Kas notiks Eiropā vasarā? No bikini season this year?

 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Lēnām tuvojas laiks, kad daudzas sievietes sāks apsvērt sporta zāles apmeklēšanu, skriešanu, vai citas fiziskas aktivitātes figūras uzlabošanai, tas man lika domāt par nākošo vasaru...

Ar to es domāju Vāciju, Franciju, un citas valstis, kur tika uzņemts vairums bēgļu.

Vasaras karstumā daudzas sievietes staigās īsās kleitiņās, šortos, utt. Vai arī tiks pasludināts, ka tā ģērbties nevar drošības apsvērumu dēļ, lai neprovocētu bēgļus uz izvarošanām? Kā jums šķiet? Varbūt šogad nemaz nav jēgas gatavoties bikini sezonai, jo bikini nemaz nevarēs ģērbt? (vairāk tas attiecas uz meitenēm ,kas dzīvo valstīs ar lielu musulmaņu bēgļu skaitu)

Kāds ir jūsu viedoklis par šo?
17.01.2016 13:04 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Burkas jeb parandžas lielākoties izplatītas Austrumu reģionos, piemēram, Afganistānā, Indijā, Pakistānā, arī Sīrijā. Eiropā vairāk izplatītas no pavisam aizklājošām ir nikābas, kurā ir atsegtas acis. Visizplatītākās tomēr ir hidžābas, kas neaizklāj seju, vien apsedz sievietes matus un kaklu.
17.01.2016 15:40 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
MJ, aizspriedumaini cilvēki ir visur, visās kultūrās un reliģijās, un pat neatkarīgi no abām rodas dažādi individuāli aizspriedumu, tāpēc nu.. Vai ir vērts par to runāt, ka kāds konkrēti kaut ko padomās?
17.01.2016 15:42 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Jane_Doe, koa?????? Ģērbties minikleitā arī ir daļa no kultūras. Ja man, iebraucot konservatīvākā musulmaņu valstī, ir speciāli jāpielāgojas viņu ģērbšanās stilam, tādā veidā izrādot cieņu, tad viņi varētu izdarīt to pašu pakalpojumu, iebraucot manā valstī. Neviens nespiež vilkt mini, var ģērbties kā gribi, tikai to seju, lūdzu. (priekš īpaši gudrajiem atsevišķa piezīme - ziemas spelgonī un citos ekstrēmos apstākļos var piesegt seju ar attiecīgiem atribūtiem)
Un sievietes burkās man nevis gribētos redzēt pie sevis ļoti, ļoti reti, bet gan vispār neredzēt.
17.01.2016 15:45 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
- Latvijas sievietes netērpjas noteiktā veidā reliģisku vai kultūras iemeslu dēļ.


Šīs nu gan ir muļķības. Latvijā ir senas tradīcijas reliģisku apsvērumu diktētam dreskodam un to var labi redzēt arī mūsdienās - pareizticīgās sievietes, vecticībnieces, Jehovas liecinieces, Krišnas sekotājas, utt., nemaz nerunājot par katoļu mūķenēm. Un ar ko viņu garie brunči ir savādāki?
17.01.2016 15:45 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Donata, tiesību universālums darbojas tā, ka tu paredzi vienādas tiesības visiem, kas atrodas tavā ietekmes lokā/valstī, utt, nevis tā, ka tu ar savām tiesībām ej pie citiem un sāc diktēt savus noteikumus tur. Tikpat labi tu vari aizbraukt uz SA un sākt sūdzēties, kapēc neviens nerunā latviski un kur tavas kotletes :-P
17.01.2016 15:48 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Donata, SA nav vieniigaa musulmanu valsts uz pasaules. Tur pat kaiminos AAE var mierigi staigat minukos. Tie standarti katraa musulmanu valstii ir atskiriigi. Princiaa es piekriitu tam, ka katra valsts var izdot tadus likumus, kadi tai labpatiikas un kam tie nepatiik var pist pa trasi prom no taas valsts, ja kaut kas nepatiik, tikai shaadaa gadijumaa valstij nav absoluuti nekaadu tiesiibu paarejai pasaulei kratiit ar pirkstu par cilveektiesiibaam vinu valstii. Vai Eiroatlantisko valstu savieniiba ir gatava beigt iejaukties citu valstu dariishanaas?
Paarsteidzoshi, bet tieshi Sauda Arabija no vadoshajam pasaules valstiim sanem vismazakos parmetumus vinu cilvektiesiibu jautajumos kaut arii tieshi viniem likumi ir "vis viduslaiciigaakie" pasaulee. (t)
17.01.2016 15:49 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Burkas jeb parandžas lielākoties izplatītas Austrumu reģionos, piemēram, Afganistānā, Indijā, Pakistānā, arī Sīrijā


Indija, Pakistaana, Siirija- tu joko vai? Tajaas valstiis pashas musulmanietes ir neizpratnee par sievieteem kuras neesaa burku vai nikabu.
Sejas aizsegshana ir izplatiita vien atseviskaas valstiis- Sauda Arabija, Afganistaana un viss, vairaak valstu kur sejas aizsegsana ir norma nevis izneemums es nosaukt nevaru.
17.01.2016 15:55 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Tikpat labi tu vari aizbraukt uz SA un sākt sūdzēties, kapēc neviens nerunā latviski un kur tavas kotletes


par to es arī runāju, kāpēc mums ir jāpielāgojas šeit iebraucošiem citas ticības un kultūras pārstāvjiem, jāņem vērā viņu kultūras īpatnības utt., arī, kā pēdējā laikā valdības izteicās, ''rūpējoties par savu drošību'', ja pie viņiem ar mani latviski neviens nerunā un kotletes nedod?

Vatsons, es priekš īpaši piekasīgajiem uzrakstīju ''aizbraucot uz kādu konservatīvāku musulmaņu valsti''. Esmu lieliski informēta, ka ir musulmaņu valstis, kurās var staigāt miņukos bez īpaša nosodījuma no viņu puses, bet arī viņi šeit necīnās par savām tiesībām staigāt burkās, jo viņi tādās nestaigā.
17.01.2016 15:57 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Donata un ko tu domaa iesakt ar latviesiem, kas pargajusi Islama ticibaa? Zini, ne visi musulmani ir iebrauceji no kadas kebabu valsts.
17.01.2016 16:00 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Vatsons, ko darīt? Neko, lai dzīvo kā grib, tikai lai nestaigā šeit burkās :D
Bet ja nopietni, man gribētos ticēt, ka latvietis, pārgājis musulmaņu ticībā, tomēr ir saglabājis pie mums pieņemtās uzvedības normas, un neuztver mini kleitu kā provokāciju.
17.01.2016 16:03 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Nē, nejokoju, pilnīga ķermeņa aizklāšana ir izplatīta valstīs, kurās darbojas visradikālākās islama tradīcijas, tai skaitā tajās teritorijās, kurās vari ieguvusi ISIS. Kaut arī oficiāli, piemēram, Sīrijā, burkas un nikabas ir aizliegtas kopš 2010.gada, teritorijās, kuras ir iekarojusi Islāma valsts, šī tradīcija atjaunojas, un ne tāpēc, ka sievietes pašas pēkšņi sagribēja atkal aizsegties, bet gan tāpēc, ka ļoti interpretējamais un labi grozāmais šariats to pieprasa.
17.01.2016 16:06 |
 
Reitings 35
Reģ: 08.10.2015
NordicBelle - mans vispārinājums nevietā, taisnība. Manu apģērba izvēli diktē pavisam citi iemesli, nevis reliģiski. Tam, ka starp apģērba gabaliem (viens pieņemams, otrs ne) atšķirību nav - pilnībā piekrītu, tomēr, arī šo, Tevis minēto, sieviešu ģērbšanās paradumi sabiedrībā var tikt vērtēti negatīvi...
17.01.2016 16:07 |
 
Reitings 83
Reģ: 27.12.2015
diemžēl, izvaro arī tās, kuras notītas džemperos un biksēs.
17.01.2016 16:12 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
TRY, Daesh nav norma, shodien vini ir, riitaa nav. Siirija pirms viniem izskatijaas pavisam citaadi un valsts kontroletajos apvidos burkas nav palikushas populaaras. Manuprat sho piemeeru nav korekti likt, tad jau driizaak Talbinu laika Afganistanu vai Sauda Arabiju.
Indija, Pakistanaa sejas aizsegshana arii nav norma. Tad jau Iranaa ir stingraaki likumi, tur sievietei lakats ir obligaats kaut arii tas varbuut tikai uz goda vaarda turas uz copes, Pakistana lakats nav obligaats un kur nu vel Indijaa daleji multikulturala valstii.
17.01.2016 16:13 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Viss jau arī atkarīgs kāda tā mini kleita ir. Citas ir drausmīgi nepiedienīgas un atkailinošas, bet citas atkal pat izskatās elgantas un skaistas. Konkrētajās bildēs gan man liekas ka ir pabriesmīgi varianti un pārāk liela atkailināšanās.

Ja vel pēdējā bildē meitene uz riteņa nemaz neizskatās tik traki, tad tieši dēļ tā ka ir uz riteņa liek tam visam izskatīties drausmīgi.







17.01.2016 16:13 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Mana uztvere ir tāda, ka kaut kur dodoties, iespēju robežās ir jāpielāgojas tai sabiedrībai, kurā nonāc. Neviens neliek musulmanim kļūt par kristieti (tas laikam nemaz nav iespējams), bet gan atsegt seju, jo atsegta seja ir nerakstīta, es nezinu, kā pateikt, ētikas norma, kas liek mums justies relatīvi droši par apkārt esošo cilvēku nodomiem. Tas automātiski nenozīmē to, ka tagad visi, kas ir pieņēmuši šīs normas, nevar būt kaut kāda veida noziedznieki. Tāpat aizbraucot uz minētajām konservatīvajām musulmaņu valstīm pie pilna saprāta esoša sieviete nestaigās kroptopā un īsos džinsa šortos, ja vēlas palikt tur uz dzīvošanu, bet gan uzvilks tādu apģērbu, lai iekļautos sabiedrībā, kas automātiski nenozīmē kļūšanu par musulmani.
Tāpat aizbraucot jebkuras reliģijas un kultūras pārstāvim uz jebkuru valsti ir jārīkojas, jo nevar tikai braukt un prasīt visu sev, jo redz, mēs manā valstī tā darām. Ir iespēja arī nebraukt šurpu, ja nav varēšanas un gribēšanas atrasties tādā sabiedrībā, kāda šeit eksistē- bez aizsegtām sejām. Tieši tik vienkārši..
17.01.2016 16:14 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Protams, ka būs gadījumi kā Ķelnē, ir muļķīgi domāt, ka viss būs kā ierasts. Cerams, ka Latvijā neviens ar viņiem tā neauklēsies.

Par apģērbu runājot, katram ir tiesības izvēlēties, ko vilkt. Neviens nav aizskarams. Tiesa, drošības aspektu dēļ uzskatu, ka musulmaņu sieviešu tiesības tīties palagos ir samērīgi ierobežojamas.
17.01.2016 16:15 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Manas Sīrijas bēgļu draudzenes/paziņas staigā tagad bez lakatiem..

Tad jau Iranaa ir stingraaki likumi, tur sievietei lakats ir obligaats kaut arii tas varbuut tikai uz goda vaarda turas uz copes
++ Irānas jaunietes:
17.01.2016 16:17 |
 
Reitings 35
Reģ: 19.09.2015
Teikšu godīgi, man bēgļi mazliet biedē. Pati neko piedauzīgu vasarā neģērbju, viss normas robežās, bet, ej tu sazin, kas viņiem galvā darās, viņi var uzbrukt arī ja būsi garā kleitā.
Šie ārzemnieki jau kā tūrista statusā manī sajūsmu nerada, kur nu vēl bēgļi. Protams tautu mēģina sakurināt, uzņemot video par to, kā viņi sit sievietes, pretojas policijai, nav video ar miermīlīgu bēgļu pūli. Bet fakts ir tāds, ka sievietes ir izvarotas, ir sistas, ir huligānisms, lai arī cik pārējie būtu miermīlīgi.
Ģērbties savādāk neredzu iemeslu, redzu iemeslu nevazāties vienai pa nostūriem.
17.01.2016 16:17 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Jau vairākus gadus Daesh ir norma lielā daļā Sīrijas. Taliban laiks Afganistānā ir labs piemērs, un, ņemot politisko situāciju tajā, daļa sieviešu joprojām izvēlas valkāt burkas.

MJ, islāmā nav runa par to, vai tas ir gaumīgi vai negaumīgi, bet gan par to, ka ķermeņa daļu atklāšana ir nepiedienīga. Atkarībā no reģiona, ģimenes, konfesijas un personīgām preferencēm, tiek lemts, cik daudz no ķermeņa var atklāt, un cik nē. Tur nav nekāds sakars ar stilu.
17.01.2016 16:17 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits