Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Rupjības pie stūres

 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Tikko atgriezos no tikšanās (uzsveru - tikšanās, nevis randiņa). Cilvēks, ar kuru tikos, sēdēja pie stūres, un mēs iekļuvām sastrēgumā, kā tas mēdz atgadīties darbdienu vakaros. Kādas valodas pērles es tik nedzirdēju! :-D Gan zināmākos rusicismus, gan arī latviešu lamuvārdus. Pārsteidzošākais, ka cilvēks šķita pieklājīgs un visu tikšanās laiku pat mājienu nedeva, ka varētu būt tik rupjš. Neteiktu, ka jūtos apvainots - vismaz klusībā pie sevis varēju izsmieties -, tomēr man šāda valoda sabiedrībā īsti nešķiet pieņemama.
Vai jūs un jums pazīstamie cilvēki mēdz lamāties sastrēgumos, izteikt nicīgas piezīmes par citiem un pat pacelt balsi emociju uzplūdā? Varbūt ir gadījies piedzīvot situācijas, kad kāds no šoferīšiem vēlas noskaidrot fiziski spēcīgāko?
02.08.2016 19:12 |
 
Reitings 109
Reģ: 19.07.2016
Ja redzu, ka kāds pie stūŗes lamājas, tikai pasmaidu, no malas izskatās smieklīgi. Interesanti, ka LV liela daļa normālu cilvēku, apsēžoties pie stūres, pārvēršas par pilnīgiem stresniekiem. :-D
Pati pukojos tikai uz tiem, kas pie stūres brauc un raksta vai skatās kaut ko telefonā. Maijā, kad bija hokejs, vairākās mašīnās redzēju, ka šoferi planšetē skatās hokeju. :-|
Bet salīdzinoši ar dažām Dienvideiropas valstīm, LV braukšanas kultūra ir ļoti ok. :-D
03.08.2016 09:01 |
 
Reitings 790
Reģ: 08.11.2015
...pienjemot, ka nav nodeldētas riepas..
03.08.2016 08:29 |
 
Reitings 790
Reģ: 08.11.2015
ā...un btw..runājot par akvaplanēšanu, tas kad var sākties kvaplanēšana ir atkarīgs no riepas/rata lieluma, bet lielais risks ir braucot pa applūdišām ielām, kur dziljums ir kādi vismaz 10 cm.
03.08.2016 08:20 |
 
Reitings 790
Reģ: 08.11.2015
Luxxotica-
es šeit vārāk runāju par pilsētu. Kā sākas vētra, tā citi no stresa aizmirst pagriezienu.
03.08.2016 08:16 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Par to apdzīšanu un sākšanu skriet es zinu ka to reizēm dara dēļ tā ka viņam riebjas ka aizmugurējais auto ielien dirsā un tur sēž 10 minūtes kamēr dabū iespēju apdzīt + viņam ir tāds apgaismojums kurš ļoti dod pa acīm priekšējā auto vadītājam(pustumsā vai naktī). Ja dzenies garām ted dzenies, ja nav iespēja, tad vismaz drusku atkāpies, nevis visu laiku tik apžilbini priekšājo vadītāju ar savām gaismām.
03.08.2016 07:58 |
 
Reitings 560
Reģ: 29.01.2009
es lamājos pie stūres tad, kad sākas slikti laika apstāklji un 85% šoferu pēkšnji aizmirst kā braukt

Mani vienmēr pārsteidz šoferi ar šādu uztveri. Pie sliktiem laikapstākļiem IR jasamazina ātrums, jo palielinās bremzēšanas ceļš un akvaplanēšanas iespējamība, ja vēl slikta redzamība spēcīgu lietusgāžu laikā, vajag palielināt distanci.. Un lietus laikā, braucot pa pilsētu, tomēr jāpadomā par gājēju neapšļakstīšanu.
Pati mēdzu šad tad nolamāties, jo šoferīši ir ļoti rupji un bieži izraisa avārijas situācijas tiem, kas brauc aiz viņiem. It īpaši tie, kas aizvien nezin par pagrieziena rādītāja eksistenci.
03.08.2016 04:28 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Pa dzīvi esmu diez gan pieklājīga, nelamājoa, neapsaukājos. Bet pie stūres pārvēršos par pavisam citu cilvēku. Kad esmu viena mašīnā, lamājos uz nebēdu. Kad kāds pasažieris ir mašīnā, ļoti jāpiedomā, lai nelamātos. Manuprāt, dažām cilvēku kategorijām vispār nedrīkstētu izsniegt vadītāja apliecības.

Kā par mani teikts :D
02.08.2016 22:37 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Pa dzīvi esmu diez gan pieklājīga, nelamājoa, neapsaukājos. Bet pie stūres pārvēršos par pavisam citu cilvēku. Kad esmu viena mašīnā, lamājos uz nebēdu. Kad kāds pasažieris ir mašīnā, ļoti jāpiedomā, lai nelamātos. Manuprāt, dažām cilvēku kategorijām vispār nedrīkstētu izsniegt vadītāja apliecības.
02.08.2016 22:33 |
 
Reitings 3
Reģ: 19.07.2016
Sastrēgumos nav jēga lamāties, labāk nepaliks.
Ja kāds izdara ko stulbu (respektīvi - apdraud mani vai kādu citu man redzot) man priekšā uz ceļa, tad gan nolamāšos. Nevaru ciest, ja kāds brauc nejēdzīgi. Tāpat arī nolamāšos tad, ja atsitīšu mazo pirkstiņu pret gultas stūri vai saplēsīšu mīļāko krūzi. Arī šajos gadījumos no lamāšanās labāks nepaliks, bet šeit jau tas ir vairāk automātiski, konkrētā mirkļa emociju uzplūdā.
02.08.2016 22:26 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Sastrēgums kā tāds nav problēma - sēdi, klausies radio, uzzini, kas pasaulē jauns. Bet nu, šodien sanāca izlamāties, jo vienā joslā avārija, un blakus josla neļauj normāli pārkārtoties (rezultātā uz priekšu knapi kust abas joslas).
02.08.2016 22:10 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
kā arī...tad kad tu brauc pa šoseju, priekšā kāds velkas uz 80 un kad gribi apdzīt, tad sāk pēkšnji skriet.

Piekrītu, ka tas ir kaitinoši. Ja braucu lēni un nesteidzos, tad nekad netraucēju mani apsteigt vai apdzīt. Pa Jūrmalas šoseju vienmēr braucu labējā joslā, ja nesteidzos un pārvietojos ar kādiem 70 km/h.
02.08.2016 20:58 |
 
Reitings 201
Reģ: 11.07.2016
Braucot nekad nelamaajos, varbut pie sevis ko sliktu nodomaaju, tas arii viss, esmu mierigs un nosverts cilveks. Nezinu arii nevienu , kas baigi lamatos, no sava teva, piemeram, neko tadu neesmu dzirdeejusi. Tagad jau arii reti ar kadu sanaak braukt kopaa, lai zinatu, kaa kursh uzvedas pie stures.;-)
02.08.2016 20:55 |
 
Reitings 790
Reģ: 08.11.2015
es lamājos pie stūres tad, kad sākas slikti laika apstāklji un 85% šoferu pēkšnji aizmirst kā braukt :D vai arī tad, ja man pa priekšu brauc kāda dura pa divām joslām vienlaicīgi :D kā arī...tad kad tu brauc pa šoseju, priekšā kāds velkas uz 80 un kad gribi apdzīt, tad sāk pēkšnji skriet. vai arī...ja kāds mani apdzen uz šosejas un pēc tam brauc vnk visu laiku priekšā ar max 10 metru distanci :D tad es arī sāku runāt japāniski :D
02.08.2016 20:43 |
 
10 gadi
Reitings 3177
Reģ: 29.01.2009
Kāda jēga lamāties sastrēgumā? Baigi tāpat uz priekšu netiksi :D Vienīgias, ja kāds nevar laicīgi uzsākt pie zaļā kustēties, tad gan stulbi.
Bet tā..jā, lamājos pie auto stūres. Bet nu reizēs, kad braucu viena vai ar kādu tuvu cilvēku.
Latvijā vispār ceļu satiksmes kultūra ir gaužām zemā līmenī. Piemēram, ja braucu ar kādu mazu automobili, izjūtu, kā mainās pārējo satiksmes dalībnieku attieksme: man daudz biežāk signalizē, pārkārtojas priekšpusē, neievērojot droši distanci un intervālu, neļauj iespraukties joslā u.tml. Savukārt, kad braucu ar lielu auto, attieksme ir pavisam citāda.

Par sākumu mazliet varu piekrist. Kādu laiku braucu ar mazauto un tagad, nomainot, auto, var just, ka to tomēr respektē vairāk.
Protams, LV ir vēl stirpi kur augt braukšanas kultūrā. Bet nu paliek labāk (iespējams tāpēc, ka arvien vairāk cilvēku ir pabijuši un pabraukājuši arī tajā pašā R-Eiropā).
02.08.2016 20:26 |
 
Reitings 1653
Reģ: 25.05.2016
Un lai jau lamājas un idiotiem uz cela, uz tādiem ir jālamajas.
02.08.2016 20:05 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Latvijā vispār ceļu satiksmes kultūra ir gaužām zemā līmenī. Piemēram, ja braucu ar kādu mazu automobili, izjūtu, kā mainās pārējo satiksmes dalībnieku attieksme: man daudz biežāk signalizē, pārkārtojas priekšpusē, neievērojot droši distanci un intervālu, neļauj iespraukties joslā u.tml. Savukārt, kad braucu ar lielu auto, attieksme ir pavisam citāda. Rietumeiropa, šķiet, no šiem kompleksiem jau sen ir izaugusi.

Nebūtu jau slikti, bet tādi kompleksi ir visur. Tā pat kā man vīrieškārtas pārstāvji mazos, apdauzītos autiņos mēdz nedot ceļu tur, kur pienākas, jo esmu blondīne pie lielas, melnas automašīnas stūres. Un Rietumeiropā pēc braukšanas kultūras diezgan elementāri var noteikt braucēja nacionalitāti.
02.08.2016 19:55 |
 
Reitings 960
Reģ: 04.02.2016
Man vispaar ir gruuti iedomaaties situaaciju, kas liktu lamaaties, bet draugs regulaari to dara esot pie stuures, tiesa gan vinjsh pasaka savaa valodaa un ik pa laikam kaadu nosauc par idiotu, bet tas taapeec, ka vinjsh nav pieradis braukt Latvijaa un mums ir nedaudz cita braukshanas kultuura. :D citaas situaacijaas neesmu dzirdeejusi rupjus vaardus, patiik pieklaajiigi cilveeki.
02.08.2016 19:54 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Ja cilvēks lamājas, atrodoties viens automašīnā, tad tā ir viņa privātā izvēle; pavisam citādi ir gadījumi, kad kāds lamājas, citiem dzirdot.
Latvijā vispār ceļu satiksmes kultūra ir gaužām zemā līmenī. Piemēram, ja braucu ar kādu mazu automobili, izjūtu, kā mainās pārējo satiksmes dalībnieku attieksme: man daudz biežāk signalizē, pārkārtojas priekšpusē, neievērojot droši distanci un intervālu, neļauj iespraukties joslā u.tml. Savukārt, kad braucu ar lielu auto, attieksme ir pavisam citāda. Rietumeiropa, šķiet, no šiem kompleksiem jau sen ir izaugusi.
02.08.2016 19:44 |
 
Reitings 1653
Reģ: 25.05.2016
Man loti labs draugs mēdz loooti lamāties uz tilziem soferiem, bet no vina tas skan tik smieklīgi ka blakus sēžot tikai sēžu un rēcu :D
02.08.2016 19:43 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Zinu gan sievietes, gan vīriešus, ikdienā pieklājīgus, bet pie stūres lamājas, gan ne tādā līmenī, lai tas šķistu kaitinoši.
Es pati reti kad ko skaļi pasaku. Domās gan. :-D Bieži. :-D Jo cilvēki tomēr baigi nejēdzīgi brauc.
02.08.2016 19:37 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits