mamma, mājsaimniece - varoņdarbs?

 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Kad apskatu savu paziņu loku iekrīt acīs dažas mātes, kuras ir sataisījušas apmēram 2-3 bērnus, nekad nav strādājušas, jo vīrs nes mājās visu naudu un vienmēr sūdzās, ka viņu darbs - mamma, mājsaimniece - ir vissmagākais kas var būt. Viņas esot varones. Dažas jau nto reizi norāda uz šo citātu
"pats briesmīgākais darbs - būt par mājsaimnieci. Algas nav! brīvdienu nav! atvaļinājuma nav! agrāk neaiziesi... un visi tikai saka: viņa sēž mājās, nestrādā."
Ko jūs domājat par tādām?
Manuprāt nav slikti, ja ir iespēja nestrādāt, kaut gan es, lai cik mans vīrs pelnītu, savas attistības dēļ strādātu vismaz pāris stundas dienā, nevis tikai sēdētu ar šīčiem ilgi (pāri 3 gadiem).
Bet dažas tādā situācijā sevi pataisa par baigajām princesēm un vēl sūdzās par smago dzīvi.
Man studijās ir mammas kuras gan ir mammas, gan audzina vienas pašas bērnu, gan studē, gan piestrādā - lūk tā ir dzīve kad skrien un centies visu paspēt.
12.08.2016 15:01 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 29.01.2009
Jā, man ir trūcis mīlestības,jo mamma bija viena un viņai bija daudz darba. Strādāju vairākos darbos. Daudz ko es mācījos pati. Bet tāpēc neesmu sliktāka vai sliktāk augusi. Ar mani tāpēc nebija problēmas. Visu daru kā jādara. Mācos, strādāju un t.t.
Drīzāk man reizēm gribējās smieties par to,ka ir bērni kam ir tie vecāki un mammas skrien ar ''podiņu'' līdz pat 20 gadiem un t.t. Ka viņiem ir pārāk tās uzmanības.
Jo pat nezināja normālas lietas. Ja man cilvēks pasaka 24 gados,ka nezina, ka ir avārijas tabletes un viņam ir mamma, kas to varētu izskaidrot, nu tad common. Par kādu audzināšanu/uzmanību ir runa.
Es to visu zināju bez mammas klātbūtnes. Un es viņai nevedu mājās sataisītus bērnus.
14.08.2016 09:01 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Es nerunāju par māmiņām, kurām nav labāks variants kā iet strādāt neilgi pēc dzemdībām, bet gan tām, kurām IR izvēle 1,5 gadu audzināt mazo vai drīz vien atgriezties darbā uz pilnu slodzi. Skumji, ja tiek izvēlēts otrais variants, jo vienkārši nevar nosēdēt mājās. Šeit sieviete izvēlas bērnu vai karjeru. Varbūt tad tomēr neradīt bērnu, ja cilvēks nav gatavs atdot savu daļu laika atvasīte un uzupurēt kaut vienu gadu karjeras dzīves. Nedomāju ka tas ir par daudz prasīts.

Autore, kura iedomājas, ka redz viena strādāja, studēja un vēl audzināja bērnu un tas ir varoņdarbs - gan jau, ka bērniņš nesēdēja auditorijā vai pie ofisa galda. Tātad šajā laika periodā viņa neaudzināja bērniņu, to darīja kāds cits. Vai tas ir viņas nopelns?

Alexxa, es pārsvarā piekrītu tavam viedoklim, bet šī nebūs tā reize - ja māmiņa tāpat kā vīrs strādā ar nosacījumu, ka bērni ir dārziņā/pie auklītes/pie vecmāmiņas, gan jau mājas gariņi nesataisīs nekārtību, bērniem ēst nebūs jāgatavo, tāpat arī vīram pusdienas nav jāgatavo. Un vispār uz bērnudārza/auklītes/vecmāmiņas rēķina ietaupās tik daudz šmuces, ka tik turies. Mājas darbus dara abi vecāki (skumji, ja tā nav).
Bet no mājsaimnieces vīrs gaida vairāk, jo viņa taču neko nedara, sliņķe tāda.
14.08.2016 09:41 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Ā un par nožēlu, ka dzemdē bērnus, jo neredz jēgu. Nevajag mājās ieviest pilnīgu diktatūru un uzspiest bērniem savu gribu. Bērns ir tāds pats cilvēks, ar savām vēlmēm, sapņiem, mērķiem. Tādiem cilvēkiem tiešām bērnus nevajag, jo ar savu attieksmi panāks pretējo rezultātu. Pēc tam stāstīts mazbērniem un visiem apkārtējiem, ka nav jēgas. Godīgi sakot, pirmo reizi kaut ko tādu dzirdu. Pilnīgs kukū.
14.08.2016 09:57 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
ā, man ir trūcis mīlestības,jo mamma bija viena un viņai bija daudz darba. Strādāju vairākos darbos. Daudz ko es mācījos pati. Bet tāpēc neesmu sliktāka vai sliktāk augusi. Ar mani tāpēc nebija problēmas. Visu daru kā jādara. Mācos, strādāju un t.t.

Un tā ir panaceja uz ko tiekties? Un ko dos ģimenei kura jau tā ir nodrošināta tas ka mamma aizies stradat pilnu slodzi un rausies kā vāvere ritenī? Pusfabrikātus vakariņās un vecākus kurus berni nekad neredz ?
AG +++
Ja majas neviena nav tad tur darit arī nav ko. Cilveks kurš pieskata bernus ari viņu pabaro un aiz vina sakārto un ja tā ir auklīte kas nāk uz māju tad ari bernu nomazgā un šo to padara majas. Turklāt Alexxai ir tikai viens mazs zīdainis, ar tādu vel ir salīdzinoši maz darba kā ar piemēram sakumskolnieku un bērnudārznieku.
14.08.2016 11:17 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
P.S. Nekad dzīvē man nav bijis tik daudz laika kā ar pirmo bernu lidz 3 gadu vecumam.
14.08.2016 11:19 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
P.S. Nekad dzīvē man nav bijis tik daudz laika kā ar pirmo bernu lidz 3 gadu vecumam.

paldies :D tu mani "nomierinaaji" :-D
14.08.2016 11:21 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Story, nekas jau nebeidzas ar podiņmācības apgūšanu; pirmkārt jebkurā berna vecuma posmā ir nepieciesams nedalīts laiks kas pavadīts kopā ar vecākiem katru dienu, bus jāved bernu ne tikai uz rotaļu laukumu bet arī pie draugiem, dzimšanas dienām, visādas kopīgas aktivitātes- braukšana ar riteņiem, zoo apmeklējumi, B/D un skolas pasākumi, majas darbu pildīšana, vešana uz ārpusskolas nodarbībām utt. utt.
Piemēram tagad vasara un skolas brīvlaika loti daudz laika pavadām ārpus majas. Katru dienu 2 stundas piemājas spēļu laukuma kur berniem ir draugi. Vairākas reizes nedeļā ejam kaut kur talāk- visādi parki ar atrakcijām, tramplīnu, spēļu mājas utt. kas sastāda vairak par 2 stundām dienā. Gribētu redzēt kā mamma kas strada 3 darbos, studē, audzē tomātus un gurķus, cep un vāra un uztur māju muzeja kārtībā var to izdarīt, pa kuru laiku? Sākoties skolai jau laika vairak nepaliek. Kamer berni skolā tikmēr tiek izdarīts viss pa māju un nokārtotas ārpusmājas darīšanas un no pēcpusdienas kad skola beigusies laiks tiek pavadīts kopa ar berniem- spēļu laukums uz stundiņu, paēd, majas darbi, sarunas un spēles un tad jau gulētiešanas laiks ir klāt.
Vienam trīsgadniekam vajag salīdzinoši maz.
14.08.2016 11:50 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Vēl piemetināšu, ka skolas laikā bērnam jāpalīdz mājas darbos.
14.08.2016 11:54 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Man laikam jāpamācās lasīt. :-D:-D
14.08.2016 11:55 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Heey, man neviens nepalīdzēja! Nekad neviens nav sēdējis klāt, man dikti patika pašai (l) :-D ok, dažreiz ar asarām acīs un puņķiem gāju ar kādu teksta uzdevumu pie tēva :D
14.08.2016 11:56 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Protams, ābolmaize, bērni dažādi. Es gan nebiju tik ambicioza. :-D
14.08.2016 12:01 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Gribētu redzēt kā mamma kas strada 3 darbos, studē, audzē tomātus un gurķus, cep un vāra un uztur māju muzeja kārtībā var to izdarīt, pa kuru laiku?

Es tev pateikshu pa kuru laiku, mes zogam laiku pashas sev. Es esmu taa mamma, kura grib paspet visu un dienas beigas es esmu izsmelta! Tad es gaidu dienas kaa shiis - kad viram ir briivs :-):-D Labi, jaiet tirit maaja un taisit pusdienas :D
14.08.2016 12:18 |
 
Reitings 613
Reģ: 29.01.2009
Manās acīs jebkura māte ir varone :) Gan strādājoša, gan nestrādājoša.
Es vēl neesmu māte. Esmu strādājoša sieviete. Un JAU tagad netieku galā ar darbu + māju. Būtībā es spēju tikt galā tikai ar vienu lietu. Vai nu es pilnvīrtīgi strādāju, vai nu es esmu pa māju un pilnvērtīgi strādāju tur. Nu es nespēju iet uz darbu un pilnvērtīgi pēc tam gatavot vakariņas vai kārtot māju. Vienkārši nav pa spēkam :(
14.08.2016 12:36 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Piekrītu, ka būt mātei ir ļoti sarežģīti, bet tie teksti sociālos tīklos "full time mommy" un domugraudi "būt mammai - darbs, par ko nemaksā, blabla" ir ļoti smieklīgi. Pati izvēlējies būt par mammu, tā kā nežēlojies, turklāt tas ir tikpat sarežģīts darbs kā jebkurš cits un varones ir nevis tās mammas, kas sēž mājās ar bērniem (turklāt kurām bieži palīdz radinieki), jo tad par varonēm var saukt arī jebkuras citas sievietes, kas vienkārši sēž mājās (uzkopt māju ir tik grūti!), kam ir vairāki dzīvnieki (kas prasa uzmanību un rūpes), kam ir parasts darbs ofisā vai kāds sarežģītāks darbs, kam ir kaut kādas depresijas, sirdssāpes par mirušo vīru, kas uztur vai apkopj slimu radinieku, ja konkrēti par bērniem - tad varones man ir tās, kurām neviens ar bērnu nepalīdz, ne vīrs, ne radinieki, bet viņas paspēj pilnvērtīgi studēt vai strādāt pilnu slodzi, nodarboties ar kādu hobiju, uzturēt sevi kārtībā un negausties. Varones ir tās, kuras uztver visu ar pozitīvismu un tādas neliek kaut kādus stulbos tekstus FB par smagumu būt mātei.
14.08.2016 17:23 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Strādājoši cilvēki mēdz pačīkstēt par to, cik grūti un neforši mēdz notikt darbā. Kāpēc lai nevarētu tā darīt māmiņas, kas mājās audzina bērnus?
Mana mamma apgalvo, ka mājās bērnus audzināt ir daudz grūtāk nekā strādāt... un viņa ir pabijusi abās lomās :)
14.08.2016 17:27 |
 
10 gadi
Reitings 111
Reģ: 02.10.2010
Man ir reāls piemērs no dzīves!
Divas manas paziņas-radinieces, kam ir pa 2 bērniņiem, raida konkrētus pārmetumus (it kā pa draugam) manā virzienā par to, ka es esmu izvēlējies darbu no 9-5, nevis veltīt sevi mājai! Jebkurā kopīgā pasākumā es jūtos kā sliņķe, kurai neinteresē gurķu marinēšana un tamlīdzīgas lietas..
14.08.2016 17:54 |
 
10 gadi
Reitings 111
Reģ: 02.10.2010
Un tikai nesakiet, ka jaunajām māmiņām nemainās attieksme pret sievietēm, kuras VĒL nav kļuvušas par māmiņām..
14.08.2016 17:55 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
babse, neņem galvā, ko citi runā. Tā ir Tava dzīve - Tava izvēle! :)
14.08.2016 17:58 |
 
10 gadi
Reitings 111
Reģ: 02.10.2010
Freya, ir diezgan bēdīgi, tādēļ atsvešinies no draugiem, jo, redz, man neesot patiesās dzīves vērtības..
14.08.2016 18:01 |
 
Reitings 187
Reģ: 14.09.2015
Manai labākajai draudzenei nav bērna, viņai nekad nav bijušas stabilas attiecības, tikai gadījuma sakari. Es esmu kopā ar savu vīrieti 3+ gadus, mums ir 5 mēn vecs bērns, attiecības tik pat perfektas kā 9 gadus atpakaļ, kad iepazināmies. Es saprotu viņas dzīvesveidu, viņa strādā un tusē, es pieskatu mājās savu mazo un taisu ēst, tīru, mazgāju utt., un ne vienai, ne otrai nenāk prātā otrai pārmest :-) Tie nav draugi, ja nesaprot.
14.08.2016 18:44 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits