Kāpēc vegāni ir tik kaitinoši?

 
Reitings 70
Reģ: 17.12.2014
Hey!
Ieeju feisbukā, redzu - kārtējā dāma no draugu loka atkal izdomājusi mēģināt pievērsties veselīgam dzīves veidam. Katru dienu šēro visādu sūdu par vegānisma kultu, cik vegāni ir labi un topošie ilgdzīvotāji un to, cik nevegāni cilvēki ir slikti, nogalina dzīvnieciņus un dzer ''pretīgo'' pienu... cik cūciņas esot piemīlīgas un tās taču nedrīkst nokaut un ēst!!! Un tā katru dienu, viens un tas pats. Labi, varbūt es pārspīlēju nedaudz, bet tā ir! Tas kaitina, ka ir indivīdi kas uzskata, ka viņu uzskati un dzīves veids ir vispareizākais ever. Ok, feisbukā var atsekot šiem cilvēkiem. Tas pats attiecas uz youtubi, kur vegāni kameras priekšā trako un bļaustās par to, cik gaļa ir slikta un piens ir pilns ar '' govju mēsliem'', strutām un vēl sazin ko. Atzīšos, dažreiz ēdu vistiņu vai dzeru jogurtu (piena jogurtu) (l) un paskatos šos video intereses pēc un brīnos, cik tomēr tie vegāni ir psihopāti. Daudzi nemāk savu domu izteikt bez pretīgām piezīmēm un gaļēdāju noniecināšanas. Spilgts piemērs youtubē ir freelee the banana girl, kas vispār ir psycho, es atvainojos, bet nopietni.
Es saprotu, esot vegānam, gribās to izkliegt visai pasaulei, jo pie sevis laikam paturēt nav iespējams, tāpēc ir jāpied*rš sociālie tīkli ar savu viedokli. Nekad neesmu nosodījusi vēgānus, katram ir tiesības dzīvot pēc saviem ieskatiem un ēst ko sirds kāro. Bet kāpēc vairākums vegānu nosoda visēdājus? Vienkārši, kāpēc? Kur ir viņu problēma?
Atvainojos, ja aizskāru kādu vegāni, bet man gribējās izteikt savu domu 8-)
22.02.2016 16:32 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Interesanti ir palasīt Veģetāriešu un vegānu saitus.

Gari palagi par gaļas, piena, un pārējo dzīvnieku valsts produktu šausmīgo kaitīgumu, papildināti ar linkiem par jaunākajiem atklājumiem:

Dzīvnieku valsts produkti izraisa visus zināmos audzējus cilvēkam un bezmaz vai visas iespējamas slimības (brīnums ja kāds ilgi spēj nodzīvot)
Cilvēki ir senči ir bijuši pilnīgi augēdaji, gaļu sāka lietot tikai nesen.

Dietologi, gastroenterologi un citi ārsti kas atzīst gaļas nekaitīgumu ietilpst gaļas audzētāju slepenā apvienība un saņem kukuļus par gaļas popularizēšanu.
22.02.2016 17:55 |
 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
Es runāju par to, kas būtu, ja atbrīvotu tos, kas dzīvo pie cilvēkiem! Viņi taču nav pieraduši meklēt ēdienu un bēgt no plēsoņām. Tu domā, ja vista aiziet uz mežu, viņa izdzīvos? Lapsa apēdīs.

Tad tu esi par to, ka izmantojam šos dzīvniekus, un viss, kad viņi nomirst, tad pienu vairs nelietojam?
22.02.2016 17:55 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
apartheid, Es ne par ko neesmu, jo zinu, ka gaļu cilvēki turpinās ēst. Turklāt tā ir nepieciešama. Cits jautājums - vai katru dienu? Protams, ka nē.
Luna, tad pazustu sugas un atkal būtu runas par to, cik slikti, ka pazūd sugas.
22.02.2016 18:00 |
 
Reitings 48
Reģ: 18.01.2016
Jāatceras, ka gaļas un piena industrijas ir lielas, tiek nodarbināts daudz cilvēku, grāmatā The China Study aprakstīts kā tiek "pasūtīti" pētījumu rezultāti, lai ieskaidrotu, ka bez gaļas un piena nevar, lai neiznīktu šīs nozares, cilvēki nezaudētu darbavietas. Nezinu gan, cik tur patiesības. Arī vegānisms mūsdienās ir labs bizness, iespējams, tādēļ arī parādās vairāk pētījumu, ka bez dzīvnieku produktu lietošanas var mierīgi dzīvot.
22.02.2016 18:10 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Un viss tas pārspīlētais vegānisma kults, velk uz ko ļoti līdzīgu kā tas ir ar reliģiska uzskata cilvēkiem. Mazliet par daudz daži ir aizrāvušies.
22.02.2016 18:14 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Helisa, protams, ka arī vegānisms rada biznesa iespējas - visi tie produkti, grāmatas utt. Tikpat labi pētījumus var pasūtīt arī vegāni. Bet, cik zinu, ārsti un biologi vegānus nopietni neuztver.
22.02.2016 18:16 |
 
Reitings 844
Reģ: 11.08.2011
Ļoti patika filma Cowspiracy par lopkopības ietekmi uz klimatu. Kā lielākā daļa vadošo organizāciju, kas cenšas "glābt" pasauli, melo, atsakās no intervijām un nezina, ko teikt, kad ar neapšaubāmiem pētījumiem parāda, ka galvenais iemesls klimata izmaiņām ir pretējs tam, ko viņi sludina.
Tas viss ir milzīgs bizness, protams, neviens nereklamēs, cik neveselīgs, kaitīgs ir tas, kas ienes kaudzi naudas un ko ir izdevies lieliski iefiltrēt sabiedrībā.
22.02.2016 18:21 |
 
Reitings 213
Reģ: 25.11.2015
Vegaani ir tie, kuri need neko, kas met eenu,ja? :-D
Man labaak patiik laimiigs un pozitiivs galjeedaajs, nekaa viegli aizkaitinaams veseliigaa dziives veida sludinaataajs.
22.02.2016 18:23 |
 
Reitings 48
Reģ: 18.01.2016
Nerea, tieši par to jau arī ir manas pārdomas, ka tas, kurš maksā, pasūta mūziku. Bet vispār, vegānismu atbalstu, lai gan pati neesmu vegāne. Uz trakajiem video savu uzmanību nekoncentrēju, priecājos par cilvēkiem, kas dzīvo pēc iespējas mazāk kaitējot ne tikai dzīvniekiem, bet arī dabai un citiem cilvēkiem. :-)
22.02.2016 18:29 |
 
Reitings 731
Reģ: 07.11.2015
Nu nezinu, pirmo reizi dzirdu, ka vegāni kaut ko tādu darītu. Pazīstu dažus vegānus, viņi ēd, ko vēlas un ļauj citiem ēst ko tie vēlas. Gan starp gaļēdājiem, gan vegāniem vas sastapt kašķa meklētājus.
22.02.2016 18:31 |
 
Reitings 965
Reģ: 14.08.2015
Laiks uzcept popkornu un iekārtoties krēslā ērtāk.
22.02.2016 18:32 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Luna, labs niks :-D
Tāpēc ari labi, ka liek rakstus par vegānismu, lai nebūtu šādas tumsonības

Sūdīgi Tev, ka uztver visu nopietni, ak tu Gaišā Galva!
22.02.2016 18:48 |
 
Reitings 1586
Reģ: 28.06.2015
Vispār jau ļoti reti var sastapt cilvēku - gaļēdāju... Vairāk jau ir visēdāji, pie kuriem piederu arī es. Gaļu katru dienu neēdu, taču man garšo un no tās saņemu organismam vajadzīgās uzturvielas. Man vienalga, ka citi posto un izplata vegānisma propagandu - es to vienkārši ignorēju. Ļoti labi apzinos, no kā rodas gaļā, kā tiek audzēti dzīvnieki, atgādinājumu man nevajag...
22.02.2016 18:57 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Ņemot vērā to, ka mūsdienās dzīvnieki tiek baroti ar sliktu pārtiku un tiek mākslīgi paātrināta to augšana, es saprotu iemeslu kādēļ cilvēki nevēlas lietot uzturā gaļu. Vegānismu gan es līdz galam neizprotu, jo es uzskatu, ka cilvēkam ir nepieciešami piena produkti un olas, taču, ja kāds spēj bez tā visa iztikt un jūtas labi šādi dzīvojot, tas ir tikai brīnišķīgi. Kā arī mani nekaitina viņu dzīves uztvere.
22.02.2016 18:58 |
 
Reitings 158
Reģ: 31.10.2015
Nekad neesmu nosodījusi vēgānus, katram ir tiesības dzīvot pēc saviem ieskatiem un ēst ko sirds kāro.



Bet kāpēc vairākums vegānu nosoda visēdājus? Vienkārši, kāpēc?
Tādēļ ka visi vegāni nepiekrīt tavai dogmai, ka dzīvnieku labklājība nav ne sūda vērta. Vegāniem šī tava dogma nav saistoša un vegāni pēc definīcijas ir cilvēki, kas uzskata, ka izvēlēties tādu dzīvesveidu, kas nopietni kaitē dzīvniekiem, ir nosodāmi. Cilvēks nevar būt vegāns, ja viņš uzskata, ka kaitēt dzīvniekiem bez nepieciešamības ir pieņemami, tāpat kā nevar būt precēta vecmeita.
22.02.2016 19:00 |
 
Reitings 796
Reģ: 09.08.2015
Ja godīgi, es arī nekad nesapratīšu to nenormālo vēlmi iebāzt savu degunu otra šķīvī. Man tas neliekas pieņemami, jo es respektēju citus, tāpēc sagaidu no citiem to, lai tie respektē mani. Gadījums, kurš notika konkrēti ar mani - sieviete ar kuru bijām labākās draudzenes gandrīz 10 gadus, pēkšņi vienā dienā pēc sarunas ar kādu vegāni, sajutās tik apgarota, ka mainījās vienā momentā. Šķita, ka manā priekšā stāv pilnīgi svešs, nepazīstams cilvēks. Varu teikt to pašu, ko raksta autore tēmas pieteikumā - katru dienu viņa ievietoja desmitiem dažādu bilžu un saukļu par labu vegānismam, neaizmirstot pievienot arī asiņainas bildes no lopkautuvēm, klaigāja par to, ka govs piens pieder tikai teliņiem, olas ir vistu mēnešreizes un bites tiek mocītas un pazemotas, kad tām ar varu atņem medu. Par informāciju, kura man pastāstītu kaut ko jaunu par vegānismu, es pat nebūtu pret, taču šī vēlme nepārtraukti publicēt bildes tikai par un ap drausmīgajiem gaļēdājiem, man atgādina nevis saprātīgi domājoša, bet nozombēta cilvēka uzvedību. Labi, to visu vēl varētu pieņemt, ja līdz ar to nebūtu mainījusies viņas attieksme. Vairs ne miņas no mūsu agrākajām sarunām, tikai klajš riebums, nepatika un vulgaritāte attiecībā pret mani, lai gan pat ne ar vienu vārdu nepieminēju viņas jauno dzīvesveidu. Viņa nebeidza atkārtot to, ka viņai ir pretīgi ar mani vispār sarakstīties, esmu riebīgs, nožēlojams cilvēks un viņai jau uznāk vēmiens no domas vien, ka manā ledusskapī atrodas biezpiens vai jogurts. Lai arī kā sāpēja tas, ka tādā veidā beidzas 10 gadus ilga draudzība, pārtraucu ar šo cilvēku jebkādus sakarus. Un, diemžēl, līdzīga pieredze bijusi ar visiem vegāniem un veģetāriešiem, kurus esmu satikusi. Mani neinteresē ko kurš ēd un ko neēd, mani neinteresē cilvēku privātā dzīve, es nekad mūžā neiedomāšos, ka esmu tiesīga citiem pārmest viņu dzīvesveidu. Tad kāpēc tieši vegāni un veģetārieši, kuri sevi uzskata par it kā miermīlīgiem cilvēkiem atšķirībā no agresīvajiem gaļēdājiem, ir tieši tie, kuri citus nepārtraukti provocē? Kāpēc jālien cita šķīvī? Kāpēc jānosaka, kas ir labs un kas ne? Priekš kam tās morāles lasīšanas, cerībā arī citus pievērst savam dzīvesveidam? To es nekad nesapratīšu un nepieņemšu.
22.02.2016 19:23 |
 
Reitings 643
Reģ: 12.05.2015
Par strutām pienā gan ir taisnība. Tur nevajag būt vegānam, lai to zinātu.
Pārējo nekomentēšu.
22.02.2016 19:28 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Okei, kāpēc visēdāji ir tik kaitinoši? Nu bet nopietni, kāpēc man jāskatās uz FB un IG vai Twitter ieiet otām galā ēdienu bildēm. Kāpēc? Kāpēc,kad es atsakos ēst to gaļu, manā virzienā nāk kaut kādi vājprāta murgi,gaļa taču ir veselīga, zelta domu grauds "dievs ir vēlējies, lai cilvēks ēd gaļu". Kāpēc man tas viss ir jāuzklausa, jāredz, vai tiešām savas domas nevari paturēt pie sevis.

Ir dumiķi abās pusēs. Kur problēma pārtraukt sekot šim cilvēkam? Tevi tas kaut kā aizskar, ka viņa to posto? Kāda vispār ir tava darīšana, ko viņa posto žāvājas FB, nepatīk tas ko redzi, piespied "nesekot".
22.02.2016 19:30 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Ievietotajā gaļas*
Žāvajas
22.02.2016 19:34 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Visu laiku kā tēmas virsrakstu lasu, tā izlasu "Kāpēc vagīnas ir tik kaitinošas?" :-D:-D:-D
22.02.2016 19:35 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits