Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Prakses un darba savienošana

 
Reitings 205
Reģ: 29.01.2009
Sveikas, meitenes! Vajag jūsu padomus, idejas pieredzi.
Jau vairākus gadus man ir stabils, pastāvīgs darbs, kas man patīk. Pirms pāris gadiem iestājos neklātienē augstskolā, jo gribējās pakustināt smadzenes citā virzienā un sapratu, ka ar savu darba grafiku tās retās klātienes tikšanās reizes mēnesī es varēšu izbrīvēt. Pirms dažām dienām uzzināju, ka man šajā semestrī ir paredzēta 4 nedēļu prakse.
Tagad es nesaprotu, kā praksi varētu savienot ar darbu:
* savā darba vietā es nevaru iziet praksi, jo tas, ko studēju, ir pilnīgi pretējs tam, ko strādāju, un manā darba vietā nemaz nav tādas pozīcijas, kā vajag praksei;
* viss atvaļinājums jau tika izmantots pirms pāris mēnešiem;
* ņemt bezalgas atvaļinājumu? Bet kā tad es izdzīvošu veselu mēnesi vispār bez naudas. Man ir taču visādi rēķini, pārtika, arī par skolu jāveic ikmēneša maksājums.
Es nevaru izdomāt, ko man darīt. Sāku jau domāt, ka, neraugoties uz ieguldīto, varbūt jāmet augstskola pie miera. Bet varbūt man tikai pagaidām viss rādās drūmās krāsās, jo pagaidām esmu bez idejām. Līdz šim man nav vispār nekāda pieredze ar praksēm, tāpēc viss, kas ar to saistīts, man ir pilnīgi melna bilde.
Tāpēc gribēju parunāt ar jums. Kāda jums ir pieredze ar augstskolas prakses iziešanu? Vai tiešām visām bija iespēja iziet praksi savā darba vietā? Vai arī tobrīd nestrādājāt? Ir kādi ieteikumi, idejas, pieredzes stāsti, jebkas sakāms par šo tēmu? Labprāt uzklausīšu jūsu sakāmo. :)
21.09.2016 11:05 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
manas maģistra studijas viiispār nebija saistītas ar darba sfēru, bet praksi tik un tā gāju te, un arī gala darba tēmai atradu sīkumu pie kā pieķerties esošajā darba vietā, līdz ar to viss kaut kā veikmsīgi sakrita.
protams, jāskatās, cik diametrali pretējas ir tavas jomas, bet ieteiktu tomēr mēģināt kaut kā praksi iet savā uzņēmumā (atceries, ka uz papīra visu vienmēr var noformēt tā, kā vajag, un augstskola nekad neuzzinās, ko tu patiesībā darīji vai kas biji ;) ). vainu tad meklēt fiktīvu praksi. darbu un studijas nekādā gadījumā nepamestu.
21.09.2016 11:09 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Vispār jau arī praksi var nohaltūrēt un uzrakstīt uz papīra. :-D
21.09.2016 11:12 |
 
Reitings 497
Reģ: 31.01.2009
Man bija prakse manā darba vietā, kaut arī šajā darbā nebija tāda nodaļa kā mārketings vai PR, vai vispār kāds, kurš ar to nodarbotos. Es to pavērsu tā, ka tieši tāpēc, ka nav tādas nodaļas man ir iespēja izpētīt, ko tas dotu uzņēmumam, ja būtu tādas aktivitātes, kuras parasti ir iekš PR vai mārketinga. Bet mana sfēra bija diez gan elastīga šādā situācijā, jo jebkuru aktivitāti, piemēram, izbraukuma tirdzniecības un soc. portālus, es varēju ietvert pie PR vai mārketinga.
Lai izdodas! :-P
21.09.2016 11:14 |
 
Reitings 3582
Reģ: 22.06.2014
Sameklē tādu uzņēmumu, kur Tev vnk parakstīs vajadzīgos papīrus. Un tad sameklē kaut kādus logus un aizbrauc uz prakses vietu, lai sadabūtu materiālus atskaitei utt.
man, kad biju praksē Ergo apdrošināšanā, vadītāja prasīja - man vajag reālu pieredzi vai gribu būt tikai uz papīra. un zinu daudzus, kas šādi apvienojuši darbu ar praksi ;)
21.09.2016 11:15 |
 
Reitings 205
Reģ: 29.01.2009
Paldies, Rene, ka padalījies! :) Nu manā darba vietā man tiešām nav opciju iziet praksi, jo, ir nepieciešams, lai prakses vadītājs būtu ar augstāko izglītību un pieredzi šajā jomā, ko studēju. Bet manā darba vietā nudien neviena tāda nav, jo, kā jau teicu, studēju kaut ko pilnīgi pretēju tam, ko strādāju (viena joma ir eksakta, bet otra - humanitāra).
21.09.2016 11:19 |
 
Reitings 497
Reģ: 31.01.2009
Interesanti, ka tādas prasības. Kas tā pa skolu?
21.09.2016 11:23 |
 
Reitings 205
Reģ: 29.01.2009
Paldies arī citām meitenēm par komentāriem! :)
Patiesību sakot, tāda doma kā fiktīva prakse man vispār nebija prātā nākusi. Laikam esmu pārāk godīga :D
Labi, man vēl papildus jautājums, kā jūs meklējāt un atradāt savas prakses vietas (tās, kuras negāja praksi savā darba vietā)? Es nesaprotu, kā man darīt - rakstīt uz uzņēmumiem, teikt, gribu pie jums iziet obligāto augstskolas praksi 4 nedēļas tādā un tādā jomā, bet reāli nebūšu spējīga tiešām tās 4 nedēļas iet praksi, man galvenais vajag, lai papīri kārtībā. Vai kā?
21.09.2016 11:26 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
pa lielam ideja pareiza, jā, jāuzplijas uzņēmumiem :) bet tā kā tev to vajag fiktīvi, labāk būtu caur paziņām kaut kur mēģināt noskaidrot, vai kāds nevar iekārtot - tā būs vieglāk, jo svešu cilvēku uz fiktīvu praksi diiiez vai tā viegli kurš katrs ņems.
21.09.2016 11:31 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Man arī bija fiktīva prakse. Abas divas. Un pa pusei fiktīvs diplomdarbs. Visu var izdomāt, ja galva strādā :-D
21.09.2016 11:33 |
 
Reitings 205
Reģ: 29.01.2009
Labi, es jau negribu pilnībā fiktīvu praksi, t.i., es labprāt arī ietu un darītu, cik varu, pašai interesanti. Vienkārši es zinu, ka pilnīgi noteikti nevaru atbrīvot pilnībā tās 4 nedēļas praksei, bet varētu pa kādai brīvai dienai nedēļā gan dabūt un citās dienās varbūt pa kādai stundai, bet citās dienās vispār nemaz. Bet tas viss tā neregulāri. Noteikti ne 4 nedēļas 8-17 katru dienu vai tml.
Bet tad no jums es saprotu, ka tā varētu būt iespējams sarunāt, ja paveicas?
21.09.2016 11:40 |
 
Reitings 259
Reģ: 06.03.2010
Man ari katru gadu prakse. Nupat pagaja 4 nedelas, pagajusohad bija 5 nedelas. Par laimi varu savienot ar darbu, jo nav katru dienu jastrada... Protams, ka prakse tapec ievelkas 3 menesu garuma. Bet fiktivi iet praksi nekad neesmu gribejusi, daru to prieks sevis!
Ir traki, ja neka nevar savienot... varbut pec darba?
Varbut ar prakses vietu var vienoties, ka majas izpildi kadus darbinus?
Zinu, ka, piemeram, tiesa ja piesakies iziet praksi, bet tev ir cits darbs ko nevari apvienot, vari apmeklet dazas tiesas sedes un tad lemumu vai kadu spriedumu projektinus parakstit majas. Atkariba no jomas kur un ka vajag visu var meginat sarunat.
21.09.2016 11:43 |
 
10 gadi
Reitings 530
Reģ: 23.04.2011
Pirmo praksi ejot paņēmu bez algas atvaļinājumu . Ejot pēdējo praksi (pus gads) domāju ka savienōšu. Nosūt;ija mani pie vienas prakses vadītājas a tā izrādās baigā ragana, aizgāju pie citas (ļoti noveicās) Pus gada laikā es biju praksē labi ja piecas . Pēdējās dienās ar drebošām rokām un konfešu kasti gāju pie viņas un atvainojos ka biju tik slikta praktikante , izskaidroju kkādu izdomāju situāciju. Viņa man parakstījās visās grāmatiņas ailītēs par katru dienu. Novēlēja veiksmi un viss. Ļoti ļoti noveicās. Tas viss atkarīgs no tā kāds cilvēks stāv pretī!
21.09.2016 11:47 |
 
Reitings 205
Reģ: 29.01.2009
Beril, paldies par komentāru! :)
Man ir tieši tāpat, ka darbā nav katru dienu jāstrādā, bet darba grafiks ir neregulārs. Protams, ka prakse tapec ievelkas 3 menesu garuma. Es sapratu, ka esmu galīgi dumja šitajā prakšu jautājumā un arī augstskolā daudz informāciju mums neiedeva tikšanās reizē. Es biju iedomājusies, ka tās 4 nedēļas ir jāiziet uzreiz visas pēc kārtas, 5 dienas nedēļā, 8 stundu darba laiks. Bet tad galvenais, lai kopā sanāk tās 4 nedēļas, bet tās var tikt izstieptas ilgākā laika periodā? Tad varbūt man varētu arī kas sanākt.
Skaidrs, ka man būs jāaiziet uz augstskolu kārtīgi izrunāt visus šos jautājumus, bet gribējās pirms tam uzzināt dažādus variantus un no citu pieredzes, kā ir bijis, lai man ir vispār kāda nojausma par tēmu. Jūsu komentāri visi ir ļoti noderīgi man, paldies! :)
21.09.2016 11:57 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Pašreiz taupi un veido max iekrājumus, cik iespējams. Ieteiktu arī turpināt veidot vismaz minimālus iekrājumus - nākotnei.
Vai Tavs darba devējs zina, ka studē? Varbūt vari jau tagad pārrunāt šo situāciju? Varbūt viñam/viñai ir kādas idejas.
P.S. Nespēju noticēt, cik daudzām ir bijusi fiktīva prakse.
21.09.2016 12:00 |
 
Reitings 259
Reģ: 06.03.2010
Es ar augstskolu par so nerunaju. Pati interneta atradu vairakas vietas kur gribetu, sutiju cv un gaidiju kadu, kas atbildes. Trispusejo ligumu pec tam nodosi prakses vietai, tad nesisi uz skolu, tad atak atpakal. Var jau but iestade, kas pasaka tadam grafikam ne, cita pateiks Ja. Pagajusaja vasara daliju.. 1 nedela darbs, 1 nedela prakse. Visu vasaru nocakareju un biju nogurusi, bet man patika. Lai ari bija, kas teica, ka varetu mani fiktivi pierakstit sava firma un, lai pasaulojos, tomer kad vel man butu iespeja 'ieluret' dazadu profesiju aizkulises.
Ja tev iespejama prakses vieta atbild, saruna tiksanos un aizej parunajies par iespejamo grafiju. Pa galvu neviens nesitis un gan jau atradisi!
21.09.2016 12:21 |
 
Reitings 1069
Reģ: 13.11.2012
Kurā jomā mācies?
21.09.2016 12:33 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Es arī gāju fiktīvu darba praksi. Galvenais, lai ir pieeja informācijai, lai var tajā prakses atskaitē uzrakstīt kaut ko. Ja gribi kārtot fiktīvi, tad arī iesaku caur paziņām vispirms painteresēties.
Viena pasniedzēja mums atklāti teica, ka tāpat tas jau ir zināms, ka neklātniekiem lielākā daļa reāli prakse ir tikai uz papīra. Bet tas jau nekas, jo prakses atskaite jau šā vai tā jāuzraksta un tā saturs ir galvenais ko vērtē.
21.09.2016 13:02 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Ta dieniniekiem vrb tas pats. Pat ja prakse 100% īsta, tur darīsi visu to, ko vadītājs liks vai nedarīsi ko neļaus. Kā nekā, prakses atskaite un vērtējums ļoti svarīgs! Tas atkarīgs no vadītāja firmā un tiešā priekšnieka gribas, kurai praktikanti klausa. Citādi pie laba papīra netikt un trakākais, ka priekšniecība atceras praktikantus. Strīdēties ar darbavietu kur ej praksi reizēm sliktāk nekā izlidot no skolas - kādreiz meklēs tur darbu un...
21.09.2016 13:09 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Man bija fiktīvas prakses. Es jau arī labprāt ietu un darītu, bet laika ta nebija. Ok, kad sāku strādāt tagadējā darbā, tad viena prakse bija tur, bet nu es vienkārši veicu savu ikdienas darbu un tā arī skaitījās prakse.
21.09.2016 13:14 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Tā tas ir - ko priekšnieki teiks, to reāli praksē veiks.
21.09.2016 13:17 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits