mamma, mājsaimniece - varoņdarbs?

 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Kad apskatu savu paziņu loku iekrīt acīs dažas mātes, kuras ir sataisījušas apmēram 2-3 bērnus, nekad nav strādājušas, jo vīrs nes mājās visu naudu un vienmēr sūdzās, ka viņu darbs - mamma, mājsaimniece - ir vissmagākais kas var būt. Viņas esot varones. Dažas jau nto reizi norāda uz šo citātu
"pats briesmīgākais darbs - būt par mājsaimnieci. Algas nav! brīvdienu nav! atvaļinājuma nav! agrāk neaiziesi... un visi tikai saka: viņa sēž mājās, nestrādā."
Ko jūs domājat par tādām?
Manuprāt nav slikti, ja ir iespēja nestrādāt, kaut gan es, lai cik mans vīrs pelnītu, savas attistības dēļ strādātu vismaz pāris stundas dienā, nevis tikai sēdētu ar šīčiem ilgi (pāri 3 gadiem).
Bet dažas tādā situācijā sevi pataisa par baigajām princesēm un vēl sūdzās par smago dzīvi.
Man studijās ir mammas kuras gan ir mammas, gan audzina vienas pašas bērnu, gan studē, gan piestrādā - lūk tā ir dzīve kad skrien un centies visu paspēt.
12.08.2016 15:01 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
babse - jūs atsvešināties nevis tāpēc, ka tev nav patiesās dzīves vērtības, bet gan tāpēc, ka jums nav kopīgu interešu. Kāpēc tu vēl uzturi sakarus ar tiem marinētajiem gurķiem?
Un tikai nesakiet, ka jaunajām māmiņām nemainās attieksme pret sievietēm, kuras VĒL nav kļuvušas par māmiņām..
Davaj netēlosim jēriņus un nedalīsim cilvēci divās kategorijās. Viss atkarīgs no interesēm - ja māmiņa sēž mājās ar bebi, marinē gurķus un slauka putekļus, tad nereti būs grūti atrast sarunu tematu ar sievieti, kurai ģimenes nav, velta sevi darbam un pašizaugsmei. Ja jaunā māmiņa atrod arī ārpusmājas aktivitātes, tādas kā sportošana, skaistumkopšana, grāmatu lasīšana, studijas, tad arī būs vairāk par ko runāt. Plus vēl tāds faktors - ja cilvēks ir vienkārši aprobežots (kā es neciešu šo vārdu), tad nemaz neiedomāsies, ka cilvēkiem ir dažādas vērtību skalas.
14.08.2016 19:10 |
 
10 gadi
Reitings 4291
Reģ: 03.08.2009
Meitenes te runā, ka būt par mammu ir izvēle un nedrīkst žēloties, ka ir grūti ar bērnu(iem) ja esi pats izvēlējies pasaulē laist bērnus. Bet sūdzēties par darbu drīkst? Tā nav izvēle strādāt sūdīgā darbā, kur Tev nepatīk, maz maksā, briesmīgs priekšnieks?? Nu wtf?
Es neuzskatu par varonību sēdēt mājās ar bērnu tāpat kā neuzskatu par varonību strādāt ja ir mazs bērns. Būt varonim ir paveikt, ko īpašu (daudz kas jau te iepriekš tika minēts).
NU un ja mammai gribas pasūdzēties par to, ka šobrīd grūti vai nosaukt sevi par varoni, kurai ir visgrūtākais darbs pasaulē - man nav žēl. Būt par mammu IR darbs.
lūk tā ir dzīve kad skrien un centies visu paspēt.

Tā nav dzīve, bet gan nebeidzams vāveres ritenis. Visā vajag ievērot mērenību. Skriet kā sadegušai no vienas vietas uz otru nav nekas apsveicams.
14.08.2016 22:18 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Kāpēc tu vēl uzturi sakarus ar tiem marinētajiem gurķiem?

14.08.2016 23:20 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nu ja, bērna piedzemdēšana automātiski izraisa interesi par gurķu marinešanu... Nu nebrauksim auzās, dāmas!
14.08.2016 23:34 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Kad es spiedu, spēju domāt vien par marinēšanu.
Bet ja nopietni - 57days, kurš ko tādu teica?
14.08.2016 23:37 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Neesmu redzējusi, ka kāds sociālos tīklos rakstītu "pilnas slodzes ekonomiste", "ekonomistes darbs ir visgrūtākais", "ekonomistes ir varones" utt. Neuzskatu, ka algotu darbu vispār var salīdzināt ar būšanu mammai. Būt mammai ir grūti, bet tas nav tas pats, kas strādāt un pelnīt naudu. Tad jau arī būt par sievu ir pilnas slodzes darbs un katra sieva ir varone.
15.08.2016 07:36 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Turklāt par tām izvēlēm, pelnīt naudu ir nepieciešamība, jo bez naudas tu būsi bezpajumtnieks, veidot bērnus ir brīvprātīga izvēle, jo bez bērniem var iztikt.
15.08.2016 07:37 |
 
Reitings 638
Reģ: 14.05.2013
Dīvaini, ka šādas diskusijas veido sievietes. Tev tava mamma nav varone, vienīgā un mīļākā? Man ir. Un piekrītu Robītei, katrai mammai vajag pieminekli. Ir 2 veidu mammas - Mamma un sūdīgā mamma. Mamma ir tāda kā Vatsons aprakstīja, kura izved pa pulciņiem, dzimšanas dienām, nodarbojas ar bērnu un mācās. Sūdīgas mammas ir visas pārējās, kurai bērns visu dienu var dzīvoties ar netīru mutu un bulciņu rokā, lai nav jādomā par to kā apģērbt, ko dot ēst. Latvijā vispār ir daudz slinkas mātes, varbūt tas ir pašrealizācijas iesprostojuma dēļ, naudas trūkuma dēļ, bet es reti zinu Latvijā mammu, kura ietu ar bērniem katru dienu uz parkiem, lasītu pēc skolas, mācītu ciparus un burtus. Viss tiek novelts uz skolotājiem. Visas ar nepacietību gaida pirmo dārziņa dienu, lai varētu ilgāk sociālajos tīklos pasēdēt.
15.08.2016 13:17 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
ShabbyEve
Tevi ir baigais negativisms ieksaa, kuru katra komenta izmet. ( varbut var ari saprast, kapec, atceroties vecas diskusijas).
Un galigi Tev nepiekritu- mana nav zinamaa tadas mammas, kas nedarbotos ar berniem.
Un par temu- mammas darbs IR visgrutakais un atbildigakais.
15.08.2016 13:21 |
 
Reitings 638
Reģ: 14.05.2013
Man nav negatīvisms, man apriebusies šī liekuļošana! "Es tak esmu tik forša mamma, bet caurām dienām nosēžu cosmo. " Ienākot jebkurā dienas laikā, šeit ir māmiņas, kuras vienmēr ir online. Ar latviešu mammām, kuras dzīvo Latvijā man tiešām nav "pa ceļam". Pat tās, kuras esmu satikusi dzīvē Cālī un savas senas paziņas, viņas visas iztaisās par supermammām, bet bērns pat nejēdz atšķirt elementāras lietas. :D Iespējams, tas ir mūsu kultūras dēļ.
15.08.2016 13:40 |
 
Reitings 326
Reģ: 12.06.2016
Top diskusija laikam, entās lapas jau iet.
Vispār, grūti spriest par citām mammas dzīvēm, jo ir dažādi apstākļi un tā.
Tas ir tikai normāli,ka bērnam ir abi vecāki mamma un tētis,kas apgādā, rūpējas par bērnu.
Ja mammai galīgi nespiež dzīves apstākļi, viņa nav spiesta strādāt, kapēc nē? Ja nu vienīgi neaizieit līdz galejībām. Manuprāt, ir ļoti labi, ja sieviete sevi izglīto, kaut vai studē, iet kursos un strādā, pati apgādā sevi un ģimeni.
Godīgi sakot, tās māmiņas,kas tikai ar bērniem ikdienā ir viņām ir mazliet savādākas intereses, tomēr savā ziņā viņas attālinās no pašizaugsmes, jaunām iespējām dzīvē.
15.08.2016 13:50 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
ShabbyEve
Man prieks, ka esi atradusi īsto vietu pasaulē un tā nav Latvija, bet man gan liekuļošana šķiet aprunāt cilvēkus, kurus ne reizi dzīvē neesi satikusi. Vai vari pateikt liekot roku uz sirds, ka visas latviešu mammas, kas dzīvo Latvijā ir tādas kā iepriekš minēji? Un kas aizbraukušās mammas pēkšņi padara labākas?
Es gan esmu dzirdējusi n-tos stāstus par UK bērniem, kuri kāpj vecākiem uz galvas pie katras izdevības, bet tas nenozīmē, ka izteikšos tik kategoriski par visiem UK iedzīvotājiem.
Bet vispār šķiet interesanti, ka šo supermammu bērni nejēdz elementāras lietas kamēr tevi vīrene izdancināja pēc savas stabules un tieši tāpēc bērns kaut ko jēdz.
15.08.2016 14:18 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Man pie sirds vairāk ir vīramātes - "lauvene".
Ik pa brīdim arī tomēr sajūtos kā māte varone. Ne jau tāpēc, ka tas būtu grūtāk kā citiem (un citi to nesaprot, tāpēc man tas čīkstot ir jāatgādina :D ), bet gan tāpēc, ka ar to visu tieku galā. Acīs nevienam nebāžu, bet lepna par sevi gan jūtos :-P
15.08.2016 16:23 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Shabbyeve
Dīvaini, ka šādas diskusijas veido sievietes. Tev tava mamma nav varone, vienīgā un mīļākā? Man ir.
Nevajag parspilet un visu uztvert ka aizvainojumu, necienu utt mammam, tas vispar diskusija nebija domats :D :D
Katram sava mamma ir vismilaka vienalga vai sedeja majas vai stradaja. (Pilnigi cita tema)
16.08.2016 23:31 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
KitijaK
Protams, piekritu Tavam komentaram. Es uzskatu tāpat.
16.08.2016 23:34 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Bet katram ir savi uzskati!
Vienam mammas darbs ir varonība, citam - nē.
Vienam 500eiro alga ir nieks, bet citam - kaut kas liels.
Kāds brauc ar lexus - kāds ar žiguli un tā varētu turpināt miljons piemērus...
To, kā ir būt par mammu un kāds mammas darbs ir, to var saprast tikai tās, kurām ir bērnu! Un tur vnk vairāk nav ko diskutēt, īpaši ar sievietēm, kurām saprašana par to vispār nav...
16.08.2016 23:39 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Robīte, BINGO!
16.08.2016 23:43 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Neuzskatu, ka algotu darbu vispār var salīdzināt ar būšanu mammai. Būt mammai ir grūti, bet tas nav tas pats, kas strādāt un pelnīt naudu.

Tu domaa, ka kaads bez maksas pieskata bernus kameer maate ir darbaa? Aukles/audzinatajas privaatie un b/d pakalpjumi maksaa naudu. Kaapec tad maates darbs nav saliidzinaams ar naudas pelniishanu? Ja maate dariitu ar sveshiem beerniem visu to pashu ko dara ar saveejiem, tad vinjai par to maksaatu. Auklei vinjas darbs vismaz kaut kad beidzas, maatei- nekad.

Turklāt par tām izvēlēm, pelnīt naudu ir nepieciešamība, jo bez naudas tu būsi bezpajumtnieks, veidot bērnus ir brīvprātīga izvēle, jo bez bērniem var iztikt.

Glupaa pokemonu paaudze, kas iedomaajas ka preces un pakalpojumi rodas uz burvju nuujinjas maajien. Kaa tev liekas kas notiksies ja peeksni vairs nevienam beerni nedzims, kaa tu domaa kaa un no kaa tu dziivosi, kad nebuusi darba speejas vecumaa?Tev liekas, ka paartika pati aiziet liidz lielveikalu plauktiem un ka aarstiem piemiit nemirstiiba?

Es gan esmu dzirdējusi n-tos stāstus par UK bērniem, kuri kāpj vecākiem uz galvas pie katras izdevības, bet tas nenozīmē, ka izteikšos tik kategoriski par visiem UK iedzīvotājiem.

Es domaju, ka latvieshi pamatiigi paarprot britu kultuuru un attieksmi pret beerniem. Nav britu beerni neaudzinaati un nekaapj vecaakiem uz galvas vairaak kaa Latvijaa. Latvieshi vienkaarshi beernu zinjkaariibu un zinaatkaari biezhi iztulko kaa neaudzinaatiibu kameer UK pret beernu zinaatkaari izturas iecietiigaak un laipnaak.
16.08.2016 23:50 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Robite
Nevajag cilvēkus kuriem nav kaut kādā ziņā pieredzes uztvert kā, baltu lapu, it kā viņi vispār nekā nejēgt. Šeit jau nav un nekad nav bijusi runa :D par to vai tas mammu darbs ir viegls vai grūts. Pati esmu piedzīvojusi piem. Mammas kuras ļauj bērnam lamaties, skrien katram "es gribu pakaļ" utt. Kur es (neesmu mamma) redzu ka pati kaut ko tādu neļautu.
Es tikai uzskatu tādu pasaulei izkliegsanu ka "man iet visgrūtāk jo esmu mamma" par diez gan pastulbu. (VIEDOKLIS) Tad jau es varu pateikt ka tai kura to raksta nav nekādas sajegas par studēšanu(zinu ka viņa nepabeidza) Tad situācija ir tāda pati.
Bet to jau var katrs domāt ka grib, kāds uzskata ir forsi visiem katru nedēļu stāstīt ka ir grūti būt mammai kura sēž mājās un vīrs apkalpo. Lai uzskata par foršu. Tas ir subjektīvi.
16.08.2016 23:52 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Robīte, bezbeernu maateem un maateem ar beerniem buus dazhaadi uzskati, jaa, diezgan logiski.
16.08.2016 23:52 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits