Sieviete - automehāniķe.

 
10 gadi
Reitings 299
Reģ: 31.08.2012
Vidusskola man tuvojās izskaņai. Patiesību sakot, esmu jau finiša taisnē.
Nevarēju izlemt ko darīt, vai iet studēt medicīnu vai nestudēt. Es paliku pie nestudēt.
Bijušais puisis pats būvēja motociklus, sanāca arī man mazliet pakrāmēties pa garāžu jeb izjaukt un salikt motorus, ko darīju ar lielu kaisli un aizraušanos. Jā, pirmo reizi bija grūti, bet es pēc tam vēlreiz jaucu ārā un liku kopā, kamēr iemācījos salikt pati bez palīdzības.
Kopš tā laika man sāka interesēt tehnika, ļoti, ļoti. Pati apgūstu tagad auto uzbūvi, darbības principus, utt. Mājās stāv kalns ar kladēm, ņemtām no drauga, kurš mācās par automehāniķi un grāmatām, kuras lasu ar lielu interesi.
Kādas izredzes pēc vsk iestāties RVT ? Pēc tam būs iespēja strādāt servisā. Es to ļoti gribētu, bet cik man zināms sabiedrība skatās skeptiski un ar lielu neuzticību uz tādām sievietēm. ģimenei neesmu teikusi,ka mainu medicīnu pret mehāniku, jo visticamāk saņemšu nosodošu attieksmi. :'-(
11.05.2016 00:28 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
marissa Ar jaunākām mašīnām tas nav tik traki, bet ar vecajām mašīnām tas prasa savus nervus un izdomu pat. Nav neiespējami to es nenoliedzu, bet tā doma jau ir tāda ka izmēģini to grūtāko darbu izdarīt un ja viss izdodas tad super, vieglākais darbs ar jaunākām mašīnām būs pupu mizas salīdzinoši. Lielākoties jau izbesās tā procesa laikā, pēc tam kad tas ir galā tad jau par to var pat pasmieties. Tas arī ir labi ka cilvēks darba negācijas nevelk līdzi mājās.
12.05.2016 14:35 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Neteicu, ka darbs viegls, bet te jau pasniedz tā, ka šķiet, ka jābūt pilnīgi tērētam, lai kaut ko tādu vispār mēģinātu darīt.
12.05.2016 14:35 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 29.01.2009
zinat tādu dagreisa meiteni E.Berķi :)
vināi ģimenē visi ap auto un dagreisu. viņa pati arī. skruvēs gan jau ik dienā nemaina, bet māk. šobrīd viņa nodarbojas laikam tieši ar sabiedriskām attiecībām, bet ar auto tēmu. domāju,ka ir no svara zināt kā sataisīt auto un kas ir auto. un tā viņa veiksmīgi strādā auto pasaulē.
12.05.2016 14:43 |
 
Reitings 285
Reģ: 29.01.2009
Esmu 100% par to, ka katrs var strādāt to darbu, ko vēlas, neatkarīgi no sava dzimuma, bet common, nebūsim strausi un nebāzīsim galvu smiltīs, ignorējot grūtības ar ko nāksies saskarties tiem celmlaužiem, kas izvēlas netradicionalu profesiju.
Tikai dziedot: ej, seko sapnim, viss bus super, mēs viņiem nekādi nepalīdzam. Ir jāsniedz reāla informācija par iespējamajām grūtībām, lai nesanāk smagi aplauztes, un justies, ka esi izniekojis gadus, mācoties kaut ko, ko reali nevari izmantot.

Nordic Belle, ticu, ka tavi kursabiedri vīrieši brīnišķīgi veic savus darba pienākumus b/d, bet jūs noteikti esat arī pārrunājuši to, kāviņu darbu ietekmē nesenie bērnu seksuālās izmatošanas gadījumi bērnudārzos Tromso un Bergenā. Kā viņi skatās uz prasību, kas izskanējusi no Frp, ka visos b/d jāievieš nepārtaukta videonovērošana? Arī man ir draugi vīrieši, kas strādā b/d, un viņi pilnīgi godīgi saka, ka izvairās palikt divatā ar bērnu un maina autiņus telpā ar atvērtām durvīm. Diemžēl dažu slimu idiotu dēļ visi vīrieši norvēģu bernudārzos piedzīvo zināmu diskrimināciju un dzīvo aizdomu ēnā.

Ne par vīriešiem b/d it stāsts (ceru, ka tagad nepavilksies kārtējā troļļošanās par norvēģiem), bet par to, ka politkorektuma dēļ mēs uzsveram tikai pozitīvo pusi netradicionālai karjeras izvēlei. Būsim godīgi, arī sievietei automehāniķei agrāk vai vēlāk nāksies saskarties ar diskrimināciju, bet par to es jau izteicos agrāk. Tas nenozīmē, ka jāatsakās no sava sapņa, vienkārši jāskatās uz lietām reāli un jāsagatavojas cīņai. Nevar cilvekiem karināt makaronus uz ausīm un stāstīt, kas viss būs ļoti viegli un perfekti.
12.05.2016 14:44 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Gan jau, ka meitene servisā ir bijusi un kaut kāda sajēga par to ir, ja jau tā interesējas par to. Un laiks iet, viss mainās, nebūs jau visu mūžu vecas mašīnas ar sarūsējušām skrūvēm jālabo. Domāju, ka nevajag uzreiz tā baidīt.


Viņa pati runāja par močiem, par mašīnām ne vārda, tas tomēr arī nav 1 pret 1. Moči galu galā arī nav tik sliktos stāvokļos kā mašīnas, kaut dēļ tā fakta ka tas ir sezonas transports. Mašīnai te pat Rīgā prasās vismaz 2x sezonā nopiķot apakšu lai sāļi neizēd caurumus, ja vel pāri ir plastmasa visam tad ok, līdz brīdim kad tajās plastmasās nerodas caurumi un zem tās metāls nesāk korodēt,tad to pat nevar uzzināt līdz plastmasas nav noņemtas nost un pārbaudīts kas zem tām notiek.
Kā ta nebūs visu mūžu vecas mašīnas jāremontē? Visas mašīnas ar laiku noveco, ja vel par viņām nerūpējas kā vajag tad tas notiek vel ātrāk.

Es negribu baidīt meiteni, bet lai ieiet tajā pašā auto forumā kādā un tur apjautājas kāda tad tā reālā aina ir, tur tad arī pastāstīs. Nevajaf jau arī iestāstīt ka viss ir viegli un izdarāms ja tomēr tad prasa gana lielu spēku, nervus un izturību.
12.05.2016 14:46 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Vispar kapec sieviesu foruma uzdod so jautajumu? Pariske ja nav bail uzjautat viriesiem ko vini domaa

http://www.bmwpower.lv/forum.php
12.05.2016 14:47 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Martha +
12.05.2016 14:48 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Tāpēc jau arī saku ka vajadzētu meitenei iet un trennēties to darīt dzīvē, jo tur tad arī redzēs to cik liela viņai uzņēmība un šo darbu būs.

Vai es ko citu saku?

Un es saku
Man autoservisa darbs neliekas nekas neiespējams vai pārlieku smags sievietei. Turklāt sevisā nekad nestrādā tika viens cilvēks ( potams vienmēr ir izņēmumi ).

Tas vai sieviete varēs vai nevarēs atskrūvēt ierūsējušu skrūvi - pupu mizas. Atnāks pārējie trīs veči ar urbi un izurbs. Viss. Netaisos atkal te uz rinķi makties.
12.05.2016 15:16 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Tas vai sieviete varēs vai nevarēs atskrūvēt ierūsējušu skrūvi - pupu mizas. Atnāks pārējie trīs veči ar urbi un izurbs. Viss. Netaisos atkal te uz rinķi makties.
tatad tomer ja kas lugs citu palidzibu un atraus no darba jo luk sieviete un nevar? Nav isti godigi. Un darbu atrast arui nebus viegli, reti kurs gribes nemt darba, un ari algu maksas mazaku...
12.05.2016 15:18 |
 
Reitings 31
Reģ: 22.03.2016
Paziņa - sieviete ir automehāniķe. Lai nu kā, bet darba viņai netrūkst. Pirms pāris gadiem atvēra savu servisu un darbs iet no rokas. Viņai mašīnas un šīs tehniskās lietas ir viņas sirdslieta. Padodas un tagad vairs nav tādi laiki, kad viss jādara ar rokām (skrūves utt.). Ir visādi rīki, kas ļoti atvieglo darbu, tā, ka - uz priekšu, ja tas tevi interesē un saista!;)
12.05.2016 15:28 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Tas vai sieviete varēs vai nevarēs atskrūvēt ierūsējušu skrūvi - pupu mizas. Atnāks pārējie trīs veči ar urbi un izurbs. Viss. Netaisos atkal te uz rinķi makties.


Tad kāda jēga ko tādu mācīties ja galu galā pats ar to darbu nevari tikt galā? Viss jau ir skaidrs, ja meitene būs ieinteresēta gan tad arī atradīs veidu kā pati izmēģināt kārtīgi šo profesiju un lai pati arī tad redz kā tas ir. Nav tā atbaidīšana no profesijas, bet gan realitāte. Es tev Zīle piekrītu ka lai iet un dara, bet es nepiekrītu tam ka tas ir tik viegli kā to šeit arī cenšas pasniegt un labāk ir to zināt uzreiz lai arī ja ir tā velme turpināt, tad lai arī apzinās kas viņu sagaida. Galu galā tas nebūs forši izniekot vairākus gadus mācībās, ja pēc tam to nespēs darīt.
12.05.2016 15:29 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Rīdziniece.
Tas ka viens vecis nevar tikt galā ar vienu skrūvi un sauc palīgā vēl divus... Ir vai nav godīgi? ( iepriekš tika minēts šāds piemērs )

Nezinu. Man pat bērna aukle ar močiem ņemās ( oki nav mašinas ), bet vienalga. Ar visu tiek galā, pēc eļļas nesmird, rokas koptas un nagi nolakoti. Viss atkarīgs no cilvēka.
12.05.2016 15:31 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Tas ka viens vecis nevar tikt galā ar vienu skrūvi un sauc palīgā vēl divus... Ir vai nav godīgi? ( iepriekš tika minēts šāds piemērs )


Nesauca neviens viņus palīgā, viņi visi kopā montēja un vienkārši tad arī pēc kārtas mēģināja to skrūvi atlauzt. Visi bija uz vietas nu tad visi arī izmēģināja ja nu vienam veiksmīgi izdotos.
Ir sievietes kuras jau no bērnības ir uz tehnikām ķertas, tas ir baigi labi un tad ir aŗi jēga tur pievērsties, it īpaši ja no bērnības jau kaut ko no tā dari ne tikai skaties. Šajā gadījumā meitenei radās iedvesma jo redzēja ka puisis nodarbojās ar močiem, izmēģināja drusk uarī pati un iepatikās, viss jau ir jauki, bet nav teikts ka tik pat ātri kā radās iedvesma šo karjēras izvēli turpināt, tā velme izgaisīs līdz ar pirmo problēmu ar kuru nezinās/nespēs tikt galā.
12.05.2016 15:51 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Kā arī konkrētajā piemērā ar trīs vīriešiem bija runa konkrēti par privātu - hobija/aizraušanās līmeņa darbu, nevis darbu servisā. Servisa darbā nevienam nebūs laika skriet atskrūvēt katru skrūvi ar kuru netiec galā jo viņiem pašiem būs darbs līdz kaklam kā arī darba devējs nemaksā par to lai visu laiku traucētu citiem darbiniekiem viņu darbu.
Lai ņem un izbauda uz savas ādas, uzreiz būs skaidrs vai viņa to grib nopietni darīt vai arī nē.
12.05.2016 15:55 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Atminos, ka pirmajā septembrī, ieejot klasē, skolotājs izbrīnā jautāja vai neesmu sajaukusi klases, taču es neapjuku un ar pārliecību atbildēju, ka mācīšos par automehāniķi. Pēc četriem gadiem kļuvu par pirmo meiteni, kura absolvējusi Rīgas Valsts tehnikumu kā automehāniķe.



http://www.delfi.lv/vina/personiba-un-brivais-laiks/vina-kas-iedvesmo/sieviete-viriesu-pasaule-automehanike-anta-par-stereotipiem-un-izaicinajumiem.d?id=47089853
12.05.2016 16:08 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Miss Joker.
Nu skaidrs. Privāts hobijas un autoserviss ir pavisam atšķirīgas lietas.
Tā teikt privātpersona savā garāžā riepas var mainīt kaut veselu dienu, bet autoservisā to izdarīs mazāk kā 10min. ;-)
12.05.2016 16:20 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Ir variants pieteikties autoservisā praksē. Tādu ir pilns un bez atlīdzības vai par simbolisku atlīdzību lai ļauj tev iemēģināt roku. Varbūt pēc pirmās nedēļas sapratīsi, ka tas nav tev.
12.05.2016 16:26 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Zīle Tu pēc sevi to ņem par riepu maiņu ja?
Servisā būs jālabo visu veidu mašīnas, gan vecās gan jaunās, tāpēc gana laicīgi ir jaizmēģina roka uz to grūtāko darbu, jo agri vai vēlu tā pat ar to būs jāsaskarās.
12.05.2016 16:29 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Tā teikt privātpersona savā garāžā riepas var mainīt kaut veselu dienu, bet autoservisā to izdarīs mazāk kā 10min


Par to jau iet arī runa, vai tā meiča to vispār varēs izdarīt? Ja nē, tad viņai tur arī nebūs vieta.
12.05.2016 16:32 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Miss Joker.
Nē. Tas lai nebūtu visu laiku par skrūvēm jārunā :-D
Servisā ir viss nepieciešamais aprīkojums lai to izdarītu ātri un efektīvi.
Piemājas garāžā kāds laiciņš paies.
12.05.2016 16:35 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits