Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Provokatīva diskusija "Sliktie vecāki"

 
Reitings 1164
Reģ: 29.01.2009
Vēlējos izveidot šo diskusiju, lai uzzinātu jūsu viedokli par to, kas ,jūsuprāt, ir slikts vecāks/-i.
Sākšu ar to, ka noskatījos šo īso video http://dieviete.lv/23-pasaules-sliktakie-bernu-vecaki-viena-video/
Taču nevēlos šo diskusiju padarīt par galējību diskusiju - pats par sevi saprotams, ka alkohola u.c. apreibinošu vielu došana bērniem ir nepieņemama. Taču vēlos dzirdēt domas ar to, kas mūsdienās tiek darīts nepareizi - neveicina bērnu attīstību un pareizus uzskatus par dzīvi kopumā.
Viens no maniem sliktajiem novērojumiem ir tāds, ka vecāki (viena daļa, lai nebūtu visi jāmet vienā maisā) mūsdienās, straujā dzīves ritma dēļ, ļoti maz sarunājas ar bērniem, nepavada laiku kopā, tā vietā mazo iestumjot dīvānā pie TV vai iedodot planšeti, telefonu. Līdz ar ko netiek sekmēta ne bērna valodas attīstība, nedz komunikācijas prasmes. Nemaz nepieminot ciešās saiknes un drošās uzticēšanās veidošanos pret vecākiem kā tādiem.
Labprāt uzklausīšu jūsu domas! :-)
06.04.2016 19:31 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Cik zinu, skandināvu dārziņi arī ir vairāk balstīti uz brīvu izzināšanu caur rotaļu,


Man kaa vecaakam ir loti slikta pieredze, kaut kaadas zinaashanas beerns sagramsta, bet krietni par maz tam kas buutu atbilstoshi sava vecuma liimenim. Mums to visu naacaas labot ar privaatskolotaaju vesela maaciibu gada garumaa (kas ir garaaks kaa Latvijaa) pretejaa gadiijumaa naaktos palikt uz otru gadu. Valsts skolaas gan taadus dundukus, kuri neko nezina, slaveedami celj uz naakosho gadu. :-/
10.04.2016 15:17 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Paplašinātas ģimenes, kopienas, vienaudži - tas viss ir ļoti, ļoti forši, bet tas nav tas pats, kas bērnudārzs. Vismaz ne LV. Iesaku iepazīties ar tipiskā dārziņa režīmu vai vēl labāk - paviesoties kādā iestādē. Un, nē, es noteikti neuzskatu, ka vecāki, kas laiž bērnus dārziņā ir slikti - ir daudzi bērni, kam dārziņš tik tiešām patīk, tāpat kā ir situācijas, kad bērnudārzs ir vienīgā opcija. Tas viss ir saprotami.

Nordicbelle, kas Tev sakāms par unschooling? Cik zinu, skandināvu dārziņi arī ir vairāk balstīti uz brīvu izzināšanu caur rotaļu, LV no tā ir ļoti tālu.
08.04.2016 01:54 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
ir vecuma posmi, kad berni raud, vecakiem ejot prom, jo nesaprot, ka vecaaki atgriezisies, tadelj arii ir tadas raudashanas. Manuprat bija 1,6 un 3 gadi? Isti neatceros tagad.
08.04.2016 00:41 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015


Jā, Vatson, mans darbs ir viena vienīga bēdu ieleja! :-D:-D:-D
08.04.2016 00:37 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Ne tik vien psihologiski bet ari fiziski b/d ir traumatisks.


vispaar visur var dabuut traumas un nokrist, ne tikai bernu darzaa :-D
08.04.2016 00:36 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Neesmu gājusi bērnudārzā, bet tas man nav radījis grūtības komunicēt ar vienaudžiem :-)
08.04.2016 00:31 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Ne tik vien psihologiski bet ari fiziski b/d ir traumatisks. B/d beerns vienreiz taa nokrita, ka dabuuja pieres viduu punu olas lielumaa, kas tureejaas 6 nedeeljas, otreiz paarsita pieri ka gadriiz shuve bija jaaliek (iztika ar speciaalu plaaksteri).
08.04.2016 00:31 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Nu jaa, beerns izblaujaas, izraudaas un ar laiku pierod, kas cits atliek. Taa kaa dziivoju blakus durviis b/d tad vareeju no malas beernam un audzinaataajaam nezinot vinju paveerot. Nebljaava, neraudaaja, bet taadu paardziivojumu savam beernam sejaa nekad neesmu redzeejusi.
08.04.2016 00:24 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Vatsons, jā, bd var būt traumējoša pieredze, bet ir daži diezgan vienkārši soļi, ko sper pedagogi un vecāki, lai tas tā nebūtu un tad viss lielākajā daļā gadījumu ir forši.
08.04.2016 00:16 |
 
Reitings 960
Reģ: 04.02.2016
Man tomēr šķiet, ka jākoncentrējas pašam uz sevi, nevis jānosoda pārējos. Katrs tāpat audzinās kā vēlēsies.

Bet par to laiku, esmu augusi ļoti patstāvīgi, cik es sevi atceros, vecāki ar mani nekad nav auklējušiem, pati izdomāju kā sevi nodarbināt un pati zināju, kad jāiet gulēt. Arī pusaudžu gados bija salīdzinoši liela visatļautība, bet es to uzskatu par ļoti pozitīvu pieredzi, pati izbaudīju, pati pieļāvu savas kļūdas un pati mācījos. Man ar vecākiem ir ļoti siltas un tuvas attiecības un esmu pateicīga par visu, ko viņi man ir snieguši. :)
08.04.2016 00:10 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
NordicBelle, tas viss ir ljoti pareizi, tomeer b/d vide paaraak agraa vecumaa ir traumejosha pieredze, dazhi pat 4-5 gadu vecumaa nav gatavi taadai pieredzei un pie skolas durviim ir histeerija, ka beerns grib mammu. Es agraak dziivoju tieshi blakus durviis b/d, tur katru riitu vairaaki beerni krita histeerijaa. Nu nav tas normaali un veseliigi beerna psihei!
08.04.2016 00:10 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
Esmu vienisprātis ar cormeum par to, kas ir slikti vecāki:-).Slikti vecāki ir tie, kuriem savas atvases ir vienaldzīgas, kuri nekad saviem bērniem nav līdzās, kad viņi visvairāk vajadzīgi - ar savu padomu, klātbūtni bērnam svarīgos notikumos neatkarīgi no vecuma - mazulis vai pusaudzis. Šausmīgi, ja vecāki apprecas no jauna un aizmirst savus miesīgus bērnus no iepriekšējās laulības vai dzer un ar savu uzvedību pazemo savus bērnus, nekad neatceras nevienu sava bērna dzimšanas vai vārda dienu, kaut ar buču un mīļu glāstu u.tml. Visas tās runāšanas bēbīšvalodā un sardeļu ēšanas pusdienās ir maznozīmīgi dzīves krikumi. Ja cilvēks kaut ko dara mīlot un no sirds, pat, ja kļūdās, viņš nevar būt slikts:-) Neko nedarīt un būt vienaldzīgam, nodarīt bērnam garīgas ciešanas ( nemaz nerunājot par fiziskām) nozīmē būt sliktam vecākam:-)
08.04.2016 00:03 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015

NordicBelle, re, jūtams, ka studē pedagoģiju Norvēģijā. Protams, ka bērni mācās no citiem, to taču neviens neapšauba, bet primārajai videi līdz aptuveni 3-4g vecumam ir jābūt mājām. Bērni, kā minēji, nav neviena īpašums, bet tieši tāpat kā tas attiecas uz vecākiem, tas attiecas arī uz sabiedrību.


Salomē, ne jau Skandināvu sociālisms ir sadzejojis, ka bērniem ir labi būt kopā ar citiem bērniem, bet gan loģika. To nosaka pirmkārt evolucionārā attīstība un smadzeņu fizioloģija. Modernais cilvēks savā 100 000 gadu attīstības gaitā ir audzinājis bērnus grupā (paplašināta ģimene, cilts kopiena, utt), kur brāļi, māsas, brālēni, māsīcas, utt auga kopā un tikai pēdējos 100+ gados prevalē nukleārā ģimene, kas savas atvases norobežo un kur bērni aug starp pieaugušajiem. Bērnu smadzenes ir evolūcijas laikā "iestādītas" tā, ka bērni vislabāk mācās, emocionāli un kognitīvi attīstās caur rotaļām. Bet pieaugušais, lai cik labs un rūpīgs arī nebūtu, īsti nespēj šo bērna vajadzību pilnībā piepildīt.
07.04.2016 23:27 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
ir tikai normāli pirms bērna dzimšanas sakārtot finanses tā, lai vismaz bērna pirmos 3-4 gadus abiem vecākiem nav jāstrādā algots darbs un bērns jānogrūž auklītēm/bērnu dārziem.

Wow, labi, ka visi tā nedomā, citādi demogrāfiskā situācija LV būtu vispār d***...
Cik interesanti - Salomē un Skaya mani uzskatītu par sliktu māti, jo es izvēlējos atgriezties darbā ātrāk nekā paredzēts un bērnu vest uz b/d. Tieši tāpēc, ka es mīlu savu bērnu un novēlu viņam visu to labāko (tajā skaitā psihiski veselu mammu :D), es izdarīju šādu izvēli.
07.04.2016 22:20 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
a gribēs ēst, ēdīs kas ir, ja negribēs tātad nav tik ļoti izsalkusi. Viss tik vienkārši, bez nekādiem bosiem un prasībām. Es nelūdzos bērnam ēst.

precīzi
07.04.2016 20:56 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
atceros tadu teicienu, vislabaak kaa audzinaat bernus zin tie, kuriem bernu nav


Es tieshi preteeji- esmu kljuvusi daudz kritiskaaka savaa viedoklii un jo lielaaki beerni aug jo vairaak man ir ko teikt par citiem. :D Pirms beerniem neko par citiem neteicu, jo gluzh vienkarshi man par berniem nebija nekaadas sajeegas.
07.04.2016 20:38 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
atceros tadu teicienu, vislabaak kaa audzinaat bernus zin tie, kuriem bernu nav :-D
07.04.2016 20:34 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Katra mamma rīkosies un audzinās savu bērnu kā viņa uzskatīs par viss pareizāko. Cik draudzenēm manām jau ir bērni, un katrai tas audzināšanas veids ir savādāks. Un kas zin, varbūt arī es pēc pāris gadiem, kad būs bērns, audzināšu viņu, tā kā uzskatu par viss pareizāko. Kādai mammai iespējams liksies, ka daru, ko nepareizu,bet tik pat labi man varētu likties, ka nē, viņa dara nepareizi! Protams galējībās neiesim. :-)
07.04.2016 20:30 |
 
Reitings 638
Reģ: 14.05.2013
Nav praata darbs paaraak izdabaat beerniem un taisiit speciaalus beernu edienus ikdienaa. Siikie loti aatri saprot, ka vinsh ir boss un saak izvirziit savas prasiibas, nenoveelu nevienam to piedziivot.


Es gatavoju kā wee, lācīšus, zaķīšus, pelītes un citus zvērus. Nav nekādu problēmu, ja meitai tiek piedāvāts parasts ēdiens, ja gribēs ēst, ēdīs kas ir, ja negribēs tātad nav tik ļoti izsalkusi. Viss tik vienkārši, bez nekādiem bosiem un prasībām. Es nelūdzos bērnam ēst.

Taa ka mineeta bloga autore nav nekaada supermamma, bet, atvainojos, meerena dura, kuras piemeeram sekojot var tikai izdariit sev laacha pakalpojumu.


kā man riebjās, ka var apsaukāties. Vatson, manieres ieaudzinātas Tev vispār nav...


kas ,jūsuprāt, ir slikts vecāks/-i.


Ja par tēmu, tad slikts vecāks ir alkoholiķis, tāds, kurš bērna naudu notērēs sev nevis nepieciešamajam, tāds, kura bērni ir netīri un neaudzinati.
07.04.2016 20:12 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Nav praata darbs paaraak izdabaat beerniem un taisiit speciaalus beernu edienus ikdienaa. Siikie loti aatri saprot, ka vinsh ir boss un saak izvirziit savas prasiibas, nenoveelu nevienam to piedziivot. Daudz pareizaak ir radinaat pie peec iespeejas lielaakas daudzveidiibas gan produktu, gan edienu zinjaa un radinaat nebaidiities nogarshot ieprieksh neredzeetus edienus/produktus; tas ir veseliigaak un ljoti atvieglo dziivi. Taa ka mineeta bloga autore nav nekaada supermamma, bet, atvainojos, meerena dura, kuras piemeeram sekojot var tikai izdariit sev laacha pakalpojumu. Ne viss kas spiid ir zelts.
07.04.2016 19:43 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits