Ratiņi bērnam

 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 31.05.2011
Dāmas, lūdzu padalaties, kādas firmas ratiņus rekomendējat vai tieši pretēji? Kādus labāk izvēlēties? Domāju, te ir daudz gan topošās, gan esošās māmiņas, kuras labprāt uzzinātu ieteikumus un neapmierinātību par ratiņiem..
31.10.2016 09:55 |
 
10 gadi
Reitings 981
Reģ: 29.01.2009
Es ielikshu atsauksmi par polju ratiem Baby merc.Draudzenei atveda viiramate no Polijas,bet vinjiem jau bija rati.Taa nu shie tika mums par velti.Kopumaa man rati patiik,kulba liela,rati nav smagi.Amortizaacija laba,esam izbraukushas gan mezhus,gan smiltis,gan sniega kupenas.Ratus izmantosim liidz briidim kameer mazaa atteiksies no ratiem.Arii sporta dalja ir eerta un plata.Ja man vajadzeetu pirkt ratus tad es laikam pat nepamaniitu shos ratus,bet tagad zinu,ka vinji ir labi.Un laikam otram bernam ari pirktu shos ratus,jo nav dargi un ir erti.
27.12.2016 20:59 |
 
Reitings 77
Reģ: 21.04.2015
Visiem jauniem ratiem ir garantija 2 gadi. Tātad lietojami būs jebkuri. Jautājums - vai tev būs ērti?
Vissvarīgākais ir tas, kur tu ratus glabāsi? Ja dzīvo privātmājā vai pirmajā stāvā vai ir kur glabāt ratus, tad vari pirkt jebkura svara ratus (arī Emaljungas, Teutonia, utt). Ja būs katru reizi jānes, tad izvēli max vieglus.
Vieglums nāk komplektā ar mazākiem riteņiem, sliktāku amortizāciju. Kulbu ratiem ir ļoti svarīga amortizācija, sporta daļai - mazāk. Riteņu izmērs - tā kā LV pēdējos gados sniega tikpat kā nav, tas vairs nav ļoti aktuāls kritērijs.
Kulbu izmērs, jumtiņš, rokturis, jostas, ratu grozs, utt-tie ir sīkumi. Tos izvērtē tikai pēc tam, kad tiksi galā ar ratu svarīgākajiem parametriem.
Ideālo ratu nav. Var būt tikai tev piemērotāki vai nepiemērotāki.
27.12.2016 21:58 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Te jau daudz labu padomu sarakstīts. :) Es pati noteikti vairs nepirktu 2in1 vai 3in1 ratus (secinājums pēc diviem bērniem), jo šādiem ratiem, visbiežākais, sēžamā daļa ir smaga un nepārdomāta. Tāpat vairums iegādājas citus - vieglākus un ērtākus sēžamratus - galu galā bērna svars jau arī tikai pieaug. :) Ļoti būtisks elements ir lifts - ja dzīvo mājā ar liftu, tad pirmais kritērijs būs, vai rati tajā tiek iekšā, un tikai tad visi pārējie. Tāpat kulbu ratus es skatītos lietotus - manā skatījumā nav prāta darbs izmest lielu naudu par ratiem, kuri tiks lietoti 5-6 mēnešus - vairāk vērts ieguldīt sēžamratos un autokrēsliņā.
27.12.2016 22:26 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Pēc viena bērna secinājumi sekojoši - ja nākamais tepat Rīgā, tad visticamāk atkal kādi vieglie, manevrējamie, liftā ejošie. Mums mūsu Milli nepievīla un nu jau 2. bēbi būs izvizinājuši. Kulbas ratus atsevišķi, vēlams aiztaisāmu ciet galīgi un lielu. Ja laukos, tad lielie riteņi ar super amortizāciju. Piķi ieguldītu sēžamajos ratos - grāmatiņā, normāliem riteņiem. Jāsaka atkal, ka Milli bija tik pārdomājis un mums patika, ka mūsu budžetā neko labāku neatradām, ar tiem arī izbraucām.
27.12.2016 23:14 |
 
Reitings 141
Reģ: 29.01.2009
Undiya,
Kurš modelis Tev bija?
03.11.2017 09:56 |
 
Reitings 14
Reģ: 17.02.2017
Tā kā man rati nav jāstaipa, tad svars un izmēri nebija noteicošie izvēlē. Šobrīd ir šie 2in1 Navington Caravel

Pārsvarā braukāju pa mežiem, laukiem, grants ceļiem un pilsētas apstākļos ļoti minimāli. Kulba liela, riteņi pumpējami un priekšējie grozās (bet ar iespēju nofiksēt). Poļu ražojums, bet jāsaka, ka kvalitatīvi rati un neredz nolietojuma pazīmes pat tagad, kad jau otrais viņos brauc. Sēžamie man mazie nepatīk, tāpēc arī šiem sēžamā daļa patīk, ka ir liela un pietiekami silta.
03.11.2017 10:08 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Kā jau te vairumā komentāru minēts, ļoti būtiski aspekti ratu izvēlei ir:
1) Tava dzīvesvieta (māja/dzīvoklis/kurš stāvs/pilsēta/lauki);
2) Ikdienas plānotais ritms un laika pavadīšanas plāni (garas pastaigas/bērns pārsvarā gulēs pagalmā/izbraucieni/braukšana ar auto u.t.t.).
Vismaz man šie bija būtiskākie faktori, kuriem pakārtojās vizuālais un aptuvenā izpratne par to, kas varētu būt ērti, kas noderēt, bet kas - ne (jo pirmo reizi pērkot ratus, Tu tāpat neko nevari zināt pilnīgi droši un 100%).
Protams, arī finansiālais aspekts, jo, lai gan vēlējos jaunus ratus, nebiju gatava par tiem atdot 1000+ EUR. Savelkot šos visus punktus kopā un izsecinot "vidējo aritmētisko", izvēlējāmies Milli Tech 3 in 1 un šobrīd, kad ratu lietošanas laiks jau ir praktiski aiz muguras (esam nopirkuši mini sporta ratus krīzes gadījumiem, kad mazā negrib iet kājām u.tml.), varu teikt, ka savu izvēli nenožēloju.
Lietojot šos ratus, man patika šādas lietas:
1) Manevrējami priekšējie riteņi (visi 4 riteņi - gumijas pumpējamie, pietiekami liela diametra, lai būtu labi izbraucami arī ne tik gludi ceļi, meža takas u.c.), kas bija ideāls palīgs veikalos, dažādās šaurās vietās u.t.t.;
2) Kulbai ir plastmasas apakša (ar iestrādātu ventilāciju), kas ļoti noderēja, kad braucām uz vasarnīcu - nebija bail kulbu nolikt uz zemes/grīdas arī bez rāmja, tādejādi nesasmērējot kulbas audumu;
3) Kulba sliktos laikapstākļos ir praktiski pilnībā aiztaisāma (nolaižams širmītis priekšā + uzpogājams bortiņš kulbas pārklājam), savukārt karstām vasaras dienām kulbas jumtiņā ir iestrādāts ar rāvējslēdzi atsprādzējams posms, kuram priekšā moskītu sietiņš ventilācijai;
4) Sēžamā daļa ir gan pietiekami viegla, gan plaša un ērta mazajam sēdēšanai un, lai dzīvotos garākās pastaigās (tas man pamatīgi besī nopirktajos sporta ratos - tie ir superšauri), turklāt atzveltne fiksējās kādās 4 vai 5 pozīcijās (t.sk. pilnīgi guļus), arī kāju balstam ir vairākas pozīcijas;
5) Visas ratu daļas rāmī fiksējas uz abām pusēm, līdz ar to varēju manevrēt ar šo pēc vajadzības, laikapstākļiem u.t.t.;
6) Visas auduma daļas būtībā ir noņemamas un tās var īzī-pīzī izmazgāt veļasmašīnā un uzlikt atpakaļ tīras un svaigas :).
7) Rokturis fiksējas arī vairākās pozīcijās, līdz ar to tā augstumu smuki varēju pielāgot tam, kādus apavus valkāju (augsti papēži vai zemie skrienamapavi), kā arī vīrs varēja pielāgot savam augumam, dodoties pastaigāt;
8) Nu, un visi tie pārvalciņi, plēves, moskītu tīkls - viss bija, klāt nopirku tikai ratu cimdus un Lodger bunkuri);
9) Superietilpīgs ratu grozs (kurā mierīgi var iekrāmēt pilnu lielo Rimi iepirkumu maisu + vēl kaut ko) un normāla ratu soma.
Gan jau ir vēl kas, ko neatceros uz sitiena.
Kas nepatika - sākumā likās, ka nav pārak laba amortizācija, bet ar laiku tas kļūst mazsvarīgāk, grūtāk bija tikai sākumā, kad jāiet pa bruģi vai tamlīdzīgām nelīdzenām vietām.
Kaut kā tā... :)
03.11.2017 10:22 |
 
10 gadi
Reitings 2855
Reģ: 29.01.2009
Nekad mūžā nepirku ar priekšējiem riteņiem, kas nemanevrē. Tā cilāšana pie katra stūra ir briesmīga. Un lai oponē man tikai tās, kas ir pamēģinājušas abus variantus :D
03.11.2017 10:26 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Nekad mūžā nepirku ar priekšējiem riteņiem, kas nemanevrē. Tā cilāšana pie katra stūra ir briesmīga. Un lai oponē man tikai tās, kas ir pamēģinājušas abus variantus

Jā, nudien, šeit tiešām piekrītu :D
03.11.2017 10:52 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Man bijuši gan klasiskie, gan ar priekšējiem riteņiem, kas manevrē. Jā no sākuma pie klasikas bija jāpierod, bet pēc tam ne mirkli neizjutu to kā trūkumu. Man arī bija Navington rati, nevaru neko sliktu par viņiem pateikt.
03.11.2017 10:58 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Sveikas, paceļu šo tēmu. Ko sakat par Adamex Barletta vai Caramelo Carmela ratiem? Bildē Adamex rati, ļoti vizuāli iepatikās :-)
20.01.2018 12:49 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Un pirkāt 3in1?
20.01.2018 12:51 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits