Vegānisms

 
Reitings 375
Reģ: 13.06.2016
Ko jūs domājat par vegānismu? (l)
19.06.2016 16:41 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Spīdola Taisnība tev ir, bet šis arī strādā otrā virzienā. Cilvēks godīgi saka ka ēd gaļu, bet ēd to piemēram reizi nedēļā vai mēnesī, varbūt pat retāk, kā piemēram reizi gadā uz jāņiem. Viņš nevar teikt ka viņš ēd kā vegāns, jo galu galā ir šie izņēmumi. Tajā pašā laikā citi vegānu(tie trakākie gadījumi) viņu nosodīs par to ka viņš arī to reizi nedēļā/mēnesī/ gadā ēdīs to gaļ. Rezultātā iznāk ka nav vērts censties ēst mazāk un pakāpeniski darīt cik vien laba spēj, jo tas netiks novērtēts. Novērtēs tikai to ka būsi pilnībā pārgājis uz to dzīves veidu.
21.06.2016 15:37 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Nē, man šķiet, ka par šīm lietām neviens nedomā, kad ēd banānus vai dzer kafiju, jo tas nav tik mm.. acīmredzami.
21.06.2016 15:37 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Nesaprotu, vai tas ir del slavena "man garso un vienalga" vai ari del ta, ka info nav lidz lv vel ta kartigi nonakusi, bet si spriedelesana starp vegetariesiem/veganiem un galedajiem par galas nepieciesamibu utt, ir out of question!

2015 gada beigas, 2016 gada sakuma, vismaz parejo Eiropu parsala beidzot pieraditas analizes un izpetes, neatkarigas, vairaku valstu lidzsadarbojoties, lai butu pec iespejs neatkarigaki un objektivaki rezultati un GALA ir Kancoriogena!!!

http://www.who.int/features/qa/cancer-red-meat/en/

Francija un Vacija parstrada savu "publiskas edinasanas sistemu", ka piemeram skolu un unversitasu edinasanu, lai iznemtu visu iespejamo galu, vai veidotu maltites tik ekilibretas ar darzeniem, lai tas nomaku vai "iespejams" (jo vel nav kartigi izpetis vai iespejams) galas kaitigumu!


katram sava morale un meraukla par Ekologiju vai dzivnieku ciesanam, bet par veselibu!?? vai so ari visi eginas noignoret ar argumentu, ah, viena tante teica, neticu, man sasliks garso i viss!

man cipsi garso, pat loti, bet saprotu to kaitigumu un censos neest un situ sev pa pirkstiem, tiesi del veselibas, varbut uz galu ari ieteiktu citiem palukoties no sada skatpunkta!?
un tad jau i dzivnieku ciesanas, i ekologijas problemas pasas no sevis saktu mazliet sakartoties!
21.06.2016 15:39 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Dzīniekiem, ko audzē apēšanai, varētu nodrošināt daudz humānākus apstākļus, ja patērētājiem nebūtu patērētāju ieradumu.


Taas ir arii dziivnieku "labturiibas" regulas, apkartejaas vides higieenas likumi utml. kas patiesiibaa neljauj dziivniekus tureet humaanos apstaakljos. Piesauktaajaas treshajaas pasaules vasltiis lopi briivi ganaas apkaart kur shiem patiik un kameer cilveekam pieder vien dazhi lopi vai neliels lopu pulks, valsts vispaar vinju un vinja lopus nekaadi neregulee. Rezultaataa jebkursh kam ir veelme var tureet sev kaadus putnus vai lopnjus olaam, pienam un galjai, kuru produktus tad izmanto liidz peedejam bez jekaadas izskeerdiibas, viss ir eetiski, ekologiski un ekonomiski.
21.06.2016 15:39 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Bet tieši par to, ka nevajag vieniem vai otriem bāzt kaut ko acīs jau arī ir runa! Ja man kāds atnestu vegānu cienastu, es droši vien intereses pēc pagaršotu. Bet pat ja man tas garšotu, es noteikti nemainītu savus ēšanas paradumus un necenstos arī pārmācīt kādu citu. Un tas nepadara mani par sliktāku vai neētiskāku cilvēku. Mēs taču neapgalvosim, ka Hitlers vai Staļins būtu daudz ētiskāki, ja būtu bijuši veģetārieši... Absurds!
21.06.2016 15:40 |
 
Reitings 1321
Reģ: 03.11.2015
havaja, ja jau mēs tā spriežam, tad sojas produkti arī ir ļoti neveslīgi. 90% visas pasaulē audzētās sojas ir ģenētiski modificēta, kā arī tā satur daudz estrogēna, kuru arī nav ieteicams lietot lielos daudzumos. Augi tiek apstrādāti ar pesticīdiem. Ja gribi veselīgu pārtiku-audzē visu pati. Citu risinājumu nav.
21.06.2016 15:43 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Vispaar jau baumo ka Hitlers esot bijis vegetarietis. :D
21.06.2016 15:44 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Peec Salomee vaardiem iznaak ,ka es esmu launuma iemiesojums,jo es eedu galu ,zivis katru dienu!Es nevaru uznemt ne ar ko citu aminoskabees,kuras ir tikai sarkanaa galaa.
Piekriitu tam,ka taa draudziiba var arii nepastaaveet starp cilveekiem,kuri ir pilniigi cita eediena piekriteeji,jo domas dalaas vairaakos punktos!Piemeeram ,es neesaaju aadas apavus,aadas somas,valkaaju vilnas apgeerbu.Ja cilveeks ir tik loti iecikleejies domaas,ka tas dziivnieks tika nogalinaats,tad noteikti nespeej valkaat arii aadas izstraadaajumus.
Tajaa zinaa man ir laimeejies,jo mees ar viiru esam uz viena vilna.Noteikti buutu gruuti dziivot ar cilveeku,kurs eed ,domaa pilniigi citaadi.
21.06.2016 15:45 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
audzē visu pati.

Pa priekšu vel lai atrod zemi kura ir lietojama, nevis kurai ir nepieciešami pāris gadi lai atgūtos no tā kas uz viņas ir audzēts.
21.06.2016 15:46 |
 
Reitings 500
Reģ: 03.03.2014
Neko īpašu par to nedomāju, bet, tam pateicoties, esmu iepazinusi interesantus ēdienus un produktus. Man garšo gaļa, man garšo augļi un dārzeņi, principā, man viss garšo. :D
Man šī tēma izklausas tuva reliģijai, jo vienmēr būs tie fanāti, kas skaidros, ka viss ko es daru ir pareizi un viss, ko tu dari ir nepareizi, tu nonāksi ellē/nomirsi no visām ķīmījām, kaitīgajām vielām gaļā, bet es būšu paradīzē/dzīvošu ilgi.
21.06.2016 15:55 |
 
Reitings 551
Reģ: 20.07.2009
Uzreiz jau nenozīmē, ka visi, kas ēd gaļu, ir ļaunuma iemiesojumi, bet to, ka visām dzīvajām būtnēm sāp, nevar noliegt. Runa ir par to aspektu, ka visas dzīvās būtnes ir vienlīdzīgas savās ciešanās. Mēs dzīvojām drausmīgā patērētāju sabiedrībā, bet kaut vai pamazītiņām būtu vērts mēģināt "atmosties".
21.06.2016 16:00 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Apple_pie
Ir cilveki, kuri doma lidzi un kuriem ir tas svarigi!!!
lai atvieglotu sev dzivi ar "par daudz japiedoma" iesaku, ievert so vienkarso logo



Dianna
Pie sim pasam Eiropas "esanas" parmainam, par ko es runaju un ceru, ak tas klus aizvien popularakas, ir ari klat lidz 2020 ieviest obligati 20procentus no publiskas partikas, kurai jabut biologiski sertificetai!!

Diskusijas, debates un protesti par GOM atlausanu Eiropas teritorijas ilgst nu jau gadiem!! Ir cilveki, kas iet piketos un suta peticijas uz Eiropas parlamentu, jo negrib but iedaliti kategorijas , kad nevar izveleties, ko est!!

Ir ari cilveki,kuri piedoma pie ta, kadu alu izvelas un ne jau tikai del garsas, bet ari del ta, lai tas nenoaktu no pesticidu apsmidzinatiem labibas laukiem!!

BET protams ir daudz vieglak pateikt" viss jau tapat ir slikti un indigi, ko tad es iesu lauzit galvu par to" del sadiem "masu" viedokliem ir ari veikalu kedes, kuras izplata GOM, pesticidu un vienkarsi sudigu partiku un ir cilveki, kuri perk, sudzas, ka viss dargi, arsti ari dargi un "tada ir dzive"

un ir cilveki, kam ir viedoklis, merki, kuri cinas par savu veselibu, nakotni, nakotni berniem, ekologiju, planetu un galvenais savu IZVELI!
21.06.2016 16:04 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Kāpēc Tu uzreiz pieņem, ka es ēdu gaļu, jo viss tāpat ir slikti un par daudz jādomā? Es ēdu, jo man garšo. Kā Rīdziniece teiktu - tieši tik vienkārši!
21.06.2016 16:06 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Es neko nepienemu, uz tavu, varbut retorisko jautajumu, par to vai cilveki piedoma, atbildeju, ka ir cilveki, kas piedoma un tie, kuri nepiedoma, jo tas ir par grutu, ir ari viegli iegaumejami piedomasanas veidi!

Ja tavs viedoklis/arguments, beidzas ar "jo man patik/garso", tad kada jega vel diskutet talak, bet redzu, ka tu izplusti vairak ka viena komenta, lidz ar to man ir vairak ka viena komenta pretjautajumi/ replikas.. tik vienkarsi!
21.06.2016 16:12 |
 
Reitings 1321
Reģ: 03.11.2015
havaja, piedod, bet mani tiešām inetersē tavs viedoklis, taču es knapi sapratu vienu trešdaļu no tava teksta.
21.06.2016 16:17 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
sorry, man ir problemas ar garumzimem, bet vel liekas problemas ar pareizrakstibu un nevelesanos parlasit sevis rakstito!:)
21.06.2016 16:24 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
havaja, ja atsaucies uz to IARC pētījumu par gaļas kancerogēnumu (un patiešām esi to rūpīgi izlasījusi!!!), tomēr vajadzētu būt precīzākai un objektīvākai, nevis visu pavērst tikai sev vēlamā virzienā;-) Pirmkārt, tas attiecas uz pārstrādāto gaļu (dažādiem žāvējumiem, šķinķiem, desām, hotdogiem), jo par to tiešām ir pārliecinoši pētījumi, un lietotās sarkanās gaļas DAUDZUMU. Taču netika minēts, ka gaļa būtu jāizslēdz no uztura. Turklāt paši zinātnieki atzina, ka nepārstrādātās gaļas ietekmei uz organismu nav pārliecinošu pierādījumu. Tāpat zinātnieki šajā pētījumā nav arī pētījuši, kā audzēju attīstību ietekmē putnu gaļa un zivis, kā arī nav veikuši salīdzinājumu starp veģetāra uztura lietotājiem un gaļēdājiem, izvērtējuši abu grupu veselības riskus, jo to esot grūti izdarīt - abas grupas var būt atšķirīgas arī citādi, ne tikai ar gaļas patēriņu vien:-) Šokēties un musināt sabiedrību ir viegli...
21.06.2016 17:11 |
 
Reitings 285
Reģ: 29.01.2009
Pirmkārt, Havaja, (foršs niks, starp citu, mana vecāku paaudze tā sauca tualeti) visi ņemtu tavus "zinātniskos" rakstus nopietnāk, ja tu iemācītos pareizi rakstīt tos lielos, sarežģītos vārdus, ko tev tā gribas lietot: piemēram, kancerogēns un vienalga ko tu saproti ar ekvilibrētām maltītēm. ;-)

Otrkārt fairtraide, zaļās vardes un vēl visādas it kā ētiskas tirdzniecības zīmes diemžēl ir tikai mārketinga triks. Pētnieciskie žurnālisti ir pierādījuši, ka pat ražotāji, kas uz saviem produktiem liek šīs zīmes, nespēj garantēt, ka produkta ražošanā iesaistītie cilvēki saņem pienācīgu samaksu, veic darbu drošā vidē un ka netiek izmantots bērnu darbs. Varu derēt, ka ierīcēs (Apple, Samsung, u.c. ražotāju), ko izmantojam, lai rakstītu šīs ziņas forumā ir metāli, kas iegūti Āzijā izmantojot bērnu darbu. Tiem, kam tēma interesē, varu ieteikt noskatīties dokumentālo filmu "Dirty Chocholate".

Treškārt, WHO atzina pārstrādātu gaļu par kancerogēnu, un sarkano gaļu par iespējams bīstamu, bet tas ne tuvu nenozīmē, ka gaļu nedrīkst ēst vispār, piemēram baltā gaļa un zivis ir 100% drošas. WHO iesaka samazināt sarkanās un pārstrādātas gaļas produktu daudzumu diētā tiem, kas šādus produktus lieto katru dienu. Laiku pa laikam lietot šos produktus nav bīstami. Dodamies šeit http://www.who.int/features/qa/cancer-red-meat/en/, un lasām informāciju:
An analysis of data from 10 studies estimated that every 50 gram portion of processed meat eaten daily increases the risk of colorectal cancer by about 18%.

The cancer risk related to the consumption of red meat is more difficult to estimate because the evidence that red meat causes cancer is not as strong. However, if the association of red meat and colorectal cancer were proven to be causal, data from the same studies suggest that the risk of colorectal cancer could increase by 17% for every 100 gram portion of red meat eaten daily.
21.06.2016 17:12 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
Martha, mēs vienlaicīgi pacentāmies:-D
21.06.2016 17:14 |
 
Reitings 285
Reģ: 29.01.2009
Man un citiem, kas piekrīt Alexxai, ...
Manas attiecības ar vegānismu ir tādas pašas, kā ar svešiem dzimumorgāniem. Man netraucē, ka citiem tie ir, bet varu palikt tiešām nikna, ja tos visu laiku karina pie deguna.
(l)(l)

... noteikti patiks arī Ultra Spiritual Life video If Meat Eaters Acted Like Vegans video youtube. Iesaku visiem, kam radusies trauma no asiņainajiem vegānu video, šīs ir zāles. :-D

Viņam ir arī ļoti smieklīgs video par otru mūsdienu modes kliedzienu, glutēna nepanesamību: How to Become Gluten Intolerant. :)
Being gluten free used to be a luxury only reserved for those who are intolerant to gluten. With this cutting edge gluten educational video, you can become gluten intolerant too, whether or not you're actually intolerant to gluten. In the new age, if you're not living gluten free, you're getting left behind. Here's your chance to jump on the new age conscious band wagon!
21.06.2016 17:18 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits