Dzemdības Norvēģijā

 
Reitings 220
Reģ: 14.01.2016
Sveikas,
Varbūt kādai ir bijusi tā iespēja būt stavoklī Norvēģijā un tagad varat padalīties ar mani, nevaru izlemt vai palikt šeit vai braukt uz Latviju .. Kā ar grūtnieču aprūpi utt? Cik no cittautiešu meitenēm dzirdēts , viņi pat neklausoties sirdspukstus lidz kaut kādam 5 mēnesim ..
21.01.2016 16:06 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Meitenēm Norvēģijā, varbūt šī informācija noderēs:
http://www.babypakker.no/babypakker/
Babypakke fra REMA 1000

Libero startboks

BabyBox fra Apotek1
07.02.2016 16:49 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Latvieshiem vispaar ir DNA ir ierakstiits suudzeties par med. apruupi jebkuraa pasaules valstii, tikai Latvijaa redziet viss ir pareizi, pilns internets ar gaudu staastiem, nupat calis.lv nopublicejis vienu iipashi rauduliigu gabalu.
07.02.2016 17:20 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Vatsons
Neesmu lasījusi, par ko tas ir?
07.02.2016 17:23 |
 
Reitings 187
Reģ: 14.09.2015
Izlasíju rakstu. Pati te dzīvoju jau ntos gadus, par asiņošanu un tamlīdzīgām lietāmgrūtniecības laikā te gan pievērš uzmanību ļoti, pieliek pie dažādiem aparātiem un tā, liekas ļoti, ļoti pārspīlēts un gan jau kaut ko līdz galam nespēja saprast meitene.
07.02.2016 17:49 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Nu, tāds dikti aizdomīgs tas "pieredzes stāsts", ņemot vērā, ka 6. grūtniecības nedēļas embrijs ir apmēram 2cm garš (es nevaru īsti iedomāties to"mētājamies uz galda" kā arī, kā to var "izraut no dzemdes") un no dāmas tek asiņu jūras... (t)
07.02.2016 18:59 |
 
Reitings 187
Reģ: 14.09.2015
Jāpiekrīt, ka liekas visai neticams stāsts. Ja pierakstās jaunā vietā, tad māsiņa pārbauda kopējo veselības stāvokli un ieminoties par faktu, ka esi stāvoklī, viņa veiks grūtniecības testu un tad ieteiks pierakstīties pie VECMĀTES, nevis ārsta, kurš sūta pie ginekologa. Ginekologs te netiek iesaistīts grūtniecības procesā, tikai komplikācijās (kādu tur sākumā nebija). Paracetamols ir pretsāpju zāles, ko šeit lieto, jo uzskata, ka tas netiek nodots bērnam caur placentu un ir nekaitīgs bērnam (nestrīdos vai tā ir vai nav). Pie sāpēm, asiņošanas, kustību trūkuma šeit sūta uz tādu kā dzemdību nodaļu, neesmu dzirdējusi, ka kāda nokļuvusi uzņemšanā. Un par to izņemšanu, kā cilvēks, kas neesot speciālists var tik mazu kunkulīti no dzemdes izņemt? Pārspīlējumi un daudz, kas noteikti pārprasts diemžēl :-/
Es pati esmu jau 33 nedēļā, te UK, ir bijušas pāris nelieli misēkļi, bet par mani un manu mazulīti rūpējās ļoti labi (l)
07.02.2016 19:23 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Eloisa, tieshi taa. Grutniechu gramata ar burtiem boldaa ir rakstiits, ka asinoshanas gadijumaa liidz 17 ned. ir uzreiz jasazinas ar gimenes arstu, pec 17 ned. ar Antenatal Assesment unit.
Tas ko vinja raksta par staashanos uzskaitee vispaar ir totaals murgs. 1kart jau neviens neskiro arzemniekos un vietejos, ES pilsoniem pienakas viss tas pats kas UK pilsoniem, kartiba ir vienada, arpus ES pilsoniem vnk vajag apdrosinashanu un ari vini tiek pie tadas pat med. aprupes kaa parejie.
2kart raksta autore nebija registrejusies NHS, tatad lai sanemtu med. aprupi vinai bija vispirms jaregistrejas NHS un jasanem NHS numur, tad vina var registreties poliklinika jeb pie GP, tad vinai kaa gruutniecei dod Zaljo gramatu, kas vinai jaaizpilda un jagaida vecmaates zvans, vecmaati parasti satiek 10-11 nedelas un pirma USG ir 11-12 nedelaas. Par kadam masinam, dakteriem, ginekologu un nosutijumiem vina runaa es vispaar nesaprotu. Tik iisaa terminaa- 6 nedelas, neviens nekadus nosutijumus tapat nedod.
Tas ka vinja nebja registrejusies NHS ir tikai un vienigi vinas pashas vaina, taa bija viena no pirmajam lietam, kas atbraucot bija jaizdara. Absoluuti normaala kaartiiba, nekaadus birokraatijas rinkjus neredzu. A ko vinja gaidiija, ka vienas dienas laikaa vinju pieregistrees, apskatiis aarsti un nodos analiizes? Princese atradusies.
Treshkaart, zvaniit vinjai vajadzeeja 111 vai GP un sanemt konsultaaciju, iespeejams vinjai ieteiktu braukt uz A&E kur ir veelams vispirms piezvaniit- mazaak buus jaagaida. ;)
Ceturtkaart nezinu ko vinja 6 nedeljaas USG gribeeja ieraudziit- tik iisaa terminjaa tapat ir problematiski noteikt vai bernins ir dziivs vai nav, t.i. biezhi nemaz nevar noteikt, tapat par bernina kopejo attistibu neko daudz nevar pateikt. Uztaisitu vinai USG un pateiktu 'mees neko tur neredzam' un shii taapat buutu neapmerinaata.
Valodu vina vaaji zina, tas vinai nelaava pilnvertigi uztvert informaciju plus kaut kaadas fantaazijas par to kaadas parbaudes vinjai ir vajadziigas bez jebkaadas sajeegas par to vai taas paarbaudes vinai kaut ko dos.
07.02.2016 19:30 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Izlasīju stāstu - galīgi nav ticams.
NordicBelle, 6 nedēļās embrijs nav 2 cm, bet mazāk kā puscentimetru liels.
Your baby is about the size of a raisin during week 6.
LENGTH: 0.15 in / 0.38 cm WEIGHT: 0.01 oz / 0.28 g

Tikai nesaprotu, kāpēc Vatsons šo stāstu pasniedz bez maz vai kā vidējo statistisko latvieti.
Latvieshiem vispaar ir DNA ir ierakstiits suudzeties par med. apruupi jebkuraa pasaules valstii, tikai Latvijaa redziet viss ir pareizi, pilns internets ar gaudu staastiem, nupat calis.lv nopublicejis vienu iipashi rauduliigu gabalu.

Nav tā, ka visas latvietes sūdzas. Ir stāsti tieši no Norvēģijas, kas ir ļoti pozitīvi. Bet diemžēl ir cilvēki, kas koncentrējas tikai uz slikto.
07.02.2016 19:45 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Japp, raven, tev taisnība - embrijs ir 2-5mm garš.
Es tikai nesaprotu, kapēc būtu jāsacer šitādas pasakas (t)
07.02.2016 21:13 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Varbūt zaudēja bērniņu, izmisusi, pafantazēja mazliet, sāpēja.. cilvēki jau dažādi tiek galā ar sāpēm (t)
07.02.2016 21:14 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
NordicBelle, cilveeks valodu nesaprot jeb saprot ar grutibam un nesaprastaa vietaa ieliek savus izdomaajumus. No mazizgliitotiem latvieshu viesstradnekiem vislielakas pasakas naakas dzirdeet, shiem cilvekiem ir gruuti pienemt lietu citaado kartibu, ka citaada sisteema nav nepareiza un meera visu peec LV tradiiciju merauklas.
07.02.2016 21:19 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Meitenes, es saprotu, ka var būt lielā sāpe un pārpratums, bet tajā stāstā izskatās, ka speciāli ir sadzejotas muļķības. Nez, kārtējā "dāvaniņa" no antiglobālistiem, kuras pēdējā laikā latviešu lapās sadīgušas kā sēnes pēc lietus? (t)
07.02.2016 21:36 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Tā gan arī varētu būt, ka tā vienkārši ir stulba fantāzija, lai mēs justu sašutumu un kārtējo reizi ar piemiegtām acīm uz visu skatītos ar nedrošību.
07.02.2016 21:37 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Tā gan arī varētu būt, ka tā vienkārši ir stulba fantāzija, lai mēs justu sašutumu un kārtējo reizi ar piemiegtām acīm uz visu skatītos ar nedrošību.

Tā arī izskatās.
Ja godīgi, tā sieviete, ja tas nav rakstīts speciāli, ir ļoti neizglītota.
Beigās ir teksts no ārsta, ka
daudzās citās valstīs, tostarp Norvēģijā un Lielbritānijā, kur dzīvo liela latviešu kopiena, ir citi uzskati par grūtniecības sākumposmu. Proti, līdz 12. grūtniecības nedēļai neviens ārsts īpaši necenšas saglabāt grūtniecību, kura kaut kādu apsvērumu dēļ ir apdraudēta. Turpretim Latvijā mediķi cīnoties par katra vesela augļa dzīvotspēju.

Bet tas taču ir loģiski. Ja ir problēmas ar grūtniecību vai augli, var notikt missed abortion un tur neko nevar darīt. Tāpēc jābūt ļoti uzmanīgai, jo līdz 12 nedēļām ir palielināts aborta risks. Tā ir arī labāk, nekā to atklāt 20 nedēļās, kad jau jūti mazuļa kustības un jau ir izdomāts vārdiņš.

Un tā daļa "mediķi cīnoties par katra vesela augļa dzīvotspēju" liekas absurda šajā tēmā, jo 6 nedēļās nav iespējams noteikt, vai, varbūt tam embrijam ir ģenētiskas mutācijas, kuru dēļ organisms to atgrūž. Mēģināt saglabāt šādu grūtniecību būtu muļķīgi un sekas būtu ļoti sāpīgas topošajai māmiņai.
07.02.2016 22:40 |
 
Reitings 285
Reģ: 29.01.2009
Vispār jau varētu sākt ar oficiāli pieejamo informāciju par veselības pakalpojumiem valstī? :)

Helsenorge ir atrodams viss iespējamais, ceru, ka lasi norvēģiski, jo ne vienmēr tā pati informācija ir pieejama angliski. Ja godīgi, slinkums meklēt.

Grūtniecība un pārbaudes: https://helsenorge.no/gravid/svangerskapskontroller
Pēc šeit rakstītā sanāk 9 pārbaudes:
Første svangerskapskontroll uke 8–12
Andre kontroll uke 18
Tredje kontroll uke 24
Fjerde, femte og sjette kontroll i uke 28, 32 og 36
Sjuende, åttende og niende kontroll i uke 38, 40 og 41
Overtidskontroll

Un visa iespējamā informācija par un ap dzemdībām: https://helsenorge.no/fodsel

Kos deg! :-D
08.02.2016 10:17 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Vispār jau varētu sākt ar oficiāli pieejamo informāciju par veselības pakalpojumiem valstī?

Helsenorge ir atrodams viss iespējamais, ceru, ka lasi norvēģiski, jo ne vienmēr tā pati informācija ir pieejama angliski. Ja godīgi, slinkums meklēt.


Neviens statistiku neprasīja, bet personīgo pieredzi. Neviens arī neprasa tev neko meklēt. Loģiski, ka visu, ko uzrakstīji, var atrast internetā. ;-)
08.02.2016 12:43 |
 
Reitings 25
Reģ: 09.08.2012
Sveikas. Es dzemdēju norvēģijā. Super, man ļoti patika. Nezinu ka ir Lv bet te bija labi. Es jad biju stavokli ari domaju braukt varbut uz lv vai palikt te jo man bija baill palikt te un dzemdet del tam visam baumam ko dzirdeju. :D
Bet vis kartiba bija. No rita jutu sapes, tad pazvanijam uz slimnicu kur planojam braukt tad dakterite parunaja ar mani, cik biezi un ka sap. Tad teica lai braucam. Tad sakam braukt un kad bijam tur jau mus gaidija. Iedevam papirus vinas tur paskatijas un tad aizveda uz telpu . Guleju, merija sirdpukstus un pat divreiz parmerija. Tad piedavaj varbut gribu ieiet vanna lai nesapetu tik traki. Es negribeju un tad mus aizveda uz telpu kur dzemdesu. Tad sedejam tur un gaidijam kad versies vala un naks mazais ara, dakterite visu laiku blakus un kompiiti vadija visadus datus un prasa ka juties un ta. Atnesa man est. un plus vel piedavaja izveleties ko gribu dzert. Ta ka man garso abolu sula, visu laiku tik dzeru tas. Pat dzemdibu laika dzeru. Bija divas dakterites. Viena kas gaidija leja un viena kas staveja man blakus un tureja sulu kamer dzeru. Loti jaukas un tik visadi atbalstija un visu laiku teica malaciits. :D tad viena bridi atnaca ari vel viena bet ta tik apskatijas vai vis kartiba un aizgaja prom . Tad nu mazais iznaca ara, ielika klepi. Tad mums masinas pat atnesa paplati ar edamo jo teica ka vajadzetu paest. Sulas bija plasmasa sampa glazes un vel norvegijas karodzinu ediena iesprauda. Vis tiesam bija super. Dakterites tik slaveja ka tiku labi gala un ka atri un ka vis kartiba. :))
Par tam atvieglinajuma zalem es neka nezinu, bet zinu ka ja tas grib tad jau pie arsta japiesaka , vins pierakstis un kad brauksiet uz slimnicu tur jau zinas. :)
Ari paliek 3dienas ka parasti ja ir parastas dzemdibas. Visu laiku nak palata un prasa ka iet un zales ari dod ja vajag. Tik lidz maina masinam beidzas ta visas jaunas kas atnak , nak iepaziities un painterese ka juties un ta. Pie gultas podzina, ja nu vajag tad uzspiez un masinas uzreiz klat. Man vis loti patika un kad gajam prom tad pat uzdavinajam konfeksu kasti masinas kas palidzeja.
Varu sniegt tikai labas atsauksmes. Dzemdeju Drammen slimnīcā norvēģijā.
18.02.2016 10:16 |
 
Reitings 25
Reģ: 09.08.2012
Un par visu lidz dzmdibam ir atbildīga gimenes arsts. Grutniecibas pirmajos menesos retak jaiet, a uz beigam jau biezak protams. Parbauda gan asinspiedienu gan svaru,gan garumu un ari uzklausa problemas. Un tad jau asins nodosana un pasaka ja vajag kadas zales padzert piemeram vitaminus vai dzelzs.
Zinu ka uz slimnicu brauc tikai parbaudities ja ir problemas kadas lielas.
Jo bijam aizbraukusi uz slimnicu jo gribejam redzet kas bus bet vina tik noteica ka sabars manu arstu jo bez problemam uz slimnicu nebrauc jo ir daudzas grutnieces kuram tiesam vajag. :D
Bet vis kartiba. :)
18.02.2016 10:25 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Minciitis, paldies. Domāju, ka neesmu vienīgā, ko šis stāsts iedrosinās :-)
18.02.2016 10:26 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits