Bioloģiskais tēvs un likumi

 
Reitings 1164
Reģ: 29.01.2009
Gribēju uz ātro pajautāt. Tēvs aizgāja pie citas, kad man bija kādi 3-4 gadi. Tīņu gados bija vēlme tomēr atrast, satikt, tā nu draugiem.lv ap 16 gadiem viņu atradu. Sākumā visas noliegšanas un tā, beigās tomēr satikāmies. Labi, ka tomēr bija šī tikšanās un sapratu, kāds jefiņš viņš ir. Kad man bija 18 pēkšņi atsūtīja sms angļu valodā (dzīvo UK) ar apsveikumu dz/d. Pēc pāris gadiem vēlreiz atsūtīja vēstuli uz draugiem.lv, ka viņam piedzimis otrais dēls, taču, lai dzīvē nekad neuzdrošinos viņu uzrunāt.
Tad nu radās 2 jautājumi:
1) Vai viņš man likumiski var to aizliegt? Un ko darīt, ja tie dēli pēc laika mani meklē (nenoslēps jau viņš to mūžīgi)?
2) Vai viņš vecumā var pieprasīt kaut ko no manis - aprūpi vai ko tādu? (nav maksājis alimentus un saticis mani)
15.02.2016 15:08 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Ja viņš dzīvo UK, kā tad Tev sanāktu viņa dēlu pie rokas vest?
15.02.2016 18:04 |
 
Reitings 50
Reģ: 09.08.2015
Atvainojos, ka es te tā iespraucaos pa vidu.

Mans jautājums - ja alimenti ir maksāti, bet maksātājs nebija tēvs, bet gan valsts vai arī tad vecumdienās var ko pieprasīt?
15.02.2016 18:16 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Tieši nesen eksāmenā risināju šādu gadījumu, tāpēc zinu pat pēc likuma panta :D

2) Vai viņš vecumā var pieprasīt kaut ko no manis - aprūpi vai ko tādu? (nav maksājis alimentus un saticis mani)


Civillikuma 188. pants: Pienākums uzturēt vecākus un vajadzības gadījumā arī vecvecākus gulstas uz visiem bērniem samērā ar viņu spējām uzturēt vecākus vai vecvecākus un mantas stāvokli. Strīdus par uzturlīdzekļiem vecākiem vai vecvecākiem izšķir tiesa.
Bērnu var atbrīvot no pienākuma uzturēt vecākus vai vecvecākus, ja tiek konstatēts, ka vecāki vai vecvecāki bez dibinātiem iemesliem izvairījušies pildīt savus pienākumus pret bērnu.
15.02.2016 18:22 |
 
Reitings 1164
Reģ: 29.01.2009
Amnile - es sākumā arī tā domāju, līdz meklējot latvija.lv vai esmu piedeklarēta Rīgas dzīvoklī (sakarā ar tiem jaunajiem nodokļiem), pdf failā atradu vēl citu info - par tēvu, māti, u.c. datiem.
Domāju, ja kādreiz tie dēli meklēs kaut ko, datubāzēs viņi to uzzinās.
Tāpat kā samaksājot mazu naudiņu, draugs nesen uzzināja par savu ģimeni, ka vecāku laulības līgumā minēts, ja kaut kas notiek, viņš kā dēls (tēvam) neko mantojumā nesaņems.
Mūsdienās neko nenoslēpsi, visu var uzrakt. Plus, ja viņi dzīvotu tajā mazpilsētā nākotnē, kaut kur padzirdētu anyway.
15.02.2016 18:41 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits