Ko jūs darītu?

 
Reitings 245
Reģ: 28.02.2016
Labvakar. Šorīt uzzināju, ka esmu stāvoklī. Protams, esmu priecīga, bet tas ir galīgi nelaikā. Tikko esmu sākusi strādāt, studēju pilna laika studijās un brīvais laiks ir ļoti nedaudz un dzīvē ir stress. Ar bērna tēvu jau pusgadu esam uz šķiršanās robeŽas un no viņa atbalsts man nebūtu, jo viņš bērnu negrib.. Bail arī no viņa reakcijas. Ja paturētu bērnu - vajadzētu pamest gan darbu, gan skolu.. Māmiņalga arī būtu minimālā. Bērnus es pati gribētu, bet nākotnē, lai gan varu mierīgi iztēloties dzīvi bez tiem. Ko darīt?
24.03.2016 22:22 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Man ir bērns , šis fakts nemaina manas domas... es autores vietā taisītu abortu un nepakļautu savu dzīvi - ja, nu paveicas gadījumam !
Varbūt paveiksies un atradīs darbu , a varbūt nepaveicas izredzes labākajā gadījumā ir 50/50 . Gribēs bērnu, būs blakus īstais cilvēks , būs viņai bērns . Varbūtība , ka nebūs ir 100x mazāka , par varbūtību , ka gan jau paveiksies ar visu bērnu. Bērns ir darbs , tajā ir jāiegulda , vispirms , jau laiks , kura strādājošam + studējošam cilvēkam praktiski nav.
Par tām nožēlošanām, es zinu , ka tā var būt , bet nu tā ir pašas sievietes vaina , ieciklēties uz to vai nē , godīgi man tas šķiet absurdi sēdēt gadiem ( 10 gadi !!!!! ) un apcerēt , kā būtu ja būtu ,pilnam komplektam visu mūžu var svinēt aborta atceres dienu! Tas ir visīstākais mazohisms dzīvot šādā pagātnē un ir sievietes pašas velme to darīt.
25.03.2016 15:12 |
 
Reitings 262
Reģ: 29.01.2009
Ok, par otro jautājumu to nedomāju. Un pārdomāju arī par pirmo. Pareizāk būtu, ja pie komentāra pierakstītu, vai pašai ir bērns/i. Tas būtu noderīgāk. Lai gan tāpat man šķiet, ka meitenēm, kurām nav bērni, ir jocīgi ieteikt kaut ko, ko darīt, ja nav priekšstata, kā ir pēc tām dzemdībām, gan pēc aborta. Bet, protams, nevienam nav liegts izteikties.

Daļēji par tēmu komentējot - man šķiet, ka bērnam finansiāli vislielākie līdzekļi nepieciešami pusaudžu vecumā (varbūt kļūdos, man bērni vēl mazi). No šāda skatu punkta skatoties, neviena nevaram zināt, kād šī "gatavība bērnam" būs pēc šiem padsmit gadiem.
25.03.2016 16:24 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Jāskatās visa situācija kopā. Pirmais aspekts būtu finanses. Cik liela būtu BKA nauda? Vai vajadzības gadījumā vecāki varētu palīdzēt arī finansiāli?
Un, vai studē vienā pilsētā, kur dzīvo Tavi vecāki? Vai viņi ir strādājoši cilvēki un vispār varētu palīdzēt, kamēr studē?
Par darbu - ja neesi pārbaudes perioda darbiniece, vari runāt ar vadību, ka esi grūtniece un viņiem pēc Darba likuma jānodrošina Tavam stāvoklim atbilstoša slodze (nenēsāt kastes, vienmērīgi sadalīt darba laiku, atpūtas pauzes u.tml.). Manuprāt, tur ir panti arī par nakts maiņu ierobežošanu. Palasi likumu un kārtīgi apzini visas savas iespējas. No darba prom neej - kādēļ?! Lai ērtāk darba devējam? Tev par sevi jādomā! :)
Es bērnu paturētu, jo mani vecāki noteikti palīdzētu ar pieskatīšanu un arī finansiāli, ar dzīvesvietu u.c. lietām. Protams, situācija nebūtu ideāla un "pieauguša cilvēka cienīga", bet kuru interesē citu cilvēku nesvarīgais viedoklis un šausmināšanās? Bērns ir cilvēks. Un nevis kaut kāds bioloģiskā tēva atražojums, kuru vajadzētu ienīst pēc definīcijas, jo vīrietis ne īsti pareizs.. personīgi es bērnus vairāk uztveru kā piederīgus mātei. Turklāt tās, kas uzskata, ka savu bērnu varētu piedzemdēt un kā suni nodod audzināšanai vīrietim.. ceru, ka tās īpaši labi izsargājas!
Parunā ar saviem vecākiem, izstāsti visus variantus, ko esi apdomājusi saistībā ar studijām, darbu. Studijas nekur nepazudīs. Pa lielam gandrīz visām mammām dzīve tiek iepauzēta uz mirkli, kamēr bērniņš ir mazs. Bet to laiku var veltīt ne tikai rūpēm par mazo, bet var apdomāt nākotnes plānus.
25.03.2016 17:05 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Taisītu abortu pavisam noteikti. Pamest studijas un darbu, dzemdēt bērnu no vīrieša, ar kuru attiecības agrāk vai vēlāk izjuks un kurš nav cienīgs kļūt par tēvu - jā, izklausās pēc ļoti daudzsološas, laimīgas un gaišas nākotnes gan meitenei, gan gaidāmajam bērnam!

Tā pilnībā ir autores izvēle, bet visi tie ''bērnu var savienot ar studijām, ja nu kas paņemsi akadēmisko, vērsies pie radiniekiem, viss būs labi tikai netaisi abortu...'' izklausās vienkārši nožēlojami.
25.03.2016 18:03 |
 
Reitings 245
Reģ: 28.02.2016
Pagaidām esam pašķīrušies un iešu dzīvot uz kojām, pagaidām varēšu visu nomaksāt, bet par bērniņu nezinu, tam es nespēju tik viegli pieiet, gan jau ka paturēšu, gan jau kaut kā..

Paldies, dāmas.
26.03.2016 07:46 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Es paturētu, nevaru iedomāties, ka spētu uztaisīt abortu.
26.03.2016 08:46 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Es noteikti nepaturētu. Nekur tie bērni nepazudīs! Satiksi kādu foršu vīrieti un tad arī kopīgi domāsiet par mazo..
26.03.2016 11:01 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Es soreiz esmu par abortu tiesi taapeec,ka veel visa dziive prieksaa!Tiesa ,cilveeki ir dazaadi,bet tiesi taapeec ,ka pasai sanaaca taisiit abortu agraa jauniibaa,esmu paardomaajusi visu-kaa buutu ,ja buutu tas bernins tik agri?Pilniigi nestabila dziive,nenokaartotas attieciibas utt
Beerns ir ne tikai jaadzemdee,tas arii ir jaaaudzina,jaabuut liidzekliem uttKatraa zinaa es neko nevienam neuzspiezu,runaaju tikai no savas dziives pieredzes,kur nebija viegli arii to visu iznest ar viira paliidziibu.Tas ir darbs-izaudzinaat labu cilveeku!
26.03.2016 16:31 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nu ko es varu teikt - veiksmi un izturību autorei .... nespēju iedomāties , kā ir ar zīdaini kojās , bet nu meites jau teica , ja grib tad visu var ;-);-)
26.03.2016 16:40 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
bet par bērniņu nezinu, tam es nespēju tik viegli pieiet, gan jau ka paturēšu, gan jau kaut kā..


wee, man jau liekas, ka autore drīzāk domā par abortu, tāpēc tas komentārs tāds.
26.03.2016 16:45 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
Kojas. uhh.
26.03.2016 16:45 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Wee-man liekas,ka retais taa iisti var iedomaaties to reaalo dziivi ar mazo.Ir mammas,omes utt,kuraam loti patiktu paliidzeet,bet ir taadi radi,kuri nemaz nebuutu prieciigi iesaistiities visaa tajaa procesaa.Paaraak daudz iesaistiitie cilveeki reizeem nemaz nav labi,jo katrs audzina peec savas metodes-saakot ar barosanu ,un beidzot ar uzvesanos pie galda veelaak utt
26.03.2016 16:47 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Es taisītu abortu.
26.03.2016 16:49 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
kumu , nu tā jau ir , es jau iepriekš minēju , ka uzskatu , ka bērni ir jaudzina vecākiem, tas ne tik ir finansiāls process , cik emocionāls un laikietilpīgs . Un to nevar kā kontroldarbu , ka tik uz 4 nokārtot . Bet nu kas es esmu ,lai mācītu citiem , kā dzīvot.
Vienkāši, man ir žēl bērnus , kuru vecāki ir spiesti strādāt daudz un ilgi , ka neatliek mazajiem laika . Viņiem taču mamma un tētis ir paši tuvākie , ne omes, audzinātājas u.t.t

Aijaaija , nu es sapratu , ka paturēs jo nevar tik vienkārši uztaisīt abortu.
26.03.2016 17:02 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
nu kur vispaar praats ar beenru pa kojaam. Pati par sevi veel nevar paruupeties.
26.03.2016 17:05 |
 
Reitings 421
Reģ: 18.11.2015
Ar to strādāšanu nav tik traki, var atrast darbu,kurā ir normāls darba laiks, lai savieno ar dāziņu!

Un bērnu uzturēt nemaz nav tik paranenormāli grūti, varbūt nevajag pirkt ūberkruta dārgas drēbes. Biezeņus var mājās izvārīt. Nu vienīgi tie piena maisijumu maksā dārgi.Bet nu ja baro ar krūti,tas atkrīt! Mantas, arī nav jāpērk čupām,vēlāk vietas mājās nav :D Nu pampēriem nauda aiziet.. Bet nav tik traki. Visu var izdarīt ja grib;/
26.03.2016 17:12 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nav šaubu par to , ka var , bet drizāk vai vajag?
26.03.2016 17:15 |
 
Reitings 70
Reģ: 17.12.2014
Aborts. Jo ātrāk, jo labāk. Ja esi pārliecināta, ka pēc bērna piedzimšanas būs jābomžojas un jāknapinās par mazām naudiņām...labāk aizmirst pagaidām par mātes lomu. Bet nu, man kā cilvēkam, kurš bērnus kā tādus negrib un sevi kā māti neredzu ne šobrīd, ne arī pēc desmit gadiem, man ir viegli spriest un izteikt viedokli par visu šo. :-)
26.03.2016 17:17 |
 
Reitings 421
Reģ: 18.11.2015
wee par to jau ne mums spriest.

autorei pašai jāpavērtē, kas viņai IR svarīgākais. Kādu viņa iedomājās savu dzīvi,un izskatās ka viņa
grib bērnu! Un tas nav briesmīgākais variants.Zinu daudz jaunu māmiņu,kas ļoti priecājās un ir laimīgas ar bērnu! Zinu arī pāri ,kur abi ir atpalikuši, dzīvo darausmīgos apstākļos,dzer,pīpē.Par sevi nevar parūpēties. Vot tas ir drausmīgi. Ne jau ka palīdz mamma mazo pieskatīt,vai vēl kāds rads.
26.03.2016 17:22 |
 
Reitings 1852
Reģ: 21.02.2010
es negribetu lai man uzkrauj svesu bernu. Man patik berni un rados ir vairaki mazuli. Bet nevienu no viniem negribu regulari pieskatit un neviens no maniem radiem ari to nedara.
Ir kadas arkartas situacijas,kad tas notiek, bet ta noteikti nav ikdiena.
Man ta liekas riktiga cuciba.
26.03.2016 17:27 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!