Citu kritizēšana

 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Vai jums ir svarīga citu cilvēku-draugu, radu, paziņu, kolēģu utt. dzīvesvieta, tās iekārtojums, vai ir svarīgi cik tālos ceļojumos brauc citi, cik dārgu kosmētiku, kādu telefonu viņi lieto, ar kādu auto pārvietojas? Vai kritizējat, atklāti vai aiz muguras, ja, piemēram, lieto kādu nedārgu telefonu vai, ja dzīvoklī viss nav gluži jauns?
Man personīgi ir vienalga par citiem, kādā mājvietā citi dzīvo, ar kādu auto brauc (ja tiešām kas nepatiktu, neietu pie viņiem ciemos vai nekāptu viņu mašīnā, uzskatot, ka tā ir mana problēma).
Bet pēdējā laikā kaut kā dikti daudz nācies sastapties ar to, ka aiz muguras vai atklāti apliek citu īpašumus, negribas pat šādus cilvēkus pie sevis uz māju aicināt ciemos. ja pirms dažiem gadiem ar to cilvēku varējām no palietotām krūzītēm dzert alu koju istabiņā un justies labi, priecājoties par atpūtu, tad tagad pēc tikšanās jāklausās negācijas, ka kādam tur mājās televizors nepareizajā izmērā, un vīns ieliets ne tādās glāzes.
Es tā domāju, vai man vienīgajai nākas sastapties ar cilvēkiem, kuriem tīk kritizēt citus vai tā tāda vispārīga tendence mūsdienās?
14.05.2016 10:37 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Vispār jau tās lietas un to stāvoklis, kuras savācam sev apkārt, diezgan labi raksturo mūs kā personības un mūsu attieksmi pret materiālo pasauli. Jautājums ir, vai tas ir kritizēšanas vērts un kādi ir kritēriji šādā kritikā. Man šķiet, ka šāda veida kritika primāri rodas no disonanses starp to, kā kritizētājs šo otru cilvēku uztver (vai, diemžēl, ir iedomājies "kā tam būtu jābūt") un to kādus signālus un jūtas kritizētājam izraisa attiecīgās mantas.
Tepat pirms kādas nedēļas Ģirts bļaustījās, ka dažas no mums ir tik neglītas, ka "kā mēs uzdrošinamies" teikt kaut ko par kosmētiku vai skaistumkopšanu un pirkt kosmētiku. Viņaprāt sevi kopt ir pelnījuši tikai cilvēki, kas atbilst viņa estētiskajiem standartiem. Citiem šķiet, ka viņu paziņām vajadzētu izvirzīt tādas pašas patēriņa prioritātes kā viņiem - jauns telefons, vecs vīns un pārlaicīgs dizains :-P Atzīšos, ka es arī neesmu bez grēka - smīkņāju par tiem, kas brauc ar nullītēm no salona un dzīvo uz roltonu diētas.(t)
14.05.2016 12:41 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Atcerejos teta nedienas, hokejista gimeni un vinu majvietu. Berniem ir viss ka vajadzigs un pat vaitak nekad nepieciesams. Pulcini dazadi,bet maja ideala kartiba. Cik to bernu viniem bija? Tris liekas...
14.05.2016 12:43 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Par to "māja ideālā kārtībā" runājot, kārtība bieži vien ir atkarīga ne tikai no cilvēkiem, bet arī no mājas. Gana plašā mājoklī, kur ir gan adekvāts skapju daudzums, gan palīgtelpas, kārtību uzturēt ir krietni vienkāršāk gan vizuali, gan reāli, nekā, piemēram, divistabu dzīvoklī, kur visam pa vidu stāv veļas žāvējamais statīvs, 6 pāri sezonas apavu, stūrī iesliets putekļusūcējs, kastes ar ziemassvētku rotājumiem un bērnu rotaļlietas visās malās... (t)
14.05.2016 12:50 |
 
Reitings 3044
Reģ: 30.06.2010
Es arī nekad cilvēku nekritizēju par viņa mantisko stāvokli. Man nekādā ziņā netraucē tas, ka viņš nelieto jaunākā izlaiduma mobilā telefona modeli, nebrauc ar krutāko mašīnu un nedzīvo dizainera iekārtotā dzīvoklī. Es, protams, pārspīlēju. Es draudzējos ar cilvēku ne mantisko īpašību dēļ.
Ir, piemēram, cilvēki, kuri dzīvo dzīvoklī, kurā nav eiroremonts, bet viss ir tīrs un kārtīgs, bet tajā pašā laikā ir cilvēki, kuri dzīvo foršā, skaisti remontētā dzīvoklī, bet tur valda nekārtība un bardaks. Šādā gadījumā, iespējams, es varētu pakritizēt, bet ne jau apkārt klačoties visiem pēc kārtas. Tas nav manā dabā.
14.05.2016 12:53 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Es nekad neuzdrošinos cilvēkam sejā teikt to, ka viņa māja ir nekārtīga vai personīgā higiēna pieklibo. Un to, ka šad tad par to ierakstu forumā vai pārrunāju ar otro pusīti, nekādi neuzskatu par gļēvulību. Te nu par piemēru ņemu nesen pieminēto 6 bērnu ģimeni, kur māja ir katastrofa, tāpat kā audzināšana un personīgā higiēna. Te nu aiz muguras šausminos kā tā var, bet vai tas ko mainīs, ja es viņiem to atļaušos acīs pateikt un ar ko tas mani padara par labāku cilvēku?
Par materiālo stāvokli - tā tēma pat nav apspriežama.
Un par Ģirtu runājot - tur pat uzmanību nevajag pievērst, jo nu slims cilvēks paliek slims cilvēks. :-)
14.05.2016 12:55 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Cilvēks kas ir apmierināts ar savu dzīvi,nekad mūžā nekritizēs citu cilvēku dzīves, paradums. Tie cilvēki, kas tā dara ir neapmierināti ar savu dzīvi.:-)
14.05.2016 13:00 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Unberns un bardaks nav sinonimi. It ipasi kad paaugas gadini 4 un vairak vini visu labi saprot. Un ja iemaca mantas velak salikt mantu kaste un neatstat pec sevis bardaku tad ari berns radinasies pie kartibas.

Man radinievce kad bija slimnica ilaku lauku paludza pieskatit dzivokli un 2 bernus, un sako ja vajag. Tadu bardaku reti kur redzeju, un berni tur nebija vainigi. Viesitaba, vannasistaba visur kaudze netiro drebju, lai ari ir laba velasmasina un liela lodzija. Viryuve skapjos ari augsejos ads bardaks ka cusku truka. Un mana draudzene kam ir liela maja, darzs, 3 berni un darbs vnai maja vienmer perfekta kartiba. Viss atkarigs no saimnieces.
14.05.2016 13:01 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 20.09.2012
Kurā pasaules malā jūs visas dzīvojat? :D Manā galā tā aprunāšana un citu kritizēšana ir ikdiena.
14.05.2016 13:09 |
 
Reitings 646
Reģ: 23.02.2015
Tas nav normāli vērtēt cilvēku pēc mantiskā stāvokļa.
Man bija viena šitāda draudzene kādreiz.
14.05.2016 13:13 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
es malā jūs visas dzīvojat? Manā galā tā aprunāšana un citu kritizēšana ir ikdiena
LV tas ta ari ir... un cosmo ari ta ir ikdiena. Un daudzas kas te saka ka nekritize , diemzel loti biezi pirmas to dara ari cosmo. Pavero redzesi ka man taisniba. Ari par sliktaku telefonu un tml. par jebko.;-);-)
14.05.2016 13:16 |
 
Reitings 646
Reģ: 23.02.2015
Man liekas, ka tā kritizēšana ir tāpēc, lai tiem pašiem kritizētājiem neko nepaprasītu.
Un vēl man bija viena tāda radiniece, kura kā atnāca ciemos tā nosēdās pie galda un kā sāka vārīties ar savu negatīvismu. Likās ka pilna māja ar to pienesta. Tagad paldies Dievam vairāk nav ar viņu kontaktu.
14.05.2016 13:16 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Es arī varu kritizēt par lietām, ja tas skar mani. Par nevīžību-ja kādam mājās cūku kūts, tas mani neskar un nekritizēju, bet, ja iedošu izlasīt grāmatu un to atgriezīs nospeķotu, tad pateikšu ko nejauku. Tapat arī mēdzu kritizēt citus par neprasmi lietot naudu, visādu dārgu sūdu pirkšanu, ja man regulāri jāklausās žēlabas par naudas trūkumu.
Vispār šai gadījumā vairāk domāju ne tik daudz par mantisko stāvokli, bet gan par citu prioritāšu pieņemšanu. Ja cilvēks skatās tv 1x nedēļā, viņš nejūt vajadzību pēc jauna, lieizmēra tv, pat ja to var atļauties. Bet saņem indīgas piezīmes.
14.05.2016 13:20 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
LV biezi kritize pat par algu ja maza. Tu maza sanem, tatad luzeris un idiots. Tas jau nekas ka esi medmasa vai skolotajs lauki skola...maz sanem esi dura, mekle iespeju nopelnit, neiznak pati mulke vainiga. Un sadu ari cosmo var it biezi dzirdet. Ta ka visis kritize, tikai dazi godigi to atzist, citi telo baltus un pukainus.
14.05.2016 13:20 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
Nekritizēju citus jau gadiem, taču atzīšos, ka sākumskolā gan apsmēju savu klasesbiedreni par to, ka viņa dzīvoja ļoti trūcīgi, lai gan es pati arī dzīvoju nabadzīgi...tikai vienīgā atšķirība, ka man mājās viss bija kārtīgs, viņa bija no nelabvēlīgas ģimenes un mājās viņai bija netīrība un bardaks. Tagad pašai kauns, ka tāda biju, bet ne visiem 8-9 gadu vecumā ir atnācis prātiņš.
Šobrīd dzīvoju salīdzinoši labi, taču savu auto atļauties nevaru, telefons man ir 4 gadus vecs un salīdzinoši primitīvs, nebraucu arī tālos ceļojumos. Zinu, ka draudzene dzīvo sliktāk, taču nav ienācis pat prātā par to nievājoši izteikties vai aprunāt aiz muguras.
14.05.2016 13:24 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Vēl jau ir tā, ka viena lieta ir kaut ko pateikt, otra "kaut ko padomāt". Un man tā šad tad šeit cosmo universā notiek, īpaši, kad ar it kā labu gaumi apveltītas, smalkas cosmietes stāsta, ka "skābu vīnu nedzer" un zivis negaršo vai meitenes ar augstākajām izglītībām pilnā nopietnībā apspriež horoskopus. Bet es arī labi saprotu, ka mans ekskluzīvais viedoklis par to citus neinteresē un visbiežāk savus komentārus paturu pie sevis. (t)
14.05.2016 13:39 |
 
Reitings 1000
Reģ: 06.08.2015
NordicBelle tavu viedokli jau tāpat visi zin
14.05.2016 13:45 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Pag tu velies apgalvot ja ir laba gaume un smalka dama tad zivim obligati ir jagarso un nedrikst pat lasit horoskopus izklaidei?
14.05.2016 13:45 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ja cilvēks ir gaumīgs, tad nenozīmē, ka viņam jābūt spečukam alkoholiskajos dzērienos.. manuprāt :)

Es domāju.. arī tos pašus horoskopus vairums uztver, kā izklaidi :)
14.05.2016 13:49 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Jā, Kubi, ja gribi būt smalka dāma, tad turpmāk būs jāpārtiek TIKAI no zivīm un uz horoskopu pusi pat paskatīties nedrīkstēs. :-D:-D:-D Mani fascinē tava uztvre! ;-)

Blacksmith, patiesībā ļoti ilustratīvs attēls! 8-)
14.05.2016 13:53 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ne nu ja ir smalka dama tad viinus pazis tomer, nav jau jadzer pudelem vini.
14.05.2016 13:53 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits