nevajadzīga?

 
Reitings 33
Reģ: 19.09.2009
Profils neīsts, bet problēma patiesa...
Man ir 25. Nesen pabeidzu augstskolu, ir maģistra grāds filoloģijā, darbspējas vecums un vēlme strādāt. Problēma - jau gadu ik dienas aizsūtu 2-3 pieteikumus uz vakancēm, taču šī gada laikā esmu bijusi uz apmēram 5 pārrunām, pēc kurām man sola piezvanīt tuvāko dienu laikā, bet nu, kā izrādās - nekad. Un nav problēma manā CV vai manā attieksmē, izskatā. Es nemeklēju darbu, kas saistīts ar filoloģiju, vēlos atrast nu jau jebko, kur ir normāls darba laiks (8-17), jo man ir bērns, kuram vakaros nav kur palikt. Biroja administratore, lietvede, sekretāre, grāmatvedes palīdze... Šī ir tā sfēra, kurā man ir vairāku gadu darba pieredze, bet šobrīd darbu nevaru dabūt. Vakances ir, tām piesakos, bet šķietami tieku ignorēta. Parādi un kredīti tikai turpina augt, jo nauda dzīvošanai ir nepieciešama. Jā, ar savu maģistra grādu labprāt ietu strādāt par kasieri, pārdevēju, apkopēju... Bet atkal ir problēma - darba laiks. Nu tiešām man nav kur atstāt bērniņu brīvdienās un vakaros, lai varētu strādāt maiņu darbu. Kaut gan aizsūtīju uz netālu esošo Maximu savu CV, lai pieteiktos zāles darbinieka vakancei. Pēc pāris dienām saņēmu atbildi, ka konkurss ir noslēdzies, paldies par piedalīšanos, bet es neatbilstot prasībām.
Biju arī NVA, izsklāstīju savu problēmu. Saņēmu jauku atbildi, ka varu iegūt bezdarbnieka statusu, bet jēgas man no tā nekādas, jo kvalifikācijas celšanas kursus viņi drīkst man piedāvāt tikai nākamgad vasaras beigās - tad būs pagājuši tieši 12 mēneši no tā brīža, kad ieguvu savu izglītību. Tādi esot noteikumi.
Pārņem izmisums. Mācījos kopumā 18 gadus, lai tagad balansētu uz izdzīvošanas robežas. Lai par mani un manu izglītību paņirgātos veikalu tīkls. Lai pavadītu savas dienas pie datora, atkal un atkal atjaunojot ss.lv un tamlīdzīgas sludinājumu portālu lapas.
Labprāt brauktu lasīt zemenes, strādāt uz lauka, darīt dajebko, lai tik izbeigtu šo stagnāciju. Bet nevaru, ir problēmas ar muguru un nevaru veikt ilgstošu fizisku darbu, arī kājās nostāvēt ilgāk par 2-3h ir ļoti grūti.
Es pat nezinu, ko es no jums gribu. Izkratīt sirdi un pajautāt, varbūt kāda zina atbildi, kā rīkoties tālāk...
24.09.2016 18:21 |
 
Reitings 225
Reģ: 16.09.2015
Lasot šādus stāstus, gribas personīgi paņemt rokā koku un iet sadot pa galvu darba devējiem. Riebjas tā ņerkstēšana-nav kas strādā, nav kas strādā, bet, saņemot cv no potenciāla darbinieka, tur formāts ne tāds, tur fb redzama ar kokteiļa glāzi pludmalē. It kā meklētu prezidentu.

+++
Tā vājprātīgā sadomāšanās par sevi, savu unikālo, vienreizējo uzņēmumu, bet prasības pretī un mazie atalgojumi, ir vienkārši kas neaptverams. Visi kā viens pīkst, ka nevar atrast labus darbiniekus, neviens negribot strādāt, bet pat nedod iespēju aiz kaut kādiem saviem mistiskajiem priekštatiem....
25.09.2016 14:52 |
 
Reitings 241
Reģ: 24.08.2016
Vēl varbūt arī tāda lieta, ka ne vienmēr izsludinātā vakance nozīmē to, ka patiešām tiek meklēts darbinieks. Vienreiz dzīvē ir gadījusies tāda lieta, ka intervija sanāca ļoti laba, solīja informēt par rezultātiem pēc konkursa termiņa beigām, kas būtu pēc 2 nedēļām, taču īstenībā atteikums jau atnāca pēc 2 dienām. Kā vēlāk noskaidrojās, tad nekādas kadru maiņas konkrētajā vakancē nemaz nav notikušas un cilvēks, kas tur jau gadiem strādāja, strādā joprojām. Tā ka gadās arī uzņēmumi, kas izsludina vakances pavisam citiem nolūkiem.
Ir arī tādi, kas meklē un meklē, un neviens darbinieks nav gana labs, un tik pagarina termiņu cv.lv, līdz tas sasniedz entos mēnešus. Kā jau te teica, jātrāpās īstajā laikā un vietā, tad var arī ko labu dabūt.
To, vai vispār darbu dabūt var - uzskatu, ka jebkurš var un nebūt nav jāgaida gads vai pat pusgads. Cita lieta, cik labs/saistošs/perspektīvs/labi vai sliktiatalgots ir šis darbs. Tā arī ir LV problēma, ka, lai izdzīvotu, daudziem jāņem pilnīgi neatbilstoši darbi savai profesijai,kamēr nekas pienācīgāks nav atrasts, kā rezultātā CV tiek nedaudz paķēmots. Un ne vienmēr ir liela izvēle to nedarīt.
25.09.2016 16:11 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
v35
Interesanti, kādēļ maģistra programmas studentei būtu obligāti jāstrādā dajebkur, lai CV nebūtu darba pārtraukuma? Kā atbilstību sekretāres amatam noteiktu darba pieredze fast food?
25.09.2016 17:04 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Te pirmīt bija diskusija par Europass. Man ir Europass cv un pieteikuma vēstule. Pirmkārt, daudzām darba vietām tikai tādus arī pieņem jau norādot to sludinājumā un, otrkārt, man pārrunās daudzi izteikuši komplimentu tieši par cv, pieteikumu. Protams, tas neder radošajiem darbiem, pārdošanai un tml., tādiem es esmu taisījusi parastu, smuku cv.
Par darbu, tiešām ir tā, ka grūti atrast sekretāres, biroja administratores, asistentu utt.vietu birojos pašlaik. Vakances daudz, aicina uz pārrunām, bet tad izrādās, ka kopā ir 2-3 pārrunu kārtas, process virzās lēni, pretendentu daudz. Tāpēc varbūt vaina tiešām nav tevī, bet tajā, ka šajā nozarē bez super pieredzes un super izglītības nav tik viegli atrast darbu. Lai gan zinu cilvēkus, kas ar labu izglītību un labu pieredzi arī nevar atrast savā jomā (kas nav sekretāres, protams). Kā jau te rakstīja iepriekš, ļoti daudz dod veiksme būt īstajā laikā īstajā vietā un kontakti. Bez tiem tiešām var sanākt sēdēt daudzus mēnešus bez darba vai samierināties ar sūdīgu darbu.
Vienīgais, kur samērā viegli darbu dabūt, manuprāt, ir maiņu darbi - visu veidu veikali (luksus apģērbu veikalos maksā pat tīri tā neko, vairāk nekā daža laba sekretāre saņem), online kazino (arī labas algas) utt. Bet tas šeit neder.
Ja nav izdarīts, iesaku ielikt savu cv tajos cv.lv,cvmarket.lv,man draudzene, kas tieši tagad meklē ofisa darbu, ielika tur savu cv un beigu beigās atsaucība daudz lielāka nekā pašai sūtot darba devējiem. Viņai zvana, aicina uz pārrunām un atklāti runā par algām tieši tie, kas viņu paši atrod. Viņai nav iepriekšējās šādas darba pieredzes.
25.09.2016 17:13 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Westpoint
v35 ideālā darbiniece studē par maksu, lai būtu pieredze kaut fast food, ko ielikt CV. Tikai aizdomas ka pašu, ja studētu filologos un rukātu daudz h, nemaz nepielaistu pie sesijas.
25.09.2016 17:15 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Un cv nav vienīgais, kas rada iespaidu, ir ļoti svarīgi pārliecināti justies pārrunās, jo arī ar labu cv, labu pieredzi utt.,ja pārrunās sevi neparādīsi labi, tad var neko nedabūt.
Starp citu, tiesas sekretārus tiešām meklē daudz, bet arī tur ir 4 pārrunu kārtas, ieskaitot dažādus testus un pārbaudījumus,bet alga uz papīra 522eur(ne tik sen pacēla!) :D. Privātajos ofisos pārsvarā algas kaut nedaudz lielākas.
25.09.2016 17:18 |
 
Reitings 18
Reģ: 21.09.2016
Lasot šādus stāstus, gribas personīgi paņemt rokā koku un iet sadot pa galvu darba devējiem. Riebjas tā ņerkstēšana-nav kas strādā, nav kas strādā, bet, saņemot cv no potenciāla darbinieka, tur formāts ne tāds, tur fb redzama ar kokteiļa glāzi pludmalē. It kā meklētu prezidentu.

Tā vājprātīgā sadomāšanās par sevi, savu unikālo, vienreizējo uzņēmumu, bet prasības pretī un mazie atalgojumi, ir vienkārši kas neaptverams. Visi kā viens pīkst, ka nevar atrast labus darbiniekus, neviens negribot strādāt, bet pat nedod iespēju aiz kaut kādiem saviem mistiskajiem priekštatiem....

+++
Piekrītu v35 viedoklim. Praktikantus tiešām meklē visur - pārsvarā, uz pilnu slodzi, bez atlīdzības, ar ntajām spējām un perfektām valodu zināšanām.. Khhm, par velti.. Jo maksāt - mums nav tāda budžeta un - tu taču esi tikai students vai cilvēks, kas ieguvis augstāko izglītību.. No sērijas - mums tevi nevajag, bet tev mūs vajag, tad nu centies..
Zinu es šitos uzņēmumus :-D:-D
Un tas par perfektā darbinieka stāvokli un sociālajiem tīkliem.. Šie nosacījumi attiecas tikai uz darba meklētājiem...
25.09.2016 17:20 |
 
Reitings 18
Reģ: 21.09.2016
vismaz oficiāli nestrādāju
Arī neoficiālu strādāšanu mēdz norādīt CV. Ja vien tā nav bijusi narkotiku tirgošana.

Sasmējos, bet tā tiešām ir taisnība :-D ;-) Nevienu neinteresē vai pieredze ir oficiāla vai neoficiāla, galvenais - ka ir pieredze.
25.09.2016 17:22 |
 
Reitings 18
Reģ: 21.09.2016
Vēl varbūt arī tāda lieta, ka ne vienmēr izsludinātā vakance nozīmē to, ka patiešām tiek meklēts darbinieks. Vienreiz dzīvē ir gadījusies tāda lieta, ka intervija sanāca ļoti laba, solīja informēt par rezultātiem pēc konkursa termiņa beigām, kas būtu pēc 2 nedēļām, taču īstenībā atteikums jau atnāca pēc 2 dienām. Kā vēlāk noskaidrojās, tad nekādas kadru maiņas konkrētajā vakancē nemaz nav notikušas un cilvēks, kas tur jau gadiem strādāja, strādā joprojām. Tā ka gadās arī uzņēmumi, kas izsludina vakances pavisam citiem nolūkiem.

Taisnība - pati tagad saskāros ar situāciju, ka meklējam jaunu kolēģi. Tiek izsludināts konkurss. Un izrādās - uzreiz šim amatam piesakās cilvēks jau esošs no mūsu uzņēmuma. Loģiski, ka vakance tiek slēgta.. Bet ko ar tiem, kas pieteicās konkursa kārtībā? Negribas ticēt, ka noignorēja, bet varbūt atsūtīja atbildi, ka neatbilstat tam un tam, paldies...
Un otrais - man ir agrāk atklāti pateikts, ka "mēs izsludinājām vakanci, jo veicam tirgus izpēti, par cik lielu atalgojumu cilvēks būtu gatavs strādāt pie mums (šajā lauciņā ieskaitu visus uzņēmumus, kuri liek pie CV klāt norādīt vēlamo atalgojumu".
25.09.2016 17:30 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
O jā, es arī zinu vienu cilvēku, kas bija uz pārrunām, bet pēc tam viņam pateica, ka tā vakance tāpat vien ielikta bez maz vai, lai paskatītos, cik, kas pieteiksies, tā vieta arī pēc vairākiem mēnešiem bija tukša.
Tad vēl es zinu sludinājumu, kas cv.lv turas jau vismaz 4 mēnešus, tiek atjaunināts. Es biju uz pārrunām un sapratu, kāpēc. Cilvēks, kas vadīja pārrunas, bija lielākajā mērā netaktisks un visi viņam šķita niecības, ko viņš arī izrādīja. Tā bija visdrausmīgākā pārrunu pieredze manā dzīve. Tas sludinājums joprojām tur ir.
Tās prasības vienkāršajiem darbiem kā meklējot prezidentu tiešām ir smieklīgas.
Bet nu ir jau tie darbi, kur ņem visus, apģērbu veikali, pārtikas veikali, palīgstrādnieki, McDonald's utt., tur jau arī trūkst darbinieku parasti, protams, es te par to prasību sakarā runāju par tiem cita veida darbiem, piemēram, tās pašas sekretāres.
25.09.2016 17:57 |
 
Reitings 497
Reģ: 31.01.2009
Ļoti interesanti viedokļi un daudziem piekrītu.
Šajā sakarā vēlos pastāstīt savu pieredzi.
Vēloties mainīt dažus apstākļus savā dzīvē meklēju arī jaunu darbu. Atradu sludinājumu, kurš man bija saistošs un tam arī pieteicos. Sludinājumā nebija nekādas augstās prasības un domāju, ka tos pienākumus mierīgi varētu darīt arī cilvēks bez izglītības pie nosacījuma, ka ir apķērīgs un vēlas apgūt dažādas prasmes. Tad nu tiku uzaicināta uz interviju. Šī bija visdrausmīgākā manā mūžā, bet tanī pat laikā no šoka gribēju smieties. Intervija notika ar firmas īpašnieku (ne latvieti) un viņa asistenti (labā roka visos jautājumos). Sākās viss ar to, ka priekšnieks man neuzdeva ar profesiju saistītus jautājumus vai tādus, kurus parasti man intervijās jautā, bet gan uzsvēra, ka mana izglītība ir pilnīgs sū*s, ka es ar šo jomu neko nesasniegšu un ka viņa uzņēmums ir pats labākais pasaulē, ka pie viņa strādāt ir kā pie prezidenta. Bez maz vai likās, ka man vēl jāpiemaksā par to, lai varētu strādāt pie viņa. Visas intervijas laikā nolika mani līdz ar zemi. Viņš lika man domāt, ka esmu stulba. Es biju šokā, ka cilvēks kurš mani vispār nepazīst atĺaujas izteikt savus spriedumus par mani, jo redz mana izglītība ir PR nevis kaut kas cits. Likās, ka nekad vairs tur neatgriezīšos, jo jutos ļoti pazemota, bet nez kāpēc mani tur tomēr paņēma darbā un tā kā man ļoti vajadzēja darbu tanī rajonā tad piekritu. Pēc dažiem mēnešiem bija skaidrs, ka šī jau nu tiešām nav labākā vieta pasaulē, kur strādāt. Tas bija briesmīgi. Regulāri notika morāla ietekmēšana un algas neizmaksāšana.
Tagad esmu aizgājusi no tā darba ar neizmaksātu algu un vēl dažādiem sarežgījumiem, kuri radušies šī "labākā uzņēmuma pasaulē" dēļ.
Man skumji, ka daži darba devēji tiešām uzskata sevi un savu uzņēmumu par bez maz vai Dievu.
Veiksmi autorei darba meklējumos! :)
25.09.2016 18:40 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Jā, nereti tik skrupuloza pieeja, it kā meklētu vecāko grāmatvedi vai direktoru.
Laiks būtu saprast, darbos ar nelielu algu cilvēki ar ideālu CV nepiesakas vispār. Vienkāršākos darbos, ja reāli vajag cilvēku, pieņem ātri un netaisa entos konkursus.
25.09.2016 19:18 |
 
Reitings 621
Reģ: 28.07.2010
Pirmkārt, iznem senvalodas, ja nepiesakies darbam filologijas nozarē.
Otrkārt, iznem tos specifiskos darba aprakstus grāmatvedei, ja nepiesakies darbam par grāmatvedj.
Tā vietā uzraksti īsu aprakstu par sevi, Ka esi komunikabla, apkērīga,utt. Ieklauj arī citaa prasmes Vai pieredzi. Nepārspīlējot.
Treškārt, uztaisi cv wordā, uztaisi glītu ar mazu pases foto līdzīgu bildi.
Pamēgini manis ieteikto un veiksmi!
25.09.2016 19:37 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Apskatīju Tavu CV. Pati veiktu dažus būtiskus uzlabojumus :)
Skelets visiem maniem cv viens (jo es jau neklonējos :D ), bet KATRAI vakancei pielāgots - ja šis ir tas, ko Tu sūti visiem potenciālajiem darba devējiem, tad neies cauri. Pārāk bezpersoniski.
Katram pielāgotajam cv pierakstu, kādam mērķim tas domāts. Šis ir svarīgi, jo uzņēmums saņem daudz cv dažādām vakancēm, un, ja HR papīru jūklī redz cv, kuram nav uzrakstīta vēlamā nodarbošanās, tad secinājums ir, ka nav ko tērēt velti laiku, ja turpat blakus ir cv ar konkrētu mērķi, kur pretendē, ko vēlas uzņēmumam sniegt. Aizpildīta mērķa ailīte iekš cv atvieglo darba devēja vai personāldaļas uzdevumu atrast jaunu darbinieku, un jauni darbinieki tiek taču meklēti, lai kaut ko uzņēmumā atrisinātu, nevis radītu jaunas problēmas un lieku meklēšanu un skraidīšanu ar savu neskaidri noformulēto mērķi ;)
Arī darba pieredzes, izglītības, valodu prasmju un citas daļas variēju un mainu vietām atkarībā no uzņēmuma un vakances, uz kuru pretendēju, izceļot to, kas konkrētajam uzņēmumam un vakancei ir noderīgākais. Ar vakancei liekām prasmēm nemētājos (dažas iepriekš minēja, ka savu maģistru nav ko pieminēt, ja pretendē uz ne tik jaudīgu vietu, kur pietiek ar to, ka ir augstākā, pat nepabeigta augstākā, varbūt ar vidusskolu pat gana).
Kaut kas minēja, ka Tavs ēpasts ar to inbox.lv aizdomīgs. Piekrītu. Manējā ēpasta adreses konstrukcija sastāv no vārds.uzvā[email protected]. Gmails ir labs ar to, ka tam ir kvalitatīvi mēstuļu un vīrusu filtri, tas nav tik nabadzīgs kantoris, kā inbox, var daudz naudas ieguldīt drošībā. Un tas ir cilvēkam ar datorlietojāja zināšanām viegli pielāgojams savām vajadzībām (nerunāju par ļaudīm, kas nejēdz pielikumus aizsūtīt, vai nesaprot, kam domāta puse datora klaviatūras taustiņu ;) ).
Jelgavu paturi pie sevis - nekad neesmu rakstījusi dzīvesvietu. Esmu arī tikusi aicināta uz darba interviju LV otrā malā, kaut pēc darba pieredzes redzams, ka šobrīd strādāju citā pilsētā. Norādot konkrētu dzīvesvietu, Tu signalizē i sev, i darba devējam (kaut tikai zemapziņā), ka neesi mobila, esi tur iesprūdusi un neko nevēlies savā dzīvē mainīt. Arī strādāt nē.
Pat tad, ja tas ir europass cv , arī tā noformējumu mainu pēc saviem ieskatiem atbilstoši vakancei un, jā, lai iekļautos vienā lapā. Krāsas un burtu lielums vienmēr ir mana izvēle. Ja neiznāk vienā lapā, abās lapās galvenē vai kājenē ir mans vārds, uzvārds un telefons, varbūt vēl kaut kas (atkarīgs no situācijas), jo izdrukātās lapas mēdz noklīst viena no otras. Tas pats attiecas uz motivācijas vēstuli - arī tajā ir mani kontakti, lai nav tā, ka glīti uzrakstīts, bet nezina, uz kurieni lai zvana, ja nav norādīts telefona numurs, bet telefona grāmatā simtiem Annas Bērziņas :D
Kopumā katru detaļu savā cv pārdomāju, jautāju sev, ko ar to stāstu, jo tā ir mana vizītkarte, pirmais iespaids un vilinājums darba devējam mani aicināt uz darba interviju. Un viņi pārsvarā arī zvana. Jo darba devējs jau nemeklē kam ieskaitīt algu katru mēnesi (to viņš var izdarīt savai mīļākajai, lai sieva neko nenojaustu :D ), bet meklē cilvēku, kas meklēs risinājumus, nevis čīkstēs, cilvēku, kas zina, ko grib un mācās to sasniegt, līdz ar to ir vērts tādam darbiniekam maksāt ikmēneša algu, lai redzētu, kā tas no kāpura pārvēršas par skaistu tauriņu (l)
Un vēl kas - savu mūžu neesmu aizsūtījusi tik daudz cv, cik Tu pa vienu mēnesi. Tāda tramība man piemita darba gaitas uzsākot, bet no tās tiku vaļā, jo sapratu, ka nav jēgas uzbāzties visiem pēc kārtas, grābjot, ko var - tas paņem daudz liekas enerģijas. Ka individualitātē ir spēks. Ka ir labi vēlēties vairāk. Ka ir vērts aiziet uz bibliotēku un izlasīt grāmatu par cv un motivācijas vēstuli vai par to, kā atrast savu sapņu darbu. Vai parakties netā par šo tēmu (oi, ir daudz jēdzīgu materiālu). Arī nva individuālās konsultācijas esmu par šo tēmu apmeklējusi ar savu jautājumu sarakstu un cv paraugiem dažādām vakancēm. Turklāt nva ir 1 - 3 dienu kursiņi par tēmām, kā rakstīt cv un motivācijas vēstuli, kā uzvesties darba intervijās un ko tik vēl nē interesantu. Nav ne jausmas, kā Jelgavā, bet manā dzimtajā pusē tos varēja apmeklēt jebkurš, kas reģistrējies nva. Un, jā, lielākā daļa no ļaudīm tos apmeklēja ķeksīša pēc, tjipa, izdarīts, nav ko man te piesieties, bet man labāk patika klausīties ar abām ausīm un uzdot interesējošus jautājumus, līdz ar to daudz ko ieguvu.
Ja Tev noder mana pieredze, jauki. Man pašai bija interesanti atminēties savas darba meklējumu gaitas (l)
25.09.2016 20:08 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
uap
Interesanti, kādēļ maģistra programmas studentei būtu obligāti jāstrādā dajebkur, lai CV nebūtu darba pārtraukuma? Kā atbilstību sekretāres amatam noteiktu darba pieredze fast food?

Fililoģijas maģistrei, kura pretendē uz zāles darbinieces posteni Maximā, fast food darba pieredze būtu visnotaļ jūtama priekšrocība.
A tādus magistrus, kas nekur nav strādājuši, gaida nevis darbs, bet doktorantūra.
25.09.2016 20:08 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Viņa raksta : " man ir vairāku gadu darba pieredze ; biroja administratore, sekretāre, lietvede. " Darījusi arī grāmatveža palīga darbu.
Tad drīzāk jāsūta CV uz darbu maximas ofisā;).
Par doktorantūru jā, izskatās samērā izdevīgs variants ; tiem iespējams dabūt pabiezas stipendijas un papildu stipendijas. Tāpat arī būtu iespēja mēģināt kaut kur lasīt lekcijas.
25.09.2016 21:11 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
uap
Vērā ņemamas jeb pabiezas stipendijas ir pēdējā gada doktorantiem un grāda pretendentiem. Pirms tam... nu tā. Maizei sanāk, sviestam un desai uz tās īsti ne.
25.09.2016 21:45 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Neuzskatu, ka autorei ir kaut kas jaizņem ārā no CV, kā te dažas min - sengrieķu valodu. Nejau šā iemesla pēc darba devējs viņu nepieņem darbā.
Uzskatu, ka autores CV ir labs, ir gan izglītība, gan darba pieredze. Un protams, cilvēkam var veidoties darba pieredze tikai tad, kad viņu ņem darbā. Taču diemžēl ir tik daudz vietu, kur galvenais ir darba pieredze un bieži vien netiek dota iespēja jaunajiem darbiniekiem. Daudzi pabeidz augstskolu un tad dodas darba meklējumos un iet smagi.... jo nav labas un ilgas darba pieredzes.
Autore, ja gribas parunāt, vari rakstīt man.
25.09.2016 21:51 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
piekritīšu nerātnā viedoklim, ka CV ir drusku bezpersonisks. Lai, kā kopumā tas ir labs, bet šim punktam jāpiekrīt.
Piemēram Sociālās spējas un Kompetences ir arī svarīgs punkts, kurā varētu kaut ko pierakstīt, piem. Spēja organizēt savu darbu un izpildīt pienākumus, spējas strādāt grupā, motivācija apgūt kaut ko jaunu utt. (mans cv nav latviešu valodā, tāpēc tulkojums drusku pabriesmīgs)
Vēl:
Kvalifikācijas: sertifikāti vai kaut kas līdzīgs, varbūt esi pabeigusi kādu online kursu
Intereses: tas kas tevi interesē
Varbūt tu veici kādu praksi studiju laikā? pieliec klāt arī to.
25.09.2016 22:04 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Nekādā ziņā nepārmetu autorei viņas izvēlētos izglītības virzienu, tomēr man nav īsti skaidrs, kādus darba pienākumus ārpus akadēmiskās vides var pildīt diplomēts filologs. Manā skatījumā tā ir ļoti specifiska izglītība, kas nav pārlieku pieprasīta darba tirgū.
25.09.2016 22:09 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits