Vai Latvijā valda nabadzība?

 
Reitings 601
Reģ: 14.07.2011
Viedokļi? Gan statisktikas datos balstīti, gan no personīgās pieredzes?

Nē, nekādu rakstu netapinu. Interesē diskusija.

Lai nebūtu no sērijas: pajautāju un pazudu, atbildēšu arī pati:

Ekonomiskā situācija ir atbilstoša salīdzinoši jaunas valsts statusam. Pastāv diezgan izeikta sociālā nevienlīdzība, netiek pienācīgi atalgots "melnais" darbs, turklāt ir dažas "apdalītās" profesijas, kurās arī pēc vairāku gadu studijām augstskolā ne visiem iespējams pelnīt vismaz vidējo algu - skolotāji, vidējais medicīnas personāls.
Atbilstoši vispasaules tendencēm, nereti daudz vairāk iespējams pelnīt izklaides industrijā (bieži bez izglītības) nekā, vaiga sviedros strādājot.
14.06.2016 00:54 |
 
10 gadi
Reitings 4388
Reģ: 30.09.2013
da kautvai sporta klubi.. apskataas cik arpus vasatas perioda tie ir pilni... tik daudzmums ir so sporta klubu bet dzila ziemas laikaa pec darbadienas baigaam butiab viis klubi parpilditi.. nu nabags nejietu uzsporta klubu ja veletos sportot :-D
14.06.2016 21:54 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
logiski ka ta air nuada kas cilvekiem ir palikusi paari - brivie lidzekli... taa nav nabadziba


Šim es protams piekrītu. Tāda nabadzība, kas valda, piemēram, dažās Āfrikas valstīs, LV tomēr nav, bet ar visu to, es neuzskatu ka dzīves līmenis LV ir normāls. Protams, ir vidusslānis, ir biezie, bet arī ļoti daudz maznodrošinātu cilvēku. Kaut gan tāpat uzskatu, ka cilvēki nedzīvo slikti, bet tas defoltā neatceļ to, ka tāpat esam stipri bēdīgā stāvoklī
14.06.2016 21:55 |
 
10 gadi
Reitings 4388
Reģ: 30.09.2013
meksikanka
tie nav nekadi mazie privatie pasakumi vip cilvekiem.. bet gan milzigi amsu pasakumi ar vairaku desmitu tukstoshu auditoriju...
pozitivus - bilete nedaudz zem 100 eur
weekend (igaunija) nieka 40-50km no lv robezas ko apmekle loti daudzi letinni- bilete pioe 100 eur

taspats kubana - bilete kautkas pie 50 vai 70 eur bija .. nezinu ka sogad.. pagajusogad cik redzeju bija tada cena
14.06.2016 21:56 |
 
10 gadi
Reitings 4388
Reģ: 30.09.2013
protasm nesaku ka dzivojam labi.. bet neuzskstu ka ir ari ta ka lielakotiesesam nabagi.. protasm nabadzigie mums ir bet nav gluzi tik daudz ka dazi iedomajas un kopeja aina nav varbut spidosha bet daudz labaka neka rada statistika
14.06.2016 21:58 |
 
Reitings 1821
Reģ: 13.02.2010
No populārās mūzikas festivāliem vienīgais, kura cena pietuvojas simtam, ir Positivus, ja esam sīkumaini. Summeris, LabaDaba u.c. maksā, augstākais, 35 - 40, un arī tikai tad, ja biļeti pērc pasākuma dienā. Taču nav lielas nepieciešamības šai cenu statistikai, jo tie 25 - 30 000 ļaužu, kuri apmeklē Pozīti, nav rādītājs nācijas labklājībai.
14.06.2016 22:01 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Vispār es arī piekrītu kabanam - Latvijā patiešām nabadzīgi cilvēki ir, bet mēs neesam nabadzīga valsts. Mēs piederam tam nelielajam % pasaules, kura ir pārtikusi.
14.06.2016 22:01 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
nu nejua cilveks gadu badojaas lai tiaki aizietu uz kadui pasaakumu un tur notreiktu sos iekrajumus.


Protams ka neviens gadu nebadojas, bet tajā pašā laikā ir dažādi tie gadījumi. Citiem kam nav tieši tajā mirklī tie līdzekļi biļetei iet pat ātros kredītus paņem. Citi laicīgi nevis no sos iekrājumiem ņem, bet gan savelk jostu lai realizētu. Vispār Latvijā jostas savilkšana ir ļoti izplatīta lieta, nav nabadzība, bet nav arī pārticība.

Es vispār savu mūžu neesmu bijusi uz pasākumu kur pati biļete ap 100 eur maksātu, jo es vienkārši tādas izpriecas ne vienmēr esmu varējusi atļauties, ne arī esmu uzskatījusi to par vajadzīgu priekš viena pasākuma iztērēt tādu naudu lai tik pielietos.
14.06.2016 22:02 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Pie tam tie kas tiešām iet uz tiem lielajiem un dārgajiem pasākumiem, tomēr ir viena un tā pati publika +/-
14.06.2016 22:03 |
 
10 gadi
Reitings 4388
Reģ: 30.09.2013
es vispaar uz muzikas festivaalui pedejo rezi biju ja nemaldos pirms kaadiem 5-6 gadiem..
man tie neinterese -neredzu lielu jegu amksat kaut 30 eur par bileti utt.. ja jaklausas neerti fonogramma, skatuvi nereti vispaar knapi redzi (tatad gandrizvai taspats aks majaas uz austinam klaustities) + nevari kartigi izguleties teti ja apkart staiga visadi dzeraaji un blaustaas, un gribi vai ne rodas visadi papildus izdevumi - nu retais vares 2-3 dienas istikt bez nevienas sltaas edienreizes... bez alko festinjaa utt....
des prieksroku dodu citadaaka veida izklaideem
14.06.2016 22:09 |
 
Reitings 522
Reģ: 28.11.2013
Nu tad par biļetēm. Positivus 3 dienu biļete ap 100 E.
14.06.2016 22:09 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
amsterdama, mūsu vecīši, vismaz 80, ja ne visi 90 procenti no tiem, varētu plānot uz vella paraušanu, bet par savu pensiju uz Grieķiju aizbraukt nevar un nevarēs.
Bet par to valsts sponsorēšanu. Es gan tagad nepastāvu uz savu vārdu patiesu, jo patiesi neesmu interesējusies vai tas tā ir vai nav, bet reiz Tenerifē runāju ar vācu pensionāriem un viņi man teica, ka viņiem valts reizi gadā "uzauc" ceļojumu uz siltajām zemēm. Respektīvi - viņi var izvēlēties - doties uz sanatoriju, vai pa lēto aizdoties uz siltajām zemēm.

Un es ne reizi neesmu teikusi, ka esmu pret budžeta plānošanu. Es teicu, ka es to nemāku darīt.
14.06.2016 22:25 |
 
Reitings 120
Reģ: 14.12.2012
Noteikt festivālu apmeklēšanu kā rādītāju nabadzības neesamībai nav īsti pareizi. Tikpat labi var pateikt, ka cilvēks, kas 1x gadā ir nopircis zāles abonementu ir baigi turīgais. Varbūt nabadzība ir par skaļu teikts, taču zema pirktspēja būtu gan vietā. Nu nav normāli, ka ir jāknapinās ar ēšanu un jāstaigā ar vienu kreklu 3 gadus, lai tikai sakrātu kaut kādam braucienam uz 5 dienām uz siltajām zemēm.
14.06.2016 23:01 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Kāpēc jūs uzskatāt festivālu apmeklējumu pat turīguma pazīmi? :-D Ja godīgi, es festivālā a la Pozitivus varētu atļauties piedalīties kaut katru mēnesi un vēl draugiem uzsaukt, bet ne reizi neesmu to darījusi, man gan tā mūzika, gan publika uzdzen šermuļus. Tad es labāk nopērku teātra biļeti pa 30 EUR vai apmeklēju koncertu Dzintaru koncertzālē. Vai aizbraucu uz Angliju ekskursijā, vienalga.
14.06.2016 23:24 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
Jā, Latvija IR nabadzīga valsts un fakts, ka Latvija ir trešā nabadzīgākā valsts Eiropas Savienībā, galu galā, nav, atvainojos, no pēcpuses izrauts. Protams, ja mēs skatāmies uz to, cik daudz automašīnu vakaros atrodas Dominas autostāvvietā vai uz to, cik daudz cilvēku var atļauties apmeklēt saviesīgus pasākumus, var šķist, ka dzīvojam pasaku zemē, kurā, kā jau valda šejienes uzskats, visi var nopelnīt vismaz četrciparu skaitli, taču tie, kuri nevar, ir stulbi sliņķi, kuri nevēlas dzīvē tiekties uz augšu. Šajā sakarā man gribas atgādināt, ka Latvija nesastāv tikai no Rīgas vien. Mazpilsētā no kuras nāku es, valda liels bezdarbs un uz vienu vakanci nereti piesakās vismaz 50 cilvēku. Nereti valda diezgan liela bezspēcība un nomāktība, kura jūtama gaisā un manāma cilvēku sejās. Diemžēl, ne visiem dzīve piespēlē iespēju/laiku/līdzekļus, lai atļautu doties studēt, taču tas, ja cilvēks savu kasiera apliecību iegūst vietējos NVA kursos, nevis izmācās par advokātu prestižā augstskolā, nepadara viņu par pilnīgu idiotu, kurš ne uz ko dzīvē nav spējīgs. Runa iet par atalgojumu Latvijā. Tas nav normāli, ka cilvēki, neatkarīgi no tā, kādu amatu ieņem, nesaņem vismaz tādu summu ar kuru būtu iespējams normāli dzīvot, ne rēķināt - sanāks šomēnes samaksāt par dzīvokli vai ne. Un man vienalga - esi jurists vai tualetes apkopējs. Arī tualetes apkopējs ir tikai cilvēks un arī viņš grib ēst un viņam nav jājūtas vainīgam par to, ka nav bijis tik apdāvināts, lai izmācītos par neiroķirurgu. Nav normāli, ka pensionāri par saviem 70 darba gadiem saņem 300 eiro lielu pensiju. Nav normāli, ja īres dzīvokļu cenas ir divreiz lielākas kā atalgojums ko saņem lielākā daļa cilvēku. Nav normāli, ka veselības aprūpe ir tikai bagāto privilēģija.
Tad jājautā - kāpēc cilvēki labprātāk pavada laiku ravējot zemenes Anglijā, nevis strādā Latvijā tīrāku darbu, ja jau tā ir tik bagāta valsts? Varbūt tāpēc, ka ārzemēs vismaz redzi sava darba rezultātu? Kāpēc man zināmi cilvēki strādājot vienkāršus darbiņus (istabene, trauku mazgātājs u.c.) var radiem uz Latviju atsūtīt kādu lieku eiro, taču Latvijā trauku mazgātājs uz rokas saņems labi ja 200 eiro?
Loģiski, kamēr skaitīsim meršus uz ielām un dzīvosim savā sapņu burbulī, varēsim uzskatīt, ka Latvija ir bagāta valsts un tikai tie, kuri saņem minimālo algu, ir tupi idioti, taču reizēm varbūt tomēr ir vērts paskatīties uz visu mazliet skeptiskāk no malas, padomājot par to, kāpēc Latvija jau n-tos gadus nav sasniegusi attīstītas valsts līmeni. Nevajag nemaz par piemēru ņemt tādas valstis kā Nīderlande vai Zviedrija. Pietiks ar to pašu Igauniju.
14.06.2016 23:30 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Nez, es pirku Positivusu visu dienu biļeti ar telts vietu par 60 eiro. Lēti nav, bet arī 100 eiro nav. Dezinformācija. Neviens nesaka, ka visi, kas apmeklē Positivusu, nogaida līdz festivāla tuvošanos un pēdējās dienās nopērk biļeti par uzcenotām cenām.
14.06.2016 23:32 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
tb tīrāku (slīprakstā, nevis boldā)
14.06.2016 23:33 |
 
Reitings 170
Reģ: 16.03.2016
Tak ko tu pūlies Ophelia. Mani fascinē ka visu laiku lasu rakstus un komentārus, kuros pat briti sūdzas par zemām algām, augstām cenām, nevienlīdzību un nabadzību - bet re letiņi sevi uzskata par bagātiem, lai gan dzīvo kā nošņurkuši suņi psrs stilā un ja saslimst, tad jāiet uz tv un jālūdzas pēc ziedojumiem, jo pašiem naudas nav un valstij arī pohuj :D
14.06.2016 23:49 |
 
Reitings 170
Reģ: 16.03.2016
Atgādināšu, ka Karalistē pirktspēja ir gandrīz 3x augstāka nekā LV :D Bet nē, jūs ko, LV ir pārtikusi zeme!
14.06.2016 23:51 |
 
Reitings 56
Reģ: 29.01.2009
Dzīvoju laukos. Bezdarbs. Ja esi stiprs vīrietis darbs mežā būs ar dźērāj večiem. P3lnīsi kā viņi 10 e diena,jo citas iespejas nav. Kaut tev ir vairakas tiesibas netiec citur jo cits citu iesaka darba. Radu busana pa gateriem un sievietem pa veikaliem. Un ja tiec veimkala tada sieviesu sabiedriba nevar padtradat. Vajag tadu mugurkaulu.jo atri ized. Kas strada visu muzu veikala citus begrib. Tik tas pasas kaur veikali izput un nak citi. Pat lai tiritu ielas 6 m jabut bezdarbniekam. Un katru gadu no gada savu laiku nostada vienas un tas pasas sievietes. Un pamegini tik iejsukties rinda. Agrakais simtlatnieks - pavalsts malkas un visu gadu atkal nauda ka pabalsts. Problemu daudz. Bet pilseta loti daudz jaunu masinu. Darbi talu prom un vakaros masinu straumites uz majam. Vietejie dome tikai radi,znoti un vedeklas. Atvainojos par klusam.nebija pacietiba garumzimes rakstit. Jo palikt un te cinieties ka pelni 200 e . Un nodoklus nemaksa es nezinu kas ras ir patriotisms vai navadziba? Butu tik daudz ko rakstit.
14.06.2016 23:53 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
Visions_, nevaru nepiekrist. Par veselību trāpīts desmitniekā. Cilvēks-parastais Latvijā mierīgi var nomirt, jo ar savu minimālo algu nez vai varēs atļauties apmeklēt ārstus, taču valstij, kā jau vienmēr, vienalga. Cik nav jau ziņās un presē atklausīta tā frāze "(..) bet valsts šo iespēju nesponsorē."
14.06.2016 23:57 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits