Par vai pret?

 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
23.04.2016 21:32 |
 
Reitings 915
Reģ: 07.09.2011
Ak kungs, ak dies kā šī tēma uzkurināja dažus labus cilvēkus. Jūtu karstumiņu :-D
24.04.2016 10:19 |
 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Ja jau pārdevēji arī cilvēki, kuriem jāpavada brīvdienas ar ğimeni, tad varbūt sāksim vākt parakstus, lai policistiem, mediķiem, ugunsdzēsējiem arī ir brīvdiena? Klapēsim svētdienās slimnīcas ciet, kāpēc ārstiem jāstrādā? Viņiem arī ğimenes ir.
24.04.2016 10:22 |
 
Reitings 802
Reģ: 15.12.2015
Noteikti parakstīšos. Esmu par. Lai aizietu uz veikalu ir veselas sešas dienas bez svētdienas, lai atrod laiku, galu galā tie cilvēki kas strādā TC arī grib pavadīt laiku ar savu ģimeni nevis dzīvot veikalā lai kāda princesīte varētu šoppingā aiziet vai kleitu sev nopirkt.
24.04.2016 10:25 |
 
Reitings 802
Reģ: 15.12.2015
Tomēr es vēl vairāk nesaprotu to, kāpēc TC ir jāstrādā svētkos, piemēram, Ziemassvētki vai Jāņi. Nu bāc, aizej nopērc to savu lupatu dienu iepriekš. Tāpat parasti visi gatavojas šiem svētkiem un ir izbraukumos kaut kur vai mājās un ietirgojums veikalā ir ļoti mazs, jēga vispār tad strādāt.
24.04.2016 10:28 |
 
Reitings 2872
Reģ: 26.10.2012
Piekrītu tam, ka varētu būt īsāka tā darba diena 7dienās un svētkos.
24.04.2016 10:32 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Diez lieveikali tad nomniekiem telpu īri arī samazinās? Noteikti, ka nē. Tātad izmaksas paliks tādas pašas, bet apgrozījums samazināsies. Kas no tā cietīs? Pirmā cietīs pārdevējas alga. Pārdevēja būs varen atpūtusies ar tukšu maku. Otrie cietīs pircēji, jo cenas būs jāpaceļ, lai nosegtu izmaksas. Atkal nebūs labi. Naivi domāt, ka tie pircēji, kuri stundām vazājas pa tukšo pa veikaliem, tagad pēkšņi ies sportot vai brauks pie dabas.
24.04.2016 10:32 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Esmu pret. Kāpēc lai kāds cits mēģinātu noteikt, kā man pavadīt savas brīvdienas? Kas gribēs, tas atpūtīsies pie dabas, kāda citiem tur daļa? Tad jau varbūt man nepatīk, piemēram, sporta zāles, un es tagad vākšu parakstus par to, lai sporta zāles slēgtu, jo man personīgi tas neliekas gana labs brīvā laika pavadīšanas veids? Kaut kāds sviestains arguments. Un, ja es būtu tas cilvēks, kam vienīgā brīvā diena, lai iepirktos, būtu tā svētdiena, tad mana alternatīva lielveikalam nebūtu vis mazie tirgotāji, bet gan interneta veikali.

Un kas par to, ka cilvēkiem svētdienā jāstrādā? Daudzās darba vietās tā ir. Manā bijušajā darba vietā svētdienu maiņas ar lielāko prieku vienmēr paņēma studenti, kuriem darba dienās bija lekcijas. Kāpēc liegt viņiem šo iespēju?
24.04.2016 10:32 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Noteikti parakstīšos. Esmu par. Lai aizietu uz veikalu ir veselas sešas dienas bez svētdienas, lai atrod laiku, galu galā tie cilvēki kas strādā TC arī grib pavadīt laiku ar savu ģimeni nevis dzīvot veikalā lai kāda princesīte varētu šoppingā aiziet vai kleitu sev nopirkt.


crimson, lūk, šo loģiku es nesaprotu. Ja tev ir tās sešas dienas un laiks, tad ej un iepērcies tad. Tev nav vienalga, kad iepērkas citi? Tu vari atrast laiku, tāpēc citiem arī jāatrod? Un, cerams, tu saproti, ka pārdevēji parasti nestrādā veikalā septiņas dienas nedēļā, un tiem, kam ir maiņa svētdienā, ir brīva cita diena? (t) Ir pietiekami daudz cilvēku, kas paši vēlas strādāt svētdienā.
24.04.2016 10:38 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
crimson, lūk, šo loģiku es nesaprotu. Ja tev ir tās sešas dienas un laiks, tad ej un iepērcies tad. Tev nav vienalga, kad iepērkas citi? Tu vari atrast laiku, tāpēc citiem arī jāatrod? Un, cerams, tu saproti, ka pārdevēji parasti nestrādā veikalā septiņas dienas nedēļā, un tiem, kam ir maiņa svētdienā, ir brīva cita diena? Ir pietiekami daudz cilvēku, kas paši vēlas strādāt svētdienā.


+
Tāpēc ka vienam cilvēkam ir laiks iepirkties citās dienās, nenozīmē ka tādas iespējas ir visiem, tā kā ja runā, tad lai runā par sevi, nevis močī citiem virsū.
24.04.2016 10:39 |
 
Reitings 503
Reģ: 30.10.2014
L..
WiskAs, jā, esmu materiāls kroplis. Un? A nafig aptiekā darbiniekiem būtu jāstrādā 24/7? Viņiem ģimenes nav? Ja slēdz visu, tad visu! Vispār algas zini veikalos, kā tiek rēķinātas? Varbūt sākumā palielināt algu un tad muldēt par papildus toleranci un laimi! Un diennakts aptiekas nav tikai Liepājā. Ir arī pilsētas, kur tādas ķipa ir, bet kaut kā svētdienās un vakaros "Slēgts tehnisku problēmu dēļ".

Ja ir 24/7 neviens diennakts aptiekā nestrādā, ir savas maiņas cilvēkiem un tie, ko tas neapmierina uz diennakts aptieku strādāt neiet, nemaz tik daudz viņu nav. Tā ir sava veida med.aprūpe, tad jau slimnīcai, tavuprāt, arī naktī nav jābūt pieejamai, ko? Lai jau visi guļ, kamēr cilvēks kājas atstiepj?
T.c ir cita lieta, t.c. maksimums, ko cilvēkam 21:59 steidzami vajag ir sūda Biodermas ūdens! Vismaz Rīgā.

Par Liepāju, paskatījos, tiešām nav diennakts aptiekas. Tas nav normāli. =(
Tad piekrītu Lollipop♡, vismaz tad līdz 22 t.c.
24.04.2016 10:41 |
 
Reitings 3617
Reģ: 06.05.2014
Vismaz tajos veikalos, ar kuriem man ir bijusi saskare, ir garās un īsās nedēļas - vienu nedēļu 2 dienas strādā, nākamā nedēļā 5. Tā kā brīvdienas ir. Un arī daudzi ģimenes pasākumi tiek rīkoti sestdienās. Tad jau sestdienas arī vajag brīvas. Un, ja tagad visiem pārdevējiem jāpārkārto grafiks, lai stundas sanāktu un būtu normāla alga, nestrādājot svētdienās, tad daži būs jāatlaiž, jo darbinieku būs par daudz. Vismaz 1 katrā veikalā būs kā uzspiests liekais.
24.04.2016 10:44 |
 
Reitings 461
Reģ: 05.02.2015
Pret, jo:
1. Tas ir lobins mazajiem veikaliem, mazajiem uzņēmējiem. Visticamāk, ka tieši šis ir galvenais iemesls idejai vākt šos parakstus, jo redz visi brauc uz TC, nevis staigā pa mazajām bodītēm.
2. Ar ko atšķiras pārdevējs mazā veikaliņā no TC pārdevēja, ka tam nevajag brīvdienu svētdienā?

Dzīve rāda, ka tieši tie, kas ir par šādām izmaiņām, nonāk situācijās, kurās atceras sevis teikto.

Pārdevējam būs mazāk stundu, mazāka alga, bet vairāk brīvā laika. Kādu gan jau arī atlaidīs no darba. Kāds vispār pajautāja pārdevējām, vai viņām ir kaut kas pret?
24.04.2016 10:45 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Mēs esam izlutināti ar ērtajiem veikalu darba laikiem. Daudzās pasaules valstīs tie ir krietni neelastīgāki un cilvēki tur dzīvo pilnībā apmierināti. :)
Esmu PAR.
24.04.2016 10:47 |
 
Reitings 3617
Reģ: 06.05.2014
WiskAs, skaidrojot man teoriju, tu tikai parādi, ka realitāti ar diennakts aptiekām neapzinies. Un nevajag pagriezt manus vārdus pret mani. Neviens nevienam neliek strādāt tur, kur viņam nepatīk. Var redzēt, ka neviens nav uzaudzis pat ne tuvumā veikala pārdevējam, lai saprastu gan algas problēmas, gan kā tā rodas.
24.04.2016 10:48 |
 
Reitings 802
Reģ: 15.12.2015
crimson, lūk, šo loģiku es nesaprotu. Ja tev ir tās sešas dienas un laiks, tad ej un iepērcies tad. Tev nav vienalga, kad iepērkas citi? Tu vari atrast laiku, tāpēc citiem arī jāatrod? Un, cerams, tu saproti, ka pārdevēji parasti nestrādā veikalā septiņas dienas nedēļā, un tiem, kam ir maiņa svētdienā, ir brīva cita diena? Ir pietiekami daudz cilvēku, kas paši vēlas strādāt svētdienā.


Oi jā, es ļoti labi zinu, ka pārdevēji nestrādā 7 dienas nedēļā, jo pati esmu studiju gados TC strādājusi. :D Un tad tā arī bija, ka gribas weekendu brīvu, jo ir vēlēšanās pavadīt laiku ar ģimeni vai draugiem, nevis dirnēt veikalā līdz 22. Un ja ir jāstrādā svētdienas, bet cita darba diena brīva, nu diezko kāda laika pavadīšana pa dienu nesanāk, jo darba dienās vairumam ir ari darbs līdz pl 18.00. Tāpat vismaz tas TC kaut līdz četriem strādātu, jo vēlajās stundās tāpat vairs neviens tik diži daudz neko nepērk.
24.04.2016 10:51 |
 
Reitings 2094
Reģ: 12.09.2012
Balsošu pret , ja nu kaut ko vajag tajā svēdienā nopirkt veikalā ,kas ir aizmirsies? Citiem mājās pajautāju ar domas uz pret.
24.04.2016 10:54 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
crimson, tad vēl jo vairāk nesaprotu, kāpēc tu raksti kaut ko par dzīvošanu veikalā, lai princesītes varētu šopingot. Ja jau tā negribējās strādāt svētdienās, varēji taču nestrādāt. Zinu daudzus, kam nav nekādu problēmu strādāt svētdienās, jo darba dienās aizņemti ar studijām, bet naudu vajag, un no pilnas darba dienas neatteiksies.
24.04.2016 11:01 |
 
10 gadi
Reitings 2498
Reģ: 29.01.2009
Esmu pret. Ja jau obligāti vajag slēgt kādā dienā, tad to varētu darīt kādā darbadienā, bet ne jau brīvdienā, kas lielākajai daļai cilvēku ir varbūt vienīgā brīvā diena, kad viņš var aizbraukt iepirkties. Kad tad viņš iepirksies? Pēc darba 8os vakarā, kad visi veikali jau slēgti? Vai jāņem speciāli brīvdiena, lai iepirktos?
24.04.2016 11:03 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Mēs esam izlutināti ar ērtajiem veikalu darba laikiem. Daudzās pasaules valstīs tie ir krietni neelastīgāki un cilvēki tur dzīvo pilnībā apmierināti.
Esmu PAR.


Jā, jo viņiem arī ir citas samaksas, apstākļi, likumi un iespējas. Tāpēc arī citur tas strādā, pie mums tas tik vairāk radītu problēmas. Pārdevējiem samaksa būs mazāka, darbinieku skaitu gan jau arī samazināt varēs pārstrādājot grafikus.

Pārdevējiem kas strādā brīvdienās ir arī brīvdienas citās dienās. Varbūt brīvais laiks būtu vairāk, bet nauda atkal mazāk, līdz ar to tās atpūtas iespējas atkal būtu tādas kādas būtu.

Galu galā nevajag izvilkt kaut kādu vienu daļu no Eiropas un censties to ieviest pie mums, vajag sākt no pamatiem! Mainīt likumdošanu, sistēmu un cilvēku attieksmi un uztveri jau pamatos, tad arī varēs pakāpeniski attīstīt šādas ieceres.
24.04.2016 11:06 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Lai slēdz pirmdienās, tā kā muzejos :D
24.04.2016 11:07 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)