Ko darīt?

 
Reitings 93
Reģ: 22.09.2014
Sveikiņi. Esam nonākuši tādās grūtībās kā pusaudža audzināšanā, konkrētāk pusaudzes.
Tātad mana māsa 12 g.v. (dec būs 13) pēdējā pusgada laikā ir vienkārši nekontrolējama: sēž pie datora/telefona, ārā iet kad grib un pārnāk cikos grib, skolai sākoties jau šomēnes ir redzami kritumi - parādījās vismaz 4 priekšmetos nesekmība, kaut iepriekšējos gados vidējā visos priekšmetos bija 7 balles. Māte nedzer, nepīpē, mēģina izrunāties, gan pa labam gan arī rājot - pretī saņem tādus dzēlienus: "Tu nejaucies kur nevajag, visi nemācās es arī ne! Tu vispār mani tikai terorizē, davai vēl iesit vispār uzrakstīšu uz tevis zajavu! Man tāda mamma vispār nav vajadzīga, tu labāk paskaties uz sevis, sēž mājās, neko nedara... ..." utt...
Šajā nedēļas nogalē saņēmām ziņas no apkārtējiem, ka mūsu mazā preilene smēķē un lieto alkoholu, nolēmām pārbaudīt pašas, pirms strostēt un jā! -pieķērām gan! Pus sardele kabatā uzkost, lai nejūt, spičkas pilns un arī cigarešu paciņa!!!
Aizsaucot meitu uz mājām, māte sāka strostēt - taču saņēma negaidītu cirtienu - reālu pļauku pa seju, ar vārdiem : "pašla Na**j"...
Es pati aizgāju pie viņas parunāt: "A ko tu te meklē, tu vispār dzīvo savu dzīvi, kāda tev daļa gar mani un kas ar mani notiek, vācies"..
Kā lai pāraudzina viņu, kā ieskaidrot, ka mēs gribam tikai to labāko?
Vai tomērt pievērt acis un ļaut lai iet savu ceļu? Lai apdedzinās un nožēlo pēc tam? Bet ja būs tā, ka paliks stāvoklī? Gribētos, lai tas tiek labots kkā tagad, kamēr nav par vēlu!
Lūdzu kādus ieteikumus....:-/
15.10.2016 18:06 |
 
Reitings 77
Reģ: 25.11.2015
Viņa arī neļauj mierigi aprunāties - sākas histērija un ieburās telefonā...

Varbūt tāpēc, ka nepareizi runājat? Ja raksti tā kā runā šeit un pēc šī izskatās, ka tā tas arī notiek:
Un draudzenes viņai ir tādas, ka tik turies, iespaidoties ir no kā!!!
Aizliedzām staigāt ar tādām, dažas pat ir 4 gadus vecākas - vaitad klausa?

Kas tā par meiteni ka olu uzsit uz pannas, bet apgriezt nevar?
Kā jau skolotāja teica: -Tik vien kā skaistums.... Nekas vairāk.
Ja jau skolotāji pa stūriem apklačo... Nu nezinu.. Viņa arī neļauj mierigi aprunāties - sākas histērija un ieburās telefonā...

tad ko tur brīnīties, ka meitene negrib tevī klausīties?
Ja jau vecāki ir tik vainīgi un slikti, kāpēc mani izaudzināja, bet viņu nevar? Kāpēc es apzinos kas ir māte, un lai arī kāds tēvs, bet viņš ir tēvs?
Tāpēc, ka man tieši tajos gados daudz kas tika liegts, internets, telefons, šikas drēbes utt...

Katrs cilvēks ir individuāls.
15.10.2016 19:49 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Vai no tā jāsecina, ka arī viņa būtu jāsit, tāpat kā viņas māsa? Jo tā taču izaugusi par "normālu" cilvēku...

Tu tikko izsecināji, ka jā:
Ja jau vecāki ir tik vainīgi un slikti, kāpēc mani izaudzināja, bet viņu nevar?

Precīzi!
15.10.2016 19:49 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Apkārt ir ģimenes, kurās tēvs ar māti dzer katru dienu, ārā guļ zem zaļas priedes, naudas nav, nekā nav, taču bērns ir pabeidzis vidusskolu un strādā labi atalgotu darbu!

Nu tieši tāpēc arī bērnam ir stimuls - nebūt tādiem, kā viņa vecāki. Taviem vecakiem, savukārt, materiāli viss ir vislabākajā kārtībā :)
15.10.2016 19:51 |
 
Reitings 77
Reģ: 25.11.2015
OK, to vienu pārlasījos, bet tas neatceļ visus pārējos.
Bija jautājums kā risināt radušos situāciju nevis iedziļināties kāds ir tēvs un kāda māte...

Es jau tev teicu - mainīt savu attieksmi tev un mātei, iemācīties komunicēt ar bērniem (ja tev pašai aug, tad tā kā arī noderēs, varbūt kādu psiholoģijas grāmatu par šo tēmu palasi). Visa tā tava pārmetošā un pāraudzinošā attieksme nekam neder, es arī negribētu ar tevi komunicēt. Man tiešām šķiet, ka šai meitenei trūkst pieauguša cilvēka, kurš runātu ar viņu kā ar vienlīdzīgu cilvēku (starp citu, tas, ka draudzenes 4 gadus vecākas var būt tieši to arī pierāda).
15.10.2016 19:52 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
57days, es neatbalstu fizisku vardarbību, jo uzskatu, ka cilvēku aizskart un sāpināt var arī rafinētākos veidos. Man vienīgi smīnu rada dažu paustais viedoklis, ka visā vainojama ir ģimene - tas nekas, ka viena māsa šādā pašā ģimenē izauga pavisam citāda. Ar sarkasmu tad jautāju, varbūt vajadzēja sist arī jaunāko māsu? Redzam, ka tas palīdzēja vecākajai. Ceru, ka novērtējat melnu humoru.
15.10.2016 19:54 |
 
Reitings 77
Reģ: 25.11.2015
Ir stāstīts un teikts, ka mūsdienās īsti draugi ir retums, un nejau šajā vecumā būs tādi īsti draugi, kuri tevi piesegs, atnes naudu, metamies, ejam tur, ejam to... tas arī viss...

Hmm?
Man šķiet, ka vairums labāko draugu cilvēkiem veidojas tieši no bērnudārza un skolas.
Personīgi es arī ar to meiteni, ar kuru tusēju 13 gados, joprojām tusēju arī tagad-pēc 10 gadiem.
15.10.2016 19:55 |
 
Reitings 313
Reģ: 26.03.2015
Bija jautājums kā risināt radušos situāciju nevis iedziļināties kāds ir tēvs un kāda māte...
Apkārt ir ģimenes, kurās tēvs ar māti dzer katru dienu, ārā guļ zem zaļas priedes, naudas nav, nekā nav, taču bērns ir pabeidzis vidusskolu un strādā labi atalgotu darbu!

Visbiežāk tieši iedziļināšanās tajā, kāds ir tēvs un māte, un vispār situācija ģimenē, ļauj palīdzēt saprast, kāpēc bērns ir tāds, kāds viņš ir. Padomā par to.
Tas, ka citi Tu vai citi pusaudži uz notikumiem reaģēja savādāk, nenozīmē, ka Tava māsa reaģēs tāpat. Problēmas ģimenē bērnus ietekmē dažādi, un tas ir pilnīgi normāli, ka māsa nav tāda pati kā Tu.
Tas salīdzinājums par vecākiem, kas katru dienu dzer, vispār galīgi garām. Šādās ģimenēs tomēr daudz biežāk ir bērni ar problēmām. Tas, ka vienam ir paveicies, drīzāk ir izņēmums, nevis standarts.
15.10.2016 19:57 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Es nenovērtēju konkrēto humoru.
Tas, ka cilvēks ārēji adekvāti iekļaujas sabiedrībā, nepierāda, ka viņš nav psiholoģiski pamatīgi sajāts (atvainojos par izteicienu). Apgalvot, ka vecakā māsa ir lielisks audzināšanas saniegums, mums nav īsti pamata. Pie tam, viņām ir 12 g starpība - vecāki ir mainījušies.
15.10.2016 20:01 |
 
Reitings 334
Reģ: 02.07.2016
Man jau liekas,ka tur bezjēgā kaut ko runāt,ja uz visu ir viena atbilde- vācies. Roku palaišana pret vecākiem man vispār liekas paši griesti,ko bērns var izdarīt saviem vecākiem un vēl ne kripatas nejusties vainīgs. Naudas zagšana, roku palaišana, alkohols 12 gados, smēķēšana un vēl un vēl....
Gan jau,ka arī audzināšanā ir robi,tomēr audzina ne tikai mammuks un tētis mājās. Audzina arī apkārtējā vide, draugaļas u.c. ārpusmājas apstākļi.
Es laikam ieteiktu nedot naudu. Paēdusi ir, tīra ir, skolas lietas nodrošinātas,apģērbta ir. Viss. Maku slēptu. Ja mājās ir zaglēns,tad naudai nevajag būt acu priekšā.
Vispār neapskaužami.
15.10.2016 20:04 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
57days, +++ Pie tam mainījušies ne uz labāko pusi, jo ar gadiem viss negatīvisms ieņem dominējošo pozīciju un pārtop par ikdienu, jo nekas netika risināts vai labots.
15.10.2016 20:05 |
 
Reitings 463
Reģ: 25.10.2012
Es arī ieteiktu slēpt maku, dot mazāk naudu, veikt kaut kāda veida ierobežojumus, lai liktu saprast, ka pastāv tomēr arī kaut kādas robežas attieksmē un uzvedībā. Ja netiks nekas ierobežots, kļūs tikai sliktāk. Meitenei vēl nav pat tuvu 18 gadu, lai varētu darīt ko grib. Kamēr nepilngadīga, tikmēr noteicēji ir vecāki.
Galu galā ir taču pieejami ari psihologi, ja viņa atsakās izrunāties mājās, tad jāizrunā viss psihologa kabinetā. Psihologs var parunāt ar meitu un māti, gan radīsies risinājums.
15.10.2016 20:18 |
 
Reitings 98
Reģ: 30.05.2013
Viņai trūkst mīlestības, atbalsta un droša pamata. Pusaudzi te pie kaut kā vainot ir pilnīgi absurdi. Nepieciešams psihologs gan viņai, gan vislabāk arī Tev un mātei, lai palīdzētu jums uz šo situāciju paskatīties no citas puses.
Ja jūs steidzami neko nedarīsiet, tad izaugs vēl viena nepārliecināta, kompleksaina, traumēta un nelaimīga būtne.
Pusaudža agresija ir aizsardzības mehānisms. Jo ievainotāka viņa jūtas un vairāk grib sajust mīlestību un atbalstu, jo vairāk jūs atgrūž. Bet jūs viņas reakcijas saprotat pavisam otrādi un attiecīgi reaģējat pavisam otrādi situāciju vēl vairāk pasliktinot. Meklējiet psihologu.
15.10.2016 20:22 |
 
Reitings 98
Reģ: 30.05.2013
Man vienmēr ir tik grūti lasīt šādus tekstus, un vēl grūtāk panest tādu idiotu, kā Roberts, komentārus.
Pēc personīgās pieredzes (un mana situācija ģimenē nemaz neizskatījās tik slikta, izņemot to, ka apstākļi bija diezgan spiedīgi) bērnībā iegūtās rētas vēlāk sadziedēt ir ļoti grūti un arī dārgi.
15.10.2016 20:26 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Es nešaubos, ka gan mamma, gan māsa, gan arī klāt neesošais tēvs būtība tiešam grib, kā labāk. Bet te nāk prātā klasiskais citāts, ka ceļš uz elli ir bruģēts ar labiem nodomiem. Te kārtīgi jāsaprot, kā pareizāk rīkoties, lai nesavārītu vēl lielākus s**us.
15.10.2016 20:41 |
 
Reitings 340
Reģ: 08.03.2015
Nu te jau visu ko pateica, gribu gan piebilst, ka man ir tiešām žēl autores un visas viņas ģimenes. Var jau, protams, sākt rādīt ar pirkstiem un meklēt vainīgos, tomēr tas situāciju neizmainīs. Es saprotu, ka apstākļi un situācijas ir dažādas. Es jau nevainotu vienīgi nevaldāmo pusaudzi:-/ Neticu, ka agresija tā pat uzrodas.
Man liekas, ka jaunākajai māsai ir par maz mīlestības un uzmanības mājās, meklē to ārpusē un atrod arī. Un ko mēs darām, kad esam sāpināti un dusmīgi, bet neprotam adekvāti izrādīt emocijas? Visādi sanāk.(t) Labākā aizstāvība ir uzbrukums:-D
Iet jau meitenei par traku, bet nav jau viņa viena atbildīga.
15.10.2016 20:44 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Pusaudža agresija ir aizsardzības mehānisms. Jo ievainotāka viņa jūtas un vairāk grib sajust mīlestību un atbalstu, jo vairāk jūs atgrūž.

Sekojot šai loģikai, jāsecina, ka es tīņa gados ienīdu savus vecākus, jo biju paklausīgs, cītīgs un bezgala cienīju tos.
Pēc personīgās pieredzes (un mana situācija ģimenē nemaz neizskatījās tik slikta, izņemot to, ka apstākļi bija diezgan spiedīgi) bērnībā iegūtās rētas vēlāk sadziedēt ir ļoti grūti un arī dārgi.

Saprotu, sist savai mātei drīkst, bet radīt rētas nabaga tīnītes kristālskaidrajā dvēselē - tas ir nepieļaujami.
Tas ir tikai labi, ja cilvēks cieš sāpes kā sava nodarījuma sekas. Vismaz ir cerība, ka šādas rētas viņam allaž atgādinās to rašanās iemelsu, lai otrreiz šādas kļūdas vairs nepieļautu.
15.10.2016 20:52 |
 
Reitings 1542
Reģ: 14.07.2011
Varbut ir tā, ka mammai pret Tevi ir labāka attieksme? Ne speciāli protams, bet varbut masa jūt, ka mamma Tevi mīl vairak. Domāju, ka viņai vienkārši trūkst mīlestības. Lai mamma paskatās raidījumus "Дорогая, мы убываем детей". Tu ari paskaties.
15.10.2016 20:56 |
 
Reitings 1542
Reģ: 14.07.2011
Protams, ka ir grūti atzīt to, ka varbut tomēr vecāki ir kaut ko darījusi nepareizi meitas audzināšana, bet diemžēl man jāsaka, ka ta ir.
15.10.2016 20:57 |
 
Reitings 313
Reģ: 26.03.2015
Saprotu, sist savai mātei drīkst, bet radīt rētas nabaga tīnītes kristālskaidrajā dvēselē - tas ir nepieļaujami.
Tas ir tikai labi, ja cilvēks cieš sāpes kā sava nodarījuma sekas. Vismaz ir cerība, ka šādas rētas viņam allaž atgādinās to rašanās iemelsu, lai otrreiz šādas kļūdas vairs nepieļautu.

Robert, šis jau izklausās slimi. Kā Tev šķiet, kāpēc meitene iesita mātei? Jo visdrīzāk viņu ir sāpināta, trūkst mīlestības, kā arī, ir pārāk izlaista (jo vecāki pakļaujas šantāžai, pērk dārgas mantas). Vai tiešām Tu nespēj šeit saredzēt arī vecāku vainu?
Un kas tas par padomu, nodarīt pāri 12 gadus vecai meitenei tik ļoti, ka paliek rētas uz visu mūžu? Padomā ar galvu, pirms raksti!
15.10.2016 21:07 |
 
Reitings 340
Reģ: 08.03.2015
Protams, ka ir grūti atzīt to, ka varbut tomēr vecāki ir kaut ko darījusi nepareizi meitas audzināšana, bet diemžēl man jāsaka, ka ta ir.

+++
Un tagad ir jātiek galā ar sekām, tas ir bezgala skumji, ka meitenei nav ieaudzinātas vērtības un var atļauties zagt no vecākiem, sist mātei... Nav viņai cieņas pret vecākiem, nav respekta nekāda. Bet vēl viņa ir nepilngadīga un vajag ieskaidrot, ka nav labi kost rokā, kas tevi baro:-) Uz sirdsapziņu varbūt spiest? Tā, lai būtu kauns par savu rīcību.
15.10.2016 21:10 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits