Provokatīva diskusija "Sliktie vecāki"

 
Reitings 1164
Reģ: 29.01.2009
Vēlējos izveidot šo diskusiju, lai uzzinātu jūsu viedokli par to, kas ,jūsuprāt, ir slikts vecāks/-i.
Sākšu ar to, ka noskatījos šo īso video http://dieviete.lv/23-pasaules-sliktakie-bernu-vecaki-viena-video/
Taču nevēlos šo diskusiju padarīt par galējību diskusiju - pats par sevi saprotams, ka alkohola u.c. apreibinošu vielu došana bērniem ir nepieņemama. Taču vēlos dzirdēt domas ar to, kas mūsdienās tiek darīts nepareizi - neveicina bērnu attīstību un pareizus uzskatus par dzīvi kopumā.
Viens no maniem sliktajiem novērojumiem ir tāds, ka vecāki (viena daļa, lai nebūtu visi jāmet vienā maisā) mūsdienās, straujā dzīves ritma dēļ, ļoti maz sarunājas ar bērniem, nepavada laiku kopā, tā vietā mazo iestumjot dīvānā pie TV vai iedodot planšeti, telefonu. Līdz ar ko netiek sekmēta ne bērna valodas attīstība, nedz komunikācijas prasmes. Nemaz nepieminot ciešās saiknes un drošās uzticēšanās veidošanos pret vecākiem kā tādiem.
Labprāt uzklausīšu jūsu domas! :-)
06.04.2016 19:31 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
āāā.... nu es pati neiespringstu uz eko/šmeko tākā , man patīk tieši glīti un interesanti pasniegt , reiz kartupeļi jau atdzisa pavisam , kamēr es ķimerējos ap to no kā lācītim būs aste un ausis :D :D
katram savi tarakāni :-D:-D:-D
07.04.2016 09:38 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Viņas ēdieni izskatās labi. Es pati ar ēstu tos plāceņus un pankūkas u.c. ēdienus ko tomēr ikdienā neuzdrošinos gatavot laika un produktu dēļ.
Bērnībā man netaisīja tādus ķinķēziņus, bet tāpat mammas ēdiens bija gards (l), jo tas bija mammas.(l)
07.04.2016 09:40 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nu es gatavoju dažādus plāceņus u.c lietas , man ļoti patīk šitā adrese daudz ideju iedvesmai , bet jūs jau ziniet , ka es ar virtuvi esmu ļoti uz Tu

http://detskoe-menu.com/
07.04.2016 09:47 |
 
10 gadi
Reitings 4269
Reģ: 03.08.2009
Nu, nešķiet man , ka vecāka labums vai sliktums ir mērāms tajā ko bērns ēd.


Te jau nav runa, ka kādreiz bērns dabū pelmeņus vai makaronus, vai ko tajā garā. Bet par to, ka bērns vius laiku ēd neveselīgi. Man bērnībā pagalmā bija meitene, kurai bija liels liekais svars. Tāpat arī viņas mammai, vecmammai, brālim. Un kāpēc? Tāpēc, ka brokastīs viņa ēda kartupeļu biezputru ar ceptām sardelēm. Un tādā garā dienu no dienas. Es nesaku, ka vienmēr mūsu bērni ēdīs superveselīgi, bet uzmanība tomēr ir jāpievērš tam, ko bērns ēd ikdienā.
07.04.2016 09:50 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Ļoti labi ka gatavo, bet nenopel citus. ;)
07.04.2016 09:51 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Par to cik labas attiecības ir ar vecākiem, var redzēt pēc bērna uzvedības, gan bērnudārzā, gan skolā.

Ļoti svarīgi ir pavadīt pēc iespējas vairāk brīvā laika visiem kopā. Tagad ir moderni katram ņemties ar saviem hobijiem un interesēm, ieskaitot bērnus. Protams tas ir svarīgi, bet tas, bieži vien paņem gandrīz visu brīvo laiku.
Var izdomāt un atrast interesantas nodarbes ar bērniem, neatkarīgi vai tam ir 3 vai 16 gadi.
Ģimenes kopības sajūta ir ļoti svarīga un tas būs piemērs bērnu nākotnes attiecībām.

Zinu ka daudzi vecāki uzstāda ultimātus par atzīmēm, ka ja būs zemāk par tik tad nevarēsi darīt to vai šito. Un neklausās nekādus argumentus ja kaut kas nav tā.
Bet bērni var censties arī bez ultimātiem.
07.04.2016 09:54 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Ļoti labi ka gatavo, bet nenopel citus.


piedod , ja tev tā šķita , galīgi nebija tā domāts , drīzāk padalījos ar iedvesmu un mazliet aplauzos tajā blogā , jo gaidīju ko savādāku .....

es jau teicu , ka manuprāt , vecāku labums vai sliktums nav mērāms ēdienā kuru ēd bērns, tātad mani ūpji no kotletēm nepadara mani labāku par citas pelmeņiem ;)
07.04.2016 09:57 |
 
Reitings 733
Reģ: 25.02.2016
Naak smiekli, ka wee, kura pati ir uz divaam kaajaam staigaajosha cuuka, noliek un zheelojaas par tadiem pashiem lopinjiem kaa pati, kad shie pagaadaas vinjai celjaa :D :D :D
07.04.2016 10:05 |
 
Reitings 733
Reģ: 25.02.2016
Taa jau ir, savaa acii baljki neredz, citaa skabargu ieraudziis!
07.04.2016 10:06 |
 
Reitings 1183
Reģ: 15.02.2012
ieraugot Wee ieliktās bildes ar ēdieniem bērniem, atcerējos šo video, dikti mīlīgs :D

https://www.youtube.com/watch?v=wy9ZV8evgDo
07.04.2016 10:11 |
 
Reitings 1183
Reģ: 15.02.2012
Es visu diskusiju nelasīju un bērnu man nav, bet mans vienīgais novērojums šajā dzīvē par to, kas ir labi vai slikti vēcāki ir šāds:

Labi vecāki ir tādi, kas mīl savu bērnu un slikti - tādi, kas nemīl.
07.04.2016 10:13 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es neteiktu, ka slikti vecāki ir tādi, kas iedos neveselīgāku maltīti un runās ar viņiem ilgi bēbīšvalodā utt.

Slikti vēcāki ir tie, kuriem pilnībā nospļauties par savu bērnu. Alkoholiķu, narkomānu vidū tādi mēdz būt.. Slikti vecāki dauza atvases kā pelavu maisus utt. Nu domu sapratāt.. :-/
07.04.2016 11:28 |
 
Reitings 1826
Reģ: 06.02.2016
Es pretī atcirtu , ka bērnus taisīt jau nav nekāda māksla - audzināt , vajag !


Ja tā kliente pasūdzētos tavai vadībai par tādiem izteikumiem ,tu paliktu bez darba.
07.04.2016 11:36 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Nu jaa, katrai taa uztvere par edienu ir savadak - viena grib maximaali veseligi, cita, lai uz shkjivja ir laciishi, puucites utt. Kaut kada zinjaa si diskusija mani nomierinaaja :D
07.04.2016 11:38 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Elmo - sasmejos par tavu komentaaru :D
07.04.2016 11:39 |
 
Reitings 2045
Reģ: 21.02.2015
Ir radošas mammas un nav radošas (tas par ēdieniem ar acīm un ausīm). Tāpēc jau nav uzreiz laba/slikta mamma. :-)
Man dīvaini likās, ka vienā ģimenē bija tā, ka meitenei maksāja par atzīmēm (konkrēts cipars par konkrētu atzīmi, sākot no 7). Ja bija zem 5, tad meitene maksāja vecākiem. :-D:-D
07.04.2016 12:05 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Nekad neesmu sapratusi, kāpēc ēdiens jānoformē kā puķītes un dzīvnieki! :-D Kāda paskaidros motivāciju?

NordicBelle, re, jūtams, ka studē pedagoģiju Norvēģijā. Protams, ka bērni mācās no citiem, to taču neviens neapšauba, bet primārajai videi līdz aptuveni 3-4g vecumam ir jābūt mājām. Bērni, kā minēji, nav neviena īpašums, bet tieši tāpat kā tas attiecas uz vecākiem, tas attiecas arī uz sabiedrību.
07.04.2016 13:35 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Ja tā kliente pasūdzētos tavai vadībai par tādiem izteikumiem ,tu paliktu bez darba.


:D :D :D

ja tur būtu bijusi mana vadība ( šefs pats gatavo , tā kā bija arī 1/2 no vadības ) , tad klientiem būtu vēl nešpetnāk atcirsts , pie mums ir pieņemts uzvesties pieklājīgi un nē , opcija ,es piemaksāšu un mētāšos ar ēdienu nepastāv , bistro pankūkas ir pretī , tā kā droši uz turieni , gan jau tur var darīt ko grib un kā grib ;)

Kāda paskaidros motivāciju?


skaisti , interesanti un var iemānīt to , kas ne visai patīk tāpat .... es arī ēdu tikai skaisti pasniegtu ēdienu , tad nu , manuprāt , puķītes un lācīši ir skaisti atbilstoši vecumam .... un beigu beigās tas manā bērnā rada neviltotu prieku , viņas prieks ir arī mans prieks , un man tas nemaz nav grūti. Citiem eko/šmeko a man lācīši un princešu šķīvji :-)
07.04.2016 13:45 |
 
Reitings 10000
Reģ: 19.11.2014
Slikti vecāki ir tādi vecāki, kuriem principā naudas nav lai bērnam ko nopirktu, bet aliņam un cigaretēm vienmēr sanāks. Es pat nezinu vai tās ir sliktas mātes vai vienkārši stulbas sievietes, bet man vienkārši pumpas metas, kad ieraugu sievieti kā tikko no Čaka ielas stumjam ratiņus ar vēl diviem bērniem pie rokas. Galvenais, ka kājās miņuki, jo nobumbuļojušās zeķubikses un nemazgāti mati nav nekas - to visu izvelk augstapēžu lakādas zābaki līdz celītim. Man šķiet, ka tādām uz pieres rakstīts, ka bērnu piedzemdēs visiem gribētājiem.
Par dzērājām, narkomānēm nerunāsim. Uzreiz bērnus noņemt jau slimnīcā un olvadus nosiet, ja pašām prezervatīviem nesanāk. Man tiešām ļoti žēl, ka mums Latvijā nav tādu stingru likumu. Savādāk izaug tāda pati nākamā paaudze, kurai arī smadzeņu pietiek tik tam, lai brutāli nodzertos un dzīvotu pritonā. :-/


Visvairāk jau laikam man tiešām besī stulbas sievietes, kuras taisa bērnus ar jebkuru pretīmnācēju, kuri strādā visādus gadījuma darbus, sola zelta kalnus un nenormāli vēlas bērnus. Beigās paliek viena ar bērnu, satiek nākamo, kurš ir tāds pats un ļoti "mīl" viņas pirmo bērnu, bet protams grib arī savējo. Davaj, uztaisam nākamo! Pēc tam tiem nabaga bērniem nav ne ēst, ne ko mugurā vilkt, bet toties māte atkal jauna kavaliera meklējumos.

Principā bērns ir vecāku spogulis un no sākuma jāaudzina sevi, lai ko iemācītu bērnam. Man nepatīk šitie varianti, piemēram, visu laiku darīji ko vēlējies, jo biji maziņš, bet tagad tu esi liels un tu lasīsi grāmatas, jo es tā gribu un es tā teicu. Vienīgi bērns nekad nav redzējis ne tēti, ne mammu ar grāmatu rokās un tagad nesaprot ko no viņa tagad grib tādas muļķības sagaidīt. Tā vietā, lai rādītu piemēru ar savu rīcību vecāki izdomā ķerties pie radikālākām metodēm. Tas arī tā stulbi.. negaidi no bērna to, ko pats nemāki vai neesi darījis (ok, es nerunāju par basketbola vai hokeja spēlēšanu).

Un, jā, uzskatu, ka jo vairāk bērnu kaut kur ved, kaut ko rādi, jo bērns izaug foršāks un mazāk pārņēmtāks ar visādām multenēm, planšetēm, TV utt. Kuram bērnam gan nepatīk pavadīt laiku kopā ar saviem vecākiem un darīt kopā visādas foršas, jautras lietas?! Tāpēc piekrītu, ka jo vairāk laika spēj veltīt bērnam, jo labāk. Nedzīvoju Nārnijā un saprotu, ka daudziem nav laika, jāpelna nauda, bet tik un tā, ja tajos brīvajos brīžos veltīsi laiku bērnam, tad tas ļoti atmaksāsies nākotnē un bērns sapratīs, ka tik un tā viņš vecākiem ir svarīgs un ir mīlēts par spīti tam, ka vecākiem daudz jāstrādā.
07.04.2016 13:49 |
 
Reitings 896
Reģ: 23.04.2014
Mani aizskara Skaya kometars,jo es atbilstu tam vecaakam. Man nav iekrajumi vismaz 2 gadiem uz prieksu,lai pec maminalgas vel majas sedetu. Tad tiesham sanak,ka tikai oligarhi var pretendet uz labo vecaku statusu,jo, ja parejos punktos varetu atbilst,tad finansialaja zinjaa ir robs.

Pati gan uzskatu,ka slikti vecaki ir tie,kas nevelta laiku berniem. Vini kaut ka pashi uzaug. Uzaug jau arii. Bet nav ne taas sirsnibas attieciibaas, ne kas cits. Ediens mana uztveree nav raadiitaajs. Es labak iedodu pelmenus est un parejo laiku spelejos ar bernu,nekaa ilgak gatavoju.Galu galaa esmu tikai cilveks un but perfektai mammai kaa viensplusviens.lv bloga autorei man fiziski nesanak laika,jo ir ari jastraadaa.
07.04.2016 14:09 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits