Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Stress

 
Reitings 89
Reģ: 10.01.2015
Kā cīnīties ar stresu? Ļoti lielu stresu. Visa diena darbā ir nenormālākajā ritmā, ļoti daudz darāmā, vienmēr kādas problēmas. Pēc darba esmu uzvilkta, galvā totāls haoss, gribu visu pamest utt. Jūtos tā, it kā būtu 5 espresso ar Red Bull sajaukusi un izdzērusi. Kā relaksēties, nomierināties? Daudz brīvā laika sanāk pavadīt ar vīrieti. Kad esmu uzvilkta, labi jūtos tikai viena, citi mani tikai vēl dziļāk stresā dzen. Tādēļ domāju attiecības izbeigt. Citādi šķiet, ka pavisam nopietni man drīz būs nervu sabrukums no šī visa.

Vannu neiesakiet, vannas man nav :D
07.04.2016 19:26 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Lasu grāmatas,iepērkos un taisu ēst.
07.04.2016 19:38 |
 
Reitings 89
Reģ: 10.01.2015
Iepirkšanās arī mani dzen stresā. Vienkārši tādēļ, ka apkārt vienmēr tik daudz cilvēku, nav kur kāju paspert. Bet jā, grāmatas ir labas :-) Šodien kā reiz sāku lasīt, drīz vien tas viesulis prātā norima.
07.04.2016 19:43 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Ja neesi no tiek cilvēkiem, kuri spēj izturēt un panest lielu stresu, tad silti iesaku, nevis cīnīties un meklēt īslaicīgus risinājumus relaksācijai, kas ilgtermiņā tāpat neko nedos, bet tikt vaļā no stresa avota. Nav ko sev dzīvi čakarēt!!!

Un upurēt personīgo dzīvi darba dēļ vajadzētu vēl mazāk, ja vien neesi izteikta karjeriste.

Janu tomēr gribi padomu - šopings, grāmatas, seriāli, masāžas, sarunas ar draudzenēm, alko, soprts, pastaigas, mūzika - jebkas, kas novērš domas.
07.04.2016 19:43 |
 
Reitings 89
Reģ: 10.01.2015
Darbu plānoju mainīt, taču rudens beigās. Vēl ilgs laiks jānostrādā. Tāda diemžēl ir darbā specifika. Gada laikā 2 kolēģiem nervu sabrukums, abi joprojām nopietni ārstējas.
07.04.2016 19:50 |
 
10 gadi
Reitings 112
Reģ: 08.04.2012
Kad tik nestrādā VIDā?
Bet saprotu tevi, man līdzīgi. pati arī cīnos un meklēju risinājumus. katrā gadījumā ilgstoši atrasties konstantā stresa stāvoklī nav veselīgi, tāpēc ir kaut sevi jāpiespiež atrast ikdienā veidus, kā to izlādēt, kaut uz 5min iziet ieelpot svaigu gaisu, aizvērt acis un aizmirsties. ej ar kājām uz mājām no darba....

Atslābums nāk pēc sasprindzinājuma, tā kā aizņemtiem cilvēkiem der kaut īsi, bet efektīvi vingrinājumi, kur tu sasprindzini ķermeni/ķermeņa daļu uz brīdi un tad atlaid.
Protams, sports un jebkādas fiziskas aktivitātes ir vitāli nepieciešamas.
Pieņemu, ka pēc darba galvā maļas simtiem domu, no kā rodas haoss, tā kā par ļaunu nenāktu trenēties fokusēt domas, lai tās neklejo pa bezjēdzīgiem, neproduktīviem domu ceļiem, bet ir adekvātas un reālas. Lai nav tā, ka mal galvā vienu un to pašu domu, bet reāli neko tur nevar darīt.
07.04.2016 19:56 |
 
Reitings 89
Reģ: 10.01.2015
Pieņemu, ka pēc darba galvā maļas simtiem domu, no kā rodas haoss, tā kā par ļaunu nenāktu trenēties fokusēt domas, lai tās neklejo pa bezjēdzīgiem, neproduktīviem domu ceļiem, bet ir adekvātas un reālas. Lai nav tā, ka mal galvā vienu un to pašu domu, bet reāli neko tur nevar darīt.

Ja, tieši tā arī ir. Bet kā lai iemācās fokusēt domas? Mēģinu to darīt, taču izdodas 1 gadījumā no 5.
07.04.2016 19:59 |
 
Reitings 2056
Reģ: 31.07.2010
Adatu terapija+ nomierinoši līdzekļi (nervostrong,sedatif pc, magne b6) vai zāles, piemēram, lexotanil (pēc receptes). Un tad tālāk var domāt par grāmatu lasīšanu, jogu, zīmēšanu utt.
07.04.2016 20:01 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
meditaacija, skrieshana, ritenjbraukshana, gleznoshana, karsta dusha vai vanna, tas kas palidz man.
07.04.2016 20:04 |
 
Reitings 1465
Reģ: 10.02.2016
Man palīdz ikvakara duša, izlaist kādu apli ar velo, grāmatas, svaigs gaiss (pastaiga gar upi,pļavu,mežu) tālāk no pilsētas,jo labāk!

Vispār ļoti nomierina fakts,kad esmu ciemos savu vecāku mājās. Mamma vai mēs visas trīs ar māsu pagatavojam kaut ko gardu,papļāpājam, dodamies ar suņuku pastaigā .

Tev vajag atvaļinājumu un pazust no pilsētas. Uztaisīt restartu pašsajūtai tā teikt. :)
07.04.2016 20:11 |
 
10 gadi
Reitings 112
Reģ: 08.04.2012
par domām - palasi par apzinātības praksi jeb mindfulness. Apzināta domāšana, manuprāt, vispār ir dzīves atslēga, bet tā pastāvīgi jātrenē, jo domām vienkārši ir tendence klejot. youtube ir daudz labu video par šo tēmu. Galvenā doma ir koncentrēties uz šo brīdi, savu ķermeni, sajūtām ķermenī, elpu...ikreiz, kad jūti, ka domas grib ceļot kur citur, tā atgriezt tās atpakaļ pie konkrētā brīža, kā tu sēdi un elpo. Vieglāk praktizēt ar aizvērtām acīm. Redzēsi, ka pat tik vienkārša lieta, kā koncentrēt uzmanību uz sevi un savu elpu, būs grūti, jo tik ļoti ir pierasts aizceļot domās, bet vai no tā ir kāda jēga?! nope, uzdzen tikai lielāku stresu.
07.04.2016 20:22 |
 
Reitings 1304
Reģ: 29.01.2009
Varbūt ir vērts ieskatīties Hanss Selje grāmatā "Mana mūža stress", zinātnieka memuāri, nodarbojās ar stresa pētniecību, pasniegts stāstot par savu dzīvi. Varbūt atradīsi kādas atziņas sev, arī uzzinot par stresa pētniecību.

Noteikti stresa stāvoklis kaitē ķermenim un veselībai. Varbūt mēģini to izlīdzināt ar fiziskām aktivitātēm, piemēram, skriešanu vai kaut kas ar boksu saistīts, kad vari kārtīgi izlādēties.
08.04.2016 05:20 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Katrs cilveeks stress paarcies citaadi!Tas ir loti atkariigs no pasa cilveeka-viens visu turees ieksaa,otram vajag izrunaaties,izraudaaties utt.
Man loti paliidz elposana-ieelpa ,un tad taadaa loti lielaaka izelpa.Daru to vairaakas reizes.Tas man paliidz,ja stress ir darbaa-jaanomierinaas aatraa laikaa.
Maajaas man loti paliidz fiziska rosiisanaas-daarza darbi,maajas tiiriisana,velas mazgaasana ar rokaam-loti laba terapija.
Es noteikti nespeeju gleznot stress situaacijaa,nevaru arii mediteet,jo domas ir pie probleemas-nespeeju nomierinaaties-atsleegties!
11.04.2016 20:10 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10568
Reģ: 29.01.2009
Varu ieteikt darba dienās sevi veltīt darbam, bet pēc darba neko neieplānot, izņemot skaistumkopšanu. Sēdi dīvānā, palasi cosmo kašķus, uztaisi vakariņas un tā... laiski, neuzņemoties ārpus darba neko (ja vien nav bērni).
11.04.2016 20:29 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits