Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mazkaloriju maltītes bez dārzeņiem

 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Sveikas.
Šodien ieraudzīju, ka vīrs ir +10kg sava ieteicamā svara. It kā jau tas nav nekas, bet ar to vienmēr viss sākas. Problēma ir tāda, ka vīrs neēd (jo negaršo) gatavoti dārzeni- cepti, vārīti, sautēti. Kārtīgs gaļēdājs. Bet īstenībā arī neēd daudz. Pati vien esmu vainīga, ka esmu tā "nobarojusi". Ar sportu īsti nodarboties nevēlas. Tādēļ jāķerās klāt ēdienam, lai svars nepalielinās. Ko varat ieteikt, kas būtu bez dārzeņiem un mazāk kalorijām? Kā būtu vieglāk skaitīt kalorijas? Vai tiešām ir jāliek karbonādes uz svariem, lai varētu izrēķināt (sākumā)?
P.S. Arī rīsus neēd. Izvēlīgs man vīrs :-/
03.10.2016 01:58 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Dienas ritms ir tāds, ka brokastis neēd. Ēd pusdienas- manas uztaisītas sviestmaizes. Pēc tam, kad atbrauc 17:00 no darba un vakarā kaut ko uzkož. Vai būtu vērts celties agrāk un izcept kut olas vai omleti? It kā ēdienreizes vairāk, bet varbūt veselīgāk?
03.10.2016 02:01 |
 
Reitings 407
Reģ: 29.09.2016
nesen vēl bija +15 kg..
Es Tavā vietā nesatrauktos. Drīzāk, liec viņam to pārvērst normālā ķermeņa uzbūvē, ja tādas nav.. tAVS PIENĀKUMS(Nosacīts) ir ēdiena pagatavošana.. viņa pienākums, uzturēt sevi formā . Ja vien pati esi formā.
Tur nevajag neko prātot par dārzeņiem, vai zemām kalorijām.. Vienkārši domā par to, lai tas ar ko drāzies, ir normālā fiziskā kondīcijā.
03.10.2016 02:03 |
 
Reitings 407
Reģ: 29.09.2016
vienīgais ko varu ieteikt- baltmaizi svītrot no ēdienkartes, tieši to pašu darīt ar kartupeļiem .
vistas fileju arī ! Diemžēl, bet Latvijas lielveikalos vistas gaļa vairs nav.
dažas tādas lietiņas..
+ eļļas izvēle..
margarīns, arī nē.. sviests... jā !
utt.
vnk domā līdz. nav sarežģīti..
banāni nē.
rozīnes jā
vīnogas nē
kivi jā
āboli, atsevišķos gadījumos
ananāsi, ļoti jā .. ja ļauj beigt sev mutē, tas , vismaz pēc sacītā. jau ned laikā uzlabo garšu..
kas vēl..
daudz kas.!
un nedomā tik daudz par ēdienu.. izpratnei par veselīgu pārtiku, un kvalitatīviem produktiem jābūt dabiski, bez piepūles .....
03.10.2016 02:09 |
 
Reitings 407
Reģ: 29.09.2016
es varētu rīt no rīta ielikt pilnu sarakstu.. nav nemaz mums tie veikalu plaukti tik dažādi...
Tītara gaļa arī nē.. jūras zivis, atkarīgs no kurienes eksportētas . saldūdens zivis, nē, lasis , nē. forele, nē.
03.10.2016 02:13 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Nu tie 5kg vēl nebūtu nekas traks. Paskaitīju pēc ĶMI, ka 15 kg vēl nav.
03.10.2016 02:14 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Es pati esmu formā, tādēļ vēl vairāk par to esmu satraukusies.
03.10.2016 02:16 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Gaļu necep, bet gan vāri, sautē vai cep krāsnī bez taukvielām.
Kā piedevas izmanto griķus.
Pupiņas ēd?
Varbūt dārzeņus ēstu krēmzupās? Tad kausētā siera un 35% saldā krējuma vietā izmanto 10% krējumu vai pat pienu.
Pusdienās vairs negatavo sviestmaizes. Ja tomēr, tad, piemēram, baltmaizi aizstāj ar īstu rudzu maizi, neliec sviestu vai liec tik maz, ka tikai apmānam.
Bet man liekas, ka, ja pats neizrādīs pretimnākšanu, tad nekas Tev neizdosies.
03.10.2016 02:41 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Vīrs saka, ka nav tādi apstākļi darbā, ka gribētos normālas pusdienas ēst.
Vai būtu labāk, ka vārītu un pēc tam garšiņai apceptu?
Pupiņas negaršo. :( es jau vienai zupai pieliku sablenderētus burkānus. Neko neteica. :) es gribetu nedaudz ar apmānu izdarīt tā, lai vairāk garšotu dārzeņi.
03.10.2016 02:52 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Sviestmaizes taisu ar majonēzi, salātlapu, gałveidīhu gabaliņu uz sviestmaizes un oliņu vārīti. Ar ko varētu aizstāt majonēzi?
03.10.2016 02:54 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Mūsmājās majonēzi lietojam reti. Tikai krējumu. Garšai var pielikt sinepes.
Ja taisi mērci, tad var pielikt klāt kabaci, tas dos papildu šķidrumu, tad var likt mazāk krējuma. Nav izteikta garša.
03.10.2016 02:58 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Hmm, paldies. Pamēģināšu uztaisīt savādāku mērcīti. Arī par pārējām idejām - paldies :)
03.10.2016 03:05 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
MAn ar ķādreiz negaršoja dārzeņi. Un tad izrādījās, ka man nevis dārzeņi negaršo, bet negaršo pārcepti (lasi - latviešu gaumē pagatavoti) dārzeņi. dārzenis, kas vēl mazliet ir saglabājis savu darzenisko tekstūru ar interesantu aziātu mērcīti - ņam ņam ņam. Arī mans gaļēdājs tēvs var leksēt aso baklažānu sacepumu un pēc tam neiet uz ledusskapi pēc desas.
Īsumā, paeksperimentē ar radikāli savādākiem dārzeņu gatavošanas veidiem!
03.10.2016 06:58 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Domāju, ka vīrietim vienkārši ir kaut kāda viena izpratne par to, kā garšo dārzeņi un varbūt nav ēdis tādā veidā pagatavotus dārzeņus, kas viņam tiešām garšotu.
Dažas idejas"
1) medū karamelizātas saknes
2) spagetti ķirbis ar kādu gaļas mērci
3) Baklažānu ratatule ar ķiplokiem - ēdiens garšas ziņā ir tik sātīgs, ka pat neprasās nekādu gaļu
4) krāsnī cepti dārzeņi, kas joprojām ir stingri.
03.10.2016 08:21 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Kāds ir vīram garums un svars? Ar to būtu jāsāk, pirms Tu sāc uztraukties. Varbūt velns nav tik melns kā to mālē. Pirmkārt, jādzer daudz ūdens. Un vai nu jāsāk ēst veselīgs ēdiens vai arī jāsporto. Citas izejas īsti nav. Netaisi vairāk sviestmaizes uz darbu, bet normālu ēdienu, piemēram, sautēta gaļa+ griķi. Un bez dārzeņu ēšanas grūti notievēt. :) Pēdējā opcija ir vnk ēst mazāk visu.
03.10.2016 08:24 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Svaigos salātus arī neēd?
Man izdevās mainīt sava vīrieša ēšanas paradumus, sākumā arī bija - tas negaršo, no tā caureja, no tā vēders pūšas, no tā kuņģi dedzina... Pierada un ēda visu, teicu - vai nu ēdīsi to, ko es gatavoju, vai gatavo pats. Jo nu es netaisījos katru dienu gatavot sardeles ar putrām un maizi. Tagad ēd visu.
Starp citu, kartupeļos ir maz kaloriju. Kartupeļi skaitās nediētiski lielā cietes daudzuma dēļ, bet es kartupeļus neuzskatu par absolūto ļaunumu un ēdu labprātāk nekā rīsus, jo tie ir vieglāki. Vienmēr smīkņāju par cilvēkiem, kuri kartupeļus uzskata par absolūtu ļaunumu, bet pēc pusdienām ēd snikerīšus vai papildina ēdienreizi ar saldā porciju. Es tad labāk ēdu kartupeļus un neēdu desertu.
03.10.2016 09:33 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Izskatās, ka te nav runa tikai par ēdienkartes maiņu, bet par dzīvesveida maiņu, un bez viņa piekrišanas nevarēsi to izmainīt, tas nu skaidrs. Ko gribēju ar to pateikt - neceri uz pārāk augstiem rezultātiem tikai ar dārzeņu iemānīšanu un gaļas vārīšanu. Viņam pašam ir jāsāk domāt par veselīgākām izvēlēm, piemēram, Artemzija minēto ūdens dzeršanu, kā arī brokastu ēšanu un normālas maltītes ieturēšanu pusdienās, un, ja viņš to negrib, nekas tur neiznāks.
Taču, ja pie tēmas, tad ņem vērā 57days ieteikto - nepārcept un visādi citādi nepārgatavot dārzeņus, tas tiešām ļoti sabojā garšu. Vai arī gatavo dārzeņus, kuri viņam garšotu! Mans draugs arī nav īsti dārzeņu cienītājs, mīkstus burkānus un kabačus viņā par spīdzinot neiedabūsi, savukārt puķkāposti ir pat ļoti ok, tāpat kā pupiņas, kukurūza, paprika. Man pašai ļoti palīdzēja šķīvja proporciju mērīšana. Neatceros, kā tur pareizi bija, bet katrās pusdienās 1/2 šķīvja bija dārzeņi vienalga kādi un kādā veidā, kaut salāti un no atlikušās daļas puse gaļas un puse kartupeļu/rīsu/griķu. Gatavo vairāk salātu arī svaigā veidā! Kaut tie ir tikai salāti, tie ir arī ļoti barojoši un pamazām arī vīrs sāks pierast, turklāt nezinu nevienu, kuram negaršotu gurķi un tomāti :D (bet ne ar krējumu!)
Ja gribās mazās lietas mainīt, tad atsakies no tā, no kā vari - pērc veselīgāku maizi, nepērc krējumu bet kaut kādu grieķu jogurtu, piemēram. Nepērc majonēzi. Pērc vairāk garšvielas, ar ko aizstāt visas vegetas un buljona kubiņus un tā pamazām.
03.10.2016 09:42 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Uztaisi pildīto papriku. Malto gaļu ar burkāniem, sīpoliem tikai bišķi apsautē bez eļļas, jo tāpat krāmēsi visu paprikā, krāsnī iekšā sasautēsies.
Jāmēģina dzert 3 L ūdens, lai lejupielādē aplikāciju, jāsāk ēst brokastis.
Pamēģini blanšētus puķkāpostus ar olu, ķiploku un pa virsu lieso sieru, cepu bez eļļas.
Cukini sarīvē garos gabalos, man ir rīve, kas sarīvē kā spageti, ķiploks,- pasautē, tad kāda gaļa pēc izvēles, sakultas olas. Visā masā 1 karoti eļļas ieleju, un cepu bez.
0,5% biezpiens+tievais krējums+ ievārījums, ja vārat ar to ievārījuma cukuru, jo tur 2x mazāk cukura.
03.10.2016 10:44 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Man arī ne visai garšo silti dārzeņi (es labāk badotos nekā ēstu pildītu papriku, bveeeee), bet, ja pagatavo labu mērcīti, piem, saldskābo ar vistu, tad kaut kā aiziet pat tādi siltie dārzeņi. Es gan domāju, ka tvaicētu utml. dārzeņu iepīšana visos ēdienos nebūs risinājums, drīzāk var kaut kādas interesantu, gana sātīgu salātu receptes atrast, jāpārskata esošā ēdienkarte..nu, nevar uzbaroties tikai tāpēc, ka netiek ēsti daudz dārzeņi. Es pasēdētu pinterestā un ievāktu recepšu kaudzīti, tā arī meklējot - pēc attiecīgajiem atslēgvārdiem. Man vispār uzreiz ienāca prātā rīsi ar olu un zirnīšiem, var arī vēl burkānus pievienot (un vēl var vistiņu tam miksējumam piešaut). :-)
03.10.2016 10:56 |
 
Reitings 1457
Reģ: 18.03.2009
LaLaLa, es tevi ļoti labi saprotu. Ja vīrietis neēd dārzeņus, pagatavot ēst ir riktīgi sarežģīti. Un runa nav par ne tā pagatavotu dārzeņu neēšānu, bet dārzeņu neēšanu defaultā - manējais neēd ne svaigus, ne vārītus, sautētus.. nekādus neēd. Neēd arī sīpolus, dilles, pētersīļus utt.
Es savējam dārzeņus iekšā varu dabūt tikai biezzupās. :-D
Svaru, bez fiziskām aktivitātēm, visticamāk neizdosies samazināt.
03.10.2016 10:58 |
 
Reitings 1457
Reģ: 18.03.2009
Man šķiet ka tās, kuras nav saskārušās ar šādiem dārzeņu neēdājiem, pat nenojauš ar ko patiesībā ir darīšana :-D
03.10.2016 10:59 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits