Kas notiek ar tīņiem? Resnuma kults?

 
Reitings 276
Reģ: 05.01.2011
Sveikas! Nesen uzzināju un biju šokā par to, ka mūsdienās ir tīņi, kas apceļ dēļ tā, ja esi tieva. Konkrētā meitene manā skatījumā nebija tieva, bet vienkārši normālas miesasbūves (kā lielākā daļa tīņu deviņdesmitajos). Problēma ir tajā, ka viņas klasē vairums ir resnu meiteņu un ka resnums tagad skaitās normāli. Pavērojot apkārt jauniešus, esmu šokā - 15 gadīgas meitenes izskatās daudz, daudz sliktāk, nekā sievietes ap 30 un 40 gadiem. Es nesaprotu, kas tas par resnuma kultu un kopš kura laika tas tiek uzskatīts par pieņemamu. Nesaprotu arī, kā vecāki var kaut ko tādu nodarīt saviem bērniem, nerūpējoties par viņu uzturu un dzīvesveidu.
Līdz šim nebiju tam pievērsusi uzmanību, bet nu saistībā ar konkrēto apcelšanas gadījumu sāku iedziļināties un tiešām esmu šokā. Kā jums liekas - kādēļ ir iegrozījies tā, ka mūsdienās resnums tiek uzskatīts par normālu parādību, nevis problēmu?
07.08.2016 10:50 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Nu labi, katru dienu pa Actimelam, bet 8!!!!! Tur taču ir nenormāls daudzums cukura.

Kas ir nenormāls daudzums ? Tur nav nekā nenormāla , mazāk nekā jogurtiem .
Tu sāc pārspīlēt un piekasīties pie nebūtiskā . Saprotu , ka šausmināties var par to , ka bērnudārznieki noēd vienā vakarā čipšu pakas un desiņas bez nekā veselīga , bet sūdzēties par Actimel , kas salīdzinājumā ar šiem ir kā Dieva dāvana , nav gluži saprātīgi . Lasot tevis rakstīto tieši nopriecājos un izbrīnījos , ka Actimelus kādam iedeva līdzi . Un tad , ka 8 ? Reklāmā piemēram saka , ka tos jādzer katrā ēdienreizē vai starplaikos , tātad nav nekas neveselīgs , ja jau tas skaitās draudzīgs kuņģim . (t)
07.08.2016 12:16 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Mana tante savam 1 gadu vecajam bērnam ar varu stūma mutē Laimas šokolādes konfektes, arguments bija "gribu, lai viņš pagaršo, viņš vēl neprot runāt, tāpēc es nezinu, vai viņam garšo". Tagad puikam ir 11 gadi un viņš ir resns. Mamma pavāre, protams, visam ēdienam tiek bagātīgi pievienots sāls, majonēze, visas zupas tikai ar krējumu. Mans vīrietis viņas gatavotos ēdienus nevarēja ieēst - tik sāļi tie bija.
07.08.2016 12:18 |
 
Reitings 80
Reģ: 27.07.2016
Reklāmā piemēram saka , ka tos jādzer katrā ēdienreizē vai starplaikos , tātad nav nekas neveselīgs , ja jau tas skaitās draudzīgs kuņģim .

Nejauc ar kožļājamās gumijas reklāmu?
http://www.myfitnesspal.com/food/calories/danone-actimel-original-197935020
oriģinājam (bez garšām) cukura daudzums 11 grami. Astoņos jau 88 grami, kas ir puse no dienas normas, un virs 500 kcal :-/
07.08.2016 12:20 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Vienā actimelā ir ~70kcal, 8 actimelos ir tuvu pie 600kcal, bet no actimeliem nerodas sāta sajūta. Uzskatu, ka pat pieaugušam cilvēkam tas ir stipri par daudz. Bet nu, es esmu no tiem "dīvaiņiem", kas arī augļu jogurtus neēd, vienīgais jogurts, kuru lietoju, ir bezpiedevu. Neteikšu, ka dzīvoju baigi veselīgi vai kā, bet no saldinātiem piena produktiem turos pa gabalu.
07.08.2016 12:21 |
 
Reitings 731
Reģ: 07.11.2015
Pusaugu vecumā jau tiem tīņiem līdzi vairs neizsekosi. Ja vecāki spiedīs uz veselīgo, tad mājās varbūt arī piekāpsies, bet ārpus tās tik un tā ēdīs ko vēlēsies. Padsmit gados tikai retais jaunietis aizdomājas par problēmām, kas liekā svara dēļ var viņu piemeklēt nākotnē.
Arī man nav īsti saprotama lieko kilogramu glorificēšana, no tiem būtu jācenšas iespēju robežās atbrīvoties, nevis jāpasludina tie par kaut ko skaistu.
07.08.2016 12:23 |
 
Reitings 1816
Reģ: 10.04.2014
Bet ja bērns tos padsmit gadus būs ēdis veselīgu uzturu mājās, šaubos, ka tā bulciņa starpbrīdī, vai cepumi pa ceļam uz mājām uzreiz nobaros viņu kā cūku.
07.08.2016 12:30 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Pavisam vienkārši - tām resnajām apcēlējām skauž. Un tas slaidajai meitenei arī jāspļauj pretī (ja gribas), bet var arī to izmantot kā mierinājumu un neko teikt, tik smīnēt.
07.08.2016 12:31 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
"neko neteikt"
07.08.2016 12:31 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Vienā actimelā ir ~70kcal, 8 actimelos ir tuvu pie 600kcal,

Bet tas jau nav daudz ! Turklāt tu rakstīji , ka uz pusotru dienu , nedomāju , ka viņš izdzers visus vienā dienā , tas nozīmē , ka uzņemtais daudzums dienā jau būs mazāks . Un ņemot vērā to , ka bērniem vidēji dienā jāuzņem 2200 kcal , tad pat visi 600 kcal ir štrunts vien . ;-)
07.08.2016 12:32 |
 
Reitings 253
Reģ: 31.05.2016
Resnumu atzīst par labu esam, jo liek cilvēkam mīlēt sevi tādu, kāds viņš ir. Ja tādam, ar sava resnuma mīlēšanu un cildināšanu pārņemtam cilvēkam pateiks, ka resnums ir neveselīgs un tas ir slikti, tad viņš domās "Kas ar mani nav kārtībā?". Tāpēc vieglāk ir ar sevi samierināties un padoties.
07.08.2016 12:34 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
es arī nesaprotu tos vecākus , kuri glorificē pārlieku veselīgu dzīvesveidu , ka nabaga saldinātais jogurts vai sieriņš jau tiek pielīdzināms čipsiem un kolām. No viena grāvja otrā tas saucas . Visur jābūt mēra izjūtai .
07.08.2016 12:34 |
 
Reitings 253
Reģ: 31.05.2016
T.i. - cilvēkiem ieskaidro "Labāk resns un priecīgs nekā resns kompleksu mākts potenciālais pašnāvnieks". Cilvēki, kas ar savu resnumu padodas, savas idejas nodod arī citiem, lai mierinātu sevi - nu labi, es esmu resns, tā notika, ko nu tur vairs?... Ir grūti piespiest sevi sportot, ēst veselīgāk. Vieglāk ir apriet vājāku, jo tas liek nedomāt pašam par saviem trūkumiem.
07.08.2016 12:39 |
 
Reitings 80
Reģ: 27.07.2016
Pusaugu vecumā jau tiem tīņiem līdzi vairs neizsekosi.

Tieši tāpēc ir mājās jāgatavo maksimāli veselīgi, lai visi čipši un kolas, ko tīnis ēd ārpus mājām, uz visa kopējā fona nav tik neveselīgi
07.08.2016 12:50 |
 
Reitings 960
Reģ: 04.02.2016
Nu nezinu gan, es pati kādreiz biju resna un tajā laikā es domāju, ka visiem sevi ir jāmīl tādu, kāds vinš ir, tai skaitā arī super kalsnie un super resnie. Es tajā laikā biju apmierināta ar sevi, tāpēc citu svarā nelīdu. Domāju, ja kāds resns cilvēks patiesi sevi mīl, nemetīs akmeni tievā virzienā.
Bet vispār, nometot svaru, uztvere loti izmainās, tu saproti, ka tu vari paveikt jebko ar savu augumu un tās sievietes, kas sūkstās par saviem liekajiem kg, bet rij bulkas, man uzdzen dzilu riebumu.
07.08.2016 12:50 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Ai, nu kas tās par muļķībām! Ne jau tapēc, ka tieva par viņu smejas, bet tapēc, ka var! Nebūtu tievāka par pārējām, atrastu kaut ko citu pie kā piesieties. Šajā gadījumā drīzāk būtu jādomā, ko darīt, lai nebūtu mobinga situācijas. Radu(?) meitenei jāpalīdz, lai nav mūžīgais upuris un tām apcēlējām jārāda un jāmāca, ka var savādāk. Vienīgi, jau tepat cosmo lieliski redzams no kurienes tam visam aug kājas. Ja pieaugušas sievietes ir tik reibīgas un nelojālas viena pret otru (un es diemžēl galīgi neesmu izņēmums), tad tīņi arī tādi būs.
07.08.2016 12:57 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Mūsdienu problēma ir tā, ka normāla miesasbūve tiek uzskatīta par resnu un kaulainās - tās lūk esot tās tievās un smukās, lai gan patiesībā galējības nekad neizskatās labi - ne pārāk resnas, ne pārāk tievas. Tikai kaulainās tik ļoti cenšas būt kaulainas, ka apvainojas, ja viņām aizrāda, ka nu ir galējība, jo jūtas nenovērtētas - nav novērtēti pūliņi būt kaulainai.
Lai arī photoshop ir mana maize, es tomēr priecātos, ja pasaulē tāda vispār nebūtu - tas ļoti kropļo iespaidu par to, kas tad īsti ir dabīgs skaistums. Šeit nu akmentiņš arī Cosmo dārziņā - reklamē dabīgu skaistumu, bet uz vāka - photoshops. Vienas badojas, lai būtu līdz kaulam tievas, jo vajag to lapsenes vidukli un tās, kam ir kaut nedaudz gaļas uz kauliem, sauc par resnām, citas nobarojas, lai būtu dibens kā Kardašjanām un apceļ jebkuru, kas sver kaut par pāris kg mazāk, nekā pati. Abas grupas tā kompensē photoshopa radītos kompleksus.
Tepat diskusijās var lasīt, ka ja meitene ir 170cm gara un sver 63kg, tad viņa ir resna un noteikti jāmet 10kg nost, kas ir pretrunā ar veselīgu BMI.
Pareizi būtu nevis slavēt tievumu vai resnumu, bet veselīgu svaru. Tā gan ir tikai teorija, kas neko nemainīs.
07.08.2016 13:07 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
Savā ziņā saviem gēniem varu pateikties, varu ēst ko sirds kāro, bet nepalikt resns. Priekā
:-D
Resna neesmu,bet kunģis gan ir sabojāts neregulāru ēdienreižu dēļ.
Lai nu kā, mans gastroenterologs no krēsla nokristu ar šo jaunumu par actimel. Sasmējos.:-D
07.08.2016 13:11 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Mani arī pacēla, jo biju tieva. Tas vēl bija deviņdesmitajos. Tā kā esmu priekšlaicīgi dzimusi, vienmēr esmu bijusi smalka auguma.
Tagad problēma ir tajā, ka resnās meitenes savas desmit riepas uz vēdera sauc par "curves".
07.08.2016 13:17 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Manā skolas laikā bija meitenes, kuras bija pārlieku tievas (biju viena no tām) un pārlieku apaļīgas, bet bija arī vidēja svara meičas. Manuprāt, tas ir laiks, kad organisms uzvedas jokaini un ar laiku tas nostabilizējas - izveidojas sievišķīgas formas līdzšinējā kaulu kambaru/tauku blāķa (atvainojos par izteicieniem) vietā. :D
07.08.2016 13:22 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Šaubos vai dzimšana priekšlaikus kā likums ir arguments smalkai miesasbūvei. Manējais arī ir priekšlaikus dzimis, nav vis tik smalkas miesasbūves. Viņa tantei abi bērniņi dzimuši krietni pirms laika un nav nekādi maziņie.
07.08.2016 13:27 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits