Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pārtikas plāns nedēļai

 
Reitings 833
Reģ: 10.03.2013
Jau labu laiku pārtikas iepirkšana mani ļoti nogurdina + aptrūkstās idejas gatavošanai. Vai veidojat plānu nedēļai, ko pirksiet un gatavosiet? Vai sanāk pieturēties pie plāna un iepirkties mazāk?
Kādi ir jūsu must have produkti, bez kuriem nevarat iztikt?

09.06.2016 10:56 |
 
Reitings 136
Reģ: 22.07.2015
Es mēģinu saplānot 2-3 dienām uz priekšu, nedēļai nesanāk. Cenšos netērēt pārtikai vairāk par 50eur nedēļā, ir grūti.
Mūsu mājās "must have" produkti - olas, piens, krējums, vasarā zaļumi (gurķi, tomāti).
09.06.2016 11:04 |
 
Reitings 177
Reģ: 29.01.2009
Gatavojam ēdienkarti nedēļai.
Uz veikalu dodos ar sarakstu, bet tas nenozīmē ka nepērku neko lieku, tas nozīmē tikai to ka nopērku visu to kas nepieciešams konkrēto ēdienu pagatavošanai.
Mums arī produkti kas ir visu laiku, olas, piens, sviests, krējums, kafija, gurķi, tomāti, cepumi.
09.06.2016 11:08 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Veidoju sarakstu, pie kura arī veiksmīgi pieturamies, lai gan grēkojam ar saldējumu, ķiršiem un zemenēm, tie vienmēr tiek pirkti klāt nedēļas laikā. Katru nedēļu pērkam tītara šķiņķi, rīsus, griķus, cūkgaļu, burkānus, rudzu maizi, kukurūzas galetes,saulē kaltētus tomātus un gurķus. Pārējais mainās. Nākošnedēļ būs tītars ar dārzeņiem, saulē kaltētu tomātu salāti ar cūkgaļas cepeti, aukstā skābeņu zupa, griķu un rīsu putras brokastīm, plovs, ka arī dārzeņu zupa. Ja no laukiem tikšu pie meža zemeņu pakas, tad būs tikai zemenes, neko citu nevajadzēs :)
09.06.2016 11:09 |
 
Reitings 833
Reģ: 10.03.2013
Manā pēdējo nedēļu sarakstā ir vistas fileja, saulē kaltēti tomāti, mazie tomātiņi, čabatas, brī vai kamambērs, baziliks, noteikti gurķis (bez gurķiem es iztikt nevaru, tam vienmēr jābūt ledusskapī), makaroni, tuncis, salātlapas. Un grēkoju ar vīnu, katru nedēļu vismaz viena pudele.
09.06.2016 11:13 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Jā, katru nedēļu, uz lapas pierakstu ēdienu un attiecīgos produktus, uz virtuves tāfeles sarakstu ēdienus, kas attiecīgajā nedēļā ir plānā. Lai iepirktu produktus, ir saraksts veikalam un atsevišķs - tirgum, neko ārpus saraksta (ja neskaita vīnu/alu) nepērkam. Must have produkti nav, ja neskaita ūdeni.
09.06.2016 11:15 |
 
Reitings 651
Reģ: 29.01.2009
Tieshi gatavojos ineta iet pasutit partiku jo esam palikushi bez masinas. Parastos apstakljos meginu iepirkt nedeljai. Staigajot pa veikalu izdomaju ko taisishu. Must have produkts ir galja. Viram ja edienreize nav gala, nevarot paest :'-(
09.06.2016 11:21 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Es arī sastādu ēdienkarti nedēļai un pasūtu produktus ar piegādi uz mājām. Ērti, bez stresa un ietaupot laiku un naudu.

Vakariņu ideju trūkums un vienveidība nav saistīta ar nedēļas plānu - internetā ir milzums recepšu, ko iespējams variēt un saplānot tā, lai būtu dažādība un tas nemaksātu kaudzi naudas. Piemēram, šonedēļ:
1. Kāpostu tīteņi (jāpērk rīsi, maltā gaļa, kāposti, tomāti, paprika)
2. Cūkgaļas stir-fry ar nūdelēm (cūkgaļa, kāposti, paprika, brokoļi, zaļās pupiņas, burkāni, nūdeles)
3. Vistas gaļas plovs (rīsi, vistas gaļa, burkāni, tomāti)
4. Moo-shoo cūkgaļa ar olu rīsiem (cūkgaļa, rīsi, olas, sēnes, kāposti, puravi)
5. Vistas gaļas tako (tortillas, vista, tomāti, kāposti)
Sesdien, svētdien ēdam ārpus mājas / pasūtam ēdienu uz mājās / ēdam pelmeņus - man ir brīvdienas un es atsakos iet virtuvē 8-)

Kā redzams, produkti atkārtojas, bet ēdienkarte nav vienveidīga. Garšvielas utml. nenorādīju, jo tās ir tās lietas, kas vienmēr ir mājās - eļļa, sojas mērce, dažādas garšvielas, tomātu pasta utt. Galvenais izrēķināt, cik daudz jāpērk konkrētais produkts, lai nekas nepaliktu pāri. Ja kaut kas paliek pāri piektdienā vai sestdienā uztaisu sacepumu/ mega stir-fry / zupu, kurā tiek salikti visi iespējamie dārzeņu pārpalikumi. :-D
09.06.2016 11:22 |
 
Reitings 833
Reģ: 10.03.2013
Mans slinkuma ēdiens ir makaroni ar tunci vai vistas fileja ar jau gatavajām ķīniešu mērcēm, piegriežot papriku un sīpolu. Man arī galvenais, lai ēdiens nesanāk dārgs un ir maksimāli ātri uztaisāms.
09.06.2016 11:25 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
sestdien vai svētdien sapērku visu nedēļai uz priekšu jau laikus izdomājot, ko ēdīsim. Ievēroju, ka tā arī labi ietaupās nauda. Mans must have produkts - svaigas zivis! Tās pērku vienmēr!
09.06.2016 11:43 |
 
Reitings 1724
Reģ: 01.02.2013
Must have - noteikti piens, ūdens. Pārējie var būt, var nebūt, bet parasti mājās ir arī olu paka, manna+ievārījums, kaut kādi rīsi/makaroni/grūbas, ja nu nav naudas nekam īsti, tad ar tiem var paēst :D
Plānu netaisu, bet, kopš finansiālais stāvoklis liek piedomāt, aptuveni galvā izdomāju kādām pāris dienām uz priekšu, gatavoju arī tā, lai pietiek nākamajai dienai. Orientējos centrāltirgū - gan cenās, gan tirgotājos; zinu kā vienkāršas, lētas lietas pagatavot gardi, neiztērējot daudz līdzekļu. Ārpus tā visa - patērēju padaudz saldumu, reizēm alus/vīns.
09.06.2016 11:53 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Pamatu perku 2 x menesi. Risus, grikus, skeltos zirnus, pupinas, makaronus, kartupelus.

galu lieku saldetava un ari saperku biezi vien 2 nedelam. Dazadu, ta ka ko un ka gatavosu izdomaju velak. Biexakn ieperku piena produktus, darzenus...tomatus un tml.


galu perku dazadu, vistas akninas, veselas vistas skatos kur atlaude perku uzreiz 4 vismaz tur sadalot ir gan zuoai gan fileja, gan kajas, gan sparni daudz izdevigak . Karbonadi, cauraudzi, lielllopa galu. Tapat zivis...


vel ilgakam laikam ieperku nu 1 reiz menesi konservus. Zirnus, marinetas bietes burcina, kukuruzu, tomatu merci un etc. sprotes, tunci un etc.


ellu, kafiju, teju ari reizi menesi , kafij aman aiziet aomeram 3 lielas 500 gr pakas. vel menesim saperku garsvielas.
09.06.2016 11:57 |
 
Reitings 1609
Reģ: 03.03.2013
Iepērkot katru dienu,katru otro dienu,jo pērku svaigus dārzeņus un augļus,kurus ledusskapī neturu.Galvenie produkti bez kuriem mājas liekas "tukša" ir griķi,rīsi,makaroni,dārzeņi,augļi,tofu,zaļumi,pupas-tie vienmēr ir mājās.
09.06.2016 12:04 |
 
Reitings 26
Reģ: 26.10.2015
Mani vienīgo izbrīna šīs kārtīgās ēdiena plānotājas? Tas, protams, labā nozīmē! Mēs braucam uz veikalu, kad gribas ēst, neko neplānojam. Bet laikam jāsāk, pieńemu, ka tā var patiesi ietaupīt!
09.06.2016 13:10 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Preku risus, grikus, makaronus,kartupelus. Darzenus vasara ir seviski.
Tapat turu olas, jogurtu majas. Ta ipasi neko neplanoju
09.06.2016 13:18 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Parasti uz veikalu dodamies 7dienā-iepērkam nedēļai.
Mērķis-iepirkt visu 7 vakariņām un 7 brokastīm+mazliet našķi.
Draugs pusdienas ēd darbā, es sev ņemu līdz to, kas palicis no vakariņām.

Pirkumā ietilpst:
piedevas, kas iet uz beigām( griķi, rīsi makaroni u.c.)
svaiga gaļa, lai pietiek līdz 4dienai aptuveni(lai nesabojājas)
pusfabrikāti( jā, jā, fui)-cīsiņi, nagetes, saldētie dārzeņi-reizēm, kad gribas fiksi paēst(brīvdienās, parasti)
maize, galetes, siers brokastīm
šis tas no dārzeņiem, augļiem
pārējie sīkumi

nedēļas laikā sev pērku vēl dārzeņus un augļus, našķus(s)


Svarīgi ir izplānot visu līdz 4dienai, jo brīvdienas paredzēt nav iespējams-vai vispār būsim mājās.

uz 2 cilvēkiem ar šādu dzīvesveidu ir ok, ģimenei ar bērniem gan jau vismaz 2x nedēļā jāveic iepirkšanās
09.06.2016 13:28 |
 
Reitings 909
Reģ: 20.01.2016
Mums šis nestrādā. Tagad esam sākuši taisīt ēdienu uz divām dienām, bet tā saplānot visai nedēļai - neder. Ļoti daudz sanāk ēst ārpus mājas, īpaši vasaras sezonā, ja vakarā kaut kur aizbraucam, tad ieskrienam kādā kafenē un paēdam tur. Mums vienkāršāk ir izplānot tām divām dienām, aizbraukt uz veikalu un nopirkt to, kas nepieciešams konkrētajam ēdienam.
09.06.2016 13:32 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
Parasti uz veikalu dodamies 7dienā-iepērkam nedēļai.
Mērķis-iepirkt visu 7 vakariņām un 7 brokastīm+mazliet našķi.

+++
09.06.2016 13:35 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Uzsākot kopdzīvi, iepirkāmies 2x nedēļā, bet tad secinājām, ka tas process ir baigais laika zaglis( jo nu ne jau piemājas veikaliņā iepērkamies). Laika taupīšanas nolūkos arī plānoju ēdienu uz 2 dienām-plovu, zupas, karbonādes pavairāk, lai nav jāstāv pie plīts katru vakaru.
09.06.2016 13:36 |
 
Reitings 833
Reģ: 10.03.2013
Pati vasaras sezonā varētu iztikt tikai no salātiem un uzkodām, bet nu vīrietim vajag gaļu un katru dienu ko jaunu, tad nu mana fantāzija jau ir apstājusies un nākas diezgan bieži atkārtoties.
09.06.2016 13:41 |
 
Reitings 14
Reģ: 10.04.2016
Lemončik, kāpēc viņš pats sev nevar uztaisīt?
09.06.2016 13:50 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits