Ar to skaidrošanu latviski īstenībā ir diezgan slideni, jo jā, bērns varbūt sapratīs vairāk, bet, pierodot pie tā, vidusskolā, kur runās tīri angliski skolotājs bez pielaidēm, būs grūti, jo nebūs tik liels vārdu krājums izveidojies, lai +/- raiti komunicētu ar skolotāju, saprastu uzdotā nosacījumus, izpaustos esejās, vēstulēs etc. To es saku pēc savas pieredzes.
Iekalt galvā iesaku tikai laiku formas, artikulu lietošanu un tamlīdzīgas gramatikas lietas. Pārējo būtu jāmācās pašplūsmā - lasot vieglus un ne tik vieglus tekstus/ grāmatas angliski, skatīties multfilmas angļu valodā, klausīties dziesmas angliski (piedomā par mūzikas gaumes veidošanos!!), lai varētu pierast pie valodas. Ja mamma saprot angļu valodu sarunvalodas līmenī, tad varat arī ik pa laikam ikdienas sarunās iepīt teikumus angļu valodā. Kā jau minēju - pie valodas ir jāpierod. Jālauž, jālauž, kamēr izlauzīs to ceļu vieglāku. Par to, vai to var izdarīt ar palīgmateriāliem latviešu valodā (nedomāju šeit vārdnīcas) - šaubos. Ja kaut kas mācību stundā bērnam nav skaidrs, var taču atzīmēt konkrēto vietu un mājās, ar interneta vai vārdnīcu palīdzību, izpētīt padziļinātāk.
Protams, ir arī privātskolotājs kā iespēja, vienīgi - te arī ir iespēja tikt pie skolotāja, kurš pamatā runās angliski. Man tā bija. Sākumā bija dīvaini, bet kaut kā jāatbild vai jājautā bija un sāku grozīties ārā no neziņas.
Ir taču vasara! Ja bērnam nav nometņu 3 mēnešu garumā, tad meklējiet tik grāmatas angļu valodā (sāciet ar plānākajām un tik turpiniet lasīt), lai acis pierod pie angļu valodas. Mācieties pamatformas, vārdus. Lēnām, mierīgi, bet no galvas, un pēc tam pielietojiet tos kaut vai ikdienas sarunās. Ir svarīgi sagatavot bāzi, savādāk vidusskolā, kur vārdus liek tiešām iekalt no galvas, kā arī liek rakstīt esejas, gatavot prezentācijas, būs milzīgas problēmas (šis nav no zila gaisa izrauts fakts, bet gan ļoti reāls un no pašas pieredzes saistībā ar klasesbiedriem!).