Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

VĒRTĪBAS.

 
Reitings 87
Reģ: 11.04.2016
Sveikas,kādas jūsuprāt ir mūsdienu cilvēka vērtības?:-|
15.10.2016 15:53 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Slava, popularitāte sociālajos tīklos, nauda, vara, bezmērķīga izklaide, nepārtraukta sevis pierādīšana visai apšaubāmos veidos utt.
15.10.2016 15:56 |
 
Reitings 201
Reģ: 11.07.2016
Piekrītu Robertam.;-) Tā, nu, diemžēl tas ir.
15.10.2016 16:12 |
 
Reitings 213
Reģ: 26.01.2013
Domaju diskusiju var slegt, jo Roberts pateica taisnibu isi un kodoligi
15.10.2016 16:36 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Es vēl gribētu piemetināt: it sevišķi viegla naudas ieguve.
nepārtraukta sevis pierādīšana visai apšaubāmos veidos

Noņemu virtuālo hūti tavā priekšā, Robert.
15.10.2016 16:46 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Bez naudas, kā zināms, ir s**īgi, tā ka tā nav slikta vērtība (lai gan "britu zinātnieki" pirms pāris gadiem noskaidroja, kura ir ta robeža, līdz kurai līdz ar naudas daudzumu palielinās laimīguma daudzums, viss virs tā cipara laimīgāku, pēc viņu domām, nepadara).
Ģimene (atiecības) joprojām ir vērtība. Varbūt citādā aspektā, nekā padomju laikos, viduslaikos un alu laikmetā (šie trīs laikmeti, kā zināms, ir absolūts etalons), bet tomēr vērtība.
15.10.2016 16:50 |
 
Reitings 924
Reģ: 02.09.2014
Ģimene (atiecības) joprojām ir vērtība.

Piekrītu. Nav tā, ka cilvēkiem aktuālas tikai negatīvās vērtības. Ģimene, draugi ir mums svarīgi? Ir.:-)
15.10.2016 16:56 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Par naudu un materiālo stāvokli runājot, būsim atklāti - vai jums ir svarīgi, ka cilvēkam ir ļoti bagāta iekšējā pasaule, bet nav naudas? Jūs gribētu būt ļoti skaistas, gudras, ģeniālas, talantīgas, bet vot bez naudas? Gribētu, lai jums ir vīrs - ģēnijs, bet tikai pelnītu 300 euro mēnesī? Jo viņam taču materiālais aspekts nav svarīgs? A es esmu mēģinājusi draudzēties ar cilvēku, kurš ir harizmātisks, asprātīgs, gudrs, erudīts, talantīgs, jauks un vēl visvisāds, bet ziniet - hronisks bezdarbnieks. Goda vārds, kad viņš atnāk ciemos n-to reizi, lai "aizņemtos" (uz neatdošanu) 50 eiro, jo nav par ko samaksāt dzīvokļa rēķinu, jo ienākumi viņam ir 0, gribas triekt ratā visu viņa iekšējo pasauli un erudīciju. Tā ka jā, uzskatu, ka materiālās vērtības, nauda mūsdienās ir nozīmīga vērtība.
Manuprāt, klasisko ģimenes modeli mūsdienās ir nomainījusi tāda vērtība kā savs soul mate, kas var būt vīrs/sieva, kopdzīves partneris/partnere, kādam varbūt tas ir tētis, mamma vai bērns, domāju, retāk sastopami tādi soul mates kā labākā draudzene vai "garīgais skolotājs", bet, citiem vārdiem sakot, šajā digitalizācijas laikmetā, kad ir svarīgi FB nopostot savu jauno BMW X6 un iečekoties Forum Cinemas uz kārtējo Seksa un lielpilsētas pirmizrādi, ir svarīgi, ka tev ir kaut viens cilvēks, kuram tu vari izkratīt sirdi, ka īstenībā pirmizrādē sēdēji ar nenormālāko migrēnu, un kurš saprot, ka, lai nopirktu to nelaimīgo X6, tu esi kapājis bez brīvdienām 18 stundas dienā. Kuram nav kauns parādīties neuzkrāsotai, atzīt, ka esi neauglīga, un kurš tev uz slimnīcu atnesīs tīras zeķes, nevis tikai uzspiedīs "like" FB postam.
Manuprāt, agrāk tika uzskatīts, ka to defaultā dara ģimene, lai gan tas tā ne vienmēr sanāca.
15.10.2016 17:01 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Vispār jau mēs visi veidojam mūsdienu sabiedrību (tajā skaitā šī portāla komentētāji). Protams, ja gimenei un draugiem ir līdzīga vērtību skala, iespējams, ka indivīda vērtību uztvere var tikt ietemēta, bet citādi domāju, ka vērtības atškiras (kaut vai spriežot pēc diskusijām šeit).
15.10.2016 17:08 |
 
Reitings 77
Reģ: 25.11.2015
Ne īsti vērtība, bet raksrurīgākā iezīme-haļavas dzīšana kā šī diskusija, kura noteikti ir kāda skolēna mājasdarbs.
15.10.2016 17:42 |
 
Reitings 96
Reģ: 06.11.2013
Ne īsti vērtība, bet raksrurīgākā iezīme-haļavas dzīšana kā šī diskusija, kura noteikti ir kāda skolēna mājasdarbs.

Iedomājos to pašu, formulētais jautājums stipri atgādina mājasdarba uzdevumu. :D
15.10.2016 17:49 |
 
Reitings 87
Reģ: 11.04.2016
Skolnieks neesmu jau pārs gadus,bet paldies.:-D Nevēlējos gari formulēt savu jautājumu,tādēļ pajautāju tieši,jo šodien domāju,vai mūsdienas vairs kādam vērtība ir stabilitāte un uzticība.
15.10.2016 18:01 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Kādā aspektā stabilitāte un uzticība?
15.10.2016 18:03 |
 
Reitings 802
Reģ: 15.12.2015
piekrītu Robertam, bet vēl pieminētu ārišķību
15.10.2016 18:09 |
 
Reitings 87
Reģ: 11.04.2016
Tieši attiecība uz ğimeni/otru pusi.
15.10.2016 18:12 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Bez naudas, kā zināms, ir s**īgi, tā ka tā nav slikta vērtība (lai gan "britu zinātnieki" pirms pāris gadiem noskaidroja, kura ir ta robeža, līdz kurai līdz ar naudas daudzumu palielinās laimīguma daudzums, viss virs tā cipara laimīgāku, pēc viņu domām, nepadara).

Pirmā Gosena jeb robežderīguma samazināšanās likuma darbību neviens nav atcēlis. Ja cilvēks ir izslāpis, tad pirmā ūdens glāze viņam subjektīvi šķitīs daudz vērtīgāka par otro, otrā - par trešo utt. To pašu varam attiecināt arī uz materiālo labklājību. Pārceļot uz logaritmisko skalu, indivīds B ar tūkstoš euro ikmēneša ienākumiem varētu būt desmit reižu laimīgāks par indivīdu A, kurš nopelna simt euro. Taču es ļoti šaubos, ka indivīds C ar desmit tūkstošu euro ienākumiem būtu 10 reižu laimīgāks par B.
Par naudu un materiālo stāvokli runājot, būsim atklāti - vai jums ir svarīgi, ka cilvēkam ir ļoti bagāta iekšējā pasaule, bet nav naudas?

Godīgi sakot, nepazīstu nevienu augstām kognitīvajām spējām apveltītu un veiklu cilvēku, kurš būtu uzskatāms par nabadzīgu. Varbūt tādi ir sastopami - nestrīdos.
Gribētu, lai jums ir vīrs - ģēnijs, bet tikai pelnītu 300 euro mēnesī?

Ja mana sieva būtu ģēnijs kādā jomā, bet pelnītu tikai 300 euro mēnesī, tad laikam pieciestu šo trūkumu, lai varētu baudīt ģēnija sabiedrību.
Manuprāt, klasisko ģimenes modeli mūsdienās ir nomainījusi tāda vērtība kā savs soul mate, kas var būt vīrs/sieva, kopdzīves partneris/partnere, kādam varbūt tas ir tētis, mamma vai bērns, domāju, retāk sastopami tādi soul mates kā labākā draudzene vai "garīgais skolotājs", bet, citiem vārdiem sakot, šajā digitalizācijas laikmetā, kad ir svarīgi FB nopostot savu jauno BMW X6 un iečekoties Forum Cinemas uz kārtējo Seksa un lielpilsētas pirmizrādi, ir svarīgi, ka tev ir kaut viens cilvēks, kuram tu vari izkratīt sirdi, ka īstenībā pirmizrādē sēdēji ar nenormālāko migrēnu, un kurš saprot, ka, lai nopirktu to nelaimīgo X6, tu esi kapājis bez brīvdienām 18 stundas dienā. Kuram nav kauns parādīties neuzkrāsotai, atzīt, ka esi neauglīga, un kurš tev uz slimnīcu atnesīs tīras zeķes, nevis tikai uzspiedīs "like" FB postam.

Par dvēseļu radiniekiem piekrītu, bet mūsdienās šādu cilvēku atrast ir gandrīz neiespējami - spriežu pēc sevis. Neviens nevēlas pūlēties otra dēļ pat sīkumos, nevies nevēlas strādāt, lai koptu draudzīgās attiecības. Nē, gandrīz visi cilvēki izvēlas dzīvot "viegli" - ja rodas kaut mazākās grūtības, uzreiz meklē citu soul mate. Kurš gan vēlēsies nest tīrās zeķes? Tas taču prasa piepūli.
Vispār jau mēs visi veidojam mūsdienu sabiedrību (tajā skaitā šī portāla komentētāji).

Pilnīgi piekrītu, turklāt nekad neesmu slēpis, ka neesmu īpaši augstās domās par šī portāla vidusmēra lietotāju. Protams, nenoliedzu, ka šeit sastopamas arī ļoti inteliģentas, interesantas un skaistas meitenes, tiesa, ļoti maz. Domāju, ka to pašu varētu attiecinās uz sabiedrību kopumā.
Manuprāt, nav slikti būt materiālistam - es pats esmu neticami naudas un varaskārs cilvēks -, taču ir slikti būt dumjam, infantilam un slinkam materiālistam.
P. S. Tikai pasmejos par tiem infantilajiem cilvēkiem, kas izliekas turīgi kaut kādos sociālajos tīklos. Manuprāt, kādreiz ar savu vecāku turību "lielījās" sākumskolā.
15.10.2016 18:17 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Man personīgi šķiet, ka stabilitāte/uzticība ģimenē/attiecībās joprojām tiek uzskatīta par vērtību.
15.10.2016 18:23 |
 
Reitings 490
Reģ: 10.08.2014
Manuprāt, nav slikti būt materiālistam - es pats esmu neticami naudas un varaskārs cilvēks -, taču ir slikti būt dumjam, infantilam un slinkam materiālistam.

Ja cilvēks vēlas sev apkārt redzēt sūdu bedri, sūdi noteikti atradīsies un vēl jautri sastāsies rindiņā.
Manuprāt, viena no šodienas "vērtībām" ir spēja izcelties. To noteikti vēlas arī šīs diskusijas komentētāji, norādot - apkārt vieni vienīgi haļavščiki un pozeri, kamēr es - dvēselisks domātājs.
15.10.2016 18:25 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Manuprāt, viena no šodienas "vērtībām" ir spēja izcelties. To noteikti vēlas arī šīs diskusijas komentētāji, norādot - apkārt vieni vienīgi haļavščiki un pozeri, kamēr es - dvēselisks domātājs.

+++ :-D
15.10.2016 18:34 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Ja cilvēks vēlas sev apkārt redzēt sūdu bedri, sūdi noteikti atradīsies un vēl jautri sastāsies rindiņā.

Pilnīgi piekrītu!
To noteikti vēlas arī šīs diskusijas komentētāji, norādot - apkārt vieni vienīgi haļavščiki un pozeri, kamēr es - dvēselisks domātājs.

Daļēji piekrītu, jo reti kurš atzīs, ka ir parasts cilvēks, nevis kas īpašs, turklāt vairums viduvējību ļoti apvainojas, ja viņus par tādiem nodēvē. Nelaime tāda, ka grūti definēt stingrus kritērijus kāda "dvēseles" vērtēšanai. Tad nu es izvēlos objektīvi salīdzināmas lietas: izglītību, karjeru, sasniegumus dzīvē u.tml.
15.10.2016 18:35 |
 
Reitings 924
Reģ: 02.09.2014
Neviens nevēlas pūlēties otra dēļ pat sīkumos, nevies nevēlas strādāt, lai koptu draudzīgās attiecības. Nē, gandrīz visi cilvēki izvēlas dzīvot "viegli" - ja rodas kaut mazākās grūtības, uzreiz meklē citu soul mate.

+++
15.10.2016 20:36 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits