Kā maigi ieriebt draugam, lai saprot, ka viņam arī ir kādi pienākumi?

 
10 gadi
Reitings 1735
Reģ: 24.08.2011
Čau meitenes! :)

Situācija sekojoša:
Ar draugu dzīvojam kopā gadu, no sākuma gāja grūti ar tādu lietu kā darbu dalīšana, jo viņš uzskatīja, ka viss ir jādara sievietei, kamēr viņš, piemēram, spēlē spēli, skatās TV. Ar laiku iemācīju, ka ir jāpalīdz mājas darbos, jo nevaru visa māju tīrīt un abas brīvdienas pavadīt tikai beržot/tīrot/mazgājot/gatavojot ēst...
Šo nedēļu viņam darbā ir otrās maiņas, darbs sākas 14:30, man darbs sākas 8, bet sarunāju, ka šo nedēļu nākšu 9 un iešu mājās attiecīgi 18. Situācija apmēram šāda: es no rīta pieceļos, uztaisu mums ēst abiem, apģērbjos un eju uz darbu. Viņam jāpabaro suns, jāieliek mazgāties drēbes (ne katru dienu), jāizņem no trauku mašīnas trauki (arī ne katru dienu), jāienes briketes un vienreiz nedēļā ūdens no blakus istabas. Situācija parasti ir, ka suns ir kaut kad pabarots, drēbes vai nu nav uzliktas mazgāties vai nav izkarinātas žāvēties, briketes ienestas, tad ja ir atcerējies, ūdens ienests nav.
Šodien prasīju, lai ienes ūdeni (tas pats, ko jau 2 dienas nevar izdarīt), un nomazgā pannu, kas ir uz plīts, kamēr ir virtuvē un taisa sev ēst, atbilde bija, ka esot auksti un ūdeni, nu kaut kad ienesīs.
Es saprotu, ka no mušas iespējams uzpūšu ziloni, un visas lietas es arī varu izdarīt, bet reāli ko var no 9-14 katru dienu darīt? Es saprotu, katram savs brīvais laiks, bet es nelieku darīt paranormālus darbus, tas ir tikai ikdienišķi. Viņš izmeta, kāpēc man liekoties, ka viņš to gribot darīt? Un man? Vai man katru dienu gribas taisīt aukstā virtuvē brokastis/vakariņas? vai man gribas šķūrēt sniegu, kas sasnieg? (ok, šo mēs daram uz pusēm, gan es šķūrēju, gan viņš). Vai tiešām cilvēks domā, ka varēs darīt tikai tās lietas ko vēlas?

Tad nu jautājums sekojošs, kā lai es viņam ar kādu darbību/mācību lieku saprast, ka dzīve nesastāv tikai no datorspēlēm, bet arī no pienākumiem? Ja viņam nebūtu tik dārga klaviatūra, man šķiet, ka es viņam vienkārši pārgrieztu USB vadu, jo savādāk nesaprot. Runāt man ir apnicis, jo nekas nemainas.
22.01.2016 13:23 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Sophie., es to no viņa paša iemācījos, viņš mani arī līdzīgi ir tinis ap pirkstu, tāpēc nekādus pārmetumus nejūtu vispār :D
22.01.2016 21:21 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Atceroties citu tēmu.. iesaku Tev doties mācīties uz Rēzekni. Gada laikā gan jau viņš vientulībā apgūs dažādus mājsaimniecības trikus ;)
22.01.2016 21:25 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Diamonda* a laikus pareizi māk uzlikt? Nedod dievs vel uzliks uz garā režīma ka tu cik stundas nevarēsi iet gulēt jo lūk trauki mazgājās vel :D
22.01.2016 21:26 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Miss Joker nakts režīms :D
22.01.2016 21:31 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Amnile bet nevar jau zināt vai viņš to jēdz :D Vai arī ir arī cilvēki kam tomēr pa nakti nepatīk atstāt elektronikas ieslēgtas, kā piemēram man. Vienmēr jūtos drošāk ja viņas pa dienu ir ieslēgtas kad es varu ātri novērst kādas iespējamās sekas.
Nesen gadijās ka trauku mašīna iztecināja ūdeni pa visu grīdu jo bija aizdambējies kas. Ja tas būtu noticis pa nakti tad kaimiņi nāktu un brēktu, bet tā kā tas notika pa dienu kamēr es tur darbojos tad fiksi to varēju novērst :D
22.01.2016 21:35 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
22.01.2016 21:47 |
 
10 gadi
Reitings 1735
Reģ: 24.08.2011
MJ- mums auto režīms :D
22.01.2016 21:48 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
NU tad jau labi :D
22.01.2016 22:00 |
 
Reitings 1496
Reģ: 12.09.2009
piedod, mes man izklausās jums tur mazliet māte-dēls attiecības.. tā katras dienas atkārtošanās - "tā, tagad pamodīsies izdarīsi to un šito, un brokastis uz galda un džemperīts rītdienai izgludināts :-D" un tad ir lielās dusmas, ka nekas nav izdarīts :-D manā uztverē sieviete-vīrietis attiecības ir savādākas. var kādreiz , ceļoties pirmajai uztaisīt brokastis, bet tas nav jādara piespiedu kārtā katru rītu, jo redz, ja neuztaisīsi maziņai nepaēdīs no rīta, jo pats taču netaisīs.. utt. uzskatu, ka tā zāģēšana vai nu rada puisī pretreakciju vai nu arī viņš vnk ir tāds tipāžs, kuram iemācīts, ka mamma visu izdara. Šeit tev jārada cieņa pret sevi no viņa puses, nezāģē neko, ja gribēs pats izdarīs, ja nē - nu tad izdari secinājumus kāds vīrietis viņš ir, domāju, ka mierīgā balsī kādreiz izskaidrojot 1x normāli, ka tev tas nešķiet atbildīgi un pieauguša cilvēka cienīgi būs efektīgāk nekā katru dienu kaļot to, kas viņam jāizdara.
23.01.2016 09:48 |
 
Reitings 735
Reģ: 29.01.2009
es izlasīju tikai pirmo un pēdējo lapu un varbūt atkārtošu jau kādas teikto, bet, mani ļoti izbrīna šis -
bet es nelieku darīt paranormālus darbus, tas ir tikai ikdienišķi. Viņš izmeta, kāpēc man liekoties, ka viņš to gribot darīt? Un man? Vai man katru dienu gribas taisīt aukstā virtuvē brokastis/vakariņas? vai man gribas šķūrēt sniegu, kas sasnieg? ......... Vai tiešām cilvēks domā, ka varēs darīt tikai tās lietas ko vēlas? .........Tad nu jautājums sekojošs, kā lai es viņam ar kādu darbību/mācību lieku saprast, ka dzīve nesastāv tikai no datorspēlēm, bet arī no pienākumiem?


es absolūti nesaprotu, kāpēc Tu domā, ka Tev ir pieļaujams/atļauts viņam "likt darīt darbus", "likt saprast, ka dzīve sastāv arī no pienākumiem" u.tml.

es domāju, ka viņš jau tagad saprot, ka viņam dzīvē ir kādi pienākumi, viņš tikai tos redz savādāk kā Tu. man šķiet, ka, ja Tev k.ko vajag, tad dari pati. ja negribas/par grūtu/par daudz, tad izvērtē, ko vari nedarīt vai izskaidro draugam, kādēļ Tev noderētu viņa palīdzība. un tāpat tas ir viņa lēmums - palīdzēt Tev vai nē (protams, Tev atkal paliek lēmums, vai draudzēties ar viņu vai nē, ja viņš negrib Tev nekad palīdzēt).

es vienkārši iedomājos pretēju situāciju - ja man draugs ietu uz darbu un teiktu, lai es priekšpusdienā (ja man būtu brīvs), aizbraucu ieliet degvielu auto viņa auto, nomazgāju logus un pagatavoju vakariņas. man šķistu - kādā sakarā? it kā tas nav nekas daudz, nav pārmērīgi un ir saprotami, ka noderētu, bet tās VISPĀR nebūtu manas vajadzības. kur nu vēl, lai es to darītu "jo dzīve nav rožu dārzs". protams, es to varētu izdarīt viņam par prieku vai tad, ja pati sajustu nepieciešamību. bet savādāk uz jautājumu vakarā "vai degvielu ielēji?" visdrīzāk atbildētu ar "ārā bija auksts - varbūt rītdien".

jāsaprot, ka, ja viņam personīgi nevajag tīru pannu, izmazgātas drēbes vai atnestu ūdeni konkrētā brīdī + viņš to neuztver kā iespēju Tevis iepriecināt/atvieglot, tad būtu pat pastulbi, ja viņš to darītu tikai tāpēc, ka "Tu liki". vienlaikus varbūt viņš tiešām grib Tevi iepriecināt/atvieglot, bet nedomā/nesaprot, ka var to izdarīt ar konkrētajiem mājās darbiem, pat neizprot kāpēc Tev tas nepieciešams - piemēram, kam Tev vajag konkrēto pannu tīru tieši tajā brīdī (tīrības "in general" pēc, lai viņš k.ko būtu izdarījis vai, lai ceptu olu?) varbūt šie uzstādījumi nesakrī ar viņējiem (citi cilvēki mazgā traukus pēc gatavošanas, citi atkal - pirms)?

spītēšanās vai ieriebšana te neko nepalīdzēs - vienkārši jāizrunā, kas kuram svarīgs, kas nē, un kā varētu savstarpēji pielāgoties, lai vilks pēdis un kaza dzīva.
23.01.2016 10:23 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
es absolūti nesaprotu, kāpēc Tu domā, ka Tev ir pieļaujams/atļauts viņam "likt darīt darbus", "likt saprast, ka dzīve sastāv arī no pienākumiem" u.tml.

es domāju, ka viņš jau tagad saprot, ka viņam dzīvē ir kādi pienākumi, viņš tikai tos redz savādāk kā Tu. man šķiet, ka, ja Tev k.ko vajag, tad dari pati. ja negribas/par grūtu/par daudz, tad izvērtē, ko vari nedarīt vai izskaidro draugam, kādēļ Tev noderētu viņa palīdzība. un tāpat tas ir viņa lēmums - palīdzēt Tev vai nē (protams, Tev atkal paliek lēmums, vai draudzēties ar viņu vai nē, ja viņš negrib Tev nekad palīdzēt).


kā, dzīvojot ar kādu kopā, var likties, ka nav jādara nekāds mājas solis?
23.01.2016 17:25 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Kā maigi ieriebt draugam, lai saprot, ka viņam arī ir kādi pienākumi?

Kā būtu ja Tu aprunātos vispirms!? Vienkārši pateiktu savas domas? (t)
23.01.2016 17:55 |
 
Reitings 1000
Reģ: 06.08.2015
ja sieviete visu laiku zāģē, tātad viņa nemīl
23.01.2016 22:31 |
 
Reitings 2684
Reģ: 13.01.2016
Ja sieviete zāģē, tikpat labi- iespējams, ka visi iepriekšējie 275 izrunāšanās mēginājumi un mēģināšana panākt ko labā cēlā nav līdzējusi. Lavi vārdi, izrunāšanās, viedoklis, zīmītes, utt.. Sievietēm arī nervi ir tik, cik ir, un, ja visi 200+ x mēģinājumi nelīdzēja, iestājas attiecīgi zāģēšana, pēdējā stadija.
23.01.2016 22:45 |
 
Reitings 1000
Reģ: 06.08.2015
Sisley NEMĪL!
23.01.2016 22:55 |
 
Reitings 37
Reģ: 25.01.2015
Raksts uzrakstīts it kā runa būtu par mātes-dēla nevis sievietes - vīrieša attiecībām. Pārāk daudz sieviete uzņemas..tāds arī ir rezultāts.
24.01.2016 16:14 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
man šķistu - kādā sakarā? it kā tas nav nekas daudz, nav pārmērīgi un ir saprotami, ka noderētu, bet tās VISPĀR nebūtu manas vajadzības.


balerīna, Tu dzīvo kopā ar vīrieti? Un jūs tiešām katrs darat tikai to, kas ir jūsu katra vajadzība? Un kā tad ar kopīgām vajadzībām? Lai kā mēģinātu, nu nespēju iedomāties, kā Tevis aprakstītais kopdzīves modelis strādātu realitātē. Ja kaut kā izdarīšana otra labā ir kaut kas tik briesmīgs, tad neticu, ka šāda savienība ir balstīta uz kaut mazāko mīlestību un cieņu.
24.01.2016 17:19 |
 
Reitings 38
Reģ: 23.01.2016
Vīriešiem no dabas nav iedots tas kas ir mums,viņi ir savādāk uzbūvēti,bet kā man teica puiša mamma - Nekad neneiegalvo sev,ka varēsi izmācīt vīrieti.
24.01.2016 17:26 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Trauki bija salikti pie trauku mašīnas, nevis iekšā , pasmīnēju, jo varbūt viņš domā, ka trauki tur paši iekāpj

sasmējos :D lai gan laikam būtu jāraud... (t)

Vispār par vīriešu tēmu...vakar draugs paziņoja, ka pat, ja mums būs cits dīvāns (manuprāt, praktiskāks, jo var ātri/ērti izvilkt un salaist), viņš to tāpat kā tagadējo neklās rītā un vakarā, jo tas esot bezjēdzīgs darbs un lieks laika patēriņš (t)
Nu neko darīt...man vajag, es arī klāšu :-D
25.01.2016 11:20 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Precīzi :D
25.01.2016 12:17 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits