nenoderīgas dāvanas

 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Kārtoju plauktus un sapratu, ka jau atkal sakrājusies kaudze ar sadāvinātām, bet man nenoderīgām lietām. Šokolādes, tējas, sveces, kosmētika... Kur to likt?
Ko jūs darat ar dāvinātām lietām, kas jums nav īsti noderīgas? Metat ārā, tomēr lietojat, kādam atdodat? Un kas ir tās lietas no dāvinātajām, kuras jums nelietojas?
Šad tad mēģinu kādam atdot, bet kaut kā parasti atsaka, ka neņemšot, gan jau es pati apēdīšot utt., negribas vairāk uzbāzties. Mest ārā arī žēl.
02.10.2016 13:52 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Nevajadzīgas dāvanas saņemu reti, bet, ja saņemu, tad vakarā tās jau atrodas misenē. Līdzīgi ir ar apsveikumu kartiņām.. nevajag man tos krāmus (t)
03.10.2016 13:36 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Cik jūs ciniskas (t) tādām pat dāvināt nekad neko negribētu , labi , ka manu draugu sarakstā nav tādu personu , kuras par nevajadzīgām uzskata ļoti praktiskas dāvanas kā kosmētika , saldumi , sveces .
Vienīgās nenoderīgās varētu būt tās Jaungada figūriņas ar gadu virsū , tās tiešām tizli izskatās pēc gada utt .
Bet arī , ne jau mest ārā , bet atdot kaut vai kaimiņu bērniem lai spēlējas . (t)
Nekad neesmu priecājusies par mīkstajām mantiņām, kas uzdāvinātas. Nesaprotu - kāpēc pieaudzis cilvēks varētu priecāties par tik neprakstisku dāvanu? Atceros, ka klasesbiedrenei draugs bija uzdāvinājis lielu lāci un viņa priecājās tā kā tas būtu jauns spīdīgs auto. Tajā brīdī es paskatījos uz draugu un teicu, lai nekad nemēģina man neko tādu dāvināt Bezjēdzīgākas dāvanas, manuprāt, nav. Tas viss liekams vienā kategorijā ar dažādām porcelāna, māla un citu materiālu figūriņām! Tad jau tiešām labāk kvalitatīvs alkohols, rotaslietas, konfektes vai sveces. Nu jebkas kam ir praktisks pielietojums.

Es gan dievinu mīkstās rotaļlietas jau arī mammai esot . Tas ir romantiski un mīļi , turklāt tas vienmēr ir mājīgs mājas dekors , kuru var izmantot arī priekšdienām - saviem bērniem .
Un nevajag tā ciniski izturēties pret tik mīļām dāvanām , kurām pieets ar sirdi , dāvināts liels lācis piem . Varbūt mēs runājam par vienu un to pašu personu ?
Man arī ir draudzene , kurai uhažors bija uz skolu atnācis ar lielu lāci un rožu pušķi .
Diemžēl pēc 2 gadiem puisis nomira ar vēzi , manai draudzenei tā manta ir kā piemiņa par viņu .
03.10.2016 13:45 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Nepatīk, kad dāvina figūriņas un rotaļlietas. Izmest žēl, jo cilvēks centies. Atdot kauns. Saliku visus loriņus uz klavierēm. Turpmāk visi loriņi nonāk tur.
03.10.2016 13:52 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
nederìgu dāvanu neesmu saņemusi gadiem. Bet tizlāko topā, ko man dāvinājuši skolas gados - figūriņas, mīkstās mantas, dekoratīvās papīra salvetes, bezgaumīgi trauki, austrumu saldumi. Viss, kas nepatīk, metu ārā. Slinkums nest uz "otrajām elpām" un tirgot bezjēdzīgi..
03.10.2016 14:19 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Sisley, bùtu tu redzèjusi manu sejas izteiksmi :D
Nu labàk nàkt bez dàvanas :D es vèl saprastu, ja nebùtu naudas, vai būtu 18 gadi :D un vai vismaz vienam no vinjiem bùtu tàda gaume, jo nevienam màjàs tàdi mèslinji nestàv. :D
03.10.2016 15:06 |
 
Reitings 326
Reģ: 12.06.2016
Dāvanas ir un paliek dāvanas, cilvēks ir centies. Man patīk visādi sīkumi,parasti arī mēģinu pielietot, ok,ja nu vienīgi galīgi ko es nevarētu pielietot, ar laiku es izmetu ārā, kad taisu lielo tīrīšanu.
Pat nezinu, kādas dāvanas man nav īsti gājušas pie sirds.
03.10.2016 15:14 |
 
Reitings 1035
Reģ: 29.07.2009
Mis Take, izcils risinājums :D
Atsevišķas lietas, ko žēl mest ārā (dāvinājuši vecvecāki, bet nav īsti pielietojamas, teiksim, smaržas ne īsti manā gaumē) - glabāju un glabāšu. Nespēju izmest.
Pārējais - īsti neatceros, ka kaut kas galīgi tizls būtu uzdāvināts. Nepiemērotu kosmētiku esmu mēģinājusi lietot, līdz saprotu, ka nu nebūs, un izmetu. Kaut kādus pilnīgi nenoderīgus štruntus gan jau paglabātu līdz revīzijai un tad izmestu. Apēdamais un izdzeramais gan lielākoties tiek realizēts - ja ne pati, tad kāds cits to izdarīs :D
03.10.2016 15:35 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Šķiet, ka, uzraksot "izmest ārā", daudzām šķiet, ka tūlīt pēc saņemšanas ar dusmīgu sejas izteiksmi dāvana tiek iešķaidīta miskastē un miskaste pēc tam saspārdīta. Nu nav tā.
Tās, kuras nemet ārā - kur liekat tādas lietas, kuras nav vajadzīgas? Dāvanas, ne dāvanas.
03.10.2016 15:38 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Dāvanas ir un paliek dāvanas, cilvēks ir centies.

Nu, bieži vien ne tuvu tam! Ja cilvēkam konstanti dāvina vannas bumbas, kurām vannas n-tos gadus jau nav (kā piemērs), tad tas liecina tikai un vienīgi par to, ka, iespējams, daudziem tas dāvanas tika pagrābtas pagrābšanas pēc, nevis reāli padomājot par kādu noteiktu cilvēku.
Un jā, tizlas dāvanas arī jau sen nesaņēmu un apdāvinu tikai vistuvākos (kādi 4 cilvēki max). tāpat arī pati saņēmu kādas 4 dāvanas - visas ir foršas!
Protams, ja nejauši kāds random cilvēks ko uzdāvina, vai kolēģis, vai kāds attālāks draugs/radinieks, kas manu gaumi nepārzina, nu neko, gadās. Ja prece ir izlietojama (saldumi, alko, sveces), tad vai nu lietoju pati vai atdāvinu kādam. Figūriņas u.c. štruntus lidinu prom, jo neticu, ka būs kāds gribētājs ko tik jocīgu saņemt
03.10.2016 15:44 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Apsveikuma kartiņas krāju kastē. Vēlāk nopirkšu kādu smuku kasti un krāšu līdz pat vecumdienām. Jau tagad forši palasīt pusaudžu gados saņemtās kartiņas. :)
03.10.2016 15:44 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Reizēm tiešām ir grūti izdomāt, ko kādam dāvināt, ja apdāvināmajam viss ir un viņš ir pietiekami turīgs, lai pats sev nopirktu visu, ko viņš grib, pieņemsim, pulksteni, atpūtu SPA utt., turklāt tas būs augstākā kvalitātē nekā tu viņam varētu atļauties uzdāvināt. Ko tādos gadījumos darīt? Naudu likt aploksnē/dāvināt dāvanu karti ir smieklīgi (pieņemsim, ka dāvinātājs var atvēlēt 20-30 eur dāvanai, bet apdāvināmais šādu summu ar vieglu roku atstāj veikalā, taksī vai jebkur citur, līdz ar to viņam tie 30 eur tā kā 5 eur). Kaut kādi DIY, sentimentālās lietas - daudziem nepatīk. Paveicas, ja šāds cilvēks ir tuvs, tad var uzdāvināt emocijas, aizvest viņu kaut kur un tamlīdzīgi, bet ja tas cilvēks, piemēram, ir attālāks draugs, kursabiedrs, vīrieša māsa u.tml.?
Es pēdējos gados sastopos ar šādu līdzīgu situāciju.
03.10.2016 15:55 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Līdz ar to es nebrīnos, no kurienes veidojas šādi krāmi, ko kāds izmet miskastē. Omīte, kas uzdāvina XXL pidžammu vai tante, kas uzdāvina sveci, varbūt vienkārši neko citu nevar atļauties un nav ideju, ko uzdāvināt.
Vēl ir variants, ka ir kaut kas jāuzdāvina, bet dāvinātāju nepazīst tik labi, lai dāvanu padarītu personīgu (pieņemsim, kaut kādas apdāvināšanas darbā, ziemassvētki pie nesen iepazītā vīrieša radiem u.tml.).
P.S. Man gan sveces, vannas bumbas u.c. tamlīdzīgas lietas patīk kā dāvanas. Sev galīgi nevajadzīgas dāvanas metu ārā, bet patiesībā tādu nav daudz.
03.10.2016 15:58 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Priekš kam glabāt tos visus loriņus - statujiņas, figūriņas, piekariņus u.c.? tikai tāpēc, ka tas ir dāvināt un nav smuki mest ārā?
Jāsaka gan, ka es vispār nesaprotu kā var dāvināt tos štruntus, tad labāk, lai zeķes dāvina - dāvana tik pat stulba, bet vismaz noderīga.
03.10.2016 15:59 |
 
Reitings 1035
Reģ: 29.07.2009
Manuprāt, ja galīgi nevar saprast, ko dāvināt, noder kvalitatīvs alkohols. Ja zini, ka cilvēks alkoholu nelieto, var mēģināt saldumus (ja neēdīs pats, pacienās citus), vai vienkārši ziedus.
Ja kaut nedaudz zini cilvēka intereses - biļetes uz dažādiem pasākumiem. Teātris, koncerti, sporta pasākumi, izklaides pasākumi (piemēram, improvizācija, utt.) - biļetes vienmēr var piemeklēt.
03.10.2016 16:01 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Manuprāt, ja galīgi nevar saprast, ko dāvināt, noder kvalitatīvs alkohols. Ja zini, ka cilvēks alkoholu nelieto, var mēģināt saldumus (ja neēdīs pats, pacienās citus), vai vienkārši ziedus.
Ja kaut nedaudz zini cilvēka intereses - biļetes uz dažādiem pasākumiem. Teātris, koncerti, sporta pasākumi, izklaides pasākumi (piemēram, improvizācija, utt.) - biļetes vienmēr var piemeklēt.

Jā, šis ir mans risinājums daudzos gadījumos. Tikai - atkal, nu nedāvināsi šampanieti par 15 eur, ja tie cilvēki dzer šampanieti par 50 eur.
Bet es parasti cenšos piemeklēt vienkārši kaut ko interesantu, neredzētu vai latvisku (tagad taču modē latviskums :D) no ēdieniem, dzērieniem.
Biļetes ir laba doma, jā. :)
03.10.2016 16:04 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Vispār man patīk saņemt jebkādas dāvanas, jo tieši tajā dāvināšanas mirklī ir patīkami, ka cilvēks ir padomājis par dāvanu tev, it īpaši ja tas nav bijis tik gaidīti, ka viņš kaut ko uzdāvinās. :)
03.10.2016 16:07 |
 
Reitings 727
Reģ: 06.09.2016
Es nespēju saprast cik ciniskam un pretīgam jābūt cilvēkam,lai izmest apsveikuma kartinu :-/ Cilvēks taču ir centies un rakstījis no sirds! Mana vecmamma man vienmēr dāvina ar kartinu klāt,kur tiešām var just ka rakstija to apsveikumu no sirds,es vienkārši noglabāju skapī un viss,bet nespeju iedomaties ka varetu izmest lauka (t) Bet ar Selinu tur ir viss skaidrs,vairs neizbrina tik ciniska un iekseji pretiga sieviet ka vinja (tomer ceru ka vina it trollis!)
03.10.2016 17:40 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Bučas, dekster!
03.10.2016 17:42 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Kartiņām nav ne vainas, tas ir tāpat kā biznesā dot vizītkartes. Protams, ka var nodiktēt savu telefona numuru un visi protam lietot Linkedin, bet vizītkarte ir rituāls, tāpat kartiņa svētkos ir rituāls un dāvinātāja "vizītkarte". Pie kartiņas izvēles tomēr kaut nedaudz tiek piedomāts! Bet nejēdzīgās dāvanas kā visādas figūriņas, sveces, krūzes, krelles un citas draziņas bieži vien pārdāvina. Un tas besī. Un lielākoties es redzu, kad dāvanas tiek pārdāvinātas, ne par vienu savu radu vai paziņu neesmu tik sliktās domās, lai domātu, ka viņam ieejot kaut kādā veikalā tā The Lieta, kas saistās ar Daenerys1, ir plastmasas puķu pods. :-D
Ā, man vēl besī, kad dāvina vāzes, jo dāvinātās vāzes praktiski nekad neiederas interjerā. Pat paslēpt īsti nav kur.
03.10.2016 19:38 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Selīna, jēgas glabāt nav, bet daudz kam dzīve nav jēgas :-D Jebkura dāvana ir žests. Šie man nevajadzīgie loriņi noteikti tika dāvināti ar labu domu, un to izmešana nozīmētu to, ka atraidu šo žestu.
03.10.2016 19:52 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits