mamma, mājsaimniece - varoņdarbs?

 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Kad apskatu savu paziņu loku iekrīt acīs dažas mātes, kuras ir sataisījušas apmēram 2-3 bērnus, nekad nav strādājušas, jo vīrs nes mājās visu naudu un vienmēr sūdzās, ka viņu darbs - mamma, mājsaimniece - ir vissmagākais kas var būt. Viņas esot varones. Dažas jau nto reizi norāda uz šo citātu
"pats briesmīgākais darbs - būt par mājsaimnieci. Algas nav! brīvdienu nav! atvaļinājuma nav! agrāk neaiziesi... un visi tikai saka: viņa sēž mājās, nestrādā."
Ko jūs domājat par tādām?
Manuprāt nav slikti, ja ir iespēja nestrādāt, kaut gan es, lai cik mans vīrs pelnītu, savas attistības dēļ strādātu vismaz pāris stundas dienā, nevis tikai sēdētu ar šīčiem ilgi (pāri 3 gadiem).
Bet dažas tādā situācijā sevi pataisa par baigajām princesēm un vēl sūdzās par smago dzīvi.
Man studijās ir mammas kuras gan ir mammas, gan audzina vienas pašas bērnu, gan studē, gan piestrādā - lūk tā ir dzīve kad skrien un centies visu paspēt.
12.08.2016 15:01 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ir vēl arī tāds faktors, kā bērnudārzu rindas, privāto bērnudārzu cenas un aukļu algas. Pietiekami bieži ir situācijas, kad mammai ir finansiāli izdevīgāk būt mājās ar bērniem pašai.
Un arī nevar īsti salīdzināt strādājošo mammu, kurai bērni sēž dārziņā / skolas pagarinātajā grupā no 8:00-6:00 (jo viņa, varone, taču strādā!) ar mammu, kura nestrādā un, attiecīgi, vadā tos sīčus pēcpusdienā pa montesori nodarbībām, baseiniem, pulciņiem, džudo.... Jā, nav principā nekas dramatiski grūts, bet noskriešanās tomēr tā ir pamatīga.
Man patiešām darbā ir psiholoģiski vieglāk, nekā "mājās" ar mazu bērnu, bet nu, man ir iespēja strādāt nepilnu slodzi un, attiecīgi, es to arī daru, citādi mani personīgi grauž sirdsapziņa, ka es esmu slikta māte un nevadāju bērnu pa nodarbībām. Par varoni sevi neuzskatu, bet draudzenēm, kam pašām ir bērni, gan mēdzu pačīkstēt, kā man viss apnicis.
12.08.2016 17:49 |
 
Reitings 186
Reģ: 25.03.2014
Bet lai taču čīkst, ja cilvēks grib čīkstēt. Teikt, ka čīkst tikai vājie un tās emocijas ir liekas, vispār ir muļķīgi. Tā arī uzaug bērni, kas visu patur sevī, jo baidās, ka tiks nosodīti, un kaunās par to, ka jūtas tā, kā jūtas, jo redz būtu jājūtas pateicīgam par to, ka ir tīrs ūdens ko dzert.
12.08.2016 17:50 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
esmu cikstejusi par problemam piem. Nenolikts eksamens utt.

Par ko čīksti? Ja jau tev tik ļoti nepatīk nenokārtoti eksāmeni, varēji tak normāli uz eksāmenu samācīties. Tā bija tava pašas izvēle to nedarīt.
12.08.2016 17:51 |
 
Reitings 2792
Reģ: 09.12.2010
sophies_world - IR! Atradu problēmu. :) Gadiem ejot, cilvēks mainās, mainās prioritātes un cilvēks nobriest. Bērnudārzs, sākumskola, pamatskola, vidusskola, augstskola, darbs, attiecības, mīlestība, kāzas, bērns utt., viss taču iet pēc kārtas. Šajā situācijā, tu vēl neesi tik tālu nobriedusi, lai saprastu ģimenes dzīvi un mājsaimnieces. :)
To es izsecināju no tevis teiktā par čīkstēšanu nenolikta eksāmena dēļ. Kāpēc? Tāpēc, ka mammai, pirmajā vietā būtu bērns un eksāmens nebūtu čīkstēšanas vērts. :) Ja būtu minējusi citu piemēru, tad būtu citādāk, bet ar šo piemēru tu izteici to, kas šobrīd ir aktuāls tev.
Tāpēc tu to nesaproti, bet tavā vietā nemaz necentos tagad to saprast, gan jau kādreiz. :)
12.08.2016 17:54 |
 
10 gadi
Reitings 6483
Reģ: 29.01.2009
Nav jau runa par to ka es bāžu savas acis viņu dzīvēs. Mani neinteresē viņu dzīves, jo īpaši tādas dzīves.

Un kā vēl interesē! :D Pilnīgi jātaisa cosmo diskusija! :D
Autore pati nezin, ko īsti grib pateikt ar šo diskusiju, tik smieklīgi :D Ej labāk pastrādā, meitēn!!:-P:-P
12.08.2016 17:54 |
 
10 gadi
Reitings 6483
Reģ: 29.01.2009
misshine
tak kaut kāda mazgadīgā uztaisa stulbu diskusiju un pati savos sūdos slīkst :D Cenšas ar putām uz lūpām kaut ko pierādīt :D
Nav te visas tādas maziņās, neīstā auditorija tev ir!! ;) Būs vien jāmeklē citi domubiedri, kas tevi "sapratīs"....
12.08.2016 17:57 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
Es esmu viena no mammām, kas vēl "sēž" mājās ar gandrīz divu gadu vecu bērnu. Daļa sieviešu šajā laikā jau ir atsākušas darba gaitas.. Jā, lielos vilcienos patiešām uzskatu, ka man nav par ko sūdzēties- par jumtu virs galvas, ko ēdīsim un kur brīvdienās brauksim nav jālauza galva, taču... esmu dzīvs cilvēks, nevis Rozamundes Pilčeres romantisko filmu varone. Mēdzu gan pačīkstēt, gan paraudāt. Pilns ledusskapis visu cilvēcisko emociju spektru ( arī dažkārt skumīgo) nespēj apturēt.
12.08.2016 18:06 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Kad esmu visu dienu noskrējusies, gribas pačīkstēt otrajai pusītei, ka kājas sāp, bet laikam jau nedrīkst, jo citiem vispār kāju nav...

Autore ir kā Rvis brunčos! :D
12.08.2016 18:10 |
 
Reitings 200
Reģ: 30.12.2013
Pati esmu vel tikai toposa mamina,bet es domaju,ka ja "sedet majas"ka tu saki,ir varondarbs.Piemeram,mes mammai bijam cetri berni.Kad es piedzimu,vecakajam bralim bija tikai 10 gadi un masai 4,plusa vel es pavisam mazina.Tikt gala ar saimniecibu un tris berniem,ir gruti.Turklat,dzivojot laukos bija jatiek gala gan ar majlopiem un majputniem plus vel bija savs darzs,kurs jastada,jarave un janovac raza.Es apbrinoju savu mati,vienmer bijam paedusi,tiri un aprupeti.Kad es paaugos,piedzima mazais bralis un ari tad mamma speja ar visu tikt gala.Manuprat,tas ir varondarbs.Pati baidos ka tiksu gala ar vienu bernu,kaut vai man nav ne sava darza,ne citu rupju.
12.08.2016 18:24 |
 
Reitings 200
Reģ: 30.12.2013
Turklat,nekad neesmu dzirdejusi no mates,ka vinai ir gruti utt.Ir tadas,kas cikst un tadas,kas ar visu tiek gala un ne varda nesaka.
12.08.2016 18:27 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Ja vien nav màjsaimniecība ar siltumnícàm, dàrziem un màjlopiem, tad uzskatu, ka tas nav nekàds darbs! Un chīkstèšana paràda, ka tas vnk ir slinkums. Zinu sievietes, kam ir 2 un vairàk bèrni, stràdà pusslodzes/pilnas slodzes darbus, bèrni dàrzinjà, skolà. Sievietes paspèj gan bèrnus audzinát, gan màju uzkopt, gan èst sagatavot un atpùsties. Nez kàpèc stràdàjošàs sievietes neraksta tik debīlus citàtus? Arī vinjàm atnàkot màjàs ir ko darīt, ne jau visàm ir kalpones
12.08.2016 18:34 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Eksamenu nenolikt gadīties var katram, pietam studijas šeit ir ļoti grūtas.
Un tās kuras saka ka vākšana pēc bērna ir svarīgāka nekā izglītība nu nezinu :D pēc bērna vākšana kaut kad beidzas, tam iet cauri visi, bet eksāmens un izglītība ir ļoti svarīgas vēŗtības, kuras iziet nav viegli. Gandrīz katram jau tā ir bērni, katrs tiek galā - grūtāk vai vieglāk.
12.08.2016 18:42 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Katrā dzīves posmā ir savi svarīgumi, savi kreņķi! Tās mammas jau sen Taviem nenoliktajiem eksāmeniem ir izgājušas cauri...
12.08.2016 18:45 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Brazil
nē, jau sen neesmu mazgadīga un strādāju arī jau sen, zinu kas ir darbs, kas ir darbs un mācības vienlaikus. Bet nesūdzos, jo citiem var iet vēl sliktāk.
Ja jau lielākā daļ nemaz diskusiju neizprot, tad kapēc vispār te cepjas vēl tālāk par lietām par kurām es nemaz nerunāju. Nevar beigt cepties baigi aizvainotās :D
Varbūt te daudzām būtu jāiemācās izprast lietu vēŗtību. Ja cilvēkam ir viss un šež mājās ar šīčiem tad viņa dzīve ir vieglāka nekā kādai mammai kura viena audzina bērnus un raujas darbos. Bet ja šī pirmajā piemērā minētā mamma vēl čīkst, tad manuprāt viņa neprot novērtēt to kas viņai ir.
12.08.2016 18:46 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Kā kura, visas neiet cauri eksāmeniem vispār, bet tā ir cita tēma.
12.08.2016 18:47 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Tu vienkārši kaut kādu marasmu tagad runā, tas arī viss. :D Es ne mirkli neapgalvoju, ka tīrīt aiz bērna ir svarīgāk kā izglītība, tas vispār nav salīdzināms, bet tas, ka katrs čīkst par to, kas viņam ir svarīgi uz to brīdi, ir fakts.
12.08.2016 18:49 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Mis Take
pilnīgi piekrītu Tevis teikajam.
12.08.2016 18:49 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Mans komentars nebija domāts tavam bet vienas citas, kura to salīdzināja.
12.08.2016 18:50 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
katrs čīkst par to, kas viņam ir svarīgi uz to brīdi, ir fakts

+++
12.08.2016 18:52 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Man jau tomēr liekas, ka te visas mammas savākušās vai nu tādas kuras taisās būt mammas (pēc aprakstiem). Vainu vispār sievites kuras sēž mājās un jutās uzrunātas :D
Tām kuras baigi aizstāvē manā aprakstā aprakstītās mājsaimnieces ir jākaunās to sieviešu priekšā, kuras gan audzina bērnus gan strādā un paspēj to un šito.
Cepieties tālāk, citādi tas jau liekas bezjēdzīgi. Labāk padiskutēsu ar cilvēkiem kuri tikai nesēž ar bērniem mājās.
12.08.2016 18:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits