Kāpēc vegāni ir tik kaitinoši?

 
Reitings 70
Reģ: 17.12.2014
Hey!
Ieeju feisbukā, redzu - kārtējā dāma no draugu loka atkal izdomājusi mēģināt pievērsties veselīgam dzīves veidam. Katru dienu šēro visādu sūdu par vegānisma kultu, cik vegāni ir labi un topošie ilgdzīvotāji un to, cik nevegāni cilvēki ir slikti, nogalina dzīvnieciņus un dzer ''pretīgo'' pienu... cik cūciņas esot piemīlīgas un tās taču nedrīkst nokaut un ēst!!! Un tā katru dienu, viens un tas pats. Labi, varbūt es pārspīlēju nedaudz, bet tā ir! Tas kaitina, ka ir indivīdi kas uzskata, ka viņu uzskati un dzīves veids ir vispareizākais ever. Ok, feisbukā var atsekot šiem cilvēkiem. Tas pats attiecas uz youtubi, kur vegāni kameras priekšā trako un bļaustās par to, cik gaļa ir slikta un piens ir pilns ar '' govju mēsliem'', strutām un vēl sazin ko. Atzīšos, dažreiz ēdu vistiņu vai dzeru jogurtu (piena jogurtu) (l) un paskatos šos video intereses pēc un brīnos, cik tomēr tie vegāni ir psihopāti. Daudzi nemāk savu domu izteikt bez pretīgām piezīmēm un gaļēdāju noniecināšanas. Spilgts piemērs youtubē ir freelee the banana girl, kas vispār ir psycho, es atvainojos, bet nopietni.
Es saprotu, esot vegānam, gribās to izkliegt visai pasaulei, jo pie sevis laikam paturēt nav iespējams, tāpēc ir jāpied*rš sociālie tīkli ar savu viedokli. Nekad neesmu nosodījusi vēgānus, katram ir tiesības dzīvot pēc saviem ieskatiem un ēst ko sirds kāro. Bet kāpēc vairākums vegānu nosoda visēdājus? Vienkārši, kāpēc? Kur ir viņu problēma?
Atvainojos, ja aizskāru kādu vegāni, bet man gribējās izteikt savu domu 8-)
22.02.2016 16:32 |
 
Reitings 158
Reģ: 31.10.2015
Ophelia
Diskusija nekad nebeigtos, jo Tu vienkārši nespēj vai negribi saprast argumentus un sniegt uz tiem loģiskas atbildes, bet tā vietā kā mantru atkārto vienu un to pašu, kā aplamību jau vairākkārt esmu uzrādījis. Es Tev tikko uz pirkstiem izskaidroju, ka cilvēku izvēles brīvības ideja neimplicē absolūtu brīvību, kas būtu absurds un pretruna, jo vegānu izteiksmes brīvību taču Tu gribi ierobežot. Tieši brīvības dēļ, Tavas diētiskās un citas izvēles var tikt leģitīmi ierobežotas. Bet ar Tevi nudien diskutēt ir kā ar sienu, jo vispār bez neviena loģiska pretargumenta pret jau izskaidroto izskaidroto brīvība koncepciju, Tu atkal kā mantru atkārto: "visi esam piedzimuši brīvi (un paldies Dievam, ka tā) - varam izvēlēties ko vēlamies ēst, vilkt mugurā, ko lietot, ko ne." Damn! Varbūt vienkārši, pirms raksti atbildi, vairāk padomā, vai esi sapratusi, pret ko centies atbildēt!
23.02.2016 20:02 |
 
Reitings 551
Reģ: 20.07.2009
Vegus.lv ir receptes latviešu valodā.
Daudzas receptes liekas sarežģītas un ar daudz sastāvdaļām ,bet šo to ātri pagatavojamu arī var atrast.
23.02.2016 20:03 |
 
Reitings 309
Reģ: 02.08.2014
sophies_world Tātad viņi arī atsakās no visām citām lietām kas varētu kaitēt dzīvinieka interesēm? Nedomāju gan.
Jā šī zaļā domāšana izdara lielu kaitējumu tieši lauku reģioniem, kur cilvēkiem būtu darbs un lauki neizmirtu.
Man liekas ka šī ''zaļā'' domāšana tieši ietekmē (sliktā nozīmē) lauku reģionus, bet pilsētās dzīvojošie jau to nesaprot, jo dažreiz liekas ka viņi tālāk par 4 sienām neredz neko.
Tieši šī zaļā domāšana uzliek visādus saimnieciskos aizliegumus laukos dzīvojošajiem cilvēkiem un viņi ir spiesti pamest laukus, jo vienkārši nav iespējams dažās vietās vairs dzīvot ja tu uz savas zemes nevari neko darīt, jo redz uz tava lauka atrasta kāda puķe vai augs, atrasts kāds putns vai dzīvnieks kas būtu jāsaudzē un tādēļ uzliek aizliegumu vispār kaut ko darīt uz tās zemes, bet viņi jau nepadomā par sekām kas notiek aizlieguma rezultātā.
23.02.2016 20:05 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
zhanettee Varbūt ir kāda recepte kuru pati esi izmēģinājusi un vari ieteikt kā ļoti garšigu?
23.02.2016 20:06 |
 
Reitings 158
Reģ: 31.10.2015
Niks1, tēma ir par vegānismu, nevis par zaļo domāšanu, kas ir dažviet pat konfliktējošas idejas.
23.02.2016 20:07 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Hippie Chick Un receptes Latviešu valodā?

Trīs kļūdas tik īsā teikumā. :D

Tu prasīji, lai ieliek kādu recepti, ieliku blogu ar ļoti daudz vienkāršām un nedārgām receptēm (izvēlējos padalīties tieši ar šo blogu, jo citās diskusijās esmu ievērojusi, ka finanses tev ir ierobežotas un neesi nekāds guru virtuvē), bet atkal nav labi, jo nav latviešu valodā. Ak, letiņi parastie!
23.02.2016 20:13 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Niks1 Tevis teiktajam var daļēji piekrist. Jā, protams ka ar dzīvniekiem laukos būtu traki, jo būtu no tiem jāatbrīvojas vai arī jāturpina uzturēt, bez ienākumiem. Tomēr, no otras puses tad tās zemes kas būtu izmantotas priekš dzīvnieku barības gādāšanas un vienkārši ganībām varētu turpmāk izmantot priekš pārtikas audzēšanas priekš cilvēkiem. Tas gan arī prasītu ieguldījumus tehnikā kas sākumā atstātu lielu caurumu kabatā, bet nav neiespējams.
23.02.2016 20:13 |
 
Reitings 775
Reģ: 21.01.2016
Viņa neuzspiež savu viedokli. Negribi lasīt, nelasi. Negribi redzēt savā laika līnijā, tad izspied unfollow. Tieši tik vienkārši.:-)
23.02.2016 20:13 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Hippie Chick Tev kaut kāda nepatika pret mani ir ka brūc virsū? Es receptes latviešu valodā gribēju redzēt jo vienkārši ārzemju lapās bieži vien ir tādi produkti pieminēti par kuru eksistenci vienkārši vai nu nav dzirdēts vai arī nezinu kur tādus meklēt Latvijā. Un vispār forši būtu ja padalās ar receptēm kuras konkrēti ir izmēģinātas.
Es nekādā ziņā necenšos tev braukt augumā vai kā savādāk aizvainot.
23.02.2016 20:19 |
 
Reitings 309
Reģ: 02.08.2014
Miss Joker Jā it kā to var izdarīt, bet tas ir lielāks risks. Dārzeņu (vai ko tur izlemtu audzēt) var būt slikta raža, kaitēkļi, nelabvēlīgi laikapstākļi. Un ja grib visu to ekoloģiski izaudzēt tur vajadzīgs ļoti liels darbs kas mūsu tirgū neatmaksājas lai audzētu vairumā, jo mūsu pirktspēja ir zema. Un jāņem vērā arī tas ka lielā daļā Latvijas zemes reljefs nav piemērots lai iekoptu laukus un audzētu dārzeņus. Piedevām vajadzēs izmantot ķīmiskos līdzekļus lai izaudzētu labu ražu tā kā nekā tur pārāk veselīga nebūs.
Toties ar lopkopību viss ir nedaudz vienkāršāk. Risks ir daudz zemāks. Un zemi var izmantot pilnīgi visu, kas noteikti ir labi.
23.02.2016 20:20 |
 
Reitings 551
Reģ: 20.07.2009
Miss joker, pagaidām no turienes esmu izmēģinājusi divas.
Šodien uztaisīju baklažānu mērci sicīliešu gaumē, ēdu kopā ar makaroniem.
http://www.vegus.lv/vegetarie-edieni/pamatedieni/baklazanu-merce-siciliesu-gaume


man bija visas sastāvdaļas, izņemot pesto, beigās pārkaisīju ar sieru. Bija garšīgi, man vispār garšo ēdieni vīnā sautētie.

Pirms tam esmu taisījusi superātro lēcu-tomātu zupu. Uz 1 l ūdens 1 dārzeņa buljona kubiciņš, uzvāra, pieber ap 200 g lēcu, garšvielas (es dodu priekšroku vidusjūras garšvielu maisījumam), pēc dažām minūtēm pievieno bundžiņu smalcinātos tomātus, izspiež pāris ķiploka daiviņas, vāra līdz lēcas gatavas (ap 10 minūtes). Šī zupa man ļoti garšo! Parasti vienā reizē izēdu 2 bļodas (l) Un lēcas nemaz pirms tam nav jāmērcē.
23.02.2016 20:20 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Niks1 Jā ar lopiem tiešām ir vieglāk, vienīgais ja nav izskanējis kāds brīdinājums par cūku mēri vai kādu citu vīrusu kas padara lopus par nelietojamiem. Tad kā uz naglām sēdi kad pārbaudes veic :D
23.02.2016 20:27 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
zhanettee Izskatās gardi, šo noteikti tad tuvākajā laikā būs jaizmēģina :)
Vienīgais man muļķīgs jautājums, bet tas siers jau arī ir vegāniem draudzīgs vaine? Tad kur tādu var iegādāties? Es par sieriem + vegānu dzīves veidu neesmu tiešām informēta (s)
23.02.2016 20:30 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Blogā, ar kuru padalījos, lielākā daļa produktu ir plaši pieejami arī Latvijā. ;) Bet nu, lūdzu, Rīgā dzīvojošas latviešu meitenes blogs ar vegānām receptēm http://zalaiszakis.lv/, ļoti foršs starp citu un ir piebildes kur meklēt retāk sastopamos produktus. Bet, ja pateiksi no kādiem produktiem gribi gatavot, padalīšos ar konkrētām, pārbaudītām receptēm.

Virsū nebrūku, bet esmu ievērojusi, ka tev ļoti patīk izteikties par tēmām no kurām saproti visai maz, lai neteiktu, ka nemaz. Un nespēju nopietni uztvert cilvēku, kas labo citu kļūdas, kaut pats nespēj vienkāršu teikumu pareizi uzrakstīt.
23.02.2016 20:31 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Hippie Chick Produktu ziņā man nav tādas konkrētas robežas un nav arī tā ka no ēst gatavošanas galīgi nejēdzu, kā nekā katru dienu tās vakariņas taisu un bieži vien izmēģinu ko jaunu, cik nu tas ir iespējams. :D Protams galīgi nezināmus produktus nelietoju vai nepērku(it īpaši ja viņi tiešām ir padārgi), jo vienkārši uztraucos ka gala rezultāts varētu nepatikt garšas kārpiņām.

Konkrēti produkti nav kurus gribētu lietot, tik zinu ka negribētos ko ar kartupeļiem un kāpostiem, tie man tādi divi produkti kurus izmantot nevēlos bieži(ķīnas kāposts ir izņēmums).

Mani vienmēr ir interesējis tas produkts kuru mēdz izmantot lai aizstātu gaļu, tofu laikam vai kā nu pareizi sauc(godīgi nezinu vai vegāni to vispār lieto)? Bet ne es zinu kur tādu iegādāties, ne arī kā izmantot tāpēc tas mani drusku baida :D Un tad protams ir citu atsauksmes saklausītas ka tas neesot garšīgs utt., bet pati jau nevaru tā teikt jo nav nekad lietots :D

Šajā tēmā es nemaz nevienam neko nebrūku virsū, vienkārši cenšos tā pa vidam būt, negribās vel vienu kašķu tēmu kur vienkārši tiek uzspiesti uzskati, tā vietā ka varētu tā mierīgi un pozitīvi padalīties ar pieredzi, bez zemtekstiem vai nepatīkamiem video/rakstiem.
23.02.2016 20:46 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Būt vegānam nav lēti. Protams, ja nevēlas ēst visu laiku vienu un to pašu. Vegāni arī ēd vairāk, lai uzņemtu nepieciešamās barības vielas. Ja strādā ofisā, tad var to darīt, bet cilvēkam, kam ir smags fizisks darbs, kam vajadzīga izturība, šāda pārtika nederēs. Lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju nav tādu līdzekļu, lai varētu atļauties vegānismu - nepietiek ar diedzētiem augiem. Kā ar cenas daudz kam ir pārāk augstas, lai vidējais latvietis to varētu atļauties - saldie kartupeļi, brokoļi, sparģeļi, spināti, rieksti, avokado, žāvēti augļi, pak čoi, utt.
https://www.healthaliciousness.com/
Šajā mājaslapā sadaļā "top 10 lists" var atrast sarakstus ar produktiem, kas satur dažādus vitamīnus un minerālivielas. Ir tādi, kas augos ir vairāk, bet arī tādi, kas gaļā, zivīs, citos jūras produktoes, pienā vai tā produktos un olās ir vairāk un, lai tos aizstātu ir jāuzņem vairāk augu izcelsmes produktu.
23.02.2016 20:46 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
raven, un kāpēc vegāns ziemeļos nevarētu pārtikt no pilngraudu produktiem, sakņaugiem? Lēcām, zirņiem, pupiņām olbaltumvielām? Kāpēc nevar diedzēt zaļumus vitamīniem? Kāpēc nevar lietot linsēklas un ķirbju sēklas omegām? Tāpēc, ka ir slinks un vienaldzīgs.

Vitamīns B1 visvairāk ir: 1. forele, 2. liesa cūkgaļa, 3. saulespuķu sēklas
B3: 1. tuncis , 2. vista, 3. cūkgaļa
B5: 1. šitake sēnes, 2. siers, 3. tuncis
B12: 1.jūras veltes, 2.aknas, 3.skumbrija
D: 1. zivju eļļa, 2. forele, 3. portobello sēnes
Cinks: 1. gliemenes, 2, liellopu gaļa, 3. kviešu dīgļi
23.02.2016 21:35 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
Redz, ar augu valsts produktiem var uzņemt visus nepieciešamos vitamīnus un minerālvielas (izņemot B12, tikai tāpēc, ka mēs visu ļoti cītīgi mazgājam. Orālais sekss viens no veidiem, kā to uzņemt :P) bez holesterīna, hormoniem, antibiotikām, vielām, kas veicina vēža rašanos, dzīvnieku ciešanām, kā arī mazinot ietekmi uz vidi. Tās uzturvielas no topa nav iespējams uzņemt no dzīvnieku produktiem, bez līdzi nākošajām sliktajām sastāvdaļām, toties no augu produktiem nāk milzīgs daudzums citu veselību veicinošu vielu.
Kaut vai iegūglējot "veganism is expensive" ir birums rakstu, kas šo pieņēmumu apgāž. Jā ir iespējams dārgi paēst gan vegāniski, gan iekļaujot dzīvnieku produktus. Bet, ja pieturas pie Whole foods plant based vadlīnijām, kas arī ir veselīgākais ēšanas veids, vegānisms ir lētāks (superfoods galīgi nav nepiešamība un bieži vien uzpūsts burbulis).
23.02.2016 21:55 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
Milzīgs saraksts ar daudziem (101) visēdāju jautājumiem un aizbildinājumiem un atbildes uz tiem.
http://www.veganaustralia.org.au/but_you_kill_ants
Noteikti arī Tavs (jā tieši Tavs arguments, lasītāj) būs tur apspriests :D
23.02.2016 22:02 |
 
Reitings 28956
Reģ: 11.02.2015
Speciāli ielogojos, lai izteiktu komplimentus Apartheid pārdomātajiem un gaumīgi argumentējošajiem komentāriem :)

Cenšos iet uz veģetārismu, vegānismu man gluži neavilkt. Gluži tā iemesla dēļ, ko minēja Raven - sorry, visi eko šmeko, vēl jo vairāk - dārzeņi ir ļoooti dārgi. Bet sāk mazāk prasīties gaļu, tāpēc to uzturā cenšos minimāli.

Laikam šodien FB redzēju recepti - bekona šķēlēs ietītu baltmaizes sviestmaizi pildītu ar sieru. Uzceptu taukos. Un beigās boldā - "TASTY"... Vot tas bija kaut kas briesmīgs :D :D Un kaut ko tādu, lūk, propogandē, kamēr ne vārda nedrīkst bilst par veselīgākām alternatīvām?? Nu come on :D Tad tiešām atseko, nemeklē tos kaitinošos video un cep vien savu bekonu lamīgi tālāk ;) :D
23.02.2016 22:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits