Kā maigi ieriebt draugam, lai saprot, ka viņam arī ir kādi pienākumi?

 
10 gadi
Reitings 1735
Reģ: 24.08.2011
Čau meitenes! :)

Situācija sekojoša:
Ar draugu dzīvojam kopā gadu, no sākuma gāja grūti ar tādu lietu kā darbu dalīšana, jo viņš uzskatīja, ka viss ir jādara sievietei, kamēr viņš, piemēram, spēlē spēli, skatās TV. Ar laiku iemācīju, ka ir jāpalīdz mājas darbos, jo nevaru visa māju tīrīt un abas brīvdienas pavadīt tikai beržot/tīrot/mazgājot/gatavojot ēst...
Šo nedēļu viņam darbā ir otrās maiņas, darbs sākas 14:30, man darbs sākas 8, bet sarunāju, ka šo nedēļu nākšu 9 un iešu mājās attiecīgi 18. Situācija apmēram šāda: es no rīta pieceļos, uztaisu mums ēst abiem, apģērbjos un eju uz darbu. Viņam jāpabaro suns, jāieliek mazgāties drēbes (ne katru dienu), jāizņem no trauku mašīnas trauki (arī ne katru dienu), jāienes briketes un vienreiz nedēļā ūdens no blakus istabas. Situācija parasti ir, ka suns ir kaut kad pabarots, drēbes vai nu nav uzliktas mazgāties vai nav izkarinātas žāvēties, briketes ienestas, tad ja ir atcerējies, ūdens ienests nav.
Šodien prasīju, lai ienes ūdeni (tas pats, ko jau 2 dienas nevar izdarīt), un nomazgā pannu, kas ir uz plīts, kamēr ir virtuvē un taisa sev ēst, atbilde bija, ka esot auksti un ūdeni, nu kaut kad ienesīs.
Es saprotu, ka no mušas iespējams uzpūšu ziloni, un visas lietas es arī varu izdarīt, bet reāli ko var no 9-14 katru dienu darīt? Es saprotu, katram savs brīvais laiks, bet es nelieku darīt paranormālus darbus, tas ir tikai ikdienišķi. Viņš izmeta, kāpēc man liekoties, ka viņš to gribot darīt? Un man? Vai man katru dienu gribas taisīt aukstā virtuvē brokastis/vakariņas? vai man gribas šķūrēt sniegu, kas sasnieg? (ok, šo mēs daram uz pusēm, gan es šķūrēju, gan viņš). Vai tiešām cilvēks domā, ka varēs darīt tikai tās lietas ko vēlas?

Tad nu jautājums sekojošs, kā lai es viņam ar kādu darbību/mācību lieku saprast, ka dzīve nesastāv tikai no datorspēlēm, bet arī no pienākumiem? Ja viņam nebūtu tik dārga klaviatūra, man šķiet, ka es viņam vienkārši pārgrieztu USB vadu, jo savādāk nesaprot. Runāt man ir apnicis, jo nekas nemainas.
22.01.2016 13:23 |
 
10 gadi
Reitings 1735
Reģ: 24.08.2011
besame- par to es baigi neraudu, saprotu, ka ir jāpalīdz, gribu vai nē.
22.01.2016 14:31 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Es domāju, ka ir jābeidz viņš tirdīt par tiem dažiem pienākumiem...vienkārši izdari tik cik pašai vajag sev un pārējo nedari ;) varbūt pēc laika viņam pieleks, ka kaut kas nav tā kā iepriekš un sāks kustēties...

Es to saku, jo man arī nereāli besī, ja draugs man kaut kādu vienu lietu liek izdarīt un ik pēc 10min to atgādina, kamēr man jau gribas viņu nožmiegt... vienkārši, jo vairāk to piemin, jo mazāk gribas darīt (t)

Bet godīgi sakot, es par šādām lietām neiespringstu, jo apzinos, ka man vieglāk ir izdarīt pašai visu, nekā diedelēt to no drauga... protams ir lietas, ko es nedaru principa pēc, jo es bez tā varu iztikt un ja viņam baigi vajadzēs, pats izdarīs :D
Ir jau bieži tā, ka viņš ir ātrāk mājās vai kā, sēž pie tv un datora, a es skraidu pa mājokli ar putekļu sūcēju, tīru kaut ko, mazgāju traukus, drēbes utt... bet esmu pieradusi, jo tomēr viņam ir fizisks darbs, tāpēc nemoku daudz, tikai, ja tiešām vajag kaut ko palīdzēt :-P
22.01.2016 14:31 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
Vispār nebūtu ar cilvēku kopā,ja nāktos apdomātu un prasīt forumā kā viņam tagad ieriebt:/

Ko es varu teikt..esmu uzaugusi un redzējusi ,ka mana mamma dara visu - tīra,gatavo,strādā, skalda malku,pļauj mauriņu,arī sniegu šķūrē ja vajag. Vecāki ir kopā vairāk kā 35 gadus un neesmu no mammas dzirdējusi kaut kaādas sūdzības, jo tētis strādā un pelna vairāk un dara visus pārējos darbus mājās. Neviens no viņiem nesēž un neslinko.
22.01.2016 14:32 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Man šķiet, ka ir atšķirība, vai saka: "Iznes miskasti!" vai "Iznesīsi, lūdzu, miskasti? Jā? Paldies!"
Pašai nepatiktu, ja norādītu: "Nomazgā pannu!", tāpēc arī pret draugu tā neizturos. Un ko viņam uz to lūgumu atbildēt? Nē, nenesīšu! Pati nes! :D Bet ja viņš pateica, ka iznesīs, tad arī, ja ir aizmirsis vai taml., tad es to miskasti viņa vietā nenesīšu. Vīrietis apsolīja, vīrietis izdarīja. Un nevajag ik pa pusgadam atgādināt. :D
22.01.2016 14:34 |
 
10 gadi
Reitings 1735
Reģ: 24.08.2011
Man jau arī šķiet, ka tas vairāk vai mazāk nācis no ģimenes, man mamma vienmēr lika palīdzēt, nu drauga ģimenē man šķiet tas nekad nav bijis, bet varbūt kā jau minēju, ierādīju, ka varu visu un pati vainīga.

Par to, ka izdara to, ko esmu prasījusi (ne lūgusi) vienmēr pasaku paldies.
22.01.2016 14:35 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Neviens no viņiem nesēž un neslinko.

Neizklausās, ka šis ir tas gadījums.:-/
22.01.2016 14:35 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
ja viņš aiz spītības neko nedara, jo tu aizrādi vai lūdz, tātad ir vēl bērna līmenī, un lai sākumā pieaug un tikai pēc tam sāk veidot attiecības. Priekš kam tev tāds puņķutapa un zaļknābis?
22.01.2016 14:35 |
 
10 gadi
Reitings 1735
Reģ: 24.08.2011
Sophie.- es nesaku mazgā pannu!
mans teikums bija- ''ja esi virtuvē, vari nomazgāt pannu?'' uz ko bija atbilde- ''auksti''
22.01.2016 14:37 |
 
10 gadi
Reitings 1735
Reģ: 24.08.2011
āāāā un viņa iecienītais teikums- ja tu gaidi uz mani, ka es kaut ko izdarīšu, tad vieglāk izdarīt pašai, kas arī parasti notiek, bet jā, par to, ka es mēdzu īdēt un ik pēc 5min atgādināt, ka tu teici to un to fakts, tiešām tā daru. Man parasti ir tā, ja saku tīram mājas, tad es to domāju tagad, nevis paēdīsim, paskatīsies TV un, tad kaut kad, varbūt, draugam ir otrs variants.
22.01.2016 14:39 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Bet ja viņš pateica, ka iznesīs, tad arī, ja ir aizmirsis vai taml., tad es to miskasti viņa vietā nenesīšu. Vīrietis apsolīja, vīrietis izdarīja. Un nevajag ik pa pusgadam atgādināt.

Sēžu un ķiķinu, jo mums tieši šobrīd ir miskastes nešanas process jau vairākas dienas... :D
Man vienkārši no rītiem ir agrāk darbs un miskaste nav pa ceļam, tāpēc viņam tika uzticēts iznest, jo ir vēlāki rīti un viņam jau tāpat neesot grūti...bet nu jau citās dienās ir bijis tā, ka viņš pat vairākas reizes ejot ārā vienkārši aizmirst :D nu neko...es jau gaidu, kad man pašai apniks un iznesīšu, lai pēc tam pabubinātu :-P
22.01.2016 14:39 |
 
10 gadi
Reitings 1735
Reģ: 24.08.2011
Agī- nu redzi, es jau būtu 100x pateikusi par miseni un ja nereaģētu vēl 100x, kamēr izdarītu. varbūt esmu vienkarši tāds cilvēks..
22.01.2016 14:41 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Es saprotu gan Tevi, ka centies panākt to, ko gribētos un sagaidīt no viņa kādu iniciatīvu vai vismaz palīdzību ;) gan viņu, ka viņam noteikti tracina, ka Tu katru reizi viņam ik pēc 5min īdi par vienu un to pašu... :-D bet nu kaut kā jums jārod kompromiss, citādi abi vienreiz uzsprāgsiet ;-)
22.01.2016 14:45 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Nja, nu tas jau ir smagāks gadījums.
Es laikam atbildētu, ka man arī auksti un ko tad tagad tāpēc pannu nemazgāsim un vakariņas neēdīsim?
Man līdzīgi kā Agī, daudzas lietas ir vienkāršāk pašai izdarīt, nekā mācīt un pārmācīt viņu, un strīdēties par sīkumiem. Nav daudz tādu, bet arī gadās. Bet tad, kad man kaut ko negribās, viņš arī bieži manā vietā kaut izdara. Notiek kaut kāda abpusēja apmaiņa.
Varbūt Tev tagad ir tāds periods, kad ir sakrājies, un redzi vairāk sliktās lietas? Paies pāris dienas un neliksies, ka ir tik traki.
Var jau mēģināt pārmācīt, bet reāli jau tas var arī sabojāt attiecības un pavērsties pret Tevi.
22.01.2016 14:45 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
man reiz sen sen apkaļ vīrs uzrīkoja skandālu, ka viņam neesot ko vilkt, jo redz es neesmu izmazgājusi, kopš tās dienas viņš pats ir atbildīgs par savām drēbēm , ja mazgāju un rredzu , ka stāv blakus iemetu protams, kopā , bet speciāli nemazgāju un nedomāju , kas viņam tīrs un kas nav :D :D
Un kopš pagājušā gada beigām mājās ir grafiks , kur skaidri rakstīti katra pienākumi , ja kas nav izdarīts uzreiz skaidrs kurš pie vainas .....
22.01.2016 14:48 |
 
10 gadi
Reitings 1735
Reģ: 24.08.2011
Sophie.- da pie visa vainīgas tās maiņas, jo kad ir rīta maiņas, tad vismaz kaut ko var ar viņu sarunāt, a tagad viņš nosēž pie datora 5h uztaisa sev ēst un aiziet uz darbu.
22.01.2016 14:48 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Agī, kad mājā smaciņa parādīsies, tad jau atcerēties būs vienkāršāk. :D
22.01.2016 14:49 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
es reaali nesaprotu juus abus :D es nespeetu dziivot taadaas attieciibaas.
22.01.2016 14:51 |
 
10 gadi
Reitings 1735
Reģ: 24.08.2011
wee- grafika doma nebūtu slikta patiesībā....
22.01.2016 14:51 |
 
10 gadi
Reitings 1735
Reģ: 24.08.2011
stiprais_dzimums- katram savi tarakāni.
22.01.2016 14:51 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
mans teikums bija- ''ja esi virtuvē, vari nomazgāt pannu?'' uz ko bija atbilde- ''auksti''
No serijas pati aukstuma mazga. Nesmuka attieksme.
22.01.2016 14:53 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits