Kāpēc vegāni ir tik kaitinoši?

 
Reitings 70
Reģ: 17.12.2014
Hey!
Ieeju feisbukā, redzu - kārtējā dāma no draugu loka atkal izdomājusi mēģināt pievērsties veselīgam dzīves veidam. Katru dienu šēro visādu sūdu par vegānisma kultu, cik vegāni ir labi un topošie ilgdzīvotāji un to, cik nevegāni cilvēki ir slikti, nogalina dzīvnieciņus un dzer ''pretīgo'' pienu... cik cūciņas esot piemīlīgas un tās taču nedrīkst nokaut un ēst!!! Un tā katru dienu, viens un tas pats. Labi, varbūt es pārspīlēju nedaudz, bet tā ir! Tas kaitina, ka ir indivīdi kas uzskata, ka viņu uzskati un dzīves veids ir vispareizākais ever. Ok, feisbukā var atsekot šiem cilvēkiem. Tas pats attiecas uz youtubi, kur vegāni kameras priekšā trako un bļaustās par to, cik gaļa ir slikta un piens ir pilns ar '' govju mēsliem'', strutām un vēl sazin ko. Atzīšos, dažreiz ēdu vistiņu vai dzeru jogurtu (piena jogurtu) (l) un paskatos šos video intereses pēc un brīnos, cik tomēr tie vegāni ir psihopāti. Daudzi nemāk savu domu izteikt bez pretīgām piezīmēm un gaļēdāju noniecināšanas. Spilgts piemērs youtubē ir freelee the banana girl, kas vispār ir psycho, es atvainojos, bet nopietni.
Es saprotu, esot vegānam, gribās to izkliegt visai pasaulei, jo pie sevis laikam paturēt nav iespējams, tāpēc ir jāpied*rš sociālie tīkli ar savu viedokli. Nekad neesmu nosodījusi vēgānus, katram ir tiesības dzīvot pēc saviem ieskatiem un ēst ko sirds kāro. Bet kāpēc vairākums vegānu nosoda visēdājus? Vienkārši, kāpēc? Kur ir viņu problēma?
Atvainojos, ja aizskāru kādu vegāni, bet man gribējās izteikt savu domu 8-)
22.02.2016 16:32 |
 
Reitings 1586
Reģ: 28.06.2015
ija cilvēki apkārt, kas iedvesmoja un informācija, kas palīdzēja.


SSH (vai kāds tur niks bija) - nevienu neiedvesmo, bet gan rada negatīvu iespaidu par vegāniem kā tādiem, jo uzspiež savus uzskatus, kritizē citus, tādējādi atbaida no vegānisma kā tāda. Ar savu uzstājību panāk tieši pretēju efektu. :-D:-D Tādos cilvēkos neviens neklausīsies, bet gan pēc pirmās izdevības izslēgs no sava paziņu loka. :-) Pat necentīsies ieklausīties.
23.02.2016 14:01 |
 
Reitings 551
Reģ: 20.07.2009
Tradīcija un teikšana "latvisks organisms"nav labs arguments. Mūsdienās ir pieejami daudz un dažādi pārtikas produkti, visiem ir iespēja vismaz kaut kādā mērā paeksperimentēt ar savu ēdienkarti. Ne jau visi slimo ar anēmiju vai ēd gaļu, jo tas ir vienīgais risinājums veselības uzturēšanā.
Nosodīt ir muļķīgi, bet tikpat muļķīgi ir dzīvot priekšstatos par to, ka šajos platuma grādos jau cilvēkam obligāti jāēd gaļa, jo savādāk nebūs spēka utt. Man pašai katra diena ir jauniem atklājumiem bagāta gan produktu, gan garšvielu ziņā kopš ēdu veģetāri. Tas nav ātrs process, līdz izveido pilnvērtīgu ēdienkarti katrai dienai, bet soli pa solim.. un viss izdodas :)
23.02.2016 14:21 |
 
Reitings 408
Reģ: 29.09.2015
Mani vairāk satrauc planētas piesārņojums, nevis kažokādas un agresīvie vegāni utt.. tiesa, ja sievietei kažokādas ir pilns skpis, tas diez vai norādīs uz saprātīgumu un reālo vajadzību.
Tajā pat laikā periodiski atsakos no gaļas uzturā, jo jāpiekrīt Salomē, informācija par pozitīvo ietekmi uz labsajūtu, veselību un izskatu utt ir tik plaša atliek vien meklēt un lasīt... ja protams interesē.
23.02.2016 14:44 |
 
Reitings 1609
Reģ: 03.03.2013
Vegāni,kurus tu devē par "trakiem" ir tādi paši kā gaļēdāji kuri saka "Ak dievs,vegāni jau tikai lapas ēd.Ko viņi vispār ēd?" "It kā no tā,ka tu neēd gaļu kaut kas pasaulē mainīsies." utt Gaļēdāji ARĪ izsaka piezīmes vegāniem,tā tas būs un ir bijis vienmēr - kāds vienmēr rādīs ar pirkstu.
Man ir pazīstami daži vegāni,neviens no viņiem nav tāds kā tu apraksti.Domāju,ka "ētiskie" vegāni,kuri ir lieli dzīvnieku aizstāvji ir parasti tie,kuri rāda ar pirkstiem un ir diez gan agresīvi,bet par cik tādus personīgi pati nezinu,neko nevaru teikt.
Vegāniem ir ļoti interesantas receptes,pati regulāri mēģinu.Vegānisms mūsdienās...nedomāju,ka tas ir baigais modes kliedziens,vienkārši,cilvēki sāk saprast,ka tā gaļa un piens kas ir mūsdienās nav tas,kas pirms 10 gadiem.Daudzi cilvēki ir vegāni lai cīnītos ar dažādām hormonālām problēmām un tas strādā.Jā,tomāti un lapas arī nav nekas super-duper labs tomēr gaļas industrija ir tāda,kāda nu mūsdienās var būt. Man ir cieņa gan pret vegāniem,gan gaļēdājiem,kamēr ar pirkstu netiek rādīts viena otra šķīvī.Elementāra cieņā pret otru cilvēku un problēmu nebūs,kaut gan argumenti par šo visu būs vienmēr.Nu nedomā cilvēki vienādi.
23.02.2016 14:54 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
shh, ar savu teikto (t.i. - ka nav pieņemami kādu nosodīt), biju domājusi konkrēti to, ka nav pieņemami nosodīt cilvēkus pēc to ēšanas paradumiem, nevis to, ka es nenosodītu cilvēkus, kuri to dara. Sanāca mazliet murgaini teksti, atzīstu. Bet doma bija pavisam savādāka kā izklausījās izraujot no konteksta šos manus trīs uzrakstītos teikumus. Un par to, ka visas pozitīvās lietas notikušas pateicoties asām diskusijā vai klajai agresijai, īpaši labi neskan kopā. Tātad vegāni, kuri ir pret jebkāda veida agresiju, cīnoties par dzīvnieku tiesībām, tai pat laikā drīkst ar agresiju vērsties pret cilvēkiem, lai apturētu dzīvnieku nogalināšanu. Dīvaina loģika.

Negribu nevienu ne aizskart, ne kā citādi aizvainot, taču man vispār liekas absurda tāda cīņa cilvēku starpā. Cilvēkiem ir mierīgi jāspēj dzīvot viens otram līdzās, nevis jākaro. Un to var attiecināt uz visām dzīves jomām. Ja esmu ateiste, es nekad mūžā ticīgam cilvēkam nesākšu skalot smadzenes sakot, ka Dievs neeksistē. Ja es nolemšu atmest smēķēšanu, es smēķējošam cilvēkam nelīdīšu virsū sakot, ka viņš drīz nomirs no vēža, ja turpinās smēķēt. Un to pašu varu teikt par uzturu - ja izdomāšu kaut ko vairs nelietot savā uzturā, es nesākšu ar savu viedokli uzbāzties visiem apkārtējiem. Tik vienkārši. Kā jau minēju iepriekš, ir pietiekami daudz citu veidu kā paust savu viedokli un par to painformēt apkārtējos. Zinu cilvēkus, kuri internetā veido blogus, kuros publicē veģetāras/vegānas receptes, pie reizes, smalki, bez uzbāzības, agresijas vai pārmetumiem, arī apraksta iemeslus kāpēc paši pievērsušies veģetārismam vai vegānismam. Man pašai ir interesanti ko tādu lasīt. Tālāk, kā jau teicu, izvēle paliek katra paša ziņā - aizdomāšos par to vai ne. Pret agresiju cīnīties ar agresiju nekad nav bijis tas labākais risinājums.
23.02.2016 15:03 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Beidziet muļķoties. Cilveks bez ēšanas vidēji var izturēt ap 40 dienām.
Tātad 40 dienas tikai uztura bagātinātāji un ūdens, bet 40 dienā burkāni ar kāpostiem - ēd nedēļu un atkal 40 dienas uz uztura bagātinātājiem.
Busim veseli un skaisti :-D
23.02.2016 15:17 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Zīle aknām tas nepatiks :D
23.02.2016 15:23 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Ar to es domāju.
Man vienalga ko kurš ēd un kā izvēlas dzīvot vai kurai ticībai pievērsties. Galvenais lai cilvēks pats jutas labi un ir intresants arī arpus sava burbuļa.
Jo daudziem, tai skaitā arī man galīgi tas neintresē.
Es pat nezinu kāpēc šajā tēmā ielīdu :-D
23.02.2016 15:27 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Miss Joker.
Bet kuru satrauc aknas, galvenā tak tir ticība un mērķis - es varu, es dzīvoju pareizi un veselīgi. :D
23.02.2016 15:29 |
 
Reitings 310
Reģ: 08.08.2015
Ir cilvēki, kas ir veģetārieši/ vegāni un ir cilvēku grupa, kas ir vienkārši ar uzmanības trūkumu. Autores pieminētās personas var raksturot kā otro gadījumu - pamatīgs uzmanības trūkums. Neviens īsts veģetārietis (vai kādas citas pārliecības piekritējs) neies un nebļaus visai pasaulei sejā, ka Skatieties, es esmu tas labais, jūs pārējie esat stulbi ..... Tā neviens normāls cilvēks nedara. Ok, padalās ar receptēm, kaut kādiem faktiem, nostāju, bet cienīs otra nostāju tajā, ka katrs dzīvo pēc savas izvēles, saviem principiem.

Bet šādus cilvēkus ar uzmanības trūkumu var sastapt visur, un internets šajā situācijā ir kā stimulētājs un pamudinātājs uz to. Sākot no Starbuck, ēdiena (arī tas nelaimīgais suši, par ko bija viena diskusija), pēkšņā sportošana, kaut kāds mistisks EKO bums.. Man nav iebildumu, ja cilvēks izvēlās dzīvot veselīgi un viņam tas patīk, bet ir neizprotami tie cilvēki, kuriem tas ir tikai priekš kārtējās pašbildes.:-/
23.02.2016 15:35 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
mis_elegance
23.02.2016 15:40 |
 
Reitings 158
Reģ: 31.10.2015
Ophelia
shh, ar savu teikto (t.i. - ka nav pieņemami kādu nosodīt), biju domājusi konkrēti to, ka nav pieņemami nosodīt cilvēkus pēc to ēšanas paradumiem, nevis to, ka es nenosodītu cilvēkus, kuri to dara.
Jā, Tu labprāt nosodi cilvēkus par daudz ko, atskaitot tikai ēšanas paradumus. Šim Tavam uzskatam, ka ēšanas paradumi nevar būt nosodāmi, neviens vegāns nevar piekrist. Tāds cilvēks, kas uzskata, ka nav nosodāma cilvēku, suņu, cūku, govju vai jebkuru citu sajūtošu būtņu ēšana bez nepieciešamības, nav vegāns pēc definīcijas (skat. http://tezaurs.lv/sv/?w=vegānisms)


Tātad vegāni, kuri ir pret jebkāda veida agresiju, cīnoties par dzīvnieku tiesībām, tai pat laikā drīkst ar agresiju vērsties pret cilvēkiem, lai apturētu dzīvnieku nogalināšanu. Dīvaina loģika.

Pirmkārt, ievēro, ka miermīlīga un racionāla savu morālo uzskatu aizstāvēšana (kas ir tas, par ko mums ir domstarpības) nav uzskatāma par agresiju. Otrkārt, jā, agresija reizēm var būt nepieciešama, lai novērstu vēl daudz lielāku agresiju. Būtu pilnīgi neloģiski pieļaut vēl lielāku agresiju mazākās agresijas vietā. Ne velti izvarotājus, slepkavas un citus agresorus mēs netolerējam, bet ar nepieciešamo spaidu palīdzību viņus ierobežojam. Protams, ne vienmēr ir nepieciešama agresija, lai novērstu agresiju, un tādos gadījumos agresija var arī nebūt attaisnojama. Tādēļ patiešām varu piekrist vegāni dažkārt rīkojas nepareizi, būdami agresīvi, bet ir nesakarīgi nemitīgi pievērst uzmanību šai mazajai agresijai, ignorējot to lielo dzīvniekēdāju agresiju, pret ko šī mazā agresija ir vērsta.

Ja esmu ateiste, es nekad mūžā ticīgam cilvēkam nesākšu skalot smadzenes sakot, ka Dievs neeksistē. Ja es nolemšu atmest smēķēšanu, es smēķējošam cilvēkam nelīdīšu virsū sakot, ka viņš drīz nomirs no vēža, ja turpinās smēķēt. Un to pašu varu teikt par uzturu - ja izdomāšu kaut ko vairs nelietot savā uzturā, es nesākšu ar savu viedokli uzbāzties visiem apkārtējiem.
Jā, visas Tevis minētas izvēles, atskaitot uzturu, patiešām ir cilvēku personiskās izvēles, kur citiem nav jāiejaucas, jo šīs izvēles skar pārsvarā tikai cilvēkus, kas šīs izdara šīs izvēles. Bet dzīvnieku ēšana NAV šāda veida izvēle, jo šī izvēle krietni vairāk par pašu izvēles izdarītāju skar dzīvniekus un vidi, kurā mēs dzīvojam.

Tu arī citas šīs diskusijas dalībnieces cenšas apelēt pie liberālisma pamatprincipiem, bet pilnīgi neesat tos sapratušas. Liberālisms paredz to, ka cilvēks ir brīvs darīt, ko vien vēlas, tik tālu, cik tālu viņš nopietni nekaitē citiem. Acīmredzami, ka dzīvnieku ēšanas un valkāšanas jautājumā šī robeža ir pārkāpta. Teikt, ka šī robeža nav pārkāpta varētu tikai tad, ja pieņemtu jūsu dogmu, ka dzīvnieku labklājība nav ne sūda vērta un ka dzīvnieku intereses vispār var neņemt vērā. Bet kādēļ gan vegāniem pieņemt šo jūsu dogmu?
23.02.2016 16:34 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
ssh, labi, es saprotu, ka tālāk diskutēt īsti nebūs jēga, jo katrs paliek pie savas taisnības un beigu beigās rakstot garus komentārus šī diskusija nekad nebeigsies. Varu tikai no savas puses noslēgt šo visu, atbildot uz pašu pēdējo jautājumu par to, kādēļ gan vegāniem pieņemt šo dogmu? Varu atbildēt tikai ar pretjautājumu: bet kādēļ pārējiem piespiedu kārtā klausīties pārmetumus? Lai vegāni savā starpā rīko piketus pret dzīvnieku mocīšanu un nogalināšanu, lai runā ar tiem, kuriem tas viss interesē, bet lai nelien citu šķīvjos un nenosaka kas kuram ir brīva izvēle un kas nav. Varbūt izklausos skarba, taču visi esam piedzimuši brīvi (un paldies Dievam, ka tā) - varam izvēlēties ko vēlamies ēst, vilkt mugurā, ko lietot, ko ne. Esam radības, kuras pašas māk pieņemt savus lēmumus un par tiem atbildēt. Un ja ir personas, kurām ir grūti pieņemt to, ka pasaulē eksistē cilvēki, kuri ēdīs gan gaļu, gan sieru, gan medu, tad tā jau ir katra paša personīgā problēma. Es citu ledusskapjos nelienu un noteikumus, ko kuram ēst un ko ne, nevienam nediktēju. Paldies par sarunu, es atslēdzos.
23.02.2016 18:16 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Ophelia Tālāk diskutēt nav jēga ar viņu jo vienkārši tu vari censties ieskaidrot viņai ka debesis ir zilas, bet ja viņa uzskatīs ka tās ir rozā tad pat pierādot to ka viņas ir zilas, viņa tik un tā turēsies pie tā ka tās ir rozā. :-D
23.02.2016 18:22 |
 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
Protams, ka gaļēdāji uzskata, ka tikai veģetārieši un vegāni ir agresīvi. Tāpat kā vegāns nesludinās vegānam vegānismu, tā arī gaļēdājs otram gaļēdājam savus uzskatus nesludinās. To, cik agresīvi ir gaļēdāji, zinās tikai veģetārietis. Kad es biju veģetāriete, drīz vien iemācījos teikt, ka gaļu ''šodien vienkārši negribas,'' ''tā desa man negaršo, labāk paņemšu salātus'' u.tml., jo melot ir daudz vienkāršāk, nekā atzīties veģetārismā un tad katru dienu airēt cauri visiem pārmetumiem un pamācībām no gaļēdājiem. Amplitūda ļoti plaša, sākot ar to, ka veģetāriešiem ir interneta izskalotas smadzenes, un beidzot ar to, ka esmu bezmaz vai noziedzniece jo man nekad nevarēs būt bērni.

Viedokļi par to, ka ''tā vienkārši ir un nekas nekad nemainīsies'' man šķiet nevietā. To pašu šajā forumā esmu redzējusi arī attiecībā uz, piemēram, kosmētikas testēšanu uz dzīvniekiem. Kosmietes gari un plaši apraksta, ka tas ir pilnīgi normāli un pieņemami, citu variantu vienkārši nav, tas nekad nemainīsies u.tml., nemaz nezinot, ka šāda prakse patiesībā jau ilgu laikā Eiropas Savienībā ir aizliegta ar likumu, un tā vairs nenotiek. To pašu vēsturē cilvēki ir teikuši par verdzību, sieviešu tiesību ierobežojumiem, autoritāriem režīmiem un varas visatļautību utt. To, ka nekādas izmaiņas nav iespējamas, manuprāt, cilvēki saka vienkārši tāpēc, lai attaisnotu paši savu rīcību un nevēlēšanos mainīties, jo jebkuras izmaiņas rada neērtības. Un aptuveni citējot Ādamu Smitu - tiklīdz cilvēkam iesāpas mazais pirkstiņš, viņš acumirklī aizmirst blakus valstī notikušās zemestrīces izraisītās traģēdijas.
23.02.2016 18:46 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Protams, ka gaļēdāji uzskata, ka tikai veģetārieši un vegāni ir agresīvi


Visēdāji būtu piemērotāks vārds. Kā ne kā, mēs nepārtiekam tikai no gaļas.

Un nē, visēdāji neuzskata ka tikai vegāni un veģetārieši ir agresīvi, vispār tam pa lielam nav sakara. Tie vienkārši ir agresīvi un provokatīvi cilvēki, kuri ir atrodami visā sabiedrībā, ne tikai vienā konkrētā daļiņā.
Pa lielam mēs gribam iznīcināt agresiju, bet tas neloģiskais ir tas ka mēs agresīvas darbības cenšamies iznīcināt ar agresīvu attieksmi. Tas tak ir skaidrs ka jebkurai tēmai pieejot agresīvi rezultāti nekad nebūs pozitīvi. Vajag atrast vidusceļu un sapratni abām pusēm.
23.02.2016 19:00 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Labāk kādu recepti ieliktu.
23.02.2016 19:38 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
http://www.contentednesscooking.com/topics/food/
Miss Joker, lūdzu, ļoti daudz vienkārši pagatavojamu, lētu vegānu recepšu.

Visēdāji būtu piemērotāks vārds. Kā ne kā, mēs nepārtiekam tikai no gaļas.

Un diezgan smieklīgi šādu komentāru lasīt no personas, kas neprot pareizi uzrakstīt lielu daļu elementāru vārdu latviešu valodā..
23.02.2016 19:56 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Hippie Chick Un receptes Latviešu valodā?
23.02.2016 20:01 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits