Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kaa iemacities pastaveet par sevi?

 
Reitings 3
Reģ: 17.09.2014
Pusaudzu gados, kaa jau daudzas no mums, cietu no apsmiesanas - ne katru dienu 12 skolas gadu garumaa, bet ik pa laikam. Katru gadu bija kaadi cilveeki kam kaut kas manaa izskataa, uzvedibaa, izteiksanaas manieree nepatika. Taa kaa toreiz biju loti jutigs un uz macibam tendeets beerns, kurs skolaa ipasi nevienam preti nerunaaja un nebiju ari starp populaarajiem berniem, tad toreiz vienkarsi sedeeju, klausijos ko citi par mani saka, pacietu papiiru meshanu uz sevi bez nevienas sudziibas un ljaavu sevi saukt rupjos vaardos.. un taa taalaak. Raudaaju tikai tad, kad biju maajas un par savaam emocijaam laavu uzzinaat tikai papiiram un pildspalvai.
Lai vai kaa, ne par to ir staasts. Tagad jau esmu izaugusi un ir atkal citas, pieauguso probleemas. Bet vienmeer man grutibas sagaadaa pastavesana par sevi. Ja man kaut kas nepatiik, ja kaads izsaka pieziimi vai aizskarosu joku par manu izskatu ( vai dzivesveidu..), es tikai staaveesu un smaidiisu. Kad mani apsmej, man vienkarsi pazuud pamats zem kaajaam un smadzenes apstaajas, lai izdomaatu ko pateikt pretii. Visaadi gadaas, kaut vai apkopeeja sporta klubaa, paardeveeja neomaa, dusmiigas tantes uz ielas, radinieki, darba koleegi - ja vini man nepamatoti kaut ko pateiks, es nespesu neko atbildeet un paraadiit, ka pret mani vajag iztureties ar cienju. Juutos kaa upuris un nezinu, ko man ar so probleemu dariit. Kameer citi var savu garastavokli, domas un probleemas izgaazt uz manis. Kadi padomi?
23.05.2016 14:58 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Runā.
Tu pati ļauj citiem sev uzbrukt, ja jau tikai smaidi, kad aizskar.
Izsakies un atbildi pretī.
23.05.2016 15:04 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Pirmām kārtām - iemācies neņemt to visu galvā. Kas Tevi neaizskar, nevar Tevi ievainot. Un tad, ja iemācīsies uztvert ar vienaldzību, spēsi arī pretī mierīgi atbildēt. Kādas ir tās situācijas, kad var uzbraukt veikalā vai sporta klubā?
23.05.2016 15:10 |
 
10 gadi
Reitings 530
Reģ: 23.04.2011
Hmm , ko gan var pateikt cilvēkam kas nav savā omā?
Pateiksi kko pretī, tas vēl kko pretī. Beigās būs strīds un garastāvoklis sabojāts. Nezinu vai tā skaitās vāja cilvēka pazīme,bet es parasti neņemu galvā kāpēc man būtu jāklausās kādas muļķības.
23.05.2016 15:24 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nu man ir ļoti izteikta flegmatisma iezīme. Līdz ar to vnk "lēni aiziet" un ir līdzīgi, kā saki, ka vienkārši stāvi un neko nedari, kamēr kāds cits rupji uzvedas vai izrunājas. Tikai... man pie reizes arī reāli vienalga par to visu! Retos gadījumos pārdzīvoju, ka kaut ko neesmu atbildējusi.

Varbūt tu arī esi flegmatiskas dabas? Beidz pārdzīvot! Kā reiz tava vienaldzība (vismaz sķietamā) ir labākā atbilde! ;-)
23.05.2016 15:29 |
 
Reitings 310
Reģ: 08.08.2015
Man palīdzēja īstais cilvēks īstajā vietā un laikā ar to, ka viņš bija ļoti pašpārliecināts. Ja kāds cits viņu apvainoja, nomelnoja, tad mācēja pateikt kodolīgi pretī vai vienkārši pavīpsnāt. Vairāk šo cilvēku iepazīstot, protams, sapratu, ka viņš nav pati pilnība (un nevar būt, jo tā pasaule iekārtota), bet tā vietā, lai to izrādītu sabiedrībai, šis cilvēks spēja radīt iespaidu, ka apkārtējie ir zemāk par viņu.
Nedomāju, ka ar uzbraucienu atpakaļ baigi kaut ko līdzēsi; visticamāk, ka strīdu tikai padziļināsi. Ieteiktu celt savu pašapziņu, atrodot sevī īpašības, kas simpatizē sev pašai. Atrast tos lielākos plusus. Jo stiprus cilvēkus nevar aizvainot. Kļūsti stipra un ar paceltu galvu dodies tālāk.:-)
23.05.2016 15:38 |
 
Reitings 28552
Reģ: 11.02.2015
Tā īstā "mierā būšanai ar sevi" atnāks tikai ar laiku.
Ja Tavā gadījumā tie aizrādījumi/replikas ir no vienas operas, tad arī visām vari izdomāt vienu atbildi, kaut vai tādu : "Savu viedokli varat pataupīt kādam, kuru tas interesē" vai "Man tā ir labi, iesaku lieki manās darīšanās nebāzties, risiniet paši savu dzīvi", vai elementāro: "Paldies, jums nejautāju!" Nu vienalga. Kāda jau frāzīte labāk patīk. Un automātiski vienkārši šauj pretī. Domāju, ar laiku tas arī palīdzētu noskaņoties, ka Tev tiešām ir vienalga kaut kādi garāmejošie viedokļi, jo katram sava dzīve jādzīvo ;)

P.S. Man arī ir mazliet flegmatisms. Pateikt varu daudz ko un par sevi pastāvēt, bet pēc nestandarta situācijām gadās tā, ka aizej mājās un domā - ai, vajadzēja vēl šito pateikt! :D Tas tā trāpīgāk un sulīgāk būtu bijis :D
23.05.2016 15:46 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Nu viens piemērs - vienreiz tramvajā ar draugiem runājām par astroloģiju kaut ko - laikam skaitīju vienam, kur viņam atrodas Mēness. :D Pēkšņi man viena sieviete - agresīvi noskaņota kristiete - sāk braukt virsū par to, ka tad, ja nodarbošos ar šādām lietām, nonākšu ellē. Atbildēju, ka no tieši no turienes es jau nāku. Viņa nošausminājās, sāka man stāstīt, cik tas ir ķecerīgi, ka viņa par mani lūgšoties, ka es nu tāda grēciniece, ka tik turies. Bija pienākusi mūsu pietura un kāpām laukā, viņa vēl nopakaļ kaut ko sauca, bet es ar smaidu uz lūpām atvadījos ar frāzi no kādas leģionāru dziesmas - 'un tik un tā pēc nāves reiz mēs ellē tiksimies' :D

Viņas uzbraucieni jau mani nekādā veidā neaizvainoja, jo nu come on, bet tas jau nenozīmē, ka man mierīgi jāklausās, kā šī tur pesteļo. :-D8-)
23.05.2016 16:15 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nu bet kāda jega kaut ko atbildēt? Nesaku, ka vienmēr nav tās jēgas, bet nu pa lielam... Kas mainīsies? Var tak vnk neklausīties vai vispār aiziet prom. Tukša mutes dzesēšana arī nedaiļo kā vienu tā otru pusi.
23.05.2016 16:19 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Kāpēc neatbildēt, ja var atbildēt? Nav jau jāatbild ar lamu vārdiem, apsaukāšanos vai tamlīdzīgi, bet kāpēc paciest uzbraucienus? Nepārprotiet, es nekliedzu un netrakoju, vienmēr viss pieklājības robežās un tik diplomātiski, cik vien tas iespējams. Varbūt tas ir cita veida flegmatisms. :D
23.05.2016 16:24 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Ir cilveeki, kuri ir jaaliek pie vietas, savaadaak taa robezha, ko vini paarkaapj, kluus arvien lielaaka. Parasti, ja taadiem vienu reizi atceert kaut ko pretii, viniem pashiem uzreiz "aste starp kaajaam". Bet, ja vienreiz/otreiz pakluseesi, tad kaaps uz galvas arvien vairaak. Bet tas par taadiem, ar kuriem regulaari jaakontakteejas, sveshos var arii noignoreet.
23.05.2016 16:35 |
 
Reitings 385
Reģ: 14.06.2015
Es arī esmu flegmatiķe un parasti nespēju ātrumā izdomāt, ko īsti atbildēt uzbraucieniem. Agrāk mēdzu ņemt pie sirds, bet tagad ir dziļi vienalga, ko kāds īgns cilvēks par mani domā. Parasti šie cilvēki cenšas norādīt uz citu trūkumiem, lai slēptu savus. Vienkārši atbildes vietā pasmaidu un pasaku, piemēram, "Paskaties uz sevi un tad vērtē mani. " vai arī "Tu neesi es, lai par mani spriestu." Vienkārši iemācies neņemt tādus cilvēkus galvā, atceries, ka tu esi unikāla ar saviem talantiem un citiem nav tiesību tevi aizvainot. Ar tādu pārliecību arī atbildi, jo tu jau esi augstāk par tiem aizvainotājiem. ;-)
23.05.2016 17:05 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Es parasti vienkārši ignorēju vai izliekos, ka nedzirdu aizvainojumus un tikai smaidu, un, cik esmu novērojusi, cilvēkus tas kaitina vēl vairāk, nekā tas, ja es teiktu ko pretī. :D
23.05.2016 17:11 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Spīdola, jo vnk no tās atbildes nav nekādas jēgas. Viena lieta, ja nākas uzklausīt rupjību no pazīstama cilvēka vai tāda, kurš visu laiku nespēj savaldīt savu muti un nākas ar tādu bieži tikties (darbā, skolā utt.), bet nu random svešinieks uz ielas?.. Ko tava atbilde deva šajā gadījumā vai ko mainīja? Neko. Kā jau teicu - tukša mutes dzesēšana un nolaišanās līdz tam pašam līmenim.

Viena galējība, kad ir grūtības vārdus vispār dabūt pa muti laukā, un otra - kad nevar tos savaldīt un obligāti kaut kas jāatbild vienmēr. ;-) (Neattiecunu to uz tevi, Spīdola)
23.05.2016 17:13 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Ko tava atbilde deva šajā gadījumā vai ko mainīja? Neko.


Objektīvi neko, bet subjektīvi man ļoti daudz mainīja tas, ka aptuveni tai pat vecumā es arī iemācījos vārdiski pastāvēt par sevi (nu ap 21 tas bija). Es kādreiz vidusskolā biju ļoti klusa un kautrīga, un ļoti ņēmu pie sirds visādus uzbraucienus un vispār skatienus, jo man šķita, ka ir kaut kāds nosodījums vai tamlīdzīgi. Un tad tā mana klusēšana bija nevis dēļ tā, ka man ir vienalga, bet tāpēc, ka kautrējos kaut ko pateikt pretī (pat galvā jau bija teksts, ko pateikt, bet ārā nenāca). Un tad aptuveni ap to 20-21 gada vecumu tas viss mainījās, nezinu, auga pašpārliecinātība, un man šādas situācijas tieši kalpoja kā treniņš teikt to, ko domāju, nekautrēties un pastāvēt par sevi, ja ir tāda nepieciešamība.

Tāpēc, pēc savas pieredzes spriežot, ja cilvēkam kremt tas, ka viņam brauc virsū, tad varbūt uzreiz pārlekt uz to "man vienalga" stadiju un justies labi, neko neatbildot, arī neizdosies.
23.05.2016 17:25 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
spīdola , man līdzīgi bija un tad kad saņēmos un kaut ko pateicu jutu gandarījumu par sevi. Vienīgi man joprojām, reizēm, ir ko teikt, bet kaut kā noklusēju vai arī nenoreağēju un tad mājās ienāk laba atbilde galvā.

Laikam tiešām vienkārši neņemt galvā. Saprast, ka viņi ne cik nav labāki par tevi un viņu vārdiem nav nozīme. Kad ir vienalga tad vieglāk necepties. Es arī cenšos :-D

Bet ja no kāda tuva cilvēka tad gan var mierīgi uzjautāt kas par lietu, ka tā
24.05.2016 13:04 |
 
Reitings 646
Reģ: 23.02.2015
Man tas džeks, kurš mani apsmēja skolā katru dienu, nomira.
Tas bija neizturami skolas laikā.
Katru dienu viņš ņirgājās par mani.
Tas bija drausmīgākie laiki manā dzīvē!!!
Vienā brīdī bieži negāju uz skolu.
Saprotu, ka šo nav ētiski rakstīt.(s)
24.05.2016 17:25 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
tach nenjem piere pofig tadi
24.05.2016 17:53 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits