Jāiet uz kāzām

 
Reitings 156
Reģ: 22.10.2015
Man drīz jādodas uz kāzām. Bet man ir bažas par dažām lietām. Protams, es skaidri nezinu, kā būs, bet nu cik man ir pastāstīsts, tad neliekas forši dažas lietas.
Pirmās bažas ir par guļvietām. Ir aizdomas, ka tur nebūs padomāts par viesu izguldīšanu, kaut ko dzirdēju, ka būs vienkārši matrači lielā telpā :( Bail pat domāt par dušas pieejamību visam tam kvantumam cilvēku... Ko darīt? Man tas tomēr ir svarīgi.
Kā arī ir aizdomas, ka nebūs padomāts par veģetāriešiem. Kāzas notiek laukos un tur uzsvars būs uz gaļu. Tā kā esmu veģetāriete, man bail, ka nebūs, ko ēst.
Vai esat bijušas tādā situācijā un kā to korektāk atrisināt?
31.08.2016 09:57 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Ja jau tie cilvèki nav "īpaši tuvi" kà pati saki, tikai drauga k-kàdi radi, lai draugs brauc uz kàzàm bez tik problemàtiskas bùtnes kà tu! Un visi laimīgi
31.08.2016 17:47 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Man gan liekas mazliet pārspīlēta tā nenormālā laktozes, glutēna utt nepanesamības. Pirms 5 gadiem vēl knapi kāds ko tādu dzirdējis bija, bet te tagad katrs 2. ļoti "nobažījies" par šiem jautājumiem :-D
31.08.2016 17:53 |
 
Reitings 674
Reģ: 21.12.2015
Pilnībā piekrītu dr567309. Tā vien šķiet, ka cilvēki ko tādu savā prātā ieņēmuši un tā arī dzīvo. Man arī daži tādi zināmi. Katrā ziņā, tā ir viņu problēma, ja tas nekādā veidā neskar mani.
Autorei iesaku mazliet nolaisties uz zemes un piekāpties jaunā pāra prasībām. Ne katru dienu ej uz kāzām un tā galu galā ir viņu īpašā diena. Ja tie ir tuvi draugi vai radi, tad var paciest to vienu nakti bez visām tām ērtībām ko nosauci. Vai arī neej vispār uz kāzām un nebojā gaisotni ar savu neapmierinātību.
31.08.2016 17:59 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Pirms tiem 5-10 gadiem cilvēki mocījās ar veselības problēmām un nevarēja pat iedomāties, ka tās var būt laktozes vai glutēna nepanesamības dēļ(t)
Meitenes, lūdzu, neesiet tik aprobežotas. Tas, ka jums nav šādu problēmu, nenozīmē, ka tās ir reti sastopamas citu vidū.
31.08.2016 18:03 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Manā skatījumā "norma" ir tas, kas ir vispārpieņemts un ir pieņemams un ērts lielākajam vairumam - vienalga vai sabiedrībai kopumā, atsevišķā pasākumā utt. Ja kāds neiekļaujas tajā lielajā vairumā, tad nevajadzētu apvainoties vai celt traci par to, ka netiek ievērotas tieši šī indivīda prasības un vajadzības. Es saprotu, ja cilvēkam ir alerģija pret zemesriekstiem, kas var beigties letāli, nu vai līdzīgas situācijas, bet tad arī ir jābrīdina pašam organizatorus, jo tas tiešām ir nozīmīgi, nevis "ai man pretīgi, ka man priekšā stāv gaļa". Tas pats veģetārisms nav gluži dzīvības un nāves jautājums, bet katra paša izvēle (ļoti retos gadījumos veģetārieši ir piespiedu kārtā par tādiem kļuvuši). Kaut kā tā. Nemēģinu vilkt uz kašķi, bet gan šķiet, ka mūsdienās cilvēki par daudz par sevi sadomājas un sev pieliek neeksistējošu pievienoto vērtību, bet pēc tam paši apvainojas, kad citi uz to kaprīzēm nepavelkas.
31.08.2016 18:06 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
delusion, es ar laktozi arī nedraudzējos, bet es neceļu traci un ne reizi neesmu šo jautājumu pacēlusi jebkādos apstākļos vai pasākumos, kur esmu kā viesis. Nepanesu laktozi? Ēdu to, kas alternatīvi pieejams. Ļoti vienkārši :-)
31.08.2016 18:07 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Manā skatījumā, pārāk daudzi ieciklējas uz iedomāto "normu" un vispārpieņemto ērtumu, nepadomājot par citiem. Nevis paiet solīti pretī, bet ieņem pozu - ak, tas jau tāds pajocīgāks, lai pats tiek galā. Tā ka, sadomājušās ir abas puses.
Un nav nekas slikts par sevi tomēr parūpēties un pastāstīt par kāda produkta nepanesamību, nevis gramstīt kaut ko pa galdu "a ja nu paveicas", informētība nāk par labu tolerancei.
31.08.2016 18:14 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
delusion, varbūt, bet manā skatījumā, kāzas nu nav tas pasākums, kurā būtu jācenšas izcelties ar saviem "es neēdu to vai šito". Dievs zina, ka cimperlīgāku ēdāju kā mani, ir ļoti grūti atrast, bet es nekad neesmu nevienam likusi to risināt kā viņu problēmu. Ja organizatori dod iespēju izvēlēties ēdienkarti, tad lieliski, ja nedod, tad nekas traks un vienmēr pie galda atrodu kaut ko manam prātam un puncim tīkamu. Reiz biju nu ļoti, ļoti glaunās kāzās un no 3 piedāvātajiem 3-course menu, man neviens negāja pie sirds īsti, jo katrā no galvenajiem ēdieniem bija kaut kas, ko neēdu. Nu neko, paņēmu to, kas likās visnekaitīgākais un to, kas negaršo pabīdīju maliņā. Dzīva un vesela esmu, kāzas no tā sliktākas nebija :-)
31.08.2016 18:24 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
a kazas kas ir jauna ara diena, katrs no 100 viesiem saks regulet ko un ka un uzstadit noteikumus? Nekur nekad ta nenotiek, nepatik sedi maja.
31.08.2016 18:27 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Es arī esmu ļoti izvēlīgs ēdājs + veģetārietis. Protams, ka nesagaidu personīgi sastādītu ēdienkarti, tomēr patīkami, ka nav tikai gaļas salāti un kotletes uz galda. Pat izteikti gaļēdāji nepārtiek tikai no gaļas :) Patiesībā to ļoti var manīt, vai jaunais pāris ir par viesiem padomājis, vai arī izvēlējies vienkāršāko variantu, kas gadījies. Ja viesu vajadzības ir tik vienaldzīgas, varbūt nemaz nevajag aicināt, lai jau netraucē tik īpašā dienā..
Pieļauju, ka autores gadījumā lielākais besis tāpat ir par guļvietām, nevis ēdienu :)
31.08.2016 18:33 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Tolerance ir laba lieta, bet cirku taisīt arī nevajag :-) un tas uzskats, ka "ja reiz es tērēju naudu kāzām, tad visam jābūt pa manam prātam un man komfortablam" ir diezgan zemisks un nepamatots. Bet nu...katram savs :-) Es nu šo tematu pametu, par daudz jau aizsēdējos. Jauku vakaru visām! (l)
31.08.2016 18:33 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Tiesam labak tadas cacas neiacinat, tuset sava diena ka grib a tas lai maja sez.
31.08.2016 18:34 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
JAUTAJUMS TAM KAS BIJA. KURA LV MUIZA, VIESU NAMA , PILI IR 100 VAI 150 VIESU NUMURINI. LUDZU LINKU UN ADRESI./ atbilde bus?
31.08.2016 18:35 |
 
Reitings 2872
Reģ: 26.10.2012
Nu gan, tiešām, ja tik ļoti nepatīk, tad var taču nebraukt.
Uzskatu, ka katrs taisa kāzas tādas, kā pašiem patīk, ne jau lai izdabātu katrai iegribai. Tad jau tev vajadzēja līgavai uz ielūgumu atbildēt, ka ieradīsies tikai tad, ja būs veģetārā ēdienkarte un tev atsevišķa istaba, kur gulēt.
31.08.2016 18:42 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Te tiešām daudz labu padomu un atbilžu uz Taviem jautājumiem/problēmām ;)!
Bet vislabākais no tiem - neapmeklē šīs kāzas ;)!
31.08.2016 18:43 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Nezinu, manuprāt, nereāli stulba diskusija. :-D
Esmu bijusi divās kāzās, šādas bažas man nekad nav bijušas, es vienkārši laimīga dodos uz pāra īpašo dienu. Turklāt, ja pāris tev nav tuvs, tad vai tiešām viņi tagad pakārtosies tieši tev? Meklēs īpašo numuriņu?
Turklāt, izklausās, ka 30+ tas jau būtu tāds pensionēšanās vecums, kad nav iespējams izturēt nevienu ballīti.
Izklausās, ka tavā gadījumā vienkārši jāaiziet uz ceremoniju un jābrauc mājās gulēt.
31.08.2016 18:45 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
es nemtu drebes otrai dienai un sporta terpu naktij, pargerbtos tualete kas tacu noteikti bus, guletu masina lidzi auto sega plus spilvens vienu nakti izturetu, lidzi ja kas mitras salvetes, izejamo drebi pakartu uz pakarama un uzliktu maisu specialo. Un tusetu jautrotos pa riktogo. Estu sieru, zalumus, zivi, auglus kas tak katras kaazas ir...un butu laimiga
31.08.2016 18:50 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Varētu domāt, ka visi zem 30 gribētu cauru nakti ballēties un dzert :D Ir cilvēki, kuri uz kāzām brauc ar mērķi nodot pa bundžām un ir cilvēki, kuri "kāzo" mierīgi, tas nav no vecuma atkarīgs.
Beidziet fantazēt autores vietā - ne viņa atsevišķu numuriņu prasa, ne veģetāru ēdienkarti ar pieciem ēdieniem. Pastāstīja par izjūtām un visas nez kāpēc sacepās.
31.08.2016 18:50 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Turklāt, izklausās, ka 30+ tas jau būtu tāds pensionēšanās vecums, kad nav iespējams izturēt nevienu ballīti.

:-D:-D:-D:-D
Jāsagādā šūpuļkrēsls, kur iestūķēt kuslo miesu un jāuzsedz sega uz kājām, lai asinsrite pavisam neatsakās. :-D:-D:-D
31.08.2016 18:59 |
 
Reitings 103
Reģ: 29.01.2009
Laikam citas nevar saprast, ka ne visi ir tusinu cilvēki. (t) Man arī neinteresē tusēt cauru nakti un labprāt ap vieniem eju gulēt. Un man ir zem 30 gadiem.
Uzskatu, ka autorei ir paveicies, ka vina zina, kas sagaida, un jau tagad var sagatavoties. Kad es biju uz vienām kāzām uzaicināta, man pat prātā nebija ienācis, ka paredzēts gulēt 20 cilvēkiem vienā telpā. Es to uzzināju tikai aizbraucot uz viesu māju. Logiski, ka uzreiz tika pienemts lēmums pēc mičošanas braukt uz mājām, jo kā jau teicu - komforts man ir svarīgs un kārtīgs miegs vēl jo vairāk, bet gulēšana kopā ar 18 nepazīstamiem jauniešiem vienā telpā mani nevilināja. Manuprāt, tādas lietas ir jāpasaka viesiem iepriekš - gan jau būtu daži eiro ietaupīti, jo nevajadzētu klāt man un draugam to matraci.
31.08.2016 19:39 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits