algas, samaksu sadale kopdzīvē

 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Sveikas!

Vai jūs uzskatāt, ka ir godīgi, ja vīrietis kura alga uz rokas ir 3000 apmaksā 600 eiro īri par dzīvokli un sieviete kurai uz rokas alga par puslaiku ir 800 apmaksā 200 eiro par produktu pirkšanu ?

Agrāk dalījām uz pusēm visu, bet kopš viņa alga ir tik augsta, domāju kā godīgi sadalīt, lai viņš tomēr apmaksā vairāk.
27.01.2016 22:30 |
 
Reitings 1609
Reģ: 03.03.2013
Manai draudzenei bija ļoti identisks stāsts pāris gadus atpakaļ-vīrietim alga pakāpās krietni uz augšu,bet rēķinu dalījums un viss pa vecam un džekam arī jaunu autiņu savajadzējās (labi,ka viņa tur savu algu nelika).Ar ko tas beidzās?Vīrietis labi iekārtojās.Piedzima bērns-visu maksā sieviete un pati sev jaunas drēbes reti kad atļaujas nopirkt,kamēr vīrietis ar skaistiem,jauniem gadžetiem staigā,jaunu džipu un bez raizēm,mājās vakariņas siltas,māja iztīrīta.Sanāca tā,ka džeks maksāja tikai komunālos (jo dzīvoklis pieder sievietei,maksimālais 200 euro),bet sieviete visus pārējos izdevumus kas saistās ar bērnu,savus rēķinus par telefonu un auto.Lieki piebilst,ka viņi vēl ir kopā un šādi jau tas ir pāris gadus.Man ļoti skumji uz viņu paskatoties,ka knapi sev ko atļaujas,kamēr vīrs ar jaunu džipu braukā.Pati jau arī uz nervu sabrukuma,taisās savu auto (ar kuru izvadā bērnu pa pulciņiem utt) pārdot.
28.01.2016 13:50 |
 
Reitings 1609
Reģ: 03.03.2013
Piekrītu,ka mašīnai tev nav jāpiemet,jo galu galā tā būs uz viņa vārda un kā pati teici-pati gandrīz vai nebrauksi,vēl pie tam tev tā alga jau arī ir,kāda ir.Tā ir,kad pārlec uz lielāku algu,uzreiz jau gribas pirkt visu ko,jo nu "beidzot sanāks",bet aizmirstas par citām,svarīgākām lietām...Paskaties kādus variantus piedāvās :)
28.01.2016 13:54 |
 
Reitings 204
Reģ: 29.08.2013
Oho! Nespeeju iedomaties tadas attiecibas kur tiek slepti ienaakumi. Kaa var buut tadas attiecibas ar sev tuvaako cilveeku? Otra puse tachu nav ienaidnieks.

Nekad neesmu nevienai atskaitījies, un neviena nekad arī nav neko prasījusi. Kā jau teicu, kamēr tas nav izdzīvošanas jautājums, naudas temats pievienoto vērtību nedod. Katrai pusei jātiek galā ar sev atbilstošo daļu, ko, atkarībā no konkrētā modeļa, noteikusi sabiedrība un/vai iekšēji faktori; viss, kas paliek pāri, ir katra paša pārziņā. Mana partnere ir gudra un erudīta sieviete, bet savu brīvo līdzekļu ieguldīšanu es ar viņu pārrunāt netaisos un esmu drošs, ka no viņas puses šādas vēlmes arī nebūtu. Tīri no optimizācijas teorijas - maksimizēt katru portfeļa daļu atsevišķi ir optimālāk (>=) nekā portfeli kopā.
28.01.2016 13:55 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
Viņa rakstīja, ka dzīvo ārzemēs un tie 600 eiro ir pavisam adekvāta īres maksa.
Uzskatu, ka finansiāli jautājumi jārisina savstarpēji, nevis caur forumu kur no malas nezin ne apstākļus, ne situāciju.
Es arī iesaistos kopējā budžetā, nav domas, ka tā varētu nedarīt, gluži vienkārši tas ir dabiski, esam ģimene.
Ledus Tēja, pati sieviete vien ir vainīga, ja nav mutes izrunāties ;-)
28.01.2016 13:57 |
 
Reitings 1609
Reģ: 03.03.2013
Vilionata Ir runājusi,bet tur ir citas lietas vēl apakšā...Es tīri par to,kas notiek tālāk.
28.01.2016 14:02 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Oho! Nespeeju iedomaties tadas attiecibas kur tiek slepti ienaakumi. Kaa var buut tadas attiecibas ar sev tuvaako cilveeku? Otra puse tachu nav ienaidnieks.
Man ari tas liekas nereali. Mums ir pieeja katra internet bankai , ir bijusi vajadziba parskaitit un otrs nav majas , tad nu parskaita, samaksa tas kas majas pie datora. Manejais maksa rekinus es parejo. Lai gan ari poartiku vins perk. Kuram nauda tas iet uz veikalu. Kimiju maja gan es visu perku, jo manejam vienmer kas butisks aizmirstas. Un ta menesi nav nemaz tik maza summa, visi trauku ludzekli, tualetes tiramie, dusas zelejsas, vannas putas, sampuni, dezi un etc. Vinsd atkal iedod man nagiem naudu. Nu kam nauda tas piedoma pie ta kas vajadzigs.
28.01.2016 14:12 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Arī esam bijuši studenti, kuriem algas ir mazas. Draugam alga arī vienā brīdī palielinājās un līdz ar to viņš iznemasi visus maksājumus saistībā ar dzīvokli, rēķiniem, pārtiku. Jā, es par savu telefonu maksāju pati un par skolu arī maksāju pati, tāpēc draugs uzskatīja, ka atlikusī nauda ir mana, un vēl bieži man iedeva naudu. Es šad tad nopirku pārtiku, vai vēl kaut ko. Pirku viņam arī apģērbu, ja kaut ko ieraudzīju. Būtībā mums priekš viena otra nav nekad bijis žēl. Pat, ja man jāatdod pēdējais cents es iedošu viņam un viņš man.
28.01.2016 14:19 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Vilionata


pati sieviete vien ir vainīga, ja nav mutes izrunāties


ar manu partneri ir ļoti grūti izrunāties vai diskutēt. Ja paska ka nē, tad nejau es visu dienu vēl uzbāzīšos.
28.01.2016 14:21 |
 
Reitings 555
Reģ: 22.04.2015
Un tās kuras brīnās kapēc maksājam īri 600 un nepērkam dzīvokli. Kā jau minēju dzīvojam ārzemēs, 600 eiro īre ir normāla summa par 2 istabu dzīvokli. Pirkt dzīvokli ir ļoti dārgi, piemēram 3 istabu dzīvoklis maksā varbut 200 tūkstošus.
28.01.2016 14:24 |
 
Reitings 382
Reģ: 24.02.2014
uzskatu, ka pie sadas algas virietim pasam vajadzetu visu maksat nevis noesties vel no sievietes mazas naudinas.
protams, ja ir kopigi berni, laulibas, tad gan nauda ir kopeja, aiziet abu berniem, tad vairs ta neskaita. bet ja tikai draudzejas, tad virietis ir paskops.

zinu sita vienai pazinai bija, ka draugs miljonars, vina apkopeja, a vinai pa savu naudu vajadzeja partiku pirkt. tas ir kaut kads mazohisms pret sievieti.
28.01.2016 14:25 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Oho! Nespeeju iedomaties tadas attiecibas kur tiek slepti ienaakumi. Kaa var buut tadas attiecibas ar sev tuvaako cilveeku? Otra puse tachu nav ienaidnieks.


Es apmeram zinu sava vira ienakumus, vins nesleepj, bet es ari ipasi neinteresejos, man saap sirds, kad zinu, ka 40-45% vins nomaksaa valsts nodokljos :D Tie cipari vienkarshi sabruuk acu priekshaa :D


Mans virs neizn par maniem uzkrajumiem, tas vienigais, parejo neko neslepju.
28.01.2016 14:28 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Nekad neesmu nevienai atskaitījies, un neviena nekad arī nav neko prasījusi. K
Varbut patusejot dazus menesus ar draudzeni tas ir iespejams. Tacu ilgakas laulibas dzive padsmit gadu garuma tas ir tomer nereali. ;-)
28.01.2016 14:55 |
 
Reitings 65
Reģ: 08.01.2016
Nauda padara cilvēku skopu, tas gan. Es arī esmu par to, ka nav godīgi, jo pēc rēķiniem džekam paliek kudi vairāk par meiteni. Un prasīt vēl plusā par auto... njā.! Es nepiemestu automašīnai un punkts.
28.01.2016 15:33 |
 
Reitings 638
Reģ: 14.05.2013
Mans virs neizn par maniem uzkrajumiem


šī bija vienīgā mana kļūda ko neizdarīju - neveicu vīrietim nezināmus uzkrājumus :-D


Pēc stāstītā neizklausās ļoti veiksmīgā gultnē ejošas attiecības. Vīrietis nu tik priecājās par jauno algu ar kuru negrib dalīties ar savu dzīves biedreni? Uh!
28.01.2016 15:45 |
 
10 gadi
Reitings 4026
Reģ: 02.01.2011
mašīnai gan neko nevajag mest
100 punkti ka ja nu kaut kas, tad puisis mašīnu paturētu sev
28.01.2016 16:12 |
 
Reitings 833
Reģ: 10.03.2013
Nekad neesmu sapratusi to naudas likšanu kopā. Ok, saņem viens, saņem otrs, nomaksā visu nepieciešamo. Bet ja es sev gribu nopirkt kādu dārgāku lietu (piemēram, somu vai dārgus matu kopšanas līdzekļus), bet otram liekas, ka tas nav nepieciešams... Tāpat ar naudu tēriņiem. Un beigu beigās - bāc, kāpēc man būtu jāņem nauda tamponiem (piedodiet) no kopējās kases?
Es vairāk par rēķinu sadalīšanu un savas naudas paturēšanu pie sevis.
28.01.2016 17:20 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Brandons
Nav runa par prasiishanu vai atskaitiishanos. Taads paara finansiaalais modelis, ka ne viens ne otrs nav lietas kursaa par otra ienaakumiem un izdevumiem ir iespeejams vien seksa partneriem, kuriem vienam par otru buutiibaa ir nosplauties, jo zina, ka agraak vai velak sho cilveku nomainiis pret citu. Divi cilveeki, kuri ruup viens otram, kopaa dziivojot neizbegami saskaras ar dazadiem pienakumiem un finansialajiem izdevumiem. Man nav gadijies redzet taadu cilveekrobotu paari, kur abi bez jebkaadiem iebildumiem visu pienaakumus un izdevumus daliitu tieshi uz puseem. Taa ir kaut kaada zinaatniskaa fantastika par robotu paari nevis cilveeku attieciibaam.
Tu izklausies peec trolla vai viiriesha kam beerniibas psihotrauma nelauj veidot ar sievieti gimeni, jo reaali tev par sievieti ir dziljsh pohujs un riebums. Ceru ka tev beernu nav un nekad nebuus, Dies pasarg kaadam bernam tadu teevu!
28.01.2016 17:26 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Nespeeju iedomaties tadas attiecibas kur tiek slepti ienaakumi. Kaa var buut tadas attiecibas ar sev tuvaako cilveeku? Otra puse tachu nav ienaidnieks.


Un kamdēļ otrai pusītei būtu jāzin visi mani ienākumi? Naudu viņai neprasu.
28.01.2016 17:29 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
stiprais dzimums tu uzskati, ka vīrietis nepelna vismaz 2 vai 3 štukas , tad nafig tādu? neveiksminieks uzreiz?


Kāpēc uzreiz neveiksminieks? Cilvēks vienkārši vēl ir savas profesionālās karjeras sākumposmā, un nav sasniedzis to līmeni, lai atļautos tādu extru kā attiecības.
28.01.2016 17:32 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Varbut patusejot dazus menesus ar draudzeni tas ir iespejams. Tacu ilgakas laulibas dzive padsmit gadu garuma tas ir tomer nereali.


Pat ļoti reāli, ja kas.
28.01.2016 17:37 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!