nevajadzīga?

 
Reitings 33
Reģ: 19.09.2009
Profils neīsts, bet problēma patiesa...
Man ir 25. Nesen pabeidzu augstskolu, ir maģistra grāds filoloģijā, darbspējas vecums un vēlme strādāt. Problēma - jau gadu ik dienas aizsūtu 2-3 pieteikumus uz vakancēm, taču šī gada laikā esmu bijusi uz apmēram 5 pārrunām, pēc kurām man sola piezvanīt tuvāko dienu laikā, bet nu, kā izrādās - nekad. Un nav problēma manā CV vai manā attieksmē, izskatā. Es nemeklēju darbu, kas saistīts ar filoloģiju, vēlos atrast nu jau jebko, kur ir normāls darba laiks (8-17), jo man ir bērns, kuram vakaros nav kur palikt. Biroja administratore, lietvede, sekretāre, grāmatvedes palīdze... Šī ir tā sfēra, kurā man ir vairāku gadu darba pieredze, bet šobrīd darbu nevaru dabūt. Vakances ir, tām piesakos, bet šķietami tieku ignorēta. Parādi un kredīti tikai turpina augt, jo nauda dzīvošanai ir nepieciešama. Jā, ar savu maģistra grādu labprāt ietu strādāt par kasieri, pārdevēju, apkopēju... Bet atkal ir problēma - darba laiks. Nu tiešām man nav kur atstāt bērniņu brīvdienās un vakaros, lai varētu strādāt maiņu darbu. Kaut gan aizsūtīju uz netālu esošo Maximu savu CV, lai pieteiktos zāles darbinieka vakancei. Pēc pāris dienām saņēmu atbildi, ka konkurss ir noslēdzies, paldies par piedalīšanos, bet es neatbilstot prasībām.
Biju arī NVA, izsklāstīju savu problēmu. Saņēmu jauku atbildi, ka varu iegūt bezdarbnieka statusu, bet jēgas man no tā nekādas, jo kvalifikācijas celšanas kursus viņi drīkst man piedāvāt tikai nākamgad vasaras beigās - tad būs pagājuši tieši 12 mēneši no tā brīža, kad ieguvu savu izglītību. Tādi esot noteikumi.
Pārņem izmisums. Mācījos kopumā 18 gadus, lai tagad balansētu uz izdzīvošanas robežas. Lai par mani un manu izglītību paņirgātos veikalu tīkls. Lai pavadītu savas dienas pie datora, atkal un atkal atjaunojot ss.lv un tamlīdzīgas sludinājumu portālu lapas.
Labprāt brauktu lasīt zemenes, strādāt uz lauka, darīt dajebko, lai tik izbeigtu šo stagnāciju. Bet nevaru, ir problēmas ar muguru un nevaru veikt ilgstošu fizisku darbu, arī kājās nostāvēt ilgāk par 2-3h ir ļoti grūti.
Es pat nezinu, ko es no jums gribu. Izkratīt sirdi un pajautāt, varbūt kāda zina atbildi, kā rīkoties tālāk...
24.09.2016 18:21 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Turklat nav jaiet maxima MC kvadrats, Stokman, Skay veikali ar karjeras iespeju ja galva uz pleciem un neesi slinka. Man viena tada veikala direktore sava laika ar labu izglitibu berna el saka tur stradat ka apkopeja, tad pardeveja, tad vecaka kasiere un etc. Te izklausas ka esi prosta atsedejusi studijas un gribi sanemt algu nedo nedarot, un sliktas atsauksmes no ex darbavietam tapec.
26.09.2016 19:52 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Es noteikti piekriitu Riidziniecei!Ja cilveeks grib var atrast darbu ,bet vai var nolaisties zemaak par "savu laktinu"-tas ir tas gruutaakais kaadreiz-samierinaaties ar vienkaarsu darbu ,ja esi tomeer ar labu izgliitibu utt.
26.09.2016 19:56 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Beidz "laba "izglitiba tagad uir katrai otrajai pat maximas kasierei, man ofisa pazina tur strada ta ka zinu. Papirs neko nenozimee, it ipasi LV! Vai nu vari vai ari esi nekas kaut ar deszmit krutiem diplomiem.;-)
26.09.2016 19:58 |
 
Reitings 241
Reģ: 24.08.2016
Es noteikti piekriitu Riidziniecei!Ja cilveeks grib var atrast darbu ,bet vai var nolaisties zemaak par "savu laktinu"-tas ir tas gruutaakais kaadreiz-samierinaaties ar vienkaarsu darbu ,ja esi tomeer ar labu izgliitibu utt.

Tāpēc pirms kaut ko mācīties, ir divreiz jāpadomā. LV ir šitais augstākās izglītības propagandēšanas kults, ja reiz visi iet, tad man arī jāiet. Tas nekas, ka katrs trešais vidusskolas absolvents ir bez jebkādas sajēgas, ko gribētu un varētu dzīvē darīt. Tad nu iekšējā izmisuma dzīts un apkārtējo spiediena vadīts aiziet kaut kur mācīties uz labu laimi.
Bet viss jau sākas pat pamatskolā. Tā vietā, lai mācītu bērniem loģiski domāt, lēnām, ar praktiskiem piemēriem un nodarbībām iepazīstinātu ar reālo dzīvi un darba tirgus iespējām, nedēļu no nedēļas tiek malti pilnīgi nevajadzīgi trigonometrisko funkciju piemēri un pitagora kvadrāta teorēmas. Realitātē vairumu pašreizējā izglītības standarta uzdevumu var atrisināt ar tehnoloģiju palīdzību un tas bērns, kurš tiek sagruzīts ar šādiem uzdevumiem, veltīgi izšķiež kā savu, tā skolotāju laiku.
26.09.2016 20:04 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Es piekriitu Westpoint!
26.09.2016 20:11 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Nu var Rīgā atrast darbu, grūtāk ir mazpilsētās. Šobrīd kā jau minēju, zinu vietu Rīgā,kur meklē biroja administratori. Der arī apvaicāties draugiem,paziņām :)
26.09.2016 20:17 |
 
Reitings 276
Reģ: 05.01.2011
Noteikti tavā vietā pamainītu CV - pirmkārt, uzraksti to citādākā formātā.
Vietās, kur norādi darba pienākumus, uzraksti visu konkrētāk, pamēģini pastāstīt par pienākumiem, nevis sausi noskaitīt tos. Piemēram, ļoti nesaprotami šķiet šie divi: darbs ar debitoriem; klientu informēšana. Uzraksti, ko konkrēti tu ar tiem debitoriem darīji un ko tieši komunicēji ar klientiem. Noteikti tam apakšā ir kādi vairāki pienākumi, nevis vnk sausa informēšana. Ja tā, tad labāk šo punktu izņem ārā, jo tas neko neizsaka.
Tur, kur norādi savu izglītību, uzraksti svarīgākos kursus, ko apguvi (kas varētu noderēt kādā konkrētajā amatā), uzraksti, ko iemācījies šajos kursos, par ko rakstīji bakalaura un maģistra darbos.
Valodas norādi citādākā formātā, nevis tik detalizēti. Piemērs: latviešu valoda - dzimtā, angļu valoda - ļoti labi, krievu valoda - labi, utt.
Ar darba pienākumiem saistītajās prasmēs raksti visu, ko māki, noteikti ir vēl kaut kas bez tā, kas norādīts.
Pieraksti savus hobijus, lai darba devējs ierauga aiz tava CV arī kādu personību.
Manuprāt, tavs CV liekas nedaudz garlaicīgs, tādēļ arī neuzrunā potenciālos darba devējus.
26.09.2016 21:24 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Rīdziniece, neizskatās ka viņa ir slinka, drīzāk čakla - studiju laikā strādājusi ; sekretāre, birojadmine, lietvedības un gr palīdzes darbi. Diskusijā raksta, ka bijusi viena darba vieta. Sliktai to visu neuzticētu.
26.09.2016 21:48 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Jūs vispār izlasījāt, kāda ir autores galvenā prasība? Standarta darba laiks!!! Nekādas kasieres un kazino te nederēs. Ehh, patiesībā ļoti žēl autores...
Redzēju, ka muki.lv veikaliņš meklē pārdevējus jaunajam veikalam Pārdaugavā, bet tas droši vien nebūs 9-17...
26.09.2016 21:49 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Tad kāda koledža, augstskola, kursu firma, valsts, pašvald iestāde. Pieredze lietvedībā viņai ir, varbūt paņem. Filologa grāds tur arī būtu pluss. Vienīgi laikam algas mazas.
26.09.2016 21:56 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Vēl var piedāvāt korektores pakalpojumus, meklēt tajā virzienā. Filologa grāds un lietvedības pieredze tur arī labs pluss.
26.09.2016 21:58 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
26.09.2016 22:50 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Bet nevaru, ir problēmas ar muguru un nevaru veikt ilgstošu fizisku darbu, arī kājās nostāvēt ilgāk par 2-3h ir ļoti grūti.
Nu sori bet ja tik jauna un jau neko nevari, karto invaliditati !
26.09.2016 22:51 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Nekādas kasieres un kazino te nederēs.

nezinu kā ar kasierēm , gan jau , ka līdzīgi , bet kazino ir 3 mainas , viena no tām ir no 8-15 un var izvēlēties kurā mainā strādāsi un cik dienas strādāsi , man draudzene jau labu laiku strādā no 8-15 , tur ir dāžādi cilvēki , liela daļa izvēlas strādāt tieši vakara un nakts maiņas , jo pa dienu mācās
27.09.2016 09:19 |
 
Reitings 33
Reģ: 19.09.2009
Paldies, meitenes, gan par labajiem, uzmundrinošajiem vārdiem, gan asajiem.
Palasot dažus komentārus tiešām radās iespaids, ka esmu pelnījusi kaut ko vairāk par darbu fast-food vai lielveikalā.
Varbūt kaut kas mainījās manā uztverē un attieksmē pašai pret sevi, varbūt vienkārši veiksmīga sagadīšanās, bet nu BEIDZOT esmu dabūjusi darbu, līgums ir parakstīts, pirmdien mani gaida mans kabinets (l)
27.09.2016 12:21 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
_Ilona, ļoti priecājos par šādu ziņu! Ir ļoti skumīgi lasīt, ka cilvēks ar akadēmisko augstāko izglītību (kāda ir arī man) ilgstoši nevar atrast darbu. Tieši tāpēc esmu nolēmusi iegūt kādu "taustāmu" izglītību nākotnē...
Vai iegūtais darbs ir tajā nozarē, kur strādāji agrāk?
27.09.2016 13:13 |
 
Reitings 8968
Reģ: 29.01.2009
_ilona, tik kruta, pa 3 dienām dabūt darbiņu, un vēl piedevām ar savu kabinetu:-D
redzi, kunkstēšana atmaksājās! jeiiiii:-D
27.09.2016 13:15 |
 
Reitings 1859
Reģ: 08.09.2016
Ilona, foršsiii!
visu to labāko Tev :)
27.09.2016 13:15 |
 
Reitings 33
Reģ: 19.09.2009
Vēlreiz paldies, meitenes! :)
virdzinija - sākotnēji pieteicos uz biroja vadītājas amatu uzņēmumā, bet darba intervijas laikā tika piedāvāta cita vakance, oficiāli skaitās, ka esmu direktora vietniece, bet reālajos darba pienākumos ietilpst daudz kas no tā, ko esmu iepriekš darījusi. Protams, manās zināšanās ir lieli robi par uzņēmējdarbību, bet, kā teica topošā darba devēja - ja jau izbūries cauri maģistrantūrai latīņu valodā, šis būs nieks.
Ja godīgi, vēljoprojām nespēju tam noticēt un liekas pārāk labi viss. Parasti šādās situācijās kaut kas noiet greizi :D
27.09.2016 13:24 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
_ilona - apsveicu! visums tevi sadzirdēja caur cosmo :D
27.09.2016 13:26 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!