Dzīvošana Ventspilī?

 
Reitings 27
Reģ: 16.04.2010
Sveikas, meitenes!

Nesen ar draugu esam sākuši runāt par kopdzīves uzsākšanu, taču ir viena milzīga problēma - viņš atsakās dzīvot ārpus Ventspils, bet es atsakos dzīvot Ventspilī.

Mans pamatojums ir pavisam vienkāršs, un manuprāt, ļoti pamatots, bet gribētu dzirdēt arī jūsu domas, varbūt kāda vēl dzirdējuši par problēmu, kas man ir ar šo pilsētu:

Pilsēta skaista, bērniem draudzīga, utt. BET! Bet.. Gan mana, gan manu radu, draugu, paziņu pieredze pārsvarā norāda uz to, ka Ventspilī - pateicoties ostai, dažādiem uzņēmumiem (piem. Ventamonjaks) - gaiss šajā pilsētā ir ļoti slikts - daudziem ventspilniekiem esot problēmas ar elpceļiem šo visu iestāžu dēļ (dažādas ķimikālijas, kas maisās gaisā). To ļoti labi esmu novērojusi uz draugiem, paziņām, kam ir astma - ja ikdienā imhalatoru nelieto tad pēc pāris stundām, kas pavadītas Ventspilī, jau paniski ķērās pie inhalatora, jo nevar paelpot, utt.
Tā nu jautājums - ņemot vērā to, ka ir vēlme arī dibināt ģimeni, vai jums mans pamatojums šķiet pietiekami pamatīgs un nopietns, lai tiešām kategoriski atteiktos ievākties šajā pilsētā? Varbūt ir kāda, kas varētu palīdzēt ar padomiem, kā visu šo izskaidrot draugam, kurš šo informāciju atsakās pieņemt, jo 'tas, ka taviem draugiem ir astma nenozīmē, kā Ventspils gaiss ir ar to kaut kā saistīts'...

P.s. droši vien, jāatzīmē, kā viņam darbs ir Ventspilī pašlaik, bet man pašai ir iespēja strādāt no mājām, kas ir vēlviens viņa argumenta par dzīvi šajā pilsētā.

Jebkādi padomi, jebkas, kas varētu kādu no mums pārliecināt par pretējo? :-)
06.02.2016 01:11 |
 
Reitings 2816
Reģ: 19.01.2015
Tad škiries no viņa un pakārto visu sev! Neviens Tevi nespiež būt ar viņu kopā un dzīvot baismīgajā Ventspilī.
06.02.2016 02:06 |
 
Reitings 1138
Reģ: 23.12.2013
tu esi mulkje, nu, nopietni :-):-):-):-) kaut ko tizlaaku reti var izlasiit ;) nabaga puisis, par ko vinjam taads sods?:-)
06.02.2016 02:20 |
 
Reitings 5
Reģ: 23.01.2016
Meitenei ļoti pamatotas bažas. Zinu, cilvēkus, kas dzīvo netālu no ogļu kraušanas plača Ventspils ostā. Ar elpceļiem nevienam nav problēmas, bet kaimiņu vecīšiem ir astma. Visai ielai pilsēta nomainīja logus, pirms tam bija melnas palodzes. Uzsnieg balts sniegs, bet nākošā dienā ir jau ar melniem putekļiem. Bail domāt, kas tiek ieelpots. Ir dzirdētas visādas slimību leģendas no padomju laikiem.

Ieteikums ir nedzīvot tik tuvu ostai. Pat laukos neaizmuksi no gaisa piesārņojuma, tač mēdz būtu izmeši no lidmašīnām. Tas joks :D Man vairāk baidītu Ventspils garlaicība :)
06.02.2016 02:28 |
 
Reitings 175
Reģ: 20.08.2010
Ja negribi dzīvot Ventspilī,tad nedzīvo,bet neizdomā visādas muļķības.Tā arī rodas visādas baumas un puspatiesības.
Tad jau visi astminieki Ventspilī būtu apmiruši,Tev tā neliekas?
06.02.2016 02:32 |
 
Reitings 7
Reģ: 12.01.2016
lapssa - iznāk, ka tiešām tās problēmas ir tikai ostas tuvumā? Vienkārši zinu puisi, kuram ir astma (pats dzīvo Rīgā) - Rīgā, nekur neizmanto inhalatoru, taču, kad bērnībā braucis pie radiem, tad vienmēr esot inhalators līdzi bijis, jo jau pirmajā vakarā problēmas esot radušās (radi kaut kur pārventā dzīvojuši esot). Un man šķiet, ka tas pārventas gals (5. videne) nav īsti tuvu ostai.
Un jā, par tām oglēm 100% zinu - pašai bērnībā regulāri garām ogļu izkaraušanas termināļiem pāri upei no Spilvas paļavām iznāca braukāt, tur arī - pirmajā dienā visa lidosta, viss lauks balts, vakarā jau melns (tas gan Rīgā, bet pilsēta jau nemaina ogļu krāsu :D)
Bet paldies par info. :)
06.02.2016 02:43 |
 
Reitings 20
Reģ: 03.02.2016
Esmu dzimusi Ventspilī un nodzīvojusi tur vairāk nekā 20 gadus. Ar elpceļiem problēmu nekad nav bijis. Ja tā padomāju, tad vispār ar klepu ļoti reti pat slimoju, bet tas var būt nesaistīts. Kad atbraucu uz Rīgu, jutu, ka te gaiss pilnīgi citādāks, vajadzēja laiku, lai pierastu. Kad ar draugu (kurš ir rīdzinieks) aizbraucam ciemos uz Ventspili, vienmēr saka, ka gaiss tik svaigs. Pus apciemojuma laiku noguļam tur kā zīdaiņi. :-D
Man liekas, ka nav pamata lielām bažām, jo neticu, ka neviens nekontrolē šādas lietas. Ar astmu galu galā slimo cilvēki visās pilsētās. Vai ir tādi dati, ka tieši pilsētās, kur osta vairāk saslimst?
Un ir jau iespēja nedzīvot tieši pie ostas. :-)
06.02.2016 08:13 |
 
Reitings 20
Reģ: 03.02.2016
Vai tam puisim, kuram astma, nevarēja sākties problēmas vienkārši no gaisa maiņas? Jo lai cik dīvaini nebūtu, arī es jūtu to gaisa maiņu, kas kādreiz likās pilnīgas muļķības. :-)
06.02.2016 08:23 |
 
Reitings 957
Reģ: 15.11.2015
Par vienīgo ķīmisko vielu, kura indē iedzīvotājus, ir dzirdēts un tas ir benzopirēns. Bet gan jau vēl kāda ir. Tā kā nevajag!!! :D
06.02.2016 09:01 |
 
Reitings 51
Reģ: 08.10.2015
Es vairāk kā 20 gadus dzīvoju Ventspilī un ne man, ne maniem draugiem, paziņām nav problēmas ar elpceļiem :-D
06.02.2016 10:15 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Dzīvo Ventspilī studiju laikā. No bērnības ir astma vidēji smagā formā. Tajā laikā, kad tur dzīvoju nebija nekādu sarežģījumu, medikamentus nelietoju. Arī visiem 80 kursa biedriem problēmu nebija.
06.02.2016 10:19 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Man jau liekas ka tas ir pārspīlējums. Un ja kādam iebraucējam V-pilī palicis slikti no elpceļiem tad tas drīzāk varētu būt vienkārši dēļ gaisa maiņas, ka tā kā aizsit elpceļus ciet, bet ne jau dēļ piesārņojuma.
Ja jau būtu tik traki jūtīgi astmas slimnieki aizbraucot uz V-pili, tad jau rīgā iebraucot vispār būtu beigtas mušas...

Ja tiešām gaiss tevi uztrauc, tad neuztraucies un brauc tur dzīvot ar draugu. Ja tomēr tā nevēlēšanās tur dzīvot ir dēļ kā cita, tad risiniet to problēmu.
06.02.2016 10:43 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Ventspilniekus baigi aizkeera autores teksts:D
06.02.2016 11:15 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Nevajag dzîvot blakus tai ostas teritorijai. Atrodiet vietu pie jûras vai kkur citur tālāk no ostas.
06.02.2016 11:33 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Man jau liekas ka tas ir pārspīlējums. Un ja kādam iebraucējam V-pilī palicis slikti no elpceļiem tad tas drīzāk varētu būt vienkārši dēļ gaisa maiņas, ka tā kā aizsit elpceļus ciet, bet ne jau dēļ piesārņojuma.

To paśu esmu dzirdèjusi par tiem, kas iebrauc Liepājā. Nav rasts pie jûras gaisa, tāpèc ir tā.
06.02.2016 11:40 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
To paśu esmu dzirdèjusi par tiem, kas iebrauc Liepājā. Nav rasts pie jûras gaisa, tāpèc ir tā.


Man tā tieši Liepājā bija, kad pirmo reizi aizbraucu. Bija jāelpo dziļāk lai plaušas vispār saprastu kas notiek. Uz mirkli bija smagumiņš kamēr pierodi. Jāņem arī vērātas ka man astma nav.
06.02.2016 11:52 |
 
Reitings 365
Reģ: 28.06.2014
Es arī šobrīd studēju Ventspilī, nudien kaut ko tik absurdu pat iedomāties nevarētu :D Dzīvo Inženieru ielā, Lielajā prospektā vai kādā ielā, kas atrodas netālu no jūras.
Dzīvoju studentu viesnīcā, 8. stāvā, uz āra palodzes nekad, tiešām nekad, nav bijuši melni putekļi, kas manī raisītu zināmas pārdomas. Neredzu nopietnus argumentus šaubām! :)
06.02.2016 11:57 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Agrāk mācījos Liepājā. Kā pēc vasaras atgriezos Liepājā vienmēr mocījos ar iesnām un kaklu kādu nedēļu. Tas tikai sākumā.
Ventspilī es vienkārši nevēlētos dzīvot. Bet man citi iemesli. Lai izdodas rast risinājumu!
06.02.2016 12:02 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
'Paldies' par visiem jēdzīgajiem komentāriem... Laikam viens cilvēks reāli kaut ko pateica, nemēģinot uzreiz mani pataisīt par histēriķi.. Nu, ko.. Laikam tiešām šajā portālā nav iespējams atrast normālus cilvēkus, kas uzreiz nemēģinās izsmiet, nod*rst, utt.. 'Jauki'...
Undiya - darbs atļauj, bet samaksa tik ekskluzīvi gan neatļauj. Tuvu, bet līdz Bahamu salām nepavelk.


Problēma tajā, ka daļa nemāk lasīt, bet citi atkal nesaprot sarkasmu.

Normas izklausās pēc cilvēka, kas ir neapmierināts ar dzīvi un tāpēc komentāros vairāk par apvainojumiem nevar uzrakstīt. Bet tādiem uzmanību nevajag pievērst. Viņi ir tik nožēlojami, ka pret tādiem jājūt tikai žēlums.
06.02.2016 12:08 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Fionna Esi dzirdējusi par karmu?
06.02.2016 12:10 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Kad mācījos Liepājā un tagad Ventspilī,nekad nav mocījušas iesnas vai kakla sāpes. Gaisā neko īpašu nejutu. Autore,beidz žēloties.
06.02.2016 12:11 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits