Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Reliģija

 
Reitings 790
Reģ: 08.11.2015
Iedvesmojos no citu lietotāju diskusijas citā tēmā, nolēmu uztaisīt tēmu par reliģiju.
Ko Jūs domājat par reliģiju un reliģiozitāti? Ko domājat par baptistu sludinātājiem, kas darbojas Rīgas centrā?
Ko domājat par budismu? Vai uztverat budismu kā reliģiju, vai drīzāk, kā domu un emociju mehānismu un dzīves mācību?
Kā arī, varbūt kādai ir viedoklis par sātanismu? Varbūt ir nācies saskarties ar to?

Ko domājat par pagānismu, jebšu, latviešu senticību (dievturību)? Varbūt kādai intersē dievturība un seko tai? Es personīgi nesekoju, bet noteikti ļoti interesē. Kas, Jūsuprāt ir tas, kas ir veicinājis dievturības atgriešanos popkultūrā mūsdienu Latvijas sabiedrībā?

Varbūt šeit ir arī kāda, kas praktizē islāmu?

Kas īsti ir- būt ticīgam, bet nepraktizēt reliģiju?

Ko domājat par kaislīgiem ticīgajiem un tikpat kaislīgiem neticīgajiem?

Es pieņemu, ka šī tēma noteikti kādreiz jau ir bijusi, bet domāju, ka par to ir vērts parunāt atsevišķā diskusijā, ņemot vērā mūslaiku pasaules situāciju un reliģijas un reliģiozitātes lomu tajā.
18.06.2016 15:21 |
 
Reitings 1126
Reģ: 09.04.2016
Kaislīgs ticīgais ir tikpat slikts, cik kaislīgs neticētājs, manuprāt. Vismaz mans uzskats ir šāds - es tev neuzbāžos ar savu ticību (ko man nekad nav bijis mērķis darīt, jo ticu sevis dēļ), bet tu man neuzbāzies ar savu neticību! :)
Budismu vairāk uztveru kā dzīves mācību, jo budistiem nav Dieva. ;)
18.06.2016 15:26 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
man ka latvietei saistosi skiet tikai Dievturi! Mums ir savi svetki latviskie un savas dievibas. Gadsimtiem jau!

http://dievturi.blogspot.com/


http://www.dievturi.org/

http://www.marasloks.lv/public/?id=23&ln=lv


Par Dievturiem sevi sauc ļaudis, kas lielāko vērtību saskata savas tautas garīgo atziņu pūrā. Viņi šobrīd pulcējas kopā draudzēs , kuru mērķis ir turēt godā senču atstātās garīgās vērtības.



KAS MĒS ESAM

Dievtuŗi ir latviešu senās dievestības atzinēji, sargātāji un tās atjaunojuma – dievturības kopēji un uzturētāji modernos laikos. Latviešu dievtuŗi pasaulē ir organizēti divās sadraudzēs: Latvijas dievtuŗu sadraudzē, kas apvieno dievtuŗus Latvijā ar centru Rīgā un Latvju dievtuŗu sadraudzē, kas apvieno dievtuŗus ārpus Latvijas ar centru ASV. Sadraudžu locekļi ir apvienoti draudzēs un puduŗos. Ievērojot daudzu dievtuŗu dažādos dzīves apstākļus un dzīves vietu attālumus, daļa dievtuŗu ir arī ārpus draudzēm un puduŗiem un ir reģistrēti sadraudzē kā atsevišķi locekļi.
Katrai sadraudzei ir sava administrātīvā vadība, kur galvenā darbība noris caur valdi. Latviešu dievtuŗu garīgais vadītājs ir dižvadonis.
Dievtuŗu darbības mērķis ir saglabāt, uzturēt un attīstīt latviešu seno dievestību un kopt senās dievestības atjaunojumu – dievturību pamatojoties uz latvju dainās un citās gara mantās pausto Dieva atskārsmi, tikumu mācību, dzīvesziņu, latviskām gadskārtas svinību un ğimenes godu paražām, virzot tautas reliğisko dzīvi saskaņā ar tās izsenis radītām un laiku laikos saglabātām garīgām vērtībām.
18.06.2016 15:30 |
 
Reitings 790
Reģ: 08.11.2015
Man personīgi ļoti interesē budisms, es lasu Dalailamas grāmatas.
Par kaislīgajiem ticīgajiem... es pazīstu vienu puisi, kurš ļoti pieķērās reliģijai, iestājās kaut kādā baznīcā, kas laikam ir kāda luterāņu kopiena. Viņš kaislīgi seko reliģijai un kopiena ir kļuvusi par viņa otru ģimeni, bet problēma ir tajā, ka viņš lasa bībeli un uztver to burtiski....
Par dēmoniem un tamlīdzīgi. Es pārtraucu kontaktēties ar šo paziņu, tieši šī iemesla dēļ. Ar viņu nav iespējams komunicēt.
18.06.2016 15:31 |
 
Reitings 790
Reģ: 08.11.2015
Kubi, tu praktizē dievturību...brauc uz visādiem pasākumiem, kur sagaida saules augšāmcelšanos un veic zemes rituālus? :)
18.06.2016 15:32 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Es neesmu reliģioza. Bet es atbalstu savu sakņu un tautas vērtību, spēka apzināšanos. Par dievturi sevi nenosaukšu, neesu ne tik izglītota, ne tik dziļi tajā visā, lai pekārtu sev kādu birku. Bet svētkus es svinu pēc pagāniskajām tradīcijām un to īstajos, nevis baznīcas nojauktajos datumos. Es atzīmēju saulgriežus un dievišķo rodu dabā.
Krisīgās tradīcijas es nespēju uztvert nopietni. Tās ir iznīcinājušas un aizstājušas ar savām tautu pamattradīcijas. Kristietība ir varas mehānisms.
Es gan nenoliedzu, ka pamatvadmotīvi kristietībā ir labi un saprotu, kāpēc cilvēki tai pievēršas. Ja nav pamata un sakņu vietā ir tukšums, ir jāmeklē ar ko piepildīties, kur saknes dzīt. Un labāk, lai tā ir kristietība, nevis kas izteikti destruktīvs.
18.06.2016 15:34 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ja iznak laiks un nav slinkums tad noteikti. tapat ka suminat ziemas salgriezus un vasars saulgriezus . Istos ligo ;-)
18.06.2016 15:35 |
 
Reitings 790
Reģ: 08.11.2015
Vai mēs varētu salīdzināt reliģiju ar atkarību raisošām zālēm?
18.06.2016 15:35 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Krisīgās tradīcijas es nespēju uztvert nopietni. Tās ir iznīcinājušas un aizstājušas ar savām tautu pamattradīcijas. Kristietība ir varas mehānisms.
Tiesi ta! Krustnesi pat savas baznicas uzcela LV tur kur kusu senci pieludza savas dievibas, sveta zemee, kur ir energija lai lugsnas uzklausitas tiktu. Nu kaut ka taaa. Nekad neticesu iebruceju dieviem!!!!!!!!!!
18.06.2016 15:37 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Es nezinu, vai reliģiju var salīdzināt a atkarību raisošām zālēm.. Tā drīzāk ir masa, ar kuru aizpildīt tukšumu.
Ja aka ir tukša, tā agri vai vēlu atkal pielīst ar kaut ko pilna. Cilvēks tukšs dzīvot nevar. Un jo tukšāks tas ir, jo vairāk tam vajag.
18.06.2016 15:41 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Un istajos saulgriezos, no 20 uz 21 datumu parasti ir loti labs laiks. Ka radits auglibas ritualiem un sencu tradiciju suminasanai. Ari daudzi riko publiskus pasakumu svinibas... http://bauskasdzive.diena.lv/vietejas-zinas/saulgriezos-saullektu-aicina-gaidit-rozmalas-151804 Lidzigu pasakumu ir loti daudz LV tagad! Istaja datuma!

Līgo svētkus Latvijā oficiāli svin 23. jūnija vakarā, bet pēc senajām latviešu cilšu paražām lielākā svētība saņemama 21. jūnijā vasaras saulgriežu brīdī, kad diena un nakts ir vienāda garuma. Šajā dienā senus rituālus piekopj folkloras pētnieki un zinātāji, un īsto saulgriežu svinēšana kļūst aizvien populārāka. Š
18.06.2016 15:46 |
 
Reitings 790
Reģ: 08.11.2015
EEs biju uz Dalailamas aizpagājušo vizīti Rīgā. Tas bija pagājušgad. Pēc lekcijas, pirms pirmā pārtrauka bija iespējams uzdot dalailamam jautājumus. Tur bija vesela rinda ar cilvēkiem, kas devās ar jautājumiem par atkarības pārvarēšanu kā arī, par citiem jautājumiem, uz ko viņi itkā gaidīja atbildi- seko budismam un Tev viss būs kārtībā. No sērijas "budisms Tevi izglābs". Bet viņi tādu atbildi nesagaidīja, uzklausot šāda veida jautājumus Dalailama atbildēja ar smiekliem un pateica: "ļoti žēl, ka Jums klājas tik slikti, bet es nevar Jums atbildēt vai tiešā veidā palīdzēt."
Man šķiet, ka šī situācija ļoti spilgti parāda to, ka budisms nemaz necenšas piedāvāt to, ko citas reliģijas. Kaut, kad tehniski un oficiāli, budisms tiek traktēts kā reliģija.
Respektīvi, mēs nevaram Tev palīdzēt un mums arī nav interesses Tev palīdzēt. Vienīgais, kas Tev spēj palīdzēt esi Tu pats sev.

Manuprāt šis tā kā sakrīt ar to ko Inga rakstīja par tukšumu, ko cilvēki vēlas aizpildīt ar reliģiju.
18.06.2016 15:51 |
 
Reitings 790
Reģ: 08.11.2015
Btw, 20. datumā Druvienas ciltī ir pasākums, kas veltīts tieši vasaras Saulgriežiem dievturības tradīcijās.
18.06.2016 15:53 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Skatijos Discavery dokumentalo filmu. Budisma ir daudz dazadu nozaru ja tav var var teikt, kur muki ari smeke vai dzer alkoholu. Un tas neskaitas greks. Nu kaut ka ta isumaa, vini ir loto loti nereti elastigi. Katru greku muks velak ludzoties attira. ;-)
18.06.2016 15:54 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
http://www.folkdance.lv/


Vasaras saulgriežu svētki Turaidā
Otrdien 2016. gada 21. jūnijā 19:00 - 05:00


2016. gada 21. jūnijā jau desmito gadu pēc kārtas Jāņu tradīcijas tiks iedzīvinātas Turaidas kultūrvēsturiskajā telpā – Turaidas muzejrezervātā, svinot vasaras saulgriežu svētkus. Gada īsākajā naktī katrs līgotājs tiek aicināts sajust saulgriežu burvību unikālā dabas vidē, izdzīvot senās tradīcijas – sētas pušķošanu, vainagu vīšanu, siera siešanu, lāpu gatavošanu, spēka dziesmu dziedāšanu, saules pavadīšanu, kā arī uguns rituālus, senos dančus, raganu dzīšanu, rasas vākšanu un saules sagaidīšanas rituālu rīta pusē. Pasākums ļaus izdzīvot visas Jāņu nakts norises no vakara līdz pat rīta gaismai harmonijā ar dabu, šogad daudzinot tikumu gaismu sevī un pasaulē.

Nakts tumšākās stundas varēs pavadīt, dejojot latviskos dančus, kopā ar Rīgas Danču klubu vai izbaudot nakts burvību dainu meditācijā kopā ar Inesi Kozuliņu.

Sīkāka programma šeit

https://www.facebook.com/events/1621452854812129/



ja nu kadu interese. Tacu tagad tadu pasakumu istaja datuma ir daudz.
18.06.2016 15:56 |
 
Reitings 125
Reģ: 01.07.2014
Vispārīgi es esmu kristīta luterāņos, iesvētīta arī. Tikai pilnībā esmu sapratusi, ka to esmu darījusi vnk ķeksīša un ģimenes tradīciju pēc (kristīta tiku, kad vēl sevi neapzinājos :D ) Lai būtu kā bijis, NEKAD es neesmu spējusi nodoties ticībai baznīcā, kā to daudzi ir izdarījuši. Protams, nekas nav pierādīts, vai vispār ir tāds Dievs, vai Bībelē ir patiesi notikumi aprakstīti, un par to pat nav jācenšas lauzīt galva. Daudziem pārliecinātiem kristiešiem ir argumenti, kādēļ Bībelei var ticēt, taču neviens mani nespēs pārliecināt.
Kam es ticu? Laikam jau tomēr balstos uz to, ka ir kāds augstāks visuma spēks, kas kaut kādi vada tās dvēseles. Vienkārši, ir notikuši pāris mistiski notikumi manā dzīvē, ka tas tiešām liek aizdomāties par ko tādu. :D Bet nu lielos vilcienos - kā jau saku - pārāk daudz domāju, ka visu sāku apšaubīt, īpaši kristietību. :D
Bet kopumā, cik esmu saskārusies ar kādas konfesijas pārstāvjiem, varu teikt - luterāņi, manā skatījumā ir visforšākie. Ļoti nepiespiesti dievkalpojumi, nekādas bargās grēksūdzes, skaista mūzika... :D Arī draudzes locekļi ir ļoti neitrāli cilvēki, kas nav nekādi pārspīlētie fanāti. Diemžēl, piemēram, cik man nācies sastapt citus: baptisti - ļoti savrupi, liekas brīžiem neizprotamas personības, pareizticīgie - tiešām reizēm liekas, ka uzskata sevi par pareizākajiem :D, un katoļticība mani nemaz nesaista. Par sektām vispār nerunāsim... :D :D :D
18.06.2016 15:57 |
 
Reitings 790
Reģ: 08.11.2015
Budismā, principā tā ideja esot itkā tāda, ka Tu negrēko neviena cita priekšā kā sevis priekšā. Tu vari lietot alkoholu, ja Tu uzskati, ka esi sevi bojājis ar to, vai, ka tas tevī ienesa destruktīvas emocijas, negatīvus piedzīvojumus, tad Tev pašam ir sevi jāattīra. Bet, ja Tu par to nejūties slikti, tad nav nepieciešamība sevi attīrīt. Viss ir personas perspektīvā. Galvenais ir būt mierā ar sevi un justies labi ar citiem un citiem justies labi ar Tevi. Ja Tu esi negatīvā situācijā, tad caur pašizziņu un analīzi Tu spēsi izdomāt, kā atbrīvoties no negatīvā un kā līdzeksistēt pozitīvi.
18.06.2016 15:57 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Bet, ja Tu par to nejūties slikti, tad nav nepieciešamība sevi attīrīt.
Nu sadi jau var sev alaut vispar da jebko. Attaisnojot ka esmu ticigs bet tadejadi darot jutos tomer labi! Un ok. greka tad nav! Baznaicam neticu, jo dzive tadi cilveki ka siet biezi baznica ari ir vislielakie dranki butibaaa. Ciest nevaru divkosibu!
18.06.2016 16:02 |
 
Reitings 1586
Reģ: 28.06.2015
Esmu ateiste. Par citu izvēli, kam ticēt, nav intereses. Pieņemu to, ka citiem ir reliģija, kam ticēt un sekot. Nevenu nemēģinu pārliecināt par savu taisnību. Vispār neiesaistos asās diskusijās par to, vai ir tas Dievs vai nav, bet gan vienkārši pasaku savu nostāju un viss. Tālākās diskusijās neielaižos.


Toties reliģiskos fanātiķus, kas visu attaisno ar savu ticību kaut kam, uzskatu, par, maigi sakot, psihiskiem neveseliem, kuriem vajadzīga palīdzība. (t) Es gan neesmu ārste, lai izteiktu kādas diagnozes...



Par budismu - neuztveru kā reliģiju, bet gan vairak kā filozofiju, dzīves mācību.
18.06.2016 16:03 |
 
Reitings 125
Reģ: 01.07.2014
tadi cilveki ka siet biezi baznica ari ir vislielakie dranki butibaaa.

Savā ziņā, Rīdziniece, Tev daļēji piekritīšu. Cilvēku-"draņķu" vienādi daudz var būt gan ticīgie, gan neticīgie. Nav jau ta svarīgi, vai tu sēdi baznīcā, bet reālajā dzīvē, piem., esi azarstpēlnieks, kauslis utml., tik pat labi vari visu mūžu godīgi strādāt, mīlēt un vēlēt visiem labu, būdams ne-kristietis.
18.06.2016 16:07 |
 
Reitings 790
Reģ: 08.11.2015
Nu sadi jau var sev alaut vispar da jebko. Attaisnojot ka esmu ticigs bet tadejadi darot jutos tomer labi

bet tas nav vienīgais aspekts, kuru izvērtē, jo lielu lomu budismā spēlē konfliktējošas attiecības. Pat, ja Tu jūties labi pats par sevi, bet ja Tev ir destruktīvas un konfliktējošas attiecības ar Tuvajiem cilvēkiem, tas nozīmē, ka Tu tiešām nedari kaut ko pareizi, vienkārši neesi to vēl sapratis.
Ideoloģija tādā veidā atrunā to, ka narkomānija, alkoholisms, vardarbība un tamlīdzīgas lietas, kas kaitē līdzpastāvēt ir nepieņemami.
18.06.2016 16:09 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!