Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Faux fur

 
Reitings 750
Reģ: 04.04.2014
Meitenes, ko jūs domājat par mākslīgo kažokādu? Vai jums ir kāda jaka, mētelis vai veste no mākslīgās kažokādas? Patīk vai nepatīk? Vai arī uzskatāt, ka tad jau labāk nopirkt īstās kažokādas apģērbu?
Piemēram, vietā, kur es dzīvoju, īsto kažokādu uz ielām neredzu, bet mākslīgo - gan. Un man patīk kā izskatās, ja tā mākslīgā kažokāda izskatās kvalitatīva.
03.11.2016 12:41 |
 
Reitings 560
Reģ: 19.06.2010
Pārsvarā man nepatīk mākslīgā kažokāda to iemeslu dēļ, ka izskatās "sintētiski" un nekvalitatīvi. Bet, protams, ir iespējams iegādāties arī mākslīgo kažokādu par dabiskās kožokādas cenu. Es gan laikam tādu izvēli neizdarītu :) vispār mākslīgā kažokāda nav domāta tikpat aukstam laikam kā dabīgā. Tāpēc dabīgās vietā vilkt mākslīgo tāpat nesanāktu. Bildē Karmen Pedaru izskatās ļoti skaisti šī jaka, bet jābūt noteiktam stilam, lai šādi ģērbtos.
Var diskutēt ilgi un gari par kaitīgumu videi, dzīvniekiem, morāli, ētiku, utt. Vienīgais man šajā visā izraisa smaidu cilvēku dubultie standarti - fuj kažokādai, bet gan gaļu ēd, gan zābakus un somas valkā, gan kosmētiku lieto, gan vēl simts lietas ikdienā lieto, kas saistītas ar dzīvnieku izcelsmes produktiem :)
20.11.2016 12:36 |
 
Reitings 12
Reģ: 17.10.2016
Ādas apavi un somas, gaļu vairums tomēr ēd...

Ir starpība starp produktu lietošanu un priecāšanos par dīrātām ūdelītēm "skaistuma nolūkos".
Pretīgi.
04.11.2016 20:51 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Nav lielākā. Tāpēc arī stipri šaubos, ka ziloni viņa ēd.
Tātad tas nozīmē,ka cilvēks nav lielāks par pārējiem dzīvniekiem.
04.11.2016 12:54 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Bija uzrakstīts garāks apcerējums, bet kaut kur pazuda, tad nu pa punktiem.
1. Par līķu valkāšanu tieši šajā diskusijā kādā izpaudās.
2. Dabīgs paliek dabīgs. Mani tīra sintētika (piemēram, akrils) karsē un sviedrē nevis silda. Traucē pat tie daži procenti elastāna piejaukuma kokvilnas krekliņam.
3. Dabīgo kažokādu ražošana, protams, arī piesārņo vidi, bet dabīgie materiāli vidē labāk sadalās.
4. Lielākā daļa lēto masveida produkcijas apģērbu ir sintētiski, parasti ne pārāk labas kvalitātes, jo modes tendences ātri mainās, rosinot pirkt ko jaunu. Mūsdienu ekonomikas pamats - ražot vairāk, lai pirktu vairāk, lai ražotu vēl vairāk. Kur nonāk vecais? Sekondhendā, labdarībā, atkritumos?
5. Videi vairāk palīdzēs nevis sintētiska, bet gan labas kvalitātes materiāla izvēle. Tā lai pēc pusgada gada tas nenonāktu miskastē.
04.11.2016 11:15 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
TRY - kāpēc tu ar viņiem vispār ēd tās pusdienas?
Cik esmu lasījusi šeit diskusijas par "ciemos nāk draugi veģetārieši", tad nekad īsti šādu problēmu nav bijis, vienmēr visas dalās ar idejām par to, ko tieši viņiem celt galdā un kas viņiem varētu garšot. Goda vārds, es nekad īsti neesmu redzējusi kādu sašutuma pilnu komentāru par to, ka draugs-vegāns ieradās ciemos un visus aplēja ar samazgām.. bet "vēlāk nāk" šādas diskusijas, kurās pusei redz vegāni uzbrūkot.. nu jocīgi tas liekas. Priekš kam tad ar tādiem cilvēkiem vispār pusdienot? Pēc dažas tekstiem dažreiz liekas, ka kādai pat ēdot kafejnīcā/restorāna tie vegāni lien virsū ar morāles lasīšanu :D
Kā tēma par ādām, tā lielākoties, manuprāt, trako tieši gaļēdāji. Vismaz man tāds novērojums.
/pati esmu gaļēdāja/
04.11.2016 09:30 |
 
Reitings 413
Reģ: 29.05.2016
Tad jau man paveicās :) Bijušajā kolektīvā bija vairākas tādas, par kuru ēšanas stilu es tikai laika gaidā uzzināju. Taču vienā lielākā pasākumā, kurā bija arī svešie, viens svešais izcēlās par miroņiem uz galda :D
Cepuri nost tām/iem, kas izvēlas šādu dzīvesstilu, taču neuzbāžas un nepārmet citiem.
04.11.2016 09:24 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Selīna, es pazīstu 2 vegānus (vismaz cik es zinu par viņu ēšanas paradumiem) un abi divi gandrīz pie katrām pusdienām,kur galdā tiek celta gaļa, uzsāk diskusiju par to, ka tūlīt vems, redzot, kā tiek apēsts dzīvnieks, vai arī izplūst garos stāstos, kā piena ražošanas industrija nogalina cilvēci. Tā kā, ir tādi cilvēki patiešām, mana statistika ir 100%
04.11.2016 09:15 |
 
Reitings 844
Reģ: 11.08.2011
Nekad mūžā nenēsātu īstu kažokādu. Būtu vispār kauns no mājas laukā iziet. Prieks, ka mūsdienās jau liela daļa sabiedrības uz kažokvalkātājām skatās ar šķību aci.
04.11.2016 09:14 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Dabīgās kažokādas un ādas izstrādājumus nepērku, neatbalstu, bet citiem virsū neklūpu. Faux fur nevalkāju, manam stilam neder un, manuprāt, kažokādas totāli neder LV laika apstākļiem. Patīk kā izskatās kažokādas nedabiskajās krāsās - kā autores ieliktajā bildē. Mākslīgās ādas un zamšādas jakas, cimdus, bikses, svārkus, kleitas un apavus valkāju daudz un bieži.
04.11.2016 09:13 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Protams, šis ir tikai mans personīgais viedoklis, bet, ja man jautātu, ko es uzskatu par stila katastrofu, tad tās noteikti ir šitās pūkainās vestes un jakas, kažoki. Tiešām, manuprāt, izskatās briesmīgi. Vienīgais, kas vēl šķiet +/- ok, ir kažokādas apkakles, bet tad arī tikai labos laikapstākļos.
Līdz ar to, kā var noprast, nenēsāju ne mākslīgu, ne dabīgu kažokādu. Negatīva pieredze ir ar mākslīgo kažokādu, kas tiešām elektrizējas. Mans viedoklis par dabīgo ādu un kažokādu: es vienmēr esmu varējusi atrast lieliskas alternatīvas, tāpēc neuzskatu, ka man būtu vajadzīgs kažoks vai ādas zābaki. Katram jau tā kāja vai roka ir citāda, kādam prasīgāka - kādam mazāk prasīga, un mani lieliski ziemā silda un mitrumā aizsargā arī citi materiāli. Ja man jāizvēlas starp dzīvniekiem tieši kaitnieciskām precēm un nekaitīgu alternatīvu, un mani apmierina šīs alternatīvas kvalitāte, noteikti izvēlēšos to, taču tas noteikti nav primārais.
04.11.2016 09:11 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Kur jūs tos mega uzbrūkošos vegānus satiekat, kuri lūr jums šķīvī un runā par miroņiem? Labi ja vienai tā vienreiz dzīvē gadījies, bet visas tik žvadzina un žvadzina par briesmonīgajiem vegāņiem :D
Pašai šāda "kažoka" nav, jo nepatīk, bet "mākslīgo ādu" velku ar prieku. No dabīgās cik vien iespējams cenšos izvairīties.
04.11.2016 09:03 |
 
Reitings 413
Reģ: 29.05.2016
saulesbrille
Pieļauju, ka par to žulti nebija domāts tas, ka vispār runā par videi draudzīgumu, bet par to, kā tas tiek pateikts uzbrūkošā tonī.
Tīri piemēram. Satiecies ar veģetārieti vai vēl labāk vispār vegānu. Ja cilvēks pasūta šādu ēdienu un pastāsta, ka tas ir forši, kā kaut kas mainījies sajūtās, veselībā, domāšanā, tad man pat būtu interesanti par to runāt. Taču, ja cilvēks uz manu gaļas gabalu šķīvī noreaģētu tā, ka kā es varu ēst mironi, tad tas vēl vairāk atstums gan no šī cilvēka, gan no tēmas.
Ar uzbrukumu nekad netiks mainīta domāšana.
Tavu viedokli gan bija interesanti palasīt.
04.11.2016 09:00 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Te daudz viedokļi skar morāli, ētiku, cilvēcību, kas patiesībā ir forši.. man šķiet, ka vel svarīgāk ir iemācīties izturēties cieņpilni un ar sapratni vienam pret otru..tā sakot savas sugas līmenī.. citādi pasaule nekļūs sevišķi skaistāka, pat ja visi būs atteikušies no dzīvnieku izstrādājumiem.
04.11.2016 08:36 |
 
Reitings 954
Reģ: 08.11.2012
Ir gan dabigie, gan ir bijusi ari maksligie.
Maksligie nepatik-savelas un siltumu netur. Dabigie-loti funkcionali, bet etiski , ja piedomaju, tad struntigi, bet....
Par pasu maksligo nesasanu,manuprat, labak nopirkt laba piegriezuma kvalitativu meteli ar siltinajumu-gan elegantak izskatisies, gan bus siltak.
Bez kazoka varu iztikt, musdienas ir citi fnkcionali lidzvertigi siltuma zina izstradajumi. Kas ir ari vieglaki, bet apavu zina gan grekoju loti. Man ir tikai līķu (adas) kurpes un zabaki :( tiem kvalitativas alternativas neesmu atradusi. Ja atrastu, tad mainitu ieradumus, bet lidz sim visi eksperimenti beigusies neveiksmigi.
04.11.2016 08:15 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Nenēsāju un nepatīk.
Tās pūku vestes vispār šķiet tīrās šausmas, kā tāds resns cālis.
04.11.2016 08:09 |
 
Reitings 688
Reģ: 19.04.2015
Patīk dabīgas kažokādas, mākslīgos dzīvē nav nācies sastapt tādus, ka nu wow!. Arī Storry ieliktais nu nemaz nešķiet pievilcīgs.
...
Jā, es labprāt maksātu par to dabīgo kažokādu izstrādājmiem vairāk, ja vien tas būtu uz dzīvnieku turēšanas apstākļu uzlabošanas rēķina. Bet atteikties no tām nevēlos.
04.11.2016 06:36 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Es loti atbalstu videi draudzīgus un biologiskus produktus. Labāk videi, labāk dzīvniekiem, labāk cilvēces nākotnei un, galu galā, labāk pašam-gan veselības zinā, gan sirdsapzinas. Ir vērts par to samaksāt vairāk!
04.11.2016 02:21 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Un diskutēt par ētiku un vides degradēšanos nav žults izliešana, tā ir cilvēku uzmanības pievēršana aktuālām problēmām. Tāpat kā skandalozais olu video. Mēs taču paši veidojam sabiedrību- jo vairāk cilvēki atteiksies no amorāliem un videi nedraudzīgiem produktiem, jo mazāk tādus ražos. Tomēr normāli ir domāt un būt atbildīgam par savas rīcības sekām, man patīk, ka šeit, Skandināvijā, tiek pievērsta pastiprināta uzmanība. Valdība veic akcijas pret plastmasu, lielveikali nodrošina biologiskus produktus, utt.
04.11.2016 02:18 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Dianna- Nu tās gan ir mulkības, ka mākslīgās kažokādas ražošanas dēl nomirst tikpat dzīvnieku, cik dabīgās. Mākslīgā kaitē videi (kā jebkurš rūpnieciski ražots produkts), bet kažokāda kaitē GAN VIDEI, gan burtiski ATBALSTA DZĪVNIEKU AUDZĒŠANU DRAUSMĪGOS APSTĀKLOS. Es pat vairāk varētu saprast cilvēkus, kas izgatavo kažokus no ar atlaujām nomedītiem dzīvniekiem, bet speciāli tam audzētajiem, nu nē. Skaistums nav tā vērts.
04.11.2016 02:11 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
bet līķu nēsāšanu ar ētiku grūti savienot
Nu tādā sabiedrībā mēs dzīvojam..
Ādas apavi un somas, gaļu vairums tomēr ēd... uz dzīvniekiem testētos medikamentus ir provējuši..
:)
04.11.2016 00:55 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits