Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā diviem rīdziniekiem iedzīvoties "laukos"?

 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Sveikas, piedodiet, ka būs tik gari, bet:
ar draugu jau labu laiku meklējam variantus iegādāties savu mitekli, cītīgi krājam, bet joprojām esam tālu līdz nepieciešamajam naudas apjomam, lai varētu atļauties dzīvokli Rīgā. Tādēļ sākām skatīties arī plašākās teritorijās. Sākumā Rīgas rajonu, kur cenas bieži vien tādas pašas kā Rīgā, un tagad arī citur ~40-50 km attālumā no Rīgas, kur mājokļa cenas draudzīgākas. Vēlamies iegādāties 3 istabu dzīvokli, jo domājam par ģimenes pieaugumu. Abi uzaugām 2istabniekos un nevēlamies savam bērnam to pašu.
Tad, nu, esam noskatījuši vienu dzīvokli par ļoti lētu summu Jelgavas rajonā, ko varētu viegli iegādāties, bet tagad sēžam un domājam, vai nesajuksim tur prātā. Mazs miests, nekā, ko darīt, ja neskaita došanos uz Jelgavu. Ok, draugam tur patika braukt makšķerēt, bet es pat nezinu, ko varētu tur darīt. Darba ziņā man ir viegli pielāgoties, jo strādāju attālināti, draugs arī varētu izbraukāt uz Rīgu vai atrast darbu Jelgavā. Bet domājam arī par emocionālo pusi. Ka nav mums tur neviena, nav draugu, abu ģimenes ir Rīgā. Bet īrēt apnicis tik ļoti, ka gribas lekt pa logu. :-/
Vai kāda ir spērusi tādu soli un pārvākusies uz dzīvi mazpilsētā, miestiņā? Ja turpināsim krāt, tad krāsim vēl tik ilgi, ka paspēsim iziet pensijā (t)
Bet varbūt nav tik traki tur? Varbūt tā ikdienas dzīve ir pat jauka mierīgā, klusā vidē. Ja ko vajag, tad Jelgava 18-20 km attālumā, Rīga 45km attālumā, tiešā reisa autobusa pietura pie mājas. Eh, nezinu. Varbūt kādam ir domas, pieredzes ar šāda soļa speršanu? :-)
15.11.2016 13:47 |
 
Reitings 5637
Reģ: 06.11.2013
Neiesaku, Tavs vīrs 100 punkti nodzersies.
15.11.2016 13:57 |
 
Reitings 68
Reģ: 01.11.2016
Izlasot aprakstu, man uzreiz likās, ka zinu par kuru dzīvokli Tu runā. Bet gan jau kļūdos.
Mēs arī meklējām dzīvokli un apskatījām variantu ārpus pilsētas. Pirms braucām skatīties, likās, ka negribas tik tālu no pilsētas, bet uz vietas redzot dzīvokli un apkārtni atkal likās, ka būtu riktīgi forši tur dzīvot, jo viss apkārt kluss un mierīgs, līdz pilsētai arī nav baigi tālu.
Bet neko vēl nenopirkām, tā kā reālas pieredzes nav.
15.11.2016 13:58 |
 
Reitings 294
Reģ: 06.05.2012
Vai jums abiem ir auto? Ja ir, tad Rīga ir tik tuvu, ka smieklīgi uztraukties pat to, ka neredzēsiet ģimeni un draugus. Ar sabiedrisko grūtāk, jo vakarā jāplāno laicīga mājās tikšana.
15.11.2016 13:59 |
 
Reitings 1540
Reģ: 16.09.2014
Ha! Mums tā bija pati galvenā prasība - jo tālāk no cilvēkiem, jo labāk.
Ar mašīnu visur var tikt :)
15.11.2016 14:10 |
 
Reitings 2684
Reģ: 13.01.2016
Manuprāt, Jelgava un rajons ir ideāls variants. Piem ar vilcienu 40 min līdz Rīgai, nereti, dzīvojot Rīgā, paiet ilgāks laiks ceļā darbs - mājas. No pārdaugas līdz Juglai, Purvciemam, sastrēgumu laikā būs vēl ilgāk. Arī tad, ja dzīvojat Rīgā, nav taču tā, ka visas izklaides ir blakus mājām, arī visi draugi nedzīvo pāris min attālumā. Vismaz man dažas draudzenes ir stundas brauciena attālumā, kgan dzīvojam Rīgā.
Vismaz es labprātāk dzīvotu klusā vietā, netālu no pilsētas (īpaši, ja plāno veidot ģimeni), nekā lielajos dzīvokļu rajonos - Imanta, Jugla utt.
15.11.2016 14:12 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Par to nodzeršanos - Rīgā ir ne mazāk iespēju nodzerties, ja gribas un ir iemesls :-P
Par auto - jā, draugam ir auto, un nepieciešamības gadījumā man arī varētu iegādāties. Strādāju attālināti, tādēļ pašlaik darb darīšanās max 1x mēnesī kaut kur jābrauc. Tādās reizēs arī autobuss neliekas tik slikta lieta - 1h brauciens līdz Rīgas centram.
Mīļums - ļoti iespējams, ka abas domājam vienu un to pašu, jo pēc lokācijas tur nav daudz variantu :) Bet mani biedē tā pati vieta nedaudz. Ja būtu tieši Jelgava (vai kāda cita lielā pilsēta) - no problemo.
Ai, es vnk visu mūžu (tādu apzināto vecumu) esmu vienā mikrorajonā nodzīvojusi. Man pat uz citu Rīgas galu pārcelties būtu satraukums. (t)
15.11.2016 14:19 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Es pati dzīvoju Jelgavas novadā, man ļoti patīk :) Bet nu esmu te izaugusi, tāpēc katras brīvdienas bēgu no Rīgas, lai šeit atpūstos, izvēdinātu galvu, izstaigātos pa mežiem.
Jā, mazs ciemats, bet palīdz Jelgavas tuvums - 15 min mašīnā un esmu pilsētas centrā. :)
15.11.2016 14:23 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Un, ja runājam par bērniem, tad es nevaru iedomāties, kā būtu, ja būtu uzaugusi mikrorajona pagalmā. Laukos tak tik daudz, ko darīt! Mamma 10 vakarā nemaz nespēja mani istabā iedabūt iekšā :D Novācās vesels draugu bars un gan spēles spēlējām, gan ziepes vārījām.
15.11.2016 14:25 |
 
Reitings 967
Reģ: 14.09.2009
Varbūt vispirms apprecies un tad plāno kopīgu dzīvokli?
15.11.2016 14:26 |
 
Reitings 2037
Reģ: 21.02.2015
Ja domājat par bērniem, man laikam svarīgākais būtu, cik tālu no dzīvesvietas būs bērnam skola, dārziņš, pulciņi utt. Ja varēs bērns pats, teiksim 10 gadu vecumā jau izstaigāt, kur vajag, tad ņemtu. Tāda bērnība bērnam noteikti būs foršāka nekā augt Rīgas mikrorajonā aka Pļavniekos utt. starp betona mūriem. :-D
15.11.2016 14:28 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Smieklīgi, bet visi mūsu draugi un ģimenes dzīvo viens otram blakus. Mēs paši kā tādā mazā ciemā esam - viens pie otra ar kājām varam 5-15 in laikā aiziet :-D Tāpēc varbūt šķiet, ka nereāli, ka būsim TIK tālu.
Par bērniem es arī iedomājos, cik tas būtu lieliski, ka viņi varētu dzīvoties pa tādu vidi. Pati dievināju braukt pie māsīcas uz mazpilsētu. Pilnīgi citas sajūtas. Labas atmiņas. Bet tajā pašā laikā bail, ka tik mēs nebūsim vienīgie "jaunie" un pārējie jau puspensijas vecuma. Ka visi jaunie brauc prom un tikai vecie opji paliek pāri, ka nemaz nebūs tur bērnu, jauniešu.
Jūtos kā baigā mīzele šajā visā, jo esmu totāla pilsētniece. Šķiet, ka iecirtīšu sev kājā ar to aizbraukšanu.
15.11.2016 14:31 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
drostala - jā, mēs plānojam apprecēties (drīzāk reģistrēties, jo es nevēlos nekādas ceremonijas, kūkas utt) un dzīvokli iegādāties kā kopīpašumu.
Kāzas->dzīvoklis->bērni. :-)
15.11.2016 14:33 |
 
Reitings 2037
Reģ: 21.02.2015
Ja sevi tā noskaņosi, tad tā arī būs.
Mīts, ka laukos dzīvo tikai penši.
It īpaši jau tāpēc, ka Jelgavas rajons nav nekādi lauki. Nebrauciet jau uz Daugavpils novada Dubnu. Nav ko pārspīlēt. (t)
15.11.2016 14:34 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Riry
Jelgava taču nav Zilupe:-D. Tas taču ir tik tuvu Rīgai, ar mašīnu līdz Rīgas centram tiksi ātrāk kā no mikrorajona ar sabiedrisko.
15.11.2016 14:35 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Riry, ja tas ir ciemats, tad nav tā, ka visi jaunie brauc prom :) Ciemā, no kurienes es esmu, tieši ir daudz foršu jauno māmiņu, kas kopīgi dodas vakara pastaigās, atpūšas gan ar bērniem, gan bez.
Par pulciņiem - es pirmās 6 klases mācījos ciemata skolā un tajā laikā gāju tik daudz pulciņos, ka, salīdzinot ar pilsētas bērniem, viņi uz mani skatījās kā uz jukušu "Tiešām jums tur tas viss bija?" :D
15.11.2016 14:36 |
 
Reitings 3582
Reģ: 22.06.2014
Jelgava jau nu gan nav lauki. Šodīt tieši Liepājas vēstulēs izlasīju vienu rakstu, ka pāris no Nīderlandes pārceļas uz Latviju, precīzāk dziļiem laukiem, dzīvo kā senatnē, paļaujoties uz dabu un dzīvojot no tā, ko tā sniedz. Ir 8 bērni, visādos putnu un puķu vārdos. Riktīgi dabas bērni. Un tad es aizdomājos, kā diez viņi iedzīvojās. Vai arī kā spēja dzīvot tur, pieraduši pie pilsētas vides.
15.11.2016 14:37 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Pārcelšanās idejas iniciatore esmu es, bet visi apkārt mani cenšas atrunāt, tāpēc es sāku šaubīties un šķiet, ka tā nav laba ideja. Vislielākais "pret" ir tiem, kuri paši pārcēlās uz Rīgu, kā arī manai ģimenei.
Šeit vismaz parādījās arī kāds pozitīvs viedoklis par manu ideju, kas ievieš lielas cerības :-)
15.11.2016 14:39 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Visiem jau savas emocijas, kāpēc jums nepārcelties, jums atkal savas.
Es neko traku dzīvei laukos neredzu + ja jūs esat apsvēruši +/- . Manuprāt citu emocijas jums šeit nevajadzētu ņemt vērā. Ja napatiks pēc gada varēsiet pārdot un meklēt citu dzīvesviet un pa gadu vai ilgāk būsiet iekrājuši īres naudu.
15.11.2016 14:48 |
 
Reitings 32
Reģ: 06.04.2016
Es ņemtu. Ja līdz Rīgai tiešām 45km,tad piekrītu viedoklim, ka reizēm no viena Rīgas gala līdz otram sanāks ilgāks laiks ceļā. Laukos ir forši, it īpaši, ja plāno ģimeni :-)
15.11.2016 14:53 |
 
Reitings 156
Reģ: 22.10.2015
Draudzene mana nesen pārvācās ar vīru no Rīgas uz mazpilsētu, uz Ādažiem. Nekāda vaina, esot ļoti apmierināti. Abiem ir mašīnas, braukā uz Rīgu, cik grib.
15.11.2016 14:56 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits