Citu kritizēšana

 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Vai jums ir svarīga citu cilvēku-draugu, radu, paziņu, kolēģu utt. dzīvesvieta, tās iekārtojums, vai ir svarīgi cik tālos ceļojumos brauc citi, cik dārgu kosmētiku, kādu telefonu viņi lieto, ar kādu auto pārvietojas? Vai kritizējat, atklāti vai aiz muguras, ja, piemēram, lieto kādu nedārgu telefonu vai, ja dzīvoklī viss nav gluži jauns?
Man personīgi ir vienalga par citiem, kādā mājvietā citi dzīvo, ar kādu auto brauc (ja tiešām kas nepatiktu, neietu pie viņiem ciemos vai nekāptu viņu mašīnā, uzskatot, ka tā ir mana problēma).
Bet pēdējā laikā kaut kā dikti daudz nācies sastapties ar to, ka aiz muguras vai atklāti apliek citu īpašumus, negribas pat šādus cilvēkus pie sevis uz māju aicināt ciemos. ja pirms dažiem gadiem ar to cilvēku varējām no palietotām krūzītēm dzert alu koju istabiņā un justies labi, priecājoties par atpūtu, tad tagad pēc tikšanās jāklausās negācijas, ka kādam tur mājās televizors nepareizajā izmērā, un vīns ieliets ne tādās glāzes.
Es tā domāju, vai man vienīgajai nākas sastapties ar cilvēkiem, kuriem tīk kritizēt citus vai tā tāda vispārīga tendence mūsdienās?
14.05.2016 10:37 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Manuprāt, tā nav citu darīšana, kā cilvēks izvēlas tērēt vai netērēt savus līdzekļus.. :)
14.05.2016 13:54 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
NORBLA mani ari tavi izteikumi fascine, bet Sizifa darbs tev ko te pieradit mis LV smalkaka dama:-D:-D:-D:-D
14.05.2016 13:55 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ne nu ja ir smalka dama tad viinus pazis tomer
Man pazīstamas ir vairākas, manuprāt, inteliģentas sievietes, bet pieļauju, ka viņas vīnos neorientējas, jo alkoholiskos dzērienus nekad dzīvē nav pat pagaršojušas :)
14.05.2016 13:56 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
NORBLA tu reiz izteicies ka te visas mulkes pilnigas, bezgaumigas un vel nez kadas. Tikai rodas jautajums mis univers perfekta ledija ar zilam asinim, ko tad te nac?
14.05.2016 13:56 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Kubi, mans snobisms neprasa nekādu ārēju apliecināšanu un atzīšanu. Gluži otrādi, es to uztveru kā kaut ko slēpjamu un 95% gadījumu paturu pie sevis. Izņemot kopā ar vīru, jo viņš ir tāds pats. :-D Tapēc mēs varam divatā gulēt uz dīvāna, ēst pīļu aknas ar karoti un klausīties Vāgneru. Citiem tas šķiet drausmīgi garlaicīgi, bet mums mūsu snobisms ir laulības stūrakmens. :-D Bet ja, tas, ka kāds lasa horoskopus nepadara viņu par sliktāku cilvēku, vienkārši tas nozīmē, ka es ar to cilvēku nevaru piedzīvot īstu emocionālu tuvību :-P:-D
14.05.2016 14:04 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
NORBLA tu reiz izteicies ka te visas mulkes pilnigas, bezgaumigas un vel nez kadas. Tikai rodas jautajums mis univers perfekta ledija ar zilam asinim, ko tad te nac?


Ņemot vērā to, ka tev ir izcils talants atrast vecus komentārus un citātus, tu varētu atrast arī šo. Man kaut kā galīgi neticās, ka es būtu teikusi kaut ko tik drastisku. (t)
14.05.2016 14:08 |
 
Reitings 960
Reģ: 04.02.2016
Es domāju, ka te daudzas izliekas labākas nekā ir. Kritizēšana gan ir subjektīvs jēdziens, bet, ieejot jaunā mājoklī, mums vienmēr radīsies pirmais iespaids, kas veidos sava veida kritiku. Es personīgi kritizēju gaumi, jo lietas var būt super dārgas, bet manai gaumei neatbilstošas. Tas gan nenozīmē, ka es uzreiz iešu un bāzīšu savu viedokli šim cilvēkam sejā, bet ja pajautās kādu jautājumu dzīvokļa dizaina virzienā, es visticamāk izteikšos. Tāpat arī ar telefoniem. Ir dizaini, kas man riebjas, nav jau man jālieto, bet ja man pajautās, es atbildēšu godīgi. Arī ja kāda trešā persona pajautās, es atzīšu, ka man nepatīk, ko cits nosauktu par tāda veida aprunāšanu aiz muguras.
Bet šeit gan ir atšķirība, kas vienkārši kritizē, jo kaut kas nav pietiekami dārgs, vai kritizē, jo neatbilst cilvēka gaumei. Vispār ikdienā nav apkārt cilvēki ar kuriem stundām ilgi varētu aprunāt citus, ir taču daudz interesantākas tēmas. :)
14.05.2016 14:09 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
NORBLA tu foruma velies piedzivot istu emocionalu tuvibu? Cosmo velies par lielam skaitam baltam lietam un dveselem diskutet?


vienmer brinos ja te viss tik prasts un dumjs , ko te nac taad? Un sakars te ar tavu viru, Vagneru un pilu aknam tiesi kads?:-O:-O:-O:-O:-O:-O
14.05.2016 14:09 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Njā, ironija arī laikam šeit nestrādā... (t)
14.05.2016 14:14 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Es gan nekad nejautāju cilvēku viedokli par manu mājokļa dizainu, telefonu vai manu apģērbu, jo man vienkārši neinteresē un saprotu, ka gaumes atšķiras. Labāk pietaupu neveiklu situāciju. Ja kāds man pajautā kā man patīk, piemēram, tas dīvāns vai galdiņš, es tā arī atbildu, ka tam nav nozīmes. Un vispār nepatīk, ka man tādus jautājumus uzdod. :-D
14.05.2016 14:16 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Nekritizēju, puslīdz vienalga, kā citi dzīvo. Ja kāds atļautos kritizēt mana mājokļa tīrību / netīrību, iekārtojumu vai manu dzīvi vispār - parādītu durvis, lai tinas prom.
Neredzu jēgu kontaktēties ar cilvēkiem, kuriem visur savs snuķis jāiebāž un pretējs viedoklis jāizsaka.
14.05.2016 14:24 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nē, nekritizēju, man ir vienalga, kā cilvēki pelna un tērē savu naudu, es arī nekritizēju izvēlētās prioritātes, man ir viegli pieņemt to, ka cilvēks var gribēt braukt ar Lexus no salona, nullīti, un tādēļ ir gatavs ēst rolltonu, man ir viegli saprast, ka grib pirkt savam kaķim eko tunča fileju, bet braukt ar opeli, varu saprast tos, kas dzīvo divstāvu mājā un iepērkas humpalās, kā arī tos, kuri dzīvo kojās, bet ģērbjas Guess, jo prioritātes ir dažādas, un nav tādas vienas pareizās formulas.
Es neciešu divas lietas un nekautrējos skaļi par to paņirgāties:
1) Kad cilvēkam pašam nekā nav, bet viņš kritizē citus, piemēram, mana vīrieša ex. sieva atļāvās mani aprunāt, sakot, ka man ir lēta mašīna, bet tai pat laikā viņai pašai vispār nav nekādas mašīnas un pat AV apliecības nav un viņa brauc ar autobusu.
2) Nevaru ciest, kad cilvēks mētā biezo, lai gan tāds nav, piemēram, visiem uzpūtīgi stāsta, ka dzer tikai konjakus vismaz par 40 eiro litrā, apmeklē kazino un izklaidējas ar meitenēm, bet pats reāli brauc ar vecu, sagrabējušu opeli - prioritātes katram savas, bet paklusēt arī jāprot.
Vai arī piebrauc ar jaunu BMW, bet neatstāj kafejnīcā dzeramnaudu vai kaulējas ar frizieri, ka nemaksās tur 10 eur, bet maksās 9 eur. Tādi cilvēki nepatīk, nekautrējos kritizēt žmodzību un nepamatotu lielīšanos.
14.05.2016 14:33 |
 
Reitings 700
Reģ: 19.11.2014
Atzīšos, ka es dažkārt kritizēju sev tuvus cilvēkus un uzskatu, ka tas ir pamatoti.
Ja sūdzas, ka naudas nav, bet tajā pat laikā naudu tērē alko..., smēķiem un tā, tad man tas nav saprotams. Kritizēju dažkārt arī par tīrību, ja man tajā vietā jāatrodas un parasti neviens mani neņem vērā. Tā varbūt arī labāk. :-D
Visbiežāk kritizēju pati sevi.
Par citiem pārsvarā domāju - kā vēlas, var, patīk, tā dzīvo.
14.05.2016 14:33 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
2) Nevaru ciest, kad cilvēks mētā biezo, lai gan tāds nav, piemēram, visiem uzpūtīgi stāsta, ka dzer tikai konjakus vismaz par 40 eiro litrā, apmeklē kazino un izklaidējas ar meitenēm, bet pats reāli brauc ar vecu, sagrabējušu opeli - prioritātes katram savas, bet paklusēt arī jāprot.
tas konjaks cilveks ir lets butiba. Un mos dzer ari, nu un? Noperk no prremijas pudeli un ma druskai malko paris menesus. katram citas prioritates.
14.05.2016 14:35 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Vienmēr aizejot pie kāda jau tīri automātiski prātā kaut mazliet novērtē kas patīk, kas nepatīk. Bet māju taču iekārto sev ērtu, ne tādu, lai izdabātu ciemiņiem, kas tur 1x mēnesī varbūt.
Bieži nācies dzirdēt- gribu redzēt kā tu dzīvo? Nu kāda mārrutka pēc? :-D Ja gib ciemos, lai pavadītu kopīgi laiku, tad vienmēr aicinu, bet kuriem galvenais izšņakarēt kā citi dzīvo, savas durvis nemūžam neatvēršu.
Kad bija raidijums Gandrīz ideālas vakariņas, vairākas reizes ņēma punktus nost par to, ka vakariņas nebija paša mājās ar tekstu, ka neredzēju kā viņš dzīvo... cilvēki jutās kā kaut ko zaudējuši, kad tika atņemta gaidītā iespēja izošņāt otra mājas. :-D
14.05.2016 14:37 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
tas konjaks cilveks ir lets butiba. Un mos dzer ari, nu un? Noperk no prremijas pudeli un ma druskai malko paris menesus. katram citas prioritates.

Manis pēc lai pērk kaut Hennesy XO, bet nu es zinu, ka tas cilvēks to īsti nevar atļauties. Zinu vienu, kurš pērk dārgās dziriņas, bet iekrāj parādu par dzīvokli, un vēl vienu, kurš ņem SMS kredītu konjakam, kredītu pēc tam atdod viņa māte vai sieva, kā kuru reizi.
14.05.2016 14:38 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Nav jau runa par to, ka cilvēks to Konjaku dzer, bet gan kā pasniedz to situāciju. Ar uzpūtību, augstprātību. :-)
14.05.2016 14:40 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Par to tīrību mājās - ja es aicinu ciemiņus, tad cenšos uzkopt, bet, ja pie manis kāds ieskrien pa ceļam kaut ko atnest/kaut ko paņemt vai kā citādi - neuzskatu par savu pienākumu darba nedēļas vidū tagad ar steigu mazgāt grīdas. Man varbūt darba dienās nemaz nav laika veikt baigo ģenerāltīrīšanu. Ja kādam nepatīk, var pie manis nenākt.
14.05.2016 14:40 |
 
10 gadi
Reitings 3177
Reģ: 29.01.2009
Bija man tādi draugi. BIJA.
Nez, kaut kā dīvaini tagad sanāk. Tos, kurus toreiz aprunāja, tagad dzīvo tīri labi, bet paši aprunātāji daļa pat no vecāku mājām nevar izvākties.
Tā ka lai runā, bet manu draugu lokā šādi cilvēki ilgi neuzturēsies.
14.05.2016 14:40 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nav jau runa par to, ka cilvēks to Konjaku dzer, bet gan kā pasniedz to situāciju. Ar uzpūtību, augstprātību.

Tieši tā! Sak, tu esi nabadze, jo dzer Martini Asti burbuļūdeni vai Finlandiju, es esmu kruts, jo visādus sū** nedzeru, bet gan tikai labākos konjakus. Pie kam Rīdziniece pareizi tieca, ka 30-50 eur nekotējas kā "dārgs" konjaks, bet tas cilvēks to pasniedz kā baigo šiku, baigāko dzīves līmeni.
14.05.2016 14:42 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits