Kur lai atrod darbu??

 
Reitings 1376
Reģ: 22.09.2009
Esmu tikko beigusi universitāti un nespēju jau vairākus menešus atrast darbu, visūr pieprasa 2-3 gadus pieredzi. Kā tas ir iespējams? Esmu gājusi vairākās praksēs, bet īpaši nekādas dižās prasmes neieguvu. Man tiešām ir vajadzīgs darbs ar normālu algu, jo šobrīd nespēju iztikt ar savu puslodzes darba algu.
Kāds ir normāls atalgojums Rīgā studentam kurš tikko ir beidzis augstskolu?
09.03.2016 19:57 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Neesi vienigaa kas darbu nevar atrast. Sac ar mazuminu. Visi sak ar minimaalo un talak pakapjas augstak.
09.03.2016 22:13 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Meitenes kompānijas, kurās gāju praksē speciāli ņēma studentus, lai ietaupītu uzņēmuma līdzekļus.


Piedod, bet tas nav attaisnojums ;)

Man šķiet, ka jebkurā uzņēmumā, parādot vadībai, ko tu spēj viņiem dot un kāpēc tev šeit būtu jāstrādā, ir iespēja pēc prakses palikt darbā.
Varbūt es piekasos sīkumiem un spriežu par tevi daudz ātrāk nekā man vajadzētu, bet varbūt arī uzņēmumu vadība juta tavu nostāju, tāpēc sadarbību ar tevi turpināt nevēlējās.
09.03.2016 22:18 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Esmu strādājusi uzņēmumā, kur principā meklēja tikai praktikantus. Ja darbiniekus ņēma tad nereti atlaida līdz ar PL beigām. Ir tiešām uzņēmumi, kur taupa naudu un vadībai absolūti neinteresē ko tu vari, jo atradīs nākamo muļķi ko pāris mēnešus izmantot.
09.03.2016 22:25 |
 
Reitings 57
Reģ: 07.07.2013
Kurš tad nevēlas vēl vienu roku pāri, kam nevajag maksāt? :-D
09.03.2016 23:17 |
 
10 gadi
Reitings 2341
Reģ: 05.08.2010
Mincis ir tiesam daudz tadu uznemumu,kas nem tikai studentus uz daziem menesiem, piemeram,katru gadu prakse.lv redzu tos pasus uznemumus ar prakses piedavajumiem.
ne nu varbut tur sazin kas ir jaizdara,lai vadiba pienemtu darba :D
09.03.2016 23:56 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
tas ir liels cinisms ieteikt strādāt kādā veikalu tīklā pie kases.. jā, dažreiz, dažiem cilvēkiem arī sanāk pakāpties amatā. bet tur nevajag augstāko izglītību. brīžiem ļoti žēl, ka izglītība vairs īsti neko nenozīmē, daudz cilvēku iegulda savu laiku un naudu augstākajā izglītībā, lai vēlāk sēdētu kaut kāda eko veikala kasē vai zvanu centrā :(
10.03.2016 00:01 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
TalisQualis, +++
Tad jau jājautā kāda vispār jēga no tās izglītības un kāda jēga izmest par to naudu, ja tikpat labi arī cilvēks bez izglītības var sākt kā kasieris un beigu beigās tikt par vadītāju.
10.03.2016 00:29 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Kāpēc nestrādāji (savā profesijā) studiju laikā? Neticu, ka izvēlētajā profesijā studijās bija tik liela slodze, ka to nevar apvienot ar 0.5 slodzes darbu! Ja neesi strādājusi šajā jomā, principā pirmo pusgadu - gadu vairāk par minimālo algu nenopelnīsi savā jomā, ja nopelnīsi, tad tev baigi paveiksies. Par to vajadzēja domāt 1.-2. kursā.
10.03.2016 00:54 |
 
10 gadi
Reitings 3177
Reģ: 29.01.2009
Mincis ir tiesam daudz tadu uznemumu,kas nem tikai studentus uz daziem menesiem, piemeram,katru gadu prakse.lv redzu tos pasus uznemumus ar prakses piedavajumiem.
ne nu varbut tur sazin kas ir jaizdara,lai vadiba pienemtu darba

Manā darba vietā arī katru gadu ņem vairākus praktikantus. Labākajiem piedāvā darbu. Bet jā, katru gadu būs sludinājums. Tas nenozīmē, ka pie mums nezin kas ir jāizdara.

brīžiem ļoti žēl, ka izglītība vairs īsti neko nenozīmē, daudz cilvēku iegulda savu laiku un naudu augstākajā izglītībā, lai vēlāk sēdētu kaut kāda eko veikala kasē vai zvanu centrā

Nu te ir divas puses. Pati atceros, kāda biju pēc studiju beigšanas darbā. Nu nav tā mana izglītība konkurētspējīga. Un diemžēl redzu, ka arī citās skolās manā nozarē nekas labs netiek sagatavots. Tad nu atliek skatīties tikai uz cilvēku.
10.03.2016 00:58 |
 
Reitings 122
Reģ: 04.12.2010
Un kā ar to krievu valodu tagad? Vai ir kas mainījies darba tirgū, vai joprojām Rīgā visur prasa, ka obligāto?
10.03.2016 01:20 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Kāpēc nestrādāji (savā profesijā) studiju laikā? Neticu, ka izvēlētajā profesijā studijās bija tik liela slodze, ka to nevar apvienot ar 0.5 slodzes darbu! Ja neesi strādājusi šajā jomā, principā pirmo pusgadu - gadu vairāk par minimālo algu nenopelnīsi savā jomā, ja nopelnīsi, tad tev baigi paveiksies. Par to vajadzēja domāt 1.-2. kursā.


Ne visi var apvienot darbu ar studijaam! Liels respect tam kas var, bet nu padomaajiet cik lekcijas nesanaak kaveet, cik neguleetas anktis, mesanas no studijaam uz darbu, tad majasdarbi, eksaameni, ne briva briza atputai..Zinu cilveekus ,kuri tadejadi izkirita no budzeta, jo sekmes smagi nokritas.


Aurelij, jaa kr, valoda gandriz visur vajadziga diemzel.
10.03.2016 02:27 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
VAIRĀKAS prakses, nevienā neko dižu neieguvi, un nevienā neiepatikies uzņēmuma pietiekoši, lai viņi gribētu tevi paturēt?

Vai nu neesi pratusi atrast prakses vietu foršā uzņēmumā, vai arī neespi pratusi sevi labi parādīt.


57days, parasti manas domas sakrīt ar tavām, bet šoreiz iebildīšu :) pazīstu vairākas meitenes, kas ir tiešām gudras, foršas un talantīgas, un paralēli studijām savas iniciatīvas pēc gājušas praksēs, lai būtu ieraksti CV un vēlāk varētu atrast darbu, vai arī prakses devējs tādu piedāvātu, diemžēl ir ļoti daudz vietu, kur praktikantu izmanto kā dokumentu kopētāju, kafijas pienesēju prakses vadītājam (ieskaitot skriešanu uz Narvessenu tai pakaļ) un galdautu skaitītāju. Nekā nopietna, lai gan solīts pavisam kas cits, arī alga utt. Brīdī, kad praktikants pajautā, kā tad būs ar to solīto naudiņu, viņam tiek uzbrēkts un viņš tiek izmests ārā pa durvīm, un tas nenotiek kaut kādos kaktu kantoros, bet lielās valsts insitūcijās un prestižos uzņēmumos.
loti daudzi izmanto praktikantus kā šestakus un lēto darbaspēku darbiem, ko pašiem negribas darīt, nevis lai kaut ko iemācītu vai perspektīvā tiešām piedāvātu darbu. Tā būtībā ir laimes spēle, lai arī cik talantīgs, gudrs un labs darbinieks tu arī nebūtu.
Protams, ir arī labie gadījumi, bet netrūkst arī slikto.
10.03.2016 09:40 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
diemžēl ir ļoti daudz vietu, kur praktikantu izmanto kā dokumentu kopētāju, kafijas pienesēju prakses vadītājam


Tātad meitenei ir visu laiku neveicies un trāpījušies tizli uzņēmumi. Varbūt, bet jocīgi. Ja tās prakses bijušas 3-4 (teikts - vairākas), negribas domāt, ka nevienā uzņēmumā neko vairāk, par kopēšanu nedeva darīt.

Bet jā, piekrītu - nav nemaz viegli darbu atrast savā jomā bez pieredzes.
10.03.2016 10:00 |
 
Reitings 594
Reģ: 03.03.2015
Manuprāt, prakses lielākoties ir viens liels fufelis, jo, kad man bija prakse, man pateica, ka jāatnāk 4 reizes un tas arī bija viss, nekādas jēgas nebija no tā visa. Ir jau, protams, tie cilvēki, kuriem paveicas. Man patīk, kā ir UK, ka jauniešiem piedāvā modern apprenticeship, es zinu vairākus gadijumus, kad jaunieši tādā veidā ir tikuši pēc laika labos amatos strādāt.
10.03.2016 10:06 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Iesaku neatlaidīgi sūtīt savu CV, iet uz intervijām un meklēt, meklēt, meklēt.. Varbūt arī ārpus savas jomas. Man bija līdzīga situācija, intervijā tā arī pateica, ka mans CV pat ar visām praksēm ir ļoti vājš (pati, protams, to zināju, taču daudzu apstākļu dēļ līdz augstskolas sākumam nevarēju darīt neko, kas būtu tajā rakstāms). Turpināju sūtīt CV visur, ko apmēram varēju sevi iedomāties darām un arī atradu pēc 3 mēnešu intensīvas meklēšanas. No visiem CV ko nosūtīju, pat ceturtdaļa neguva atbildi, bet citādāk to izdarīt nevar!
Ir uzņēmumi, kuriem nav svarīgs tavs papīrs, bet gan darbaspējas, personība un tās izaugsme. Varbūt tas nebūs Tavā jomā, bet labāk tā nekā vispār bez darba. Es savā specialitāte darbu vispār nevaru atrast, jo pie CV veidošanas jāsāk darboties bija laikam jau bērnudārzā :D
10.03.2016 10:07 |
 
Reitings 3617
Reģ: 06.05.2014
Pati zinu uzņēmumu, kur uz vasaras laiku atlaiž cilvēkus un ieliek darba vietās skolēnus (darbs nav grūts, bet par to uzņēmumam nav jāmaksā). Tad kāpēc ar praksēm studentiem nebūtu līdzīgi? Jā, ir labas prakses, bet nejau visur. Es ieteiktu sūtīt neatlaidīgi savu CV visur, varbūt pt paskaties līdzīgus, bet zemākus amatus savā profesijā - kaut, sākot no apakšas, var uzkāpt pa karjeras kāpnēm.
10.03.2016 10:15 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
es neesmu pētījusi, bet vai nav tā, ka valsts kaut ko piemaksā uzņēmumiem, kas ņem praktikantus? problēma bieži vien ir tā, ka vienlaikus tiek paņemti vairāki praktikanti, un rezultātā darba devējs nespēj nodarbināt visus praktikantus, jo pietrūkst uzdodamo darbu vai arī daudz ko negrib uzticēt, un tad iznāk viena liela atsēdēšana. Protams, ir arī labie uzņēmumi, piemēram, Lattelecom un Swedbank - dzirdētas labas atsauksmes, kur praktikantiem arī izdodas iegūt darbu vai dabūt labu prakses vadītāja rekomendāciju, kas noder, lai atrastu darbu citur.
10.03.2016 10:25 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
TRY, man pat tā šķiet laba statistika, ka uz 1/4 darba pieteikumu netnāk atbildes. man parasti ir tā, ka nosūtu kādus 20 epastus un saņemu 3 atbildes.. (un tad varbūt vēl pēc kādiem 2-3 mēnešiem kāds zvana, tas laikam nozīmē, ka pieņēmuši kādu, nav sanācis un atsāk kadru meklēšanu)

bet vispār saprotu, ka situācija ir grūta :( ne visi var būt IT guru vai inženieri un ir diezgan jāpacīnās, lai atrastu sev vietu darba tirgū..
piemēram -
http://nra.lv/izklaide/165439-sludinajums-par-darba-atrasanu-piesola-naudu-un-ielugumu-uz-kazam.htm
es pilnīgi saprotu, kā šis puisis jūtās (tomēr pati nebūtu gatava uz tik publisku soli darba meklējumos :) )
10.03.2016 10:41 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits