Reliģija

 
Reitings 790
Reģ: 08.11.2015
Iedvesmojos no citu lietotāju diskusijas citā tēmā, nolēmu uztaisīt tēmu par reliģiju.
Ko Jūs domājat par reliģiju un reliģiozitāti? Ko domājat par baptistu sludinātājiem, kas darbojas Rīgas centrā?
Ko domājat par budismu? Vai uztverat budismu kā reliģiju, vai drīzāk, kā domu un emociju mehānismu un dzīves mācību?
Kā arī, varbūt kādai ir viedoklis par sātanismu? Varbūt ir nācies saskarties ar to?

Ko domājat par pagānismu, jebšu, latviešu senticību (dievturību)? Varbūt kādai intersē dievturība un seko tai? Es personīgi nesekoju, bet noteikti ļoti interesē. Kas, Jūsuprāt ir tas, kas ir veicinājis dievturības atgriešanos popkultūrā mūsdienu Latvijas sabiedrībā?

Varbūt šeit ir arī kāda, kas praktizē islāmu?

Kas īsti ir- būt ticīgam, bet nepraktizēt reliģiju?

Ko domājat par kaislīgiem ticīgajiem un tikpat kaislīgiem neticīgajiem?

Es pieņemu, ka šī tēma noteikti kādreiz jau ir bijusi, bet domāju, ka par to ir vērts parunāt atsevišķā diskusijā, ņemot vērā mūslaiku pasaules situāciju un reliģijas un reliģiozitātes lomu tajā.
18.06.2016 15:21 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Mani nebiedē mana personiskā izzušana, bet, piemēram, tas fakts, ka šobrīd mans tēvs, kurš nomira pirms 4 gadiem eksistē vairs tikai kā pīšļi un atmiņas. Neironu aktivitāte, smadzenes, kas viņu padarīja par viņu ar visām tām īpašībām, kas bija mīlamas un nīstamas, vairs nav. Un tā notiks ar visiem, ko es mīlu. Un es nevaru sevi mierināt ar domu, ka tad, kad pati nomiršu, mēs visi varēsim sēdēt pie gariem galdiem debesu ābeļdārzā vai šķirstīt grāmatas Borhesa dievišķajā bibliotēkā. Tās ir brīnišķīgas fantāzijas, bet tām nav nekāda seguma.
18.06.2016 18:19 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Neesmu dzirdejusi pat baptistu, katolu, advetisku, jaunas paaudzes lielo palidzibu citiem. ta vienkarsi neko neprasot preti un katru dienu regularti lai butu vismaz 20 it gadus. Varbut reizi paliudz ko maz pareklamejot sevi. Ta ka es skatos uz darbiem! Ar demagogiju man ausis nevar aizrunat!
18.06.2016 18:21 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Mani nebiedē mana personiskā izzušana, bet, piemēram, tas fakts, ka šobrīd mans tēvs, kurš nomira pirms 4 gadiem eksistē vairs tikai kā pīšļi un atmiņas. Neironu aktivitāte, smadzenes, kas viņu padarīja par viņu ar visām tām īpašībām, kas bija mīlamas un nīstamas, vairs nav. Un tā notiks ar visiem, ko es mīlu. Un es nevaru sevi mierināt ar domu, ka tad, kad pati nomiršu, mēs visi varēsim sēdēt pie gariem galdiem debesu ābeļdārzā vai šķirstīt grāmatas Borhesa dievišķajā bibliotēkā. Tās ir brīnišķīgas fantāzijas, bet tām nav nekāda seguma.
Pilnigi piekritu. Tada baznicas vergu piesaiste, dzive tev kungam ari bagatam jakalpo jo pec naves visi nagaie bus laimigi. Smiekligi. Vergu vervesana naivo.


mani biede nebutibas faktors! Nejau kermena mirsana , bet tas ka nebus domu manu, atminu un emociju. Nekaa nebuss..tas biedee.
18.06.2016 18:25 |
 
Reitings 790
Reģ: 08.11.2015
šis izzušanas jautājums ir relatīvs, jo idejiski, Tu turpini dzīvot, citu cilvēku atmiņās, līdz kamēr viņi aiziet.
Piemēram, man 3 gadus atpakaļ nomira viens ļoti tuvs draugs. Es viņa telefona numuru neizdzēsu no kataloga, līdz kamēr man nenācās mainīt telefonu. Savukārt, feisbukā, draugos man viņš vēlaizvien ir, arī neesmu dzēsusi.
Es par viņu ik pa laikam runāju.
Es uz viņu neskatos kā uz izzudušu, manī iekšā viņš joprojām ir dzīvs.
18.06.2016 18:32 |
 
Reitings 1126
Reģ: 09.04.2016
Rīdziniece, ārzemēs ir diezgan daudz gan adventistu skolu, gan slimnīcu, kurās pakalpojumi ir par velti. ;) Tagad, kad bēgļi ienāk Eiropā, ir izveidojusies organizācija Adventist Help ( http://adventisthelp.org ), kura palīdz bēgļiem, nodrošina ar siltumu, pārtiku, medicīnisko palīdzību, jo tie ir tieši tādi paši cilvēki kā mēs.
18.06.2016 18:34 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
šis izzušanas jautājums ir relatīvs, jo idejiski, Tu turpini dzīvot, citu cilvēku atmiņās, līdz kamēr viņi aiziet.
Mani ka egosti sis pilnigi neamierina. ES grbu dzivot , lai MANS PRATS , emcojas un atminas dzivo.



Adventi es runaju par LV, un vienmer ticu tikai savam acim! Manis pec pat te cosmo kada var celt sevi lidz debesim,bet kamer neredzu realitati neticu. Ticu tikai realiem darbiem.
18.06.2016 18:36 |
 
Reitings 790
Reģ: 08.11.2015
es domāju, ka visi grib dzīvot, bet then again,mākonim ir otra puse, kā filmā Adeline, kur cilvēks nenovecoja. Apbedīt visus savus radus, bērnus, draugus arī ir drausmīgi, palikt pēdējam.
18.06.2016 18:42 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Es vispar pec naves labprat gribetu but spoks. Ta lai nav vietai piesaistita. Visu var lidinaties. :-D:-D
18.06.2016 18:45 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Kad studēju, dzīvoju vienā istabā ar tādu riktīgu latgaļu katoļu meiteni. Viņa mēdz pēcpusdienās iet uz Karmelītu (?) klosteri, palīdzēt māsām barot un mazgāt Maskačkas bomžus. Tradicionālās konfesijas dara daudz laba un daudz nodarbojas ar labdarību, bet tas jau nenozīmē, ka tapēc var izvēlēties neredzēt visas tās nejēdzības, ko viņi dara. Latvijā, piemēram, baznīcā valdošais seksisms ir apdullinošs! Atceros, studiju laikā rakstīju kaut kādu darbiņu un intervēju Tēvu Niku no kaut kādas Rīgas pareizticīgo draudzes. Viņš nemaz nekautrējās teikt, ka sievietes vieta ir virtuvē un ja viņa tur labprātīgi neiet, tad vīrieša pienākums ir viņu ieklapēt. Un ticīgās tantiņas viņam klanās, pucē kurpes un vāra zupu :-( Man vispār ļoti nepatīk tas, kas notiek Latvijas reliģiskajās aprindās. Man šķiet, ka tur daudziem ir visai vāja izpratne par morāli. Morāli cilvēki nebūtu patriekuši Juri Cālīti un Māri Santu.
18.06.2016 18:45 |
 
Reitings 790
Reģ: 08.11.2015
Kubis ies atriebtie visiem pēc nāves :D
Zini, ja veļu laikā kāds jandalējas 2150. gadā pa virtuvi, mētā krūzes, tad tas ir Kubis, kretinē ienaidniekus jau trešajā paaudzē :D
18.06.2016 18:48 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Māri Santu.
Vinu gan japatriec. Un par divkosibu un meliem! Pat teica ka zinajis savu seksualitati praktiski vienmer. Tac appreceja nevainigu meiteni, radija gimeni un bernus! laulajoties solija ka vai sakat tagad kas stav celaa sai laulibai vai klusejat muzam... drankis.
18.06.2016 18:49 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Kubis ies atriebtie visiem pēc nāves
Nu vispar es nekad nemedzu atriebties. parak sevi milu lai tadu sviestu daritu. Gari neskaidrosu kapec man ka stads pat prata neienaktu. To dara tadi ar zemu intelektu tikai. ;-)
18.06.2016 18:50 |
 
Reitings 790
Reģ: 08.11.2015
Tas bija joks! Chill :)
18.06.2016 18:51 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Zini kas ir labaks par atriebibu? palidzet ienaidniekam , vai launa veletajam. Pasniegt maizi un jumtu virs galvas! ;-) Novelet labu.;-)
18.06.2016 18:53 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Nu jau, nu Kubi! Padomā pati, cik daudzus gejus tu pazini pirms 20-25 gadiem un cik tagad. Citi laiki tagad tomēr, var bišķi sākt no tā skapīša līst ārā. Bet Santam jaunībā - Baznīca saka, ka tas ir grēks, sabiedrība saka to pašu, ir vientuļi, gribas bērnus un ģimeni. Tā meitene jau viņam arī noteikti patika un bija mīļš draugs. Galu galā, gan tev gan man esošās laulības nav pirmās. Ar ko Sants ir tik dikti savādāks par mums?
18.06.2016 18:57 |
 
Reitings 1126
Reģ: 09.04.2016
Rīdziniece, jā, LV adventisti ir tādi piezemētāki.. Tādā ziņā tev, protams, taisnība. :)
Zini kas ir labaks par atriebibu? palidzet ienaidniekam , vai launa veletajam. Pasniegt maizi un jumtu virs galvas! Novelet labu.

Šis ir 100% taisnība. :)
18.06.2016 18:59 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Domaju daudzi neatklajas joprojam, un nekad neatklasies. ta ari Marim vajadzeja darit. Nevis nu ja sieva mani mileja, bija nevainiga, un tagad vinai sap...bet es redz grbu justies brivs. Ne, ja meloji, biji macitajs tad jakluse muzigi!
18.06.2016 19:00 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Ne, ja meloji, biji macitajs tad jakluse muzigi!


Bet tev tas nešķiet tīri cilvēciski traģiski? Nu, tādā "Dziedoņi ērkšķu krūmā" stilā? (t)

Var jau būt, ka tas viss tomēr uz labu. Viņš pats šķiet laimīgāks šobrīd nekā bija ar LELB apkaklīti un dubultu dzīvi.
18.06.2016 19:08 |
 
Reitings 790
Reģ: 08.11.2015
es zinu, ka tas skan skumji, bet tā izskatās, ka ļoti daudz dzīvo dubultu dzīvi, šeit nav runa tikai par seksuālo orientāciju, bet gan plašākā dzīves nozaru spektrā.
subjektīvi, man šķiet, ka vismaz 20% no sabiedrības dzīvo ne tā kā vēlas un jūtas.
18.06.2016 19:14 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Kubi, kāpēc Tev šķiet, Sants tā darīja? Un vai par melošanu sev, pasaulei un sievai viņu padzina? Santu un Cālīti padzina, jo viņi neiekļāvās baznīcas noteiktajās morālajās normās un atļāvās pateikt, ka tās nav pareizas. Vispār jau viņi pateica tikai to, ka dieva priekšā visi cilvēki ir vienādi.

Jā, to es piemirsu. Uz Cālīša dievkalpojumiem gan es ik pa laikam aizeju. Reti, bet aizeju. Man viņš personīgi ļoti simpatizē. Un simpatizē arī domas, ko viņš pauž. Viņā ir liels vieglums.
Es atceros kā viņš runāja Jāņa (Vaišļas) bērēs. Jānis bija viņa znots. Bet viņš runāja bez sāpēm, ar mīļu, pat dievisķu smaidu. Ne vārda par paradīzes dārziem un garajiem galdiem ābeļdāzā, pie kura mēs atkal satiksimies. Viņš mierināja ar to, kā viņš runāja, nevis par ko viņš runāja. Un tādam, manurpāt, ir jābūt mācītājam, kurš neslējas ariz baznīcas dogmām un pie bībeles citātiem neturās kā pie akmnī kaltiem likumiem, bet kurš aicina cilvēkus uz cilvēcību, savstarpēju mīlestību un iekšēju mieru ar savu iekšējo inteliģenci un sirds gaišumu.
18.06.2016 19:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)