mamma, mājsaimniece - varoņdarbs?

 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Kad apskatu savu paziņu loku iekrīt acīs dažas mātes, kuras ir sataisījušas apmēram 2-3 bērnus, nekad nav strādājušas, jo vīrs nes mājās visu naudu un vienmēr sūdzās, ka viņu darbs - mamma, mājsaimniece - ir vissmagākais kas var būt. Viņas esot varones. Dažas jau nto reizi norāda uz šo citātu
"pats briesmīgākais darbs - būt par mājsaimnieci. Algas nav! brīvdienu nav! atvaļinājuma nav! agrāk neaiziesi... un visi tikai saka: viņa sēž mājās, nestrādā."
Ko jūs domājat par tādām?
Manuprāt nav slikti, ja ir iespēja nestrādāt, kaut gan es, lai cik mans vīrs pelnītu, savas attistības dēļ strādātu vismaz pāris stundas dienā, nevis tikai sēdētu ar šīčiem ilgi (pāri 3 gadiem).
Bet dažas tādā situācijā sevi pataisa par baigajām princesēm un vēl sūdzās par smago dzīvi.
Man studijās ir mammas kuras gan ir mammas, gan audzina vienas pašas bērnu, gan studē, gan piestrādā - lūk tā ir dzīve kad skrien un centies visu paspēt.
12.08.2016 15:01 |
 
Reitings 243
Reģ: 02.10.2015
Es gan visu temu nelasiju, bet man tas atgadina vienu, kad cilveki, kuriem ir labveligs liktenis bijis, tas ir, turigi vecaki, turigs draugs, nu isak sakot, pasniedz uz paplates labi dzivot un tad saka, kad ka tad nav iespejams labi dzivot, katrs tak pats ir savas laimes kalejs, laigan pats cilveks itin neko nav sasniedzis pats ar saviem spekiem :-D Tadiem tikai uzsaut.
13.08.2016 02:25 |
 
Reitings 960
Reģ: 04.02.2016
Man liekas nedaudz smieklīgi, ka diskusijās par bērna negribēšanu, visas mammas dzelžaini saka, ka bērnus vajag, tas dzīves ritmu nemaina, visu var tāpat pakārtot savām vēlmēm utt., bet šādās diskusijās - ārprāts, cik grūti, kāds varondarbs, bez bērnu sievietes nekad nesapratīs. :D :D
13.08.2016 08:21 |
 
Reitings 433
Reģ: 06.12.2012
gabijagabija, man atkal šķiet smieklīgi, ka tās, kas blakus diskusijā raksta, ka nevēlas bērnus un savu dzīvi ziedot bērniem un uz to rēķina palaist garām daudzas citas dzīves baudas, tagad uzskata un zina, ka bērnus audzināt taču ir tik viegli:-D
13.08.2016 09:14 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Ja maksā apkopējai, auklītei, psihologam un pavāram, tad tas ir darbs. Kad to pašu dara sieva, tā ir bezmaksas izklaide :-D
Jo pareizi ir uzreiz pēc bērna laišanas pasaulē atrast cilvēkus, kas šo bērnu audzinās. Un tad brīnās, kāpēc bērni taisa scēnas. Viņiem vienkārši ir sajūta, ka vecākiem viņi nav pietiekoši svarīgi, lai patērētu savu laiku.
13.08.2016 09:40 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
Kad auklēju 9men.. vecu bēbi un pirmsskolas vecuma bernu, tad man bija taa, ka te mammas apraksta.. No rīta, līdz vakaram vienā skriešanā, ēst gatavošana bebim, sev un lielākajam bērnam, savākt māju Utt., tad viens guļ, otram vajag pasaku. Kad tas aizmieg, bebim vajag jau ēst un nodarboties ar viņu. Tad ar abiem tikt ārā, mantas līdzi vajag, pudeles ar dzeramo, rati jāstiepj un otrs bērns vel visu laiku grib lai ar viņu darbojas. Atceros,kaa murgu.
Tām kas dzied, kas ta tur ir ar bērniem mājās dzīvot, tā NAV un tas nav viegli.
13.08.2016 10:09 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Un čīkstēt par nenoliktu eksāmenu, pēc tam skaidrot, ka izglītība ir svarīgākā par grīdu mazgāšanu... Ja jau tik svarīga, kāpēc tad nemācījies kārtīgāk? Acīmredzot nav tik svarīgi. Tavā vietā varēja studēt kāds talantīgāks un mazāk slinks. Bet tu vēl čīksti... Galu galā, Āfrikā cilvēki mirst no badā tāpēc tev nav tiesību čīkstēt
13.08.2016 10:10 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Ophelia, visu cieņu, ja tiešām būtu redzams, ka tas ir bijis tik nevainīgs jautājums, tāda attieksme nebūtu. Bet šo visu lapu gaitā viņas komentāros ir redzamas dažādas iezīmes, kas liecina, ka viņai tas nešķiet nekas svarīgs, kā, piemēram, jau Raven minētie izglītība vs grīdas mazgāšana pēc bērna, kas viss minēts iepriekšējās lapās. Ja tas jautājums būtu bijis tik nevainīgs, tad šādi aizstāvēšanās komentāri nebūtu redzami.
13.08.2016 10:12 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Mājsaimnieces darbs bieži netiek novērtēts, tāpēc viņas ik palaikam vēlas čīkstēt, un kas tev liek ar viņām komunicēt? Sekretāre, kas to vien dara, kā audzē taukus uz pēcpusi un tad sūdzās par darbu un lieko svaru ir vairāk pelnījusi čīkstēt? Vai karavīrs, kurš ir nogalinājis arī nevainīgus bērnus, sievietes un vecus cilvēkus, ir vairāk pelnījis nosaukumu "varonis", nekā māte, kas ir izaudzinājusi trīs bērnus. Gan sekretāres darbs, gan militārā karjera un bērnu radīšana ir pašu izvēle. Sanāk, ka nevienam nav tiesību ne saukties par varoni, ne sūdzēties?
13.08.2016 10:19 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
sēžu mājās nu jau gandrīz 3 gadus , apstākļi nespiež , varu atļauties .... Vai es tapēc jūtos , kā varone ? nē, ne būšana stāvoklī , ne dzemdēšana , ne bērna audzināšana nav varoņdarbs. Drīzāk man šķiet mazliet , nepareizi , nogrūst gadu vecus bērnus b/d un es te nerun\aju par gadījumiem , kad apstākļi spiež , bet gan tieši par situācijām , kur sieviete uzstāj , ka grib strādāt , jo redz nevar vairs mājās. Bet nu , kas es esmu , lai kādam mācītu ko darīt .....
Es neesmu klasiska mājsaimniece , jo , principā no mājas pienākumiem , es tikai gatavoju ar prieku , grīdas un putekļus neslauku , tā vietā , labāk aizeju ar meitu uz kino/muzeju/koncertu ... Vispār , man šķiet , ka daudzi līdz galam nezin iespējas , kā pavadīt laiku , tapēc ikdiena aprobežojas ar parks/veikals/mājas ....
Sanāk , ka mazliet vairāk kā pēc mēneša es atgriezīšos darbā .... es pat pagaidām sajūtas nevaru nokomentēt ..... nav ne labas , ne sliktas , kaut kā neintrāli ..... :)
13.08.2016 10:27 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
gabijagabija es domāju ir atšķirība - audzināt vienu bērnu vai audzināt trīs. Tāpat kā ir atšķirība - sieviete strādā vai ir mājsaimniece!
13.08.2016 10:28 |
 
Reitings 803
Reģ: 21.09.2015
Brazil
++
Piekrītu. Un vēl smieklīgāk, ka komentē tāds kā Rvis, kuram vispār nav sajēgas par ko runā!
13.08.2016 10:31 |
 
Reitings 1653
Reģ: 25.05.2016
Dreambig- Kādas sajēgas? Es starpcitu zinu, ko nozīmē rūpēties par bērnu vai būt mājsaimniecei. Es teicu ka manās acīs šāda sieviete nav uzskatāma par varoni, jo kā jau mana foršā Ophelia rakstīja,tad tā ir sievietes pašas izvēle par tādu būt.
13.08.2016 10:38 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Tās kuras tagad manām eksāmenam piesejas :D savu eksāmenu es pec tam noliku un esmu arī talantīga mācības, jo visu paspēju un studēju svešvalodā bet ar to arī nejutos ka varone, tas man ir pašsaprotami jo tas bija mans mērķis. Tagad kad pasaku ka ne noliku eksāmenu uzreiz ir iemesls runāt "neesi mācījusies blabla" paši austrieši nenotiek eksāmenus un viņus izmet no studijām, tad manā dzīvē tā nenotika, jo es ļoti centos, pat ja vienu eksāmenu atkārtoju. Un vai tavi komentāri tad neliekas tik dumji, piesieties nenoliktam eksāmenam? Tikai tāpēc ka es to piemineju? No eksāmeniem ir atkarīga nakotne, darbs um ģimenes uzturēšana.
13.08.2016 10:44 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Tas bija domāts Raven kurā laikam perfekti izgāja gan bakalauru, gan maģistru gan iestājas doktora. Bet varbūt es jau nezinu :D
13.08.2016 10:46 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Nē, piesienas ne jau kaut kādu eksāmenu dēļ, bet tāpēc, ka Tu saki, ka par nenoliktu eksāmenu ir norm čīkstēt, kamēr mājsaimniece nevar pačīkstēt par savām likstām. Katram ir savas likstas un problēmas, ja Tev draugu lokā ir tādi cilvēki - nekomunicē, ja kaitina, ka facebookā kads raud - unfollow.
13.08.2016 10:48 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Sorry
Kā jau minēju es neapstridu ka māmiņu darbs ir viegls un nav ko man bazt acis to "tad jau redzēsi"
Visas mammas iet cauri tam visam ko nosaucat.
Atskiriba ir tāda ka ja mans vīrietis man visu nodrošinās un es sedesu TIKAI ar bērnu mājās entos gadus es sevi nesauksu par dzīves varoni un ka mans darbs ir visgrūtākais kas var būt. Tas būs pārāk neētiski pret tam mammām kurām tiešām ir jāstrādā finansiālu iemeslu dēļ. Bet kā jau arī minēju, vienalga ar bērnu ilgi nenosedesu mājas un Iešu strādāt.
13.08.2016 10:51 |
 
Reitings 2792
Reģ: 09.12.2010
esmu arī talantīga mācības, jo visu paspēju un studēju svešvalodā bet ar to arī nejutos ka varone, tas man ir pašsaprotami jo tas bija mans mērķis.

Kas sunim asti cels, ja ne pats. :D Tu esi VARONE! Labāk palika? :D Tu taču gribi to dzirdēt, nenoliedz. :D
13.08.2016 10:54 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Nu, protams, ka tas nav grūtākais un tā ir vienkārši čīkstēšana, tam es piekrītu, bet tas jau atkarīgs no cilvēka, te jau minēja meitenes, ka katra čīkstēs par kaut ko citu - viena var rauties un ne pušplēsta vārda teikt, otra jau pie katra mazākā sīkuma apstāsies un sāks raudāt. Tāpēc jau es arī visu laiku saku, ka katram tā robeža ir cita. Jā, es arī ietu strādāt un nesēdētu mājās, ja kāda tā dara un ir ok - lūdzu, ja man visu laiku acīs čīkstētu, cik tas ir šausmīgi, es šaubos, ka tāda draudzība ilgi pastāvētu.
13.08.2016 10:54 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
tskiriba ir tāda ka ja mans vīrietis man visu nodrošinās un es sedesu TIKAI ar bērnu mājās entos gadus es sevi nesauksu par dzīves varoni un ka mans darbs ir visgrūtākais kas var būt. Tas būs pārāk neētiski pret tam mammām kurām tiešām ir jāstrādā finansiālu iemeslu dēļ.

Es domāju , ka fiziska piepūle , jebkurā gadījumā ir nogurdinošāka par kaut kādu ofisa/'pārdevējas vai citas uz beņķa sēdētājas darbu .... Bet tas ir neatkarīgi no bērnu skaita .... Vienkārši mazgāt logus un grīdas nogurdina vairāk par taustiņu klabināšanu ofisā ....
Bet laikam jau arī šis , tāpat kā viss cits ir tīri attieksmes jautājums
13.08.2016 10:55 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Rvis zin kā rūpēties par bērnu, bet zin arī kā grūtniecēm pa vēderu sist. :D Ā vēl arī zinot, ko nozīmē būt par mājsaimnieci, laikam tad nagus arī lakoja, kā iepriekš minēja. Ne sū** nezini tudaliņ bļe.. :-D
13.08.2016 10:56 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!