams, saldēt ir fui, bet veselīgajā mikroviļņu krāsnī sildīt ēdienu ir baigi ok

Būs laikam jāizlasa vēlreiz no sākuma diskusija, palaidu garām, kur "nesaldētājas" saka, ka "gatavo" mikrenē. Liekas, ka bija tieši otrādāk - sasaldē, iemet mikrenē un ēd gardu muti :-D
17.11.2016 11:03 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es nelietoju mikroviļņu krāsni. Nezinu, kur jūs ejat ciemos un pie kā, bet man ciemos zupa nekad nav likta galdā. :-D
Pirmkārt, svaigi vārīta un saldēta zupa, piemēram, tomātu biezzupa, manuprāt, ir nesalīdzināmi normālāks ēdiens nekā nedēļu ledusskapī noturēta zupa. Es gan nekad pati tā nedaru, man tas nešķiet pieņemami, bet nu droši vien es nevemtu, ja uzzinātu, ka man restorānā piedāvāja no saldētavas atkausētu zupu. Savukārt kaut vai 3 dienas veca zupa no ledusskapja ir vienkārši no comments.
Otrkārt, svaiga sasaldēta un atkausēta gaļa, kas uzreiz tiek pagatavota, savu struktūru nemaina, kā arī termiski apstrādājot iet bojā visas baktērijas, pat, ja kāda būs paspējusi ieperināties. Tāpat kā saldēta zemene vs. svaiga zemene smūtijā būtiski neatšķiras. Savukārt sasaldētām un atkausētām kotletēm vai karbonādēm būtiski mainās struktūra un es tādas neēdīšu nekad un ne pie kādiem apstākļiem. Zinu, jo vienās kāzās tādas tika celtas galdā - ēdinātājs bija "līmenī".
17.11.2016 11:11 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Ai nu kāda starpība, kā katrs sevi indē, galvenais ka laimīgs un paēdis. :-P:-D
17.11.2016 11:11 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Starpība pilnīgi nekāda, ir arī cilvēki, kas no miskastēm ēd, vienkārši diskusijas nosaukums ir "Kā darāt Jūs?", līdz ar to ir bezjēdzīgi rakstīt komentārā "katrs dara kā vēlas".
17.11.2016 11:19 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Savukārt kaut vai 3 dienas veca zupa no ledusskapja ir vienkārši no comments.

Kāpēc? Es nesaldēju pārpalikušu zupu, bet vienkārši turu ledusskapī un tā kā taisu riktīgus buljonus - dārzeņu + gaļas jaucot kopā, tad zupa arī nebojājas tik ātri. 2 dienas tiešām mierīgi vel var ēst un tajā trešajā skatos jā/nē un tad dodu sunim. Citiem cilvēkiem es to nedotu nekad, bet ja pašai var izpalikt ēdiena gatvošanas reize jo varu uzsildīt to zupu, tad man nav pilnīgi nekādi iebildumi.
Tieši tagad man stāv bļodiņa ar 2 dienu vecu zupu, vakar drusku uzēdu, citiem negribējās, šodien pašai arī negribās, tad nu sunim būs laime. :D
17.11.2016 11:20 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Savukārt sasaldētām un atkausētām kotletēm vai karbonādēm būtiski mainās struktūra un es tādas neēdīšu nekad un ne pie kādiem apstākļiem. Zinu, jo vienās kāzās tādas tika celtas galdā - ēdinātājs bija "līmenī".

Es pat nezināju, ka kotlets saldē, bet es arī nezināju, ka ir cilvēki kuri saldē maizi.
17.11.2016 11:22 |
 
Reitings 619
Reģ: 01.02.2015
Nesaldēju. Metu ārā tiešām ļoti daudz ēdiena, lai gan žēl.
Es esmu pieradusi gatavot lielām porcijām, jo agrāk, dzīvojot kopā ar mammu, mēs ar viņu varējām ēst vienu un to pašu 2-3 dienas mierīgi. Mēs bijām arī abas diezgan aizņemtas, tādēļ katru dienu ēst netaisīju.
Bet tagad, dzīvojot jau labu laiku ar draugu, saprotu, ka nav vērts gatavot lielām porcijām, jo viņš katru dienu grib ko citu. Izlepis diezgan, vai arī vienkārši pierada, jo viņam mamma vienmēr pagatavoja vairākus ēdienus dienā - uz izvēli, nemaz nerunājot par ēdiena maiņu katru dienu. Nācās pielāgoties draugam un tagad cenšos gatavot mazākās porcijās, bet katru dienu. (t)
17.11.2016 11:22 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits