Darba atrašana mazpilsētā

 
Reitings 188
Reģ: 14.09.2015
Pēdējā laikā te bieži tiek runāts par dzīvi mazpilsētās.
Tad nu aicinu padalīties meitenes, kā jums izdevās atrast darbu mazpilsētā? Vai meklējāt sludinājumus? Vai pašas visām sūtījāt savu CV? Caur paziņām jautājāt? Cik ilgi meklējāt un kāds vispār bija šis ceļš līdz darbavietai. Lūdzu, padalieties pieredzē.
16.11.2016 09:13 |
 
10 gadi
Reitings 591
Reģ: 29.01.2009
Mazpilsētā caur paziņām.
Ir arī tā, ka, piemēram, ja kāds uzņēmums izsludina vakanci, tiek pieņemts tas, kurš kaut nedaudz, bet pazīst kādu no nākošajiem kolēģiem, nevis tas, kurš ir kompetentāks..
25.11.2016 11:03 |
 
Reitings 8
Reģ: 04.01.2017
Bet ko darīt, ja paziņu mazpilsētā nav? Vai, ja paziņas nevar neko ieteikt?
Es savā mazajā skaistajā mazpilsētiņā meklēju darbu jau trešo mēnesi. Protams, ka esmu sūtījusi savu CV uz uzņēmumiem, kas nav izsludinājuši konkursu, kā arī pieteikusies uz vakancēm, kas nav perfekti atbilstošas manai pieredzei, bet ko noteikti es varētu darīt. Pēdējā laikā esmu pavisam nolaidusi degunu, un sākusi sūtīt pieteikumus arī uz tuvākajām lielajām pilsētām, arī Rīgu. Tas nekas, ka divu stundu brauciens. Zinu daudzus cilvēkus, kas katru darbadienu brauc ar autobusu uz Rīgu. Dzīve... :)
05.01.2017 20:21 |
 
Reitings 8
Reģ: 04.01.2017
Ak, jā, vēl gribēju piebilst, ka nesūtu visiem vienādus CV. Par katru uzņēmumu padomāju, savu pieteikumu pielāgoju, iedziļinos. Regulāri pārskatu savu CV, pielaboju, lai ir precīzāk, skanīgāk. Esmu iepazinusies ar dažādiem padomiem, kā pareizāk, efektīvāk, mūsdienīgāk pieteikties darbā.
Lielākā daļa uzņēmumu (gan konkursu izsludinājušie, gan ne) neatbild. Un, manuprāt, tas ir tik nekorekti! Ja viņiem kaut kas ir vajadzīgs no sava klienta, viņi izlīdīs no ādas, bet savu panāks. Bet līdz ko viņiem pašiem ir, piemēram, jāizpilda pieklājības minimums ("Paldies, pieteikumu saņēmām. Ja tiksiet konkursa nākamajā kārtā, tad līdz tam un tam datumam paziņosim."), tā nekā - izliekas par beigtu zivi. Man jau top pieklājīgo un nepieklājīgo uzņēmumu saraksts :D
Ar šo visu gribu teikt - es jūs saprotu, darba meklētāji mazpilsētās! Vismaz tik daudz mēs viens otram varam dot kā draudzīgu virtuālu plecu :)
05.01.2017 20:37 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits