nevajadzīga?

 
Reitings 33
Reģ: 19.09.2009
Profils neīsts, bet problēma patiesa...
Man ir 25. Nesen pabeidzu augstskolu, ir maģistra grāds filoloģijā, darbspējas vecums un vēlme strādāt. Problēma - jau gadu ik dienas aizsūtu 2-3 pieteikumus uz vakancēm, taču šī gada laikā esmu bijusi uz apmēram 5 pārrunām, pēc kurām man sola piezvanīt tuvāko dienu laikā, bet nu, kā izrādās - nekad. Un nav problēma manā CV vai manā attieksmē, izskatā. Es nemeklēju darbu, kas saistīts ar filoloģiju, vēlos atrast nu jau jebko, kur ir normāls darba laiks (8-17), jo man ir bērns, kuram vakaros nav kur palikt. Biroja administratore, lietvede, sekretāre, grāmatvedes palīdze... Šī ir tā sfēra, kurā man ir vairāku gadu darba pieredze, bet šobrīd darbu nevaru dabūt. Vakances ir, tām piesakos, bet šķietami tieku ignorēta. Parādi un kredīti tikai turpina augt, jo nauda dzīvošanai ir nepieciešama. Jā, ar savu maģistra grādu labprāt ietu strādāt par kasieri, pārdevēju, apkopēju... Bet atkal ir problēma - darba laiks. Nu tiešām man nav kur atstāt bērniņu brīvdienās un vakaros, lai varētu strādāt maiņu darbu. Kaut gan aizsūtīju uz netālu esošo Maximu savu CV, lai pieteiktos zāles darbinieka vakancei. Pēc pāris dienām saņēmu atbildi, ka konkurss ir noslēdzies, paldies par piedalīšanos, bet es neatbilstot prasībām.
Biju arī NVA, izsklāstīju savu problēmu. Saņēmu jauku atbildi, ka varu iegūt bezdarbnieka statusu, bet jēgas man no tā nekādas, jo kvalifikācijas celšanas kursus viņi drīkst man piedāvāt tikai nākamgad vasaras beigās - tad būs pagājuši tieši 12 mēneši no tā brīža, kad ieguvu savu izglītību. Tādi esot noteikumi.
Pārņem izmisums. Mācījos kopumā 18 gadus, lai tagad balansētu uz izdzīvošanas robežas. Lai par mani un manu izglītību paņirgātos veikalu tīkls. Lai pavadītu savas dienas pie datora, atkal un atkal atjaunojot ss.lv un tamlīdzīgas sludinājumu portālu lapas.
Labprāt brauktu lasīt zemenes, strādāt uz lauka, darīt dajebko, lai tik izbeigtu šo stagnāciju. Bet nevaru, ir problēmas ar muguru un nevaru veikt ilgstošu fizisku darbu, arī kājās nostāvēt ilgāk par 2-3h ir ļoti grūti.
Es pat nezinu, ko es no jums gribu. Izkratīt sirdi un pajautāt, varbūt kāda zina atbildi, kā rīkoties tālāk...
24.09.2016 18:21 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
Nordea banka kādu brīdi atpakaļ uzņēma programmā, kur intensīvi mācies norvēģu valodu (kā filologam tas varētu būt saistoši un grūtības, domājams, nevajadzētu sagādāt), paralēli uzsākot strādāt, vēlāk jau strādājot pilnu laiku ar šīm valodas zināšanām. Painteresējies. Alga bija labāka (sākot no 600-700 bruto) nekā veikalos, bērnudārzos. Bet arī bērnudārzos vajag auklītes. Ja uzsāc mācības (mazliet par vēlu šobrīd), paņem bieži uzreiz kā audzinātāju, jo ir totāls deficīts. Savu bērnu atstāšana nebūtu problēma, jo manā bijušajā darba vietā audzinātāju bērni gāja tajā pašā dārziņā.
Novēlu atrast patiesi apmierinošu darbu! Kad tas notiek, liekas, ka dzīves kvalitāte uzlabojas divas reizes.
24.09.2016 22:22 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Tīri intereses pēc - kāpēc izvēlējies šādu profesiju? Par ko gribēji strādāt, kad studēji 1.kursā? Vai biji no tiem, kas aiziet, jo interesē, nemaz nedomājot, kur strādās?
24.09.2016 22:28 |
 
10 gadi
Reitings 4271
Reģ: 03.08.2009
Par to kāpēc neņem Maximās un tādās vietās - Tu esi tā teikt overqualified tāpēc viņa zina, ka pie pirmās izdevības aiziesi.
24.09.2016 22:38 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Par CV, ar Eiropass viss kārtībā, mēs darbā ļoti labprāt izskatām tieši Europass CV, jo "paštaisītie" reti kad ir labi un tur reti kad ir visa info. Bet par radošajām nozarēm piekrītu. Mans darbs ir ļoti tālu no radoša.
24.09.2016 22:48 |
 
10 gadi
Reitings 3191
Reģ: 29.01.2009
esi sūtījusi CV uz lielajiem servisa centriem? Tele2, Statoil, Accenture, Atea utml.?

+. Esi tur sūtījusi?
Un otrs..Ieteiktu tik traki nekoncentrēties uz to darba laiku. Zinu ļoti daudz uzņēmumus, kam darba laiks ir no piem. 9-18, bet pastāv iespēja vienoties, ka darbosies 8-17.
24.09.2016 23:05 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nu mēs pat nelasam eiropass cv :)
24.09.2016 23:42 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
CV, lūdzu pasakiet, ja tur kaut kas nav tā, kā vajag
1. Izglītība nesakrīt ar to, ko strādāji.
2. Tikai viena (!) darba vieta 25 gadu vecumā.
3. Nav strādāts pēdējos 2 gadus.
Man kā darba devējam automātiski būtu stereotips - viņai ir, kas viņu uztur, līdz ar to strādā tad, kad apnicis sēdēt mājās, un tikai tik daudz, lai būtu cilvēkos.
Piedod...
25.09.2016 07:26 |
 
Reitings 102
Reģ: 29.01.2009
Vēl papēti kāda info par tevi atrodama googlējot tavu vārdu, uzvārdu, tāpat ko parāda soc.tīkli utt. Skarbi, bet daudz darba devēji arī baidās no jaunajām māmiņām-domā, ka bērns visu laiku slimos, būs problēmas ar dārziņu-kā jau minēji, ka tev jāizņem bērns no dārziņa laicīgi. Bet darba devējs to redz tā, ka skriesi bez maz vai prom pirms darba dienas beigām, nevarēsi palikt ilgāk darbā utt.. Tā nu tas ir.
25.09.2016 11:56 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
v35
1. Ja cilvēki strādātu tikai to, kur diploms un nepiekristu strādāt ko citu, cik simtu tk bezdarbnieku būtu? Otrkārt, akad grāds nav prof kvalif grāds.
2. Un tad, nav visi IT sfērā un pat citi tajā strādā vienā kompānijā pat 10gadus! Un arī bez nozares diploma.
3. Filologi, nu var par korektoru utml piehaltūrēt, tāpat kā celtnieki, ceru pašiem skaidrs, kā var " nestrādāt " un nenomirt badā.
25.09.2016 12:21 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Papildus ienākumiem vari tiešām izlīdzēt ar referātiem, privātstundām angļu valodā. Arī vari piedāvāt par maksu palīdzību studentiem, kas mocās ar tām pašām nepraktiskajām valodām :)
25.09.2016 13:08 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Varbūt problēma ir pārrunās - nu tu pietiekami labi sevi neparādi, esi pārāk kautrīga? Savādāk nesaprotu, kas par vainu. Tavs apraksts ir ļoti ok, ka darbam būtu jābūt. Zinu, ka tagad tiesās meklē sekretārus ( tur gan maz maksā, bet tomēr), Olympica vajag klientu servisā darbiniekus, tās pašas bankas meklē.
25.09.2016 13:19 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
uap
1. Ja man vajag grāmatvedi, tad priekš kam man filologs? Ja man vajag galdnieku, priekš kam man virpotājs? Labāk tad ņemu uzreiz grāmatvedi, nevis cenšos to izaudzināt no filologa.
2. Piedod, nepazīstu nevienu (!) cilvēku, kam 25 gadu vecumā nebūtu bijušas vismaz 2-3 darba vietas, kaut vai McDonald'u ieskaitot...
3. Protams, ka var piehaltūrēt. Un tagad - vai darba devējam vajag šādu kadru, kas ir pieradis pie brīvā darba režīma - gribu/strādāju, negribu/nestrādāju? Nez vai...
25.09.2016 14:25 |
 
Reitings 18
Reģ: 21.09.2016
Ļoti sarežģīta situācija.
Cik esmu novērojusi - Latvijā brīvu darbavietu ir ļoti daudz. Pie nosacījuma, ka darba devējs daļā gadījumu grib maksāt ļoti maz vai neko.
Bet, ka cilvēkam ar maģistru neizdodas atrast darbu ilgstošā laika periodā - tas ir tiešām ļoti dīvaini.
Šeit viena meitene diskusijā jau teica, ka ar darbiem ir tā, ka bieži vien ir jābūt īstajā vietā un īstajā laikā. Piekrītu.
Un piekrītu arī meitenēm, kuras saka, ka bez tekošas krievu valodas darbu atrast ir grūti - tā ir taisnība.
25.09.2016 14:28 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
ko parāda soc.tīkli
Ha! Manā gadījumā parādītu, ka cilvēks tur ir atrodams, bet tos praktiski nelieto (neraksta, nekomentē, nelaiko, neliek bildes...). Un? Kādi secinājumi par profesionālo kvalifikāciju?
25.09.2016 14:30 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Viņai esot lietvedes un grāmatvedes palīdzes pieredze.
N.B Ja viņa te rakstītu, ka viņai ir diploms grāmatvedībā, bet nav pieredzes, atkal būtu ko uzrakstīt;) kāpēc viņa Tev neder.
Tā kā pieredze lietvedībā un grāmatvedes palīdzes darbā viņai ir, kaut kur paņems.
Vēlreiz - kas tur slikts, ka viena darbavieta atļāvusi viņai strādāt par sekretāri, lietvedi un grāmatvedes palīdzi?
Būtu viņa mainījusi darba vietas, atkal būtu ko uzrakstīt - kāpēc Tad nederētu!
Bil bi čelovek, pričinu najģjem.
25.09.2016 14:32 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Piedod, nepazīstu nevienu (!) cilvēku, kam 25 gadu vecumā nebūtu bijušas vismaz 2-3 darba vietas, kaut vai McDonald'u ieskaitot...

Tātad, mani nepazīsti :) Nu vismaz oficiāli nestrādāju.. tolaik
25.09.2016 14:33 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Latvijā brīvu darbavietu ir ļoti daudz. Pie nosacījuma, ka darba devējs daļā gadījumu grib maksāt ļoti maz vai neko.
Jap. Te var atrast perfektu prakses (tb neapmaksātu) vietu, kur Tev ļaus darīt gandrīz jebko, lai Tu mēģinātu atrisināt neatrisināmu problēmu. Ja tas Tev nejauši izdosies, pieredzi (bez ironijas!) būsi ieguvis. Par finansiāliem ieguvumiem vai pastāvīga darba piedāvājumu gan nevajag sasapņoties.
25.09.2016 14:33 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
uap
Man ir gan 20+ gadus vecs diploms, gan 20+ gadus atpakaļ iegūta vairāku gadu pieredze vienā konkrētā profesijā. Domā, ka šiem diviem aspektiem būtu kaut kāda nozīme, ja es pēkšņi sagribētu atkal strādāt minētajā jomā? Da pilnīgi nekāda - manu kandidatūru izskatītu tikai tad, ja neviens ar svaigākiem papīriem un pieredzi nepieteiktos.
25.09.2016 14:38 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
vismaz oficiāli nestrādāju
Arī neoficiālu strādāšanu mēdz norādīt CV. Ja vien tā nav bijusi narkotiku tirgošana.
25.09.2016 14:39 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Neredzu nekā slikta tajā cv. Protams, ja to sūtot uz Maximu, izņem ārā sengrieķu valodu.
25 gados viena darba vieta ir pilnīgi normāli, ņemot vērā to, ka laiks veltīts izglītības iegūšanai un bērna kopšanai. Labāk izglītība+1 darbs nekā 5 darbavietas pa mēnesim Mcdonald, pa mēnesim Statoil.
Lasot šādus stāstus, gribas personīgi paņemt rokā koku un iet sadot pa galvu darba devējiem. Riebjas tā ņerkstēšana-nav kas strādā, nav kas strādā, bet, saņemot cv no potenciāla darbinieka, tur formāts ne tāds, tur fb redzama ar kokteiļa glāzi pludmalē. It kā meklētu prezidentu.
25.09.2016 14:44 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits