Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mopši :)

 
Reitings 48
Reģ: 27.08.2015
Sveikas, meitenes! :)
Jau ilgu laiku gribu sev iegādāties mopsīti. Varbūt kādai te jau tāds ir un var padalīties ar plašāku info? Google meklēju, bet tur tāda vispārīga informācija.
Man svarīgākie jautājumi - kā mopši sadzīvo ar kaķiem un maziem bērniem? Kā barot kucēnus? Un vai tiešām katru dienu būs jātīra tās krunciņas? Un vai tiešām vasarā pat nevar iziet ārā ar mopsīti, jo viņiem par karsts? :-/
Šito visu google salasījos un tagad gribu uzzināt viedokli no kāda, kam tāds maziņš mīļumiņš jau ir(l)
24.01.2016 17:52 |
 
Reitings 48
Reģ: 27.08.2015
up
24.01.2016 18:02 |
 
Reitings 1164
Reģ: 29.01.2009
Ar kaķiem un bērniem sadzīvo ļoti labi. Mamma ir mopsis, kaķeni nobrauca, mopsis bija sadraudzējies, tagad ir pagājis laiks, bet ļoti pārdzīvoja.
Krunciņa ir jātīra, tas gan. Ārā vasarā iet pastaigās, bet ilgi nevar, grūti elpot.
Viņam vēl ir problēmas ar kājām - pēdām. Nezinu gan īsti vai no mitruma vai barības (ja nedod tikai speciālo, bet arī kaut ko no galda). Taču nav tikai mūsējam problēmas ar pēdām, citas pastaigu biedrenes arī ir mocījušās.
Vēl kas - viņš visu laiku tā teikt rukšķina sava deguna pēc. Mīlīgi jau, bet naktī vienā gultā būtu grūti - kopā ar viņu guļ patēvs, tad nu abi krāc. :D
24.01.2016 18:16 |
 
Reitings 48
Reģ: 27.08.2015
This moment man viņi liekas tik jauki,ka rukšķina (l)
Kas kājiņām? Kaut kas nopietns vai dzīvot īsti netraucē?
24.01.2016 18:19 |
 
Reitings 1164
Reģ: 29.01.2009
Nu mamma ziež kaut kādu ziedi viņam starp pirkstiņiem, citādi nezinu vai traucē. Viņš nesaka. :D
Vēl šad tad mēdz acis strutot, bet tas šķiet bija no kaut kāda produkta.
24.01.2016 18:25 |
 
Reitings 48
Reģ: 27.08.2015
Vispār izklausās diezgan problemātiski :-D bet man viņi tā patīk,ka varu samierināties ar to visu un kopt,ja nu kas
24.01.2016 18:27 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
This moment man viņi liekas tik jauki,ka rukšķina (l)


Ahā, un tagad iedomājies to 24/7 :D

Bet pa lielam - sapņoju par mopsi jau vairākus gadus. Vienīgais, kas mani attur - man nekad nebija suņi, un nezinu, vai tikšu galā.. jo tomēr tā ir lielāka atbildība, nekā kaķis (t) Un kaķis noteikti būtu greizsirdīgs, jo viņš ir ļoti privātīpašniecisks..

Par to sadzīvošanu ar kaķiem runājot - mopši ļoooti labi ar tiem sadzīvo.. Mēs kaķi pirkām no cilvēkiem, kas audzē un pārdod arī mopšus.. un līdz ar to viņi visi bariņā tusē un dzīvo.. Laikam tāpēc mans kaķis vairāk atgādina suni pēc uzvedības, jo pirmos dzīves mēnešus tusēja ar suņiem :D
24.01.2016 18:30 |
 
Reitings 48
Reģ: 27.08.2015
meksikanka es arī kaut kā domāju, ka varbūt netikšu galā. Bet vienmēr jau pienāk pirmā reize :-D
Un vēl - varbūt kāda, kurai jau ir mopsītis zin kādus labus audzētājus pie kuriem pirkt?
24.01.2016 18:32 |
 
Reitings 1164
Reģ: 29.01.2009
Nezinu kā ir citiem mopšiem, bet mans ir ļoooti slinks. Aktīvais periods dienā vien pāris stundas. Lielāko daļu guļ vai sēž tev blakus vai klēpī prasās. Tā jau ļoti mīļš, kad atbraucu pie mammas vienmēr priecīgs un visu to dienu staigā pakaļ un nāk pirmo nakti gulēt kopā. :) Tikai es ļaunā nevaru izturēt, ka viņš krāc ausī. Aha - nedomā, ka gulēs kājgalī. Mans mēdz ieņemt pusi spilvena un krāc ļoti skaļi. :D

Kā jau tika minēts - rūpes ir lielākas, tā pati čurāšana un pastaigas.
24.01.2016 18:35 |
 
Reitings 48
Reģ: 27.08.2015
nu čurāšana un pastaigas jau jebkuram sunim:-D
24.01.2016 18:38 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Mopsis ir ļoti problemātisks suns, lai neizteiktos rupji par šiem nabadziņiem. Patiesi žēl dzīvnieku, kas ir pataisīti par šādiem invalīdiem, rokas nocirst tiem, kas tādus audzē. Viņi krāc, jo nevar paelpot. Tur nav nekā mīlīga. Divi varianti- neizveidojušās deguna ejas, suns nevar paelpot, vai pārāk garas mīkstās augslejas, kas nosedz elpošanas ceļus un krācošā skaņa rodas tāpēc, ka suns no visa spēka rauj plaušās gaisu. Tā ir mocīšana! Tur nav nekā mīlīga vai forša. Viņiem ir pārāk mazi acu dobumi, uzsitot pa pakausi ir risks, ka acis no pieres izsprāgs laukā, tās ir pārāk izvalbītas un struto un tek tāpēc, ka tā deguna kroka ar savām spalvām nepārtraukti baksta acs radzeni, no mopšu audzētājiem ir dzirdēti stāsti, kur mospsis izskrien caur smilgām un sagriež sev acs radzeni. Kroka ir jātīra regulāri, pretēji tā iekaist, sastruto, smird un rada sunim diskomfortu. Vasarā diemžēl šādi suņi mēdz nomirt pat pie vetārstiem, jo pārkrast un neesošā purna dēļ nespēj sevi atdzesēt, viņi nosmok esot pie pilnas samaņas.
No ne tik traģiskām vainām -alerģiski, zobi sāk birt ārā jau agrā vecumā, drausmīgi met spalvu visu cauru gadu bez apstājas.
3 nedēļu vecumā šiem kucēniem apgriež deguna spārnus, jo tajā vecumā tie izaug tik lieli, ka aizsedz ciet degunu un kucēns nosmok. Gadās, ka zaudē samaņu, jo nevar paelpot ( reāli stāsti no krievu mopšu foruma, kur par pilnīgi normālu tiek uzskatīts, ka suns pēkšņi nevar paelpot, krīt gar zemi, smok nost, zaudē samaņu, kaut kur tikai esot jāpamasē vai jāpakar aiz kājām gaiša un viss esot labi).
24.01.2016 18:56 |
 
Reitings 48
Reģ: 27.08.2015
Harmony,baigos šausmu stàstus piestāstīji. Viss jau pamatoti, bet nedomāju, ka tik traki. Jebkuram sunim taču ir iespējamas veselības problēmas utt:-O
24.01.2016 19:43 |
 
Reitings 881
Reģ: 29.01.2009
Man ir mopšu puika (kucēns vēl). Labāku draugu sev nevaru iedomāties. Protams, jākrāmējās tā pat kā ar bērnu, bet nu nenožēloju ne brīdi. (l)
Kad man būs privātmāja, ņemšu vēl vienu :D
24.01.2016 19:55 |
 
Reitings 33
Reģ: 14.01.2016
http://www.suni.lv/viewtopic.php?f=3&t=21

131 lapa ar visu iespējamo info.
24.01.2016 19:57 |
 
Reitings 48
Reģ: 27.08.2015
.Ophelia, paldies! :)
bet tomēr gribu arī citu viedokli kā ir dzīvot ar tādu, kādi plusi, mīnusi u.t.t.
24.01.2016 21:14 |
 
Reitings 48
Reģ: 27.08.2015
Niāra, varbūt vari padalīties - kur iegādājies mopsi? Pie kāda privāti vai audzētavā?
24.01.2016 21:15 |
 
Reitings 881
Reģ: 29.01.2009
Iegādājos privāti, bet no audzētāja ar pieredzi. Mopsis ir ar visiem dokumentiem, izņēmu arī ciltsrakstus. Kad pirku, tad uz vietas apskatīju arī kucēna vecākus un slēdzām līgumu. Līdzi deva arī aprakstu par mopša kopšanu, barošanu utt. Braucu pakaļ 300km viena virzienā, bet tas bija to vērts :D
24.01.2016 21:24 |
 
Reitings 74
Reģ: 27.01.2014
Man arī ir mopšu puika. Es jau ilgi sapņoju par mopsi un tagad esmu laimīga! (l) Citi saka, ka baigi urkšķ un noteikti traucē naktī gulēt. Nu nav tā! Es jau esmu pieradusi un nevienu reizi nav kaitinājusi tā urķēšana, man tieši tas liekas mīlīgi un jā- visas 24/7. Jaukāka suņa nav- viņš NEKAD nevarētu iekost - nu vismaz mans. Par krokām- pirms pirku arī biju salasījusies, ka katru dienu jātīra ar kumelīšu tēju. Nezinu, varbūt tas kā kuram, bet man pietiek reizi nedēļā iztīrīt un viss forši. Vasarā varbūt biežāk. Par to karstumu. Jā, viņiem ir grūti, tāpēc vasarā ejam garā pastaigā no agra rīta un vakarā, kad vairs nav tik traks ( tur nekādu lielo problēmu es nesaskatu). Ārā nav problēmu, drīzāk istabā. Tur es viņam samitrinu dvieli un tad viņš uz to dvieli guļ. Par ģībšanu- Mans ir noģībis vienu reizi un tās bija šausmas, jo ļoti sabijos. Sanāca tā, ka viņš noģība nevis no karstuma, bet no lieliem priekiem. Nebiju visu dienu mājās un atnākot vēl pati viņu satracināju un tad viņš tākā aizrijās un izkrita no gultas - noģība. Es viņu stutēju kājās un liku pirkstus mutē, jo domāju, ka varbūt ko norijis. Bet mopšiem tā var būt, ka aizkrīt tā augstleja ciet. Bet esmu iemācījusies ar to sadzīvot un atnākot mājās esmu pavisam mierīga un arī viņš tik ļoti netrako- nu vismaz līdz noģībšanai tiešām ne. Par citiem dzīvniekiem- man citu dzīvnieku nav, bet man paziņai agresīvs kaķis mopsītim ieskrāpēja acī- tas gan, ka viņiem tie acu āboli ir tādi izbolīti. Bet ja kaķis ir vairāk no mierīgajiem, tad domāju, ka nekā traka nebūs. Par audzētavām- varu ieteikt tikai un vienīgi audzētavu Danvilmar un Pekainami. Pērkot sadarbojos ar abām audzētavām, beigās paņēmu no Danvilmar, bet vēljoprojām uzturu kontaktus un jebkurā laikā varu zvanīt ar interesējošiem jautājumiem. Vēlu veiksmi atrast savu mopsīti! (l)
24.01.2016 21:41 |
 
Reitings 74
Reģ: 27.01.2014
Kā barot kucēnu- katrā kārtīgā audzētavā to pastāstīs. Mums iedeva pirmo barības paku un ar to arī barojam līdz šim. Ar bērniem sadzīvo ideāli- viņi dievina bērnus, mazus un lielus. Un arī bērniem viņi patīk. (l) Mans mopsītis ir dikti ņurcīts un mīļots ar bērnu rokām un viņš nekad pat zobus nav parādījis. Bērnu mammas citreiz uztraucās vai nevar nodarīt pāri, bet nu, ne jau miermīlīgs mopsis. Tas gan atkarīgs arī no audzināšanas, es savu nedresēju kā kaut kādu sargsuni vai vēl nezin ko, bet gan par mājas mīlulīti. (l)
24.01.2016 21:46 |
 
Reitings 48
Reģ: 27.08.2015
Chocolato, drīkst zināt par kādu cenu savējo pirki? Jo es arī skatos - dažus var par 300 nopirkt, daži jau 700 € maksā :-/
24.01.2016 21:50 |
 
Reitings 881
Reģ: 29.01.2009
chocolato ar kādu barību baro savējo?
KO vēl dod savam mopsim?
Manam garšo visādi dārzeņi, augļi. Vislielākais kārums laikam ir burkāns. Un to viņš grauž guļot mīkstajās mēbelēs, kā piemēram, dīvanā :D uz grīdas viņš neēdīs.

Un mopša krākšana ir mūzika manām ausīm (l)
24.01.2016 21:51 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits