Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Darbs-profesijas

 
Reitings 33
Reģ: 28.02.2014
Labdien, Labvakar.
Gibējās izveidot diskusiju par to, kāds ir Jūsu darbs, ar ko Jūs nodarbojaties. vai jums tas patīk. Kā ar valodām?

Pastāstīšu par sevi.
Strādāju nopietnā firmā par biroja administratori. Daru administratora, grāmatveža, klientu apkalpošanas speciālista darbus. Saņemu minimālo algu. Jā, ~260 eiro katru mēnesi.
Birojā puse krievu valodā, puse latviski runājošo.
Neesmu nekāda rasiste, vai kā to labāk ņosaukt, bet kāpēc mums latviešiem jāpiekāpjas, un jārunā ar krieviem krieviski?
Nepatīk sava profesija uzņēmumā, jo man zvana vairāki desmiti cilvēku dienā, un pārsvarā visi ir krievu valodā runājošie. Nu nesaprotu es to krievu valodu tik labā līmenī, lai apkalpotu klientus.
Kā jums ir ar valodām darbā?
Par ko strādājat? Vai maksā atbilstoši darbiem?

Varbūt saņemšu negatīvas atbildes, tad, piedodiet man, es gribēju tikai izkratīt sirdi:'-(:'-(
20.01.2016 21:45 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Kāda tev darba pieredze, kāda izglītība? Kā ar angļu valodu? 260 mēnesī ir pamaz. Man kaut kā vienmēr ir licies, ka ofisā meitenes mēnesī par pilnu slodzi saņem ap 350 (varu kļūdīties).

Es strādāju ar klientiem krieviski, angliski un latviski (valodas sakārtotas pēc pielietojuma biežuma). Esmu pieradusi, principā nav svarīgi vairs, kādā valodā.
20.01.2016 21:49 |
 
Reitings 33
Reģ: 28.02.2014
Darba pieredze nekāda. 6 mēneši šajā pašā uzņēmumā.
Izglītība-visējā profesionālā. Augstskolu sev nevaru atļauties. Bet ja ietu uz augstskolu un tiktu budžetā, tad tāpat nebūtu līdzekļu par ko dzīvot.
Nu, ja 360 uz papira, nodoklīšus atskaitot 260 vien paliek.
Teiksim tā.
Apkalpoju klientus gan latviski, gan krieviski, gan angļu valodā. Parasti ir tā, ka krievvalodīgie zvana, un ar tiem ir problēmas. Bet angļuvalodā sazinamies caur epastiem. Tas ir daudz labāk, jo jebkurā laikā, ja ko nesaproti vari iemest aci tulkotājā.

Un kā ir darbā ar kolēģiem?
20.01.2016 21:56 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Darbs.
Patīk, citādāk jau nedarītu.
Valodas - LV/EN/RU/DE. Pirmās 3 izmantoju ikdienā.
Maksā atbilstoši padarītajam. Nē, tik daudz, kā tur, uz rokas nesanāk, bet ir pilnīgi pietiekami, lai būtu vienīgais pelnītājs ģimenē :-D
20.01.2016 22:03 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Ņemot vērā, ka tikai pagājušajā gadā pabeidzu studijas, ļoti īsā laika periodā atradu pat ļoti labu darbu - nē, darbs patiesībā atrada mani :-)

Strādāju izglītības iestādes vadībā, arī par skolotāju tajā pašā izglītības iestādē, darbs ļoti patīk, alga arī laba un uzticētajiem pienākumiem atbilstoša, bet šis ir tas darbs, ko nevarētu darīt gadījumā, ja tas no sirds nepatiktu :) Svešvalodas ikdienā nav nepieciešamas, ja ir - tad drīzāk angļu, krievu noteikti ne :-)
20.01.2016 22:04 |
 
Reitings 33
Reģ: 28.02.2014
Es ziņu, ka šis 100% nebūs tas darbs, ko es darīšu visu laiku. Domāju tagad pakrāt pieredzi. Paskatīties, kas notiks. Tikai ja nu sanāk ka eju projām... Kur ir garantija, ka vispār kaut kur, kaut ko atradīšu, NEKĀDA. Nevienam nevajag darbiniekus ar vidējo izglītību
20.01.2016 22:07 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Nevienam nevajag darbiniekus ar vidējo izglītību

Es tā neteiktu. Man augstākā izglītība nebija līdz 30+ gadu vecumam. Nevarētu teikt, ka slikti dzīvoju tajā laikā.
20.01.2016 22:11 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Tava vidējā profesionālā ir ar kādu profesiju?

Pie tam, "izglītība" ne vienmēr nozīmē universitāti. Ir atsevišķi kursi, kuros arī var iegūt labu profesiju (frizieris, fotografs, programmētājs, dizaineris, stividors), jauniešiem tavā vecumā NVA (bezdarbnieki) piedāvā profesionālo apmācību (100 eiro stipendija), apmaksātas prakses vietas un ko tik vēl ne.
20.01.2016 22:38 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Strādāju starptautiskā kompānijā, ir daudz ārzemnieku, arī vietējo krievvalodīgo. Neviens degunu nerauc par nekādu valodu, cilvēki priecājas sarunāties ar kolēģiem arī krieviski, lai praktizētos un nezaudētu iemaņas, jo saprot, ka valodas ir vērtība. Zemākā alga ir vairākas reizes augstāka par tavējo (Rīga). Ar tādu attieksmi pret klientiem nekur tālu netiksi. Nav runa par to, ka nav iespējams atrast darbu bez krievu valodas zināšanām, ir, it īpaši, ja vismaz to pašu angļu valodu pārzināt augstā līmenī, bet gan par attieksmi pret saviem darba pienākumiem. Ja tev ir profesionālā izglītība, varbūt ir iespējams pameklēt darbu savā jomā, lai nav ar tiem krieviem nervi jābendē? :P
20.01.2016 22:43 |
 
Reitings 241
Reģ: 20.01.2016
manuprāt, algas izmērs ir dramatisks! vai ir vispār reāli izdzīvot? cik Tev ir gadu?

un vai ejot uz interviju netika aprunāts algas jautājums? :-O
20.01.2016 23:08 |
 
Reitings 1071
Reģ: 22.07.2014
Pašreizējais darbs patīk, daudz iemācos, tomēr neuzskatu, ka to varētu darīt visu dzīvi. Paralēli studijām ir labi. Atalgojums atkarīgs no nostrādātajām stundām, tādēļ manās interesēs ir strādāt vairāk. Ikdienā visbiežāk sanāk komunicēt angļu vai krievu valodā, latviešu salīdzinoši maz. Krievu valodu saprotu, bet pārāk labi nemāku izteikties.
20.01.2016 23:13 |
 
Reitings 138
Reģ: 16.08.2013
Aplliite, tavi uzskaitītie darba pienākumi par tādu atalgojumu man liek izbrīnā ieplest acis. Saprotu, ka darbs nepieciešams, bet ko var izdarīt ar 260 eiro uz rokas? Ja esi studente un šis ir pusslodzes darbs, tad vēl varbūt var mēģināt saprast.
20.01.2016 23:15 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Vispār jā.. ļoti maz! Zinu vairākas meitenes tepat forumā, kas stāstīja, ka ir biroja administratores un saņem vidēji 500-600 EUR. Ok, ar augstākām izglītībām, bet īstenībā.. darba pienākumi tie paši, kas Tev.. Līdz ar to Tu neesi stulbāka.. Ieteiktu pakrāt pieredzi.. vismaz to pašu pusgadu un tad mēģināt atrast, piemēram, līdzvērtīgu amatu, bet ar augstāku samaksu, jo pieredze Tev jau būs..

Pati ikdienā izmantoju RUS/LV/ENG valodas
20.01.2016 23:15 |
 
Reitings 241
Reģ: 20.01.2016
nēsmu gan administratore, bet redzu kā mūsu birojā viņas strādā, nu cepuri nost... un runā 5 valodās un ir bossa labā un kreisā roka .. pelna 6x vairāk par tevi. protams izglītība viņām ir ļoti laba.
20.01.2016 23:28 |
 
Reitings 159
Reģ: 29.01.2009
Darba valoda LV un ENG. Priecājos, ka nav jālieto RUS, tad droši vien justos tāpat kā Tu, jo arī man šīs valodas zināšanas ir ļoti švakas, un pati nesaprotu kādēļ tas vārdu krājums kaut kā nav izveidojies.

Darīju, ko salīdzinoši līdzīgu Tavam darbam (nu jau drusciņ cits amats un pienākumi man). Ļoti patīk darbs, kolēģi un vide. Uzskatu, ka saņemu algu atbilstošu saviem pienākumiem, lai gan vēlmes iespējams būtu citas.

Par izglītību... nu tāds strīdīgs jautājums. Kad sūtīju CV, man nebija atbilstošo zināšanu un pieredzes, viņu prasībām. Vienīgais punkts, kuram atbildu, bija tas, kur minēts kādas zināšanas tiks uzskatītas par priekšrocību. Ko no tā var secināt? Laikam darba devējam bija svarīgākas tās priekšrocību zināšanas un visu pārējo iemācīšos laika gaitā.

Domāju, ka šī vienkārši nav Tava īstā vieta. Ja būtu vieta, kur justos labi, apmierināta ar darbu, kolēģiem un citām iespējām, tad arī atalgojums neliktosvarbūt tik traģisks. Vēlu veiksmi atrast sev piemērotu darba vietu :)!
20.01.2016 23:33 |
 
Reitings 92
Reģ: 18.04.2009
Stradaju starptautiska uzņēmuma ārzemes runāju 70 % Anglju valoda 20% latviešu un 10 % polju ;) saņemu pietiekami daudz lai būtu apmierināta ar algu ;) nedomāju atgriezties Latvijā tuvāko gadu laika :)
20.01.2016 23:39 |
 
Reitings 33
Reģ: 28.02.2014
gerta - man 20 gadi. Visa dzīve vēl jau priekšā. Tikai viss ir sagriezies kājām gaisā, ka nezinu, ko lai iesāk.

Varbūt arī, es ja saņemtu pienācīgu atalgojumu, vismaz 400 eiro uz rokām, sēdētu mierīga un nedomātu ne par krievu valodā runājošajiem kolēģiem, un strādātu, priecājoties par dzīvi. Bet ar 260 eiro, man pietiek tā vien kā pārtikai, dzīvoklim, un tikai iekrājot varu sev ko atļauties nopirkt.
Pašlaik strādāju, lai izdzīvotu.
Darba devējam gan tas, laikam, ir izdevīgi algot darbinieku bez darba pieredzes ar mazu atalgojumu.
Bail tomēr meklēt arī ko citu, ja nu palieku pavisam bešā.

Varbūt tiešām jāmēģina uzsākt studijas,un meklēt kaut ko uz pusslodzi.
21.01.2016 10:44 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Kapēc pavisam bešā? Paralēli esošajam darbam pameklē kādu, pasūti CV, pačeko, vai tiešām tik traki un neviens neinteresējas. Cik ilgi strādā šajā darbā? Varbūt pietiekami, lai pārrunātu ar vadību vismaz algas paugstinājuma iespējas?
21.01.2016 10:54 |
 
Reitings 279
Reģ: 20.12.2015
Bail tomēr meklēt arī ko citu, ja nu palieku pavisam bešā.

Vislabāk citu darbu meklēt ir tieši tad, kad jau ir darbs, tas ir "kā bankā"- kur ir, tur rodās:)
21.01.2016 11:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits