Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

TTC jeb "trying to conceive"..

 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Tā kā arvien vairāk ir jauno māmiņu tēmu, izlēmu izveidot šo - meitenēm, kas mēģina palikt stāvoklī.

Bet, vai šeit to ir vērts taisīt? Meitenes, kas mēģina palikt stāvoklī ir jūtīgas un tie komentētāji, kas uzreiz uzrodas ar domu "ko sasapņojies" utt var būt ļoti sāpinoši.

Līdz šim izmantoju babycenter community mājas lapu, kas ir ārkārtīgi pozitīva, bet gribētos dalīties pieredzē arī latviešu forumā.

Vai kāda vēlas dalīties šeit savā pieredzē?
30.01.2016 21:09 |
 
Reitings 28079
Reģ: 11.02.2015
Emm, neesmu pārlieku jūtīga, tāpēc pierakstos :D
Jap, mēs arī mēģinām nu jau 1,5 gadu, atklāja visādas problēmas, it kā apārstēja, tagad jāmēģina par jaunu. Ir dots iespējas logs - vēl ~3 mēneši, kā neraža vīram šobrīd tieši jālieto spēcīgas zāles, kas var ietekmēt peldētāju aktivitāti :D Reizēm jau sāk šķist, ka nav lemts...
Bet neko, jāmēģina :)

raven, kāda pašiem pieredze? ko interesantu apspriež babycenter community lapā?
30.01.2016 23:20 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Babycenter community var pievienoties grupās sievietēm, kas mēģina palikt stāvoklī, gaida rezultātus, grūtniecēm, māmiņām, kas dalās ar pieredzi, apspriež simptomus, problēmas, kā arī dalās labajās ziņās. Lielākā daļa diskusiju ir ārkārtīgi pozitīvas un iedvesmojošas. Foruma lietotājas atbalsta viena otru.

Tagad arī mēģinām palikt stāvoklī. Dēļ iepriekšējās pieredzes, veicu nelielu pētījumu, piemēram, ko darīt "mazo peldētāju" kvalitātes labā. No sākuma biju lasījusi, ka var mēģināt katru otro dienu, jo rezultāti īpaši neatšķiras no tiem, kas to dara katru dienu, respektīvi 33% un 37%. Bet turpinot pētīšanu atradu informāciju par kvalitāti, lai būtu pēc iespējas mazāk dns sadrumstalotības. Pētījums, par ko ir rakstīts zemāk, rāda, ka pat ne tika labu kvalitāti var uzlabot.

Temperatūras mērīšana man neizdevās, jo nav regulāra ritma, tāpēc es padevos. No sākuma mēģināju pētīt simptomus un ar temperatūras palīdzību rēķināt īpaši auglīgās dienas, bet tas nenostrādāja.

Pašlaik no divu nedēļu gaidīšanas laika palikusi viena. Šoreiz mēģināšu saņemties un neizmantot testu līdz būs paredzētas mēnešreizes. Varbūt pat dienu, divas vēlāk. Cikls man nav neregulārs, bet var mainīties no 26 līdz 31 dienai. Man pms veido praktiski visi iespējamie grūtniecības simptomi, tāpēc uz to paļauties nevaru.

reina, tas varbūt izklausīsies pēc klišejas, bet centies būt pozitīva. Kā saprotu, ārst ir devis šo logu? Vai ārsts ir informēts par zālēm, kas vīram jālieto?
Tu lieto kādus papildus vitamīnus?

Australian Study: Sperm Quality Increases with Frequent Sex
David Greening, M.D., an Ob/Gyn and reproductive endocrinologist at Sydney IVF in Australia believes that frequent ejaculation might be a physiological mechanism to improve sperm DNA damage, while maintaining semen levels within the normal, fertile range. To investigate this hypothesis, Dr Greening studied 118 men who had higher than normal sperm DNA damage as indicated by a DNA Fragmentation Index (DFI).

The fertility researchers found that daily sex (or ejaculation) for seven days improved men’s sperm quality by reducing the amount of DNA damage. Dr Greening said the reason why sperm quality improved with frequent ejaculation may be because the sperm had a shorter exposure in the testicular ducts and epididymis to reactive oxygen species/free radicals.

This study showed that frequent sex (daily) decreased semen volume and sperm concentrations, but improved sperm motility and decreased sperm DNA fragmentation. It is important to note that this study evaluated sperm parameters, but not pregnancy rates.
01.02.2016 13:51 |
 
Reitings 5637
Reģ: 06.11.2013
01.02.2016 15:43 |
 
Reitings 28079
Reģ: 11.02.2015
raven, tas community izklausās interesanti. Vakaros, kad neguļas, būs jāiečeko ;)

Jā, ārsts ir devis šo logu man. Jo tieši tā sakrita, ka uz brīdi ir apstādināta endometrioze, bet pēc laika tā atsāks savas aktivitātes, kas var traucēt ieņemšanai. Vidēji deva 3-4 mēnešus "pauzes". Jā, nu minēju dakterei, ka vīram savukārt tagad savas nopietnās zāles nācās uzsākt lietot. Bet ko tad padarīs... gaidīt jau viņš arī nevar.

Tak što principā vairāk paļaujos uz likteni. Visādas vērtīgās informācijas pa ausu galam esmu dzirdējusi, piemēram, ka labāk katru 2. nevis katru dienu. Ka ir jēga būtībā tikai auglīgajās dienās nodarboties ar seksu. Bet šomēnes pirmo reizi vispār noprovēju ovulācijas testu. Maita, rādīja, ka nekā nav tai dienā, kad pēc kalendāra vajadzēja būt :D Bet varbūt tomēr ietrāpījām..? Jo viena diena tīri pēc sajūtām šķita ovulācijas diena.. :D

Vitamīnus papildu arī nelietoju - tikai folskābi, ja nu tomēr liktenis uzsmaida :) Tu lieto? Izvēlējies kādus pēc atsauksmēm vai doka ieteica? Un cik vispār ilgi censonējat?
01.02.2016 17:29 |
 
Reitings 28079
Reģ: 11.02.2015
Ā, un kā tīri teorētiski jāveic būtu tā temperatūras mērīšana?
01.02.2016 17:29 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Visādas vērtīgās informācijas pa ausu galam esmu dzirdējusi, piemēram, ka labāk katru 2. nevis katru dienu.


Katru otro dienu vajag, ja vīrietim ir problēmas ar spermatozoīdu skaitu.

Ka ir jēga būtībā tikai auglīgajās dienās nodarboties ar seksu.


Reti kura sieviete var noteikt auglīgās dienas pietiekoši precīzi. Pēc ovulācijas ir 24-48 stundas, kad sieviete ir visauglīgākā. Vēl iesaka dažas dienas pirms ovulācijas, jo spermatozoīdi var izdzīvot pāris dienas.

Bet šomēnes pirmo reizi vispār noprovēju ovulācijas testu. Maita, rādīja, ka nekā nav tai dienā, kad pēc kalendāra vajadzēja būt


Tu esi pārliecināta, ka zini, kad tev notiek ovulācija? Tie automātiskie kalendāri ņem vidējo - 14 dienas pirms mēnešreizēm, bet sievietes ir dažādas, var variēt no 12 līdz 16. Tāpēc nepietiek, ka tikai vienu dienu izmanto to testu. Tas jādara pāris dienas pirms un pēc "vidējā aritmētiskā".

Jo viena diena tīri pēc sajūtām šķita ovulācijas diena..


Vēl var skatīties pēc izdalījumiem. Tad, kad tie ir līdzīgi olbaltumam, tad notiek ovulācija, jo šie izdalījumi ir vislabākā vide mēģināšanai.

Vitamīnus papildu arī nelietoju - tikai folskābi, ja nu tomēr liktenis uzsmaida Tu lieto? Izvēlējies kādus pēc atsauksmēm vai doka ieteica? Un cik vispār ilgi censonējat?


Es arī tikai folskābi, bet esmu lasījusi, ka ir sievietes, kas lieto grūtniecības vitamīnus pirms tā ir iestājusies. Pati atsauksmes gan nevarēšu dot.

Ā, un kā tīri teorētiski jāveic būtu tā temperatūras mērīšana?


Teorētiski temperatūra paaugstinās pēc tam, kad ovulācija jau ir notikusi, tāpēc jāpaspēj ļoti ātri visu paveikt :-D Tā saucās bbt (basal body temperature), to mēra no rīta uzreiz, kad pamostas (pirms esi run;ajusi vai kāpusi ārā no gultas). Parasti to dara vienā laikā katru dienu.
Pēc ovulācijas tā paliek augstāka un pirms mēnešreizēm samazinās. Ja esi palikusi stāvoklī, temperatūra nekrītas. Atšķirība nebūs liela, bet ievadot datus programmā, varēsi redzēt līkni, kā mainās temperatūra cikla laikā.

Vēl viens variants ir - pētīt dzemdes kakla pozīciju - ovulācijas laikā tas atrodas augstu, ir nedaudz mīkstāks un ir pavērts. Nezinu, vai esi mēģinājusi, bet forma ir līdzīga kā virtulim :-D Bet tas ir jāpēta kādu laiciņu, pirms iepazīsti savu ķermeni un zinu, kādā pozīcijā tas atrodas katrā cikla dienā. Tāpat kā temperatūru, to mēra vienā laikā katru dienu, jo, tā pat kā temperatūra, tas mainās dienas garumā.
01.02.2016 21:42 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Vēl viens variants ir - pētīt dzemdes kakla pozīciju - ovulācijas laikā tas atrodas augstu, ir nedaudz mīkstāks un ir pavērts. Nezinu, vai esi mēģinājusi, bet forma ir līdzīga kā virtulim

kā to pašai var konstatēt ? :-O
01.02.2016 21:50 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
01.02.2016 21:53 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
kā to pašai var konstatēt ?


Ar pirktiem ;-)
01.02.2016 21:54 |
 
Reitings 28079
Reģ: 11.02.2015
raven, toč neesmu pārliecināta :D Tā arī noteikti ir, ka kalendārs izrēķināja vidējo. Plus, man tak iepriekšējos 6mēn MR bija mākslīgi pārtrauktas, šomēnes tikai pirmais cikls bija, tāpēc nevar arī tā ilgumu vēl noteikt..

Nu pēc sajūtām savu ovulāciju nosaku tieši tā - kad ir caurspīdīgi pavairāk izdalījumi + ļoti neķītrs noskaņojums :D :D

To bazālo temperatūru es vēl būtu ar mieru pamērīt, bet savu virtuli gan negribu iepazīt tuvāk :D :D

Ā, mums vēl tāds piedzīvojums, ka notestējām yes baby lubrikantu. Atsauksmju par efektivitāti arī pagaidām nav :)

Vai esi ar medicīnu saistīta vai vienkārši labi ievākusi info par šo tēmu?
01.02.2016 23:05 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Ā, mums vēl tāds piedzīvojums, ka notestējām yes baby lubrikantu. Atsauksmju par efektivitāti arī pagaidām nav


Vēl viens iemesls ikdienas intimitātei - veidojas labvēlīgāka vide spermatozoīdiem. Tas arī palīdz ieņemt bērniņu. Kā arī - orgasms. Tas arī nav mazsvarīgi.

Vai esi ar medicīnu saistīta vai vienkārši labi ievākusi info par šo tēmu?


Ar medicīnu man saistības nav, bet pati šo informāciju meklēju, nav žēl palīdzēt citām meitenēm, kam tā nepieciešama.
01.02.2016 23:10 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Mēs mēģinājām apmēram 6 mēnešus līdz sanāca. Es izmantoju to Lady Comp, lai noteiktu cikla auglīgās dienas.
01.02.2016 23:24 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Anne Shirley, es neesmu iepriekš dzirdējusi par Lady Comp. Kas tas ir un kā darbojas?
02.02.2016 22:44 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
reina Tā kā zivju eļļu un b vitamīnu kompleksu lietoju jau pirms tam, to nepieminēju.
03.02.2016 00:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits