Jā, visu nosaukto sagatavo mājās. Bet rēķinies ar to, ka iespējams Tev palūgs darīt kaut ko pilnīgi citu. Dziedāsi pop dziesmu, palūgs nodziedāt tautasdziesmu. Skaitīsi dzejolīti latviski, palūgs kaut ko noskaitīt svešvalodā. Vai pajautās, kurš ir tavs mīļākais dzejnieks un kāpēc. Dejosi salsu, palūgs lekt polku. Par deju es Tev ieteiktu neturēties pie konkrēta deju stila. Drīzāk izvēlēties mūziku, kas Tevi raksturo un mēģināt sevi caur to deju attēlot.
Gatavojies, ka Tev liks improvizēt. Nesamudrī neko. Nemēģini sarežģīt. Nestāsti un nenosauc teātra pulciņus, daiļlasīšanas konkursus. Tas Tev nāks tikai par sliktu, ne par labu.
Aktieros interesē balta, tīra lapa. Jūtīgs cilvēks, ar plašu iekšējo pasauli, kurš nav sabojāts ar nekvalitatīviem pasaules štampiem. Dramatiskā pulciņa gājējus aktieros neuzņem. Komisijai neintresē ko Tu domā, cik gudra, gudrs esi. Viņus interesē tas ko Tu jūti, cik dziļa ir Tava iekšējā pasale, cik smalki Tu spēj izjust pasauli un ar to mijiedarboties. Protams intersē arī Tava intelektuālā kapacitāte. Bet tas arī vairāk attiecās uz gara ne prāta intelektu. Ja daudz lasi, skaties labu kino un apmeklē labu teātri, tas Tev nāks par labu. Un tas arī varētu būt labākais veids, kā gatavoties iestājpārbaudījumiem. Lasi klasiku, klausies klasiku, skaties klasiku.
Nu kau kā tā.